Chipbedrijven zeldzame winnaars op Damrak, NN onderuit
AMSTERDAM (ANP) - Bedrijven actief in de chipsector behoorden donderdag bij de weinige winnaars in de AEX-index. Ook techinvesteerder Prosus deed het goed. Verzekeraar NN Group werd daarentegen flink lager gezet. Beleggers waren niet te spreken over de investeerdersdag van het bedrijf. De Amsterdamse beurs sloot in de min, net als de meeste Europese beurzen.
Bij de hoofdfondsen op de Amsterdamse beurs ging Prosus met een plus van 1,4 procent het meest omhoog. Een dag eerder was Prosus ook al gestegen na cijfers van het Chinese techbedrijf Tencent, waar Prosus een groot belang in heeft. Chipbedrijven als BESI (plus 1,2 procent) en ASML (plus 1,1 procent) stonden ook in de kopgroep, maar het eveneens in de chipbranche actieve ASMI daalde 0,1 procent.
NN sloot 4,1 procent lager, een minder grote neergang dan eerder op de dag. Beleggers vielen onder meer over de financiële doelstelling van de verzekeraar voor 2025. Het bedrijf hield daarnaast vast aan zijn dividendbeleid en de omvang van het jaarlijkse inkoopprogramma van eigen aandelen.
Just Eat Takeaway daalde 1,5 procent, na een aangekondigde samenwerking met Getir. Producten van de Turkse flitsbezorger kunnen vanaf volgende week in Duitsland worden besteld op het platform van het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl. In de komende weken wordt de samenwerking uitgebreid naar het Verenigd Koninkrijk, Spanje, Italië en Frankrijk. De Amerikaanse dochter GrubHub ging een samenwerking aan met drogisterijketen Rite Aid voor de bezorging van producten.
De AEX-index in Amsterdam sloot 0,1 procent lager op 708,38 punten. De MidKap verloor eveneens 0,1 procent tot 921,21 punten. De DAX in Frankfurt steeg 0,2 procent dankzij de koerswinst van Siemens. De resultaten van het industrieconcern (plus 7 procent) vielen in de smaak. Siemens kampte afgelopen boekjaar met de impact van de oorlog in Oekraïne en de terugtrekking uit Rusland, maar wist desondanks een miljardenwinst te boeken en keert ook meer dividend uit.
De CAC-40 in Parijs zakte 0,5 procent. De Londense FTSE-index daalde 0,1 procent na de presentatie van de begrotingsplannen van de regering van de nieuwe Britse premier Rishi Sunak.
Lucas Bols verloor 2,3 procent. Het bedrijf achter jenevermerk Bols en likeuren als Passoã zag de omzet afgelopen halfjaar met bijna een kwart groeien, maar werd bij zijn groei gehinderd door een tekort aan glas.
De euro was 1,0326 dollar waard, tegen 1,0390 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie daalde 4,1 procent in prijs tot 82,10 dollar. Brentolie werd 3 procent goedkoper op 90,12 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO verlaagt de groeiraming voor de doe-het-zelfbranche door de verslechterde economische omstandigheden door de Iranoorlog. Door de hogere inflatie en rente en het lagere consumentenvertrouwen verwacht de bank nu een volumegroei in 2026 van 2 procent. Eerder werd gerekend op een groei van 3 procent.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren in afwachting van meer duidelijkheid over gesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran. Het staakt-het-vuren zou in eerste instantie dinsdagnacht aflopen, maar kort na het slot van de beurshandel kondigde president Donald Trump een verlenging van het bestand aan.
5 uur geledenKEULEN (ANP) - Het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa schrapt tot oktober 20.000 korteafstandsvluchten om brandstof te besparen. Volgens het luchtvaartconcern is de prijs van vliegtuigbrandstof verdubbeld sinds het uitbreken van de Iranoorlog.
6 uur geledenCUPERTINO (ANP) - Vertrekkend Apple-topman Tim Cook heeft gezegd dat hij gezond is en van plan is om nog lange tijd als uitvoerend voorzitter aan te blijven bij de iPhonemaker. Die opmerkingen maakte Cook, die vanaf september de leiding over het bedrijf overdraagt aan de hardwarebaas John Ternus, tijdens een bijeenkomst met het Apple-personeel, meldt persbureau Bloomberg.
7 uur geledenALMERE (ANP) - Chiptoeleverancier ASM International (ASMI) verwacht in de tweede helft van dit jaar een hogere omzet dan in de eerste helft van 2026, maakte het concern dinsdag bekend.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs sloot dinsdag met een klein verlies, te midden van de spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Beleggers bleven terughoudend in afwachting van de ontwikkelingen rond de Iranoorlog.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR/AFP) - Kevin Warsh heeft dinsdag tijdens een hoorzitting beloofd de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank te beschermen. De door Donald Trump voorgedragen kandidaat voor het voorzitterschap van de Federal Reserve benadrukte daarnaast zijn eigen onafhankelijkheid.
10 uur geleden