Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chipconcern Intel sluit jaar af met records

Chipconcern Intel sluit jaar af met records

SANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG) - Chipmaker Intel profiteert van een toenemende vraag naar chips voor datacenters. Mede daardoor heeft het Amerikaanse concern wat betreft verkopen zijn sterkste jaar ooit achter de rug. En voor 2020 zijn de verwachtingen wederom hooggespannen.

Alles bij elkaar kwamen de opbrengsten in 2019 uit op 72 miljard dollar, wat neerkomt op een toename van 2 procent vergeleken met een jaar eerder. Intel kende tevens zijn beste slotkwartaal ooit. In de drie maanden tot en met december steeg de omzet op jaarbasis met 8 procent tot 20,2 miljard dollar, terwijl de winst met 33 procent aandikte tot 6,9 miljard dollar. De jaarwinst zakte wel licht, tot 21 miljard dollar.

Volgens topman Bob Swan is Intel er onder meer in geslaagd om marktaandeel te winnen. Hij benadrukte verder dat het bedrijf de eigen omzet- en winstverwachtingen heeft overtroffen. Intel rekent in het nieuwe boekjaar op ongeveer 73,5 miljard dollar aan omzet, bij een operationele marge van 31 procent.

De resultaten van Intel lijken in de smaak te vallen bij beleggers. In de zogeheten nabeurshandel in New York schoot de koers van het aandeel flink omhoog.

Meer uit Financieel

EBN begint met het vullen van gasopslag Grijpskerk

UTRECHT (ANP) - Energie Beheer Nederland (EBN) is begonnen met het vullen van de gasopslag in Grijpskerk. Het staatsbedrijf heeft een overeenkomst gesloten met de Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM), de eigenaar van de opslag, voor het gebruik tot 1 april volgend jaar.

35 minuten geleden
CNV vreest minimale stagevergoedingen na kabinetsvoorstel

UTRECHT (ANP) - De jongerentak van CNV is blij dat het kabinet een verplichte stagevergoeding wil invoeren voor mbo-, hbo- en wo-studenten. De vakbond vreest echter voor symbolische vergoedingen, omdat er geen minimumbedrag bijhoort.

2 uur geleden
Eerste geldautomaten van DNB geopend op Saba en Sint Eustatius

AMSTERDAM (ANP) - Op Saba en Sint Eustatius zijn deze week de eerste geldautomaten van De Nederlandsche Bank (DNB) geopend. De centrale bank kondigde vorig jaar al aan zijn diensten uit te breiden met contant geldvoorzieningen in Caribisch Nederland om het voor inwoners, ondernemers en bezoekers makkelijker te maken om contant geld op te nemen.

3 uur geleden
Duitse regering blijft rekenen op beursgang defensiebedrijf KNDS

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse regering blijft erop rekenen dat het Frans-Duitse defensiebedrijf KNDS een beursgang zal maken. KNDS stelde eerder deze week zijn beursgang op de aandelenmarkten in Frankfurt en Parijs uit vanwege de onrustige marktomstandigheden in de Europese defensiesector.

3 uur geleden
Wereldwijde voedselprijzen dalen voor tweede maand op rij

ROME (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De wereldwijde voedselprijzen zijn in juni opnieuw licht gedaald, meldt de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO). In mei namen de voedselprijzen ook al iets af vergeleken met het hoogste punt in drie jaar in april.

3 uur geleden
Huurder gasopslag hoeft niet voor aardbevingsschade te betalen

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM) mag bedrijven die de gasopslag in Grijpskerk willen gebruiken, niet verplichten om mee te betalen aan afwikkeling van aardbevingsschade in Groningen. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft bepaald dat deze voorwaarde onredelijk is, omdat de NAM aansprakelijk is voor de schade.

4 uur geleden
Economische activiteit eurozone stagneert na krimp door oorlog

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De economische activiteit in de eurozone is in juni gestagneerd, meldt marktonderzoeker S&P Global op basis van definitieve cijfers. De bedrijvigheid in het eurogebied hield daarmee vorige maand beter stand dan gedacht. Eerder werd voor juni nog uitgegaan van een krimp van de economische activiteit door de stijgende prijzen en verstoringen in de toeleveringsketen door de oorlog in het Midden-Oosten.

4 uur geleden