Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chipbedrijven verder omlaag op positief Damrak

Chipbedrijven verder omlaag op positief Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De chipbedrijven op het Damrak - ASML, Besi en ASMI - lieten dinsdag geen enkel herstel zien na de zware koersverliezen een dag eerder. Besi eindigde onderaan bij de hoofdfondsen met een verlies van 3,9 procent. ASMI werd 3,7 procent minder waard, ASML verloor 0,8 procent.

De chipsector werd maandag flink opgeschud door de onverwacht snelle opmars van de Chinese AI-tool DeepSeek. Die behaalt met minder rekenkracht verrassend goede prestaties, wat gevolgen kan hebben voor de vraag naar halfgeleiders van westerse producenten.

Verder zat de stemming op de beurzen er dinsdag goed in, geholpen door meevallende resultaten van een aantal bedrijven. De AEX, de index van de 25 meest verhandelde aandelen op het Damrak, sloot 0,4 procent hoger op 898,41 punten. Maandag dook de hoofdindex nog ruim onder de 900 punten als gevolg van de zware verliezen in de chipsector. De MidKap eindigde 0,8 procent hoger op 841,08 punten. De beurzen in Frankfurt en Londen wonnen tot 0,7 procent, Parijs eindigde 0,1 procent in de min.

Activiteiten teruggeschroefd

Betalingsverwerker Adyen ging, zonder duidelijke reden, aan kop in de AEX met een koerswinst van 3,3 procent. Ook dataleverancier Wolters Kluwer, techinvesteerder Prosus en zorgtechnologiebedrijf Philips stonden in de kopgroep, met winsten tot 1,4 procent. Uitzender Randstad won 0,7 procent na een koopadvies van zakenbank Jefferies.

ING eindigde een fractie hoger. De bank heeft een overeenkomst bereikt over de verkoop van de activiteiten in Rusland aan een in Moskou gevestigde investeerder. Sinds februari 2022 heeft ING geen nieuwe zaken meer gedaan met Russische bedrijven en de activiteiten teruggeschroefd. De verkoop zal naar verwachting leiden tot een boekverlies van ongeveer 400 miljoen euro.

Vastgoed

Alfen maakte een opvallende koerssprong van 12,5 procent in de MidKap. De energiespecialist tekende een overeenkomst met FlevoBESS voor de levering van een groot energieopslagsysteem nabij Dronten.

NSI werd 10 procent hoger gezet. Het vastgoedbedrijf boekte in 2024 meer winst dan verwacht. Topman Bernd Stahli sprak van "uitstekende operationele resultaten" en stelt optimistisch te zijn over de vooruitzichten voor 2025.

Meer uit Financieel

WSJ: OpenAI dient snel aanvraag voor beursgang op Wall Street in

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het moederbedrijf van ChatGPT, gaat snel een aanvraag indienen voor een beursgang in New York. Dat melden bronnen aan The Wall Street Journal. Dat zou binnen enkele dagen of weken kunnen gebeuren en mogelijk zelfs al komende vrijdag, aldus de zakenkrant.

2 uur geleden
Nieuw slotrecord voor AEX-index, chipbedrijven bij koplopers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een flinke plus gesloten, waarbij een nieuw slotrecord werd bereikt. De chipfondsen ASMI, Besi en ASML stonden bij de sterkste stijgers in de hoofdgraadmeter. De olieprijzen gingen juist flink omlaag.

4 uur geleden
Vakbond bij Samsung stelt geplande staking in Zuid-Korea uit

SEJONG (ANP/AFP/RTR) - De vakbond bij het Zuid-Koreaanse technologieconcern Samsung Electronics heeft een geplande staking tot nader order uitgesteld. Tienduizenden werknemers van Samsung dreigden te staken uit onvrede over het uitblijven van een deal over hogere bonussen. Maar volgens de bond is nu een voorlopige deal gesloten na arbitrage van de minister van Arbeid in het conflict.

5 uur geleden
Topman ASN Bank wil aandeel in nieuwe hypotheken verdubbelen

AMSTERDAM (ANP) - ASN Bank wil zijn aandeel in de hypotheekmarkt verdubbelen. Volgens topman Roland Boekhout kan het financiële concern dat voor elkaar krijgen door ervoor te zorgen dat een hypotheekaanvraag "appeltje-eitje" is bij de bank.

5 uur geleden
Wall Street hoger geopend, beleggers wachten op cijfers Nvidia

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse beurzen gingen woensdag hoger van start, geholpen door meevallende bedrijfsresultaten en een daling van de olieprijs. Beleggers kijken vooral uit naar de kwartaalresultaten van chipconcern Nvidia, die na de slotbel worden gepubliceerd.

6 uur geleden
Indonesië wil greep op export palmolie en kolen verstevigen

JAKARTA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Indonesische regering heeft een verregaand plan gepresenteerd om de export van een aantal belangrijke grondstoffen onder haar controle te brengen. Daarbij wordt een door de regering aangewezen exportbedrijf verantwoordelijk voor de uitvoer van onder andere palmolie en steenkool, kondigde president Prabowo Subianto aan. De stap kan grote gevolgen hebben voor de internationale grondstoffenmarkten, want Indonesië is wereldwijd de grootste exporteur van palmolie, thermische kolen en nikkel.

7 uur geleden
ING: dure brandstof raakt vooral consumptie, niet het rijgedrag

AMSTERDAM (ANP) - De hogere prijzen aan de pomp raken waarschijnlijk eerder de consumptie dan het rijgedrag van mensen. Huishoudens zullen daardoor vaker moeten besparen op andere uitgaven, staat in een rapport van ING. De economen van de bank onderzochten de gevolgen van de gestegen brandstofkosten voor huishoudens in de eurozone.

7 uur geleden