Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chipbedrijven zetten AEX in het rood, Randstad levert winst in

Chipbedrijven zetten AEX in het rood, Randstad levert winst in

AMSTERDAM (ANP) - De chipbedrijven ASML, Besi en ASMI lieten dinsdag opvallende verliezen zien op de beurs in Amsterdam. Chipmachinemaker ASML zakte bij de opening zelfs meer dan 7 procent in beurswaarde. De chipsector stond onder druk na een winstalarm van het Duitse chipbedrijf Siltronic, dat bijna 7 procent verloor in Frankfurt. ASML wist het verlies echter snel terug te dringen tot 2,8 procent. Besi verloor ruim 3 procent en ASMI zakte bijna 2 procent in.

Randstad zag een eerdere koerswinst verdampen en daalde 0,3 procent. Het uitzendconcern zag de omzet en winst dalen in 2023 doordat bedrijven voorzichtiger zijn geworden met het aannemen van personeel. Volgens topman Sander van 't Noordende blijft het wereldwijde macro-economische klimaat onzeker. Wel blijven de arbeidsmarkten volgens hem krap en is Randstad erin geslaagd zich aan te passen aan de "uitdagende" marktomstandigheden. Analisten van ING spraken van "zachte resultaten en verwachtingen" van Randstad, maar het hogere dividend zorgde wel voor enige geruststelling.

De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,8 procent lager op 848,26 punten. De Amsterdamse hoofdindex sloot een dag eerder nog op een nieuw recordniveau. De MidKap daalde 0,5 procent tot 893,28 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs verloren tot 0,6 procent.

Inflatiecijfer VS

Beleggers wachten nog op het inflatiecijfer van de Verenigde Staten, dat later op de dag naar buiten komt. Op de financiƫle markten wordt gehoopt dat de inflatie inmiddels sterk genoeg is afgekoeld, zodat de Fed binnenkort kan beginnen met het verlagen van de rente. Economen verwachten dat de Amerikaanse inflatie in januari onder de 3 procent zal uitkomen. Dat zou voor het eerst zijn sinds maart 2021.

In de MidKap verloor luchtvaartcombinatie Air France-KLM dik 1 procent door een verkoopadvies van investeringsbank Redburn. Wereldhave klom 1,7 procent. Het vastgoedbedrijf zag de huurinkomsten stijgen in 2023. Ook het resultaat per aandeel nam toe tot 1,73 euro en lag volgens het bedrijf in lijn met de verwachtingen. Voor dit jaar wordt gerekend op een resultaat van 1,75 euro per aandeel.

TUI

In Frankfurt steeg TUI 4 procent. De Duitse reisorganisatie zag de omzet afgelopen kwartaal stijgen en wist het nettoverlies terug te dringen. Ook handhaafde TUI de verwachting van een omzetgroei van minstens 10 procent voor dit jaar.

Meer uit Financieel

Odido stopt eind mei met internetdienst Tele2 Thuis

DEN HAAG (ANP) - Odido stopt op 29 mei met de internetdienst Tele2 Thuis. Dat meldt het telecombedrijf op de website van Tele2, dat in 2023 samen met T-Mobile Nederland verderging onder de merknaam Odido. Klanten kunnen overstappen naar Odido of een andere aanbieder.

19 minuten geleden
Scheepvaart wacht op details over plan VS in Straat van Hormuz

ROTTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Voor de scheepvaart is nog veel onduidelijk rondom het Amerikaanse plan om scheepvaart door de Straat van Hormuz te begeleiden. Reders wachten op meer details over een veilige doorvaart door de grotendeels gesloten zeestraat. De Amerikaanse president Donald Trump kondigde op Truth Social aan schepen te helpen die vastzitten in de Perzische Golf.

23 minuten geleden
Olietopman VAE zegt dat verlaten OPEC nationaal belang dient

DUBAI (ANP/RTR) - Het besluit van de Verenigde Arabische Emiraten om de OPEC te verlaten diende vooral nationale belangen. Dat zegt Sultan Al Jaber, topman van de Abu Dhabi National Oil Company (ADNOC), maandag.

30 minuten geleden
Voorzitter Eurogroep: alle opties open na Trump-tarieven auto's

BRUSSEL (ANP) - Voor de EU liggen alle opties nog op tafel vanwege de nieuwe tarieven op auto's van de Amerikaanse president Donald Trump, aldus voorzitter van de Eurogroep Kyriakos Pierrakakis tegen persbureau Bloomberg.

43 minuten geleden
AEX begint licht hoger na lang weekend, Aalberts wint na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag met een kleine winst begonnen aan de nieuwe beursmaand. Beleggers deden het rustig aan na het lange weekend en de sterke opmars in april. Aalberts (plus 7 procent) behoorde tot de sterkste stijgers bij de middelgrote bedrijven na een goed ontvangen kwartaalupdate van de industrieel toeleverancier. De Belgische bank KBC verhoogde het advies voor Aalberts naar kopen.

1 uur geleden
Passagiersaantallen Dubai Airport gekelderd door oorlog

DUBAI (ANP) - Dubai International Airport, normaal de drukste luchthaven ter wereld, heeft in maart de passagiersaantallen zien kelderen door de oorlog in het Midden-Oosten en de ernstige verstoringen van het vliegverkeer in de regio. Volgens de luchthaven daalde het aantal reizigers die maand met 66 procent in vergelijking met een jaar eerder tot 2,5 miljoen.

2 uur geleden
HDN: mensen vragen minder hypotheken aan door hogere rente

DE MEERN (ANP) - Huizenkopers en mensen die bijvoorbeeld een verbouwing willen financieren hebben afgelopen maand minder hypotheken aangevraagd, meldt het Hypotheken Data Netwerk (HDN). De gestegen hypotheekrente maakte zowel kopers als niet-kopers terughoudender.

2 uur geleden