Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chipbedrijven zetten AEX flink hoger na cijfers Nvidia

Chipbedrijven zetten AEX flink hoger na cijfers Nvidia

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag met een stevige winst geopend. Vooral de chipbedrijven lieten forse koerswinsten zien, dankzij beter dan verwachte resultaten van Nvidia. De belangrijkste speler ter wereld op het gebied van chips die worden gebruikt voor kunstmatige intelligentie (AI), wist afgelopen kwartaal opnieuw records te verbreken en de hooggespannen verwachtingen te overtreffen. Volgens topman Jensen Huang profiteert Nvidia volop van de grote vraag naar snellere computers en AI-toepassingen.

In Amsterdam kwam Besi met cijfers. De chiptoeleverancier zag de omzet in het vierde kwartaal met 29 procent stijgen vergeleken met een kwartaal eerder en wist daarmee zijn eigen verwachtingen te overtreffen. De orderinstroom nam met bijna 31 procent toe. Voor het huidige kwartaal rekent het bedrijf wel op een daling van de omzet vergeleken met het vierde kwartaal. Het aandeel werd na een vertraagde opening ruim 16 procent meer waard. Branchegenoten ASMI en ASML wonnen respectievelijk 7,6 en 4,8 procent.

De AEX noteerde in de ochtendhandel 1,5 procent hoger op 859,89 punten. De MidKap klom 1,6 procent tot 900,65 punten, mede dankzij goed ontvangen resultaten van industrieel toeleverancier Aalberts (plus 10,6 procent). Frankfurt, Londen en Parijs stegen tot 1,5 procent.

Arcadis

Arcadis klom 1 procent. Het advies- en ingenieursbureau behaalde vorig jaar een recordomzet en rekent voor de komende jaren op een verdere groei. AMG werkte een openingsverlies weg en won 0,4 procent. De metalenspecialist zag de nettowinst flink dalen in het vierde kwartaal. Het bedrijf had vooral last van de fors lagere prijzen voor lithium. Volgens topman Heinz Schimmelbusch werden de marktomstandigheden voor alle producten van het bedrijf gedurende het jaar steeds slechter. Ook voor dit jaar voorziet het bedrijf nog geen verbetering.

Van Lanschot Kempen steeg 0,2 procent. De bank boekte flink meer winst in 2023, met name dankzij hogere provisie-inkomsten en rente-inkomsten. Topman Maarten Edixhoven sprak van een goed jaar voor de bank.

Veevoerbedrijf

ForFarmers zakte 2,8 procent. Het veevoerbedrijf sloot 2023 af met een verlies, maar zag de resultaten wel verbeteren in de tweede jaarhelft. Tegelijkertijd wijst het bedrijf op de aanhoudende moeilijke omstandigheden voor veehouders.

De euro was 1,0881 dollar waard, tegen 1,0815 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,4 procent meer op 78,24 dollar. Brentolie werd ook 0,4 procent duurder, op 83,36 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Urenlange storing PlayStation Network voorbij

DEN HAAG (ANP) - De storing bij PlayStation Network is voorbij. Door de storing konden sommige gebruikers sinds de nacht van vrijdag op zaterdag niet inloggen op hun accounts. Ook konden ze problemen ondervinden met onlinegames.

2 uur geleden
Urenlange storing PlayStation Network voorbij

DEN HAAG (ANP) - De storing bij PlayStation Network is voorbij. Door de storing konden sommige gebruikers sinds de nacht van vrijdag op zaterdag niet inloggen op hun accounts. Ook konden ze problemen ondervinden met onlinegames.

5 uur geleden
Playstation Network kampt al uren met storing

DEN HAAG (ANP) - PlayStation Network kampt al sinds kort na middernacht met een storing. Sommige gebruikers kunnen daardoor niet inloggen op hun account en online games werken mogelijk niet.

12 uur geleden
Elon Musk zegt niet geïnteresseerd te zijn in koop TikTok in VS

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De miljardair Elon Musk heeft op een conferentie gezegd dat hij niet geïnteresseerd is in het kopen van de Amerikaanse tak van TikTok, het populaire sociale medium dat Washington wil uitschakelen wegens vermoede banden met de Chinese overheid. TikTok is van het Chinese bedrijf ByteDance Ltd.

13 uur geleden
Bitcoin blijft dit jaar tot nu toe achter bij goud

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - Na een sterk jaar voor bitcoin in 2024, staat 's werelds bekendste digitale munt nu onder druk. De terugkeer van president Donald Trump naar het Witte Huis en toegenomen geopolitieke instabiliteit zorgen ervoor dat beleggers op zoek gaan naar veilige havens.

18 uur geleden
Taiwan: functionarissen naar VS om tarieven te bespreken

TAIPEI (ANP/RTR) - Taiwan heeft functionarissen naar Washington gestuurd om mogelijke Amerikaanse importheffingen van president Donald Trump te bespreken. Ook heeft het land voorbereidingen getroffen voor het geval heffingen worden opgelegd, zei economieminister Kuo Jyh-huei zaterdag.

22 uur geleden
Boeing waarschuwt voor ontslagen bij maanraketprogramma

SEATTLE (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Boeing heeft gewaarschuwd voor ontslagen in het maanraketprogramma Space Launch System. De in Seattle gevestigde vliegtuigbouwer meldde dat er tegen april mogelijk ongeveer vierhonderd banen verdwijnen als gevolg van aanpassingen in het zogeheten Artemisprogramma van NASA en kostenverwachtingen.

22 uur geleden