Chipconcern Intel sluit jaar af met records
SANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG) - Chipmaker Intel profiteert van een toenemende vraag naar chips voor datacenters. Mede daardoor heeft het Amerikaanse concern wat betreft verkopen zijn sterkste jaar ooit achter de rug. En voor 2020 zijn de verwachtingen wederom hooggespannen.
Alles bij elkaar kwamen de opbrengsten in 2019 uit op 72 miljard dollar, wat neerkomt op een toename van 2 procent vergeleken met een jaar eerder. Intel kende tevens zijn beste slotkwartaal ooit. In de drie maanden tot en met december steeg de omzet op jaarbasis met 8 procent tot 20,2 miljard dollar, terwijl de winst met 33 procent aandikte tot 6,9 miljard dollar. De jaarwinst zakte wel licht, tot 21 miljard dollar.
Volgens topman Bob Swan is Intel er onder meer in geslaagd om marktaandeel te winnen. Hij benadrukte verder dat het bedrijf de eigen omzet- en winstverwachtingen heeft overtroffen. Intel rekent in het nieuwe boekjaar op ongeveer 73,5 miljard dollar aan omzet, bij een operationele marge van 31 procent.
De resultaten van Intel lijken in de smaak te vallen bij beleggers. In de zogeheten nabeurshandel in New York schoot de koers van het aandeel flink omhoog.
Meer uit Financieel
GÖTEBORG (ANP) - Volvo Cars heeft last van een zwakke automarkt in China en de Verenigde Staten. De Zweedse autofabrikant kampte in het derde kwartaal met een daling van de verkopen en trekt nu zijn verwachtingen voor het hele jaar in.
8 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met kleine winst geopend, na het verlies een dag eerder. De aandacht van beleggers zal vooral uitgaan naar het belangrijke Amerikaanse banenrapport dat later op de dag naar buiten komt.
28 minuten geledenBEAVERTON (ANP/BLOOMBERG) - Sportartikelenmerk Nike gaat opnieuw banen schrappen. Dat besluit volgt op tegenvallende verkoopcijfers en een teleurstellende prognose voor 2027. Nike gaat verkoopdivisies samenvoegen, waardoor er volgens een memo aan medewerkers, ingezien door persbureau Bloomberg, op termijn minder functies nodig zijn.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De inflatie in Nederland is in september gestegen naar 3,4 procent. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) in een snelle raming. De stijging komt vooral door de hoge brandstofprijzen. In augustus was de inflatie nog 3,3 procent in vergelijking met een jaar eerder.
3 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/AFP) - De maker van ChatGPT, OpenAI, heeft laten weten drie onderzoekers te hebben ontslagen wegens vermeende onzorgvuldige omgang met "gevoelige informatie" en schending van het bedrijfsbeleid. Het ging onder meer om werk waarbij een externe organisatie betrokken was die modellen voor kunstmatige intelligentie beoordeelt.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - Speelgoedbedrijf Mattel hoorde donderdag bij de winnaars op de aandelenbeurzen in New York, na een bericht dat er belangstelling zou zijn voor een eventuele overname van de Barbie-maker. Mattel heeft onlangs de interesse gewekt van Authentic Brands Group, meldde de Wall Street Journal op basis van ingewijden. Dat is het Amerikaanse bedrijf achter merken als Reebok, Champion, Juicy Couture en Quiksilver.
11 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - AI-bedrijf Anthropic wil mogelijk al halverwege november naar de beurs, meldt persbureau Bloomberg op basis van anonieme bronnen. Het bedrijf achter chatbot Claude had zijn beursplannen eerder uitgesteld.
13 uur geleden