Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chipbedrijven stijgen hard in lichtgroene AEX

Chipbedrijven stijgen hard in lichtgroene AEX

AMSTERDAM (ANP) - De chipbedrijven in de Amsterdamse AEX-index behoorden donderdag tot de kopgroep. Sterke resultaten van de Taiwanese chipfabrikant TSMC zorgden ervoor dat handelaren positief waren over de hele sector. Ook maaltijdbezorger Just Eat Takeaway steeg door na het goed ontvangen handelsbericht van een dag eerder.

Chipbedrijf Besi was de grootste stijger bij de hoofdfondsen in Amsterdam en ging haast 10 procent omhoog. Ook branchegenoot ASMI (plus 5 procent) en chipmachinemaker ASML (plus 2,9 procent) gingen mee omhoog. Just Eat Takeaway dikte 8,5 procent aan. Woensdag was dat bedrijf al 4 procent meer waard geworden.

Philips steeg 2,2 procent. Het medisch technologiebedrijf herstelde daarmee wat van de koersval van ruim 15 procent van een dag eerder. Toen was het bedrijf met een omzetwaarschuwing gekomen door chiptekorten en maakte het bekend meer geld opzij te zetten voor de kosten van een terugroepactie voor apparaten tegen slaapapneu.

Adyen

Betalingsdienstverlener Adyen was de hekkensluiter in de AEX en leverde 6 procent in. Uitzendbureau Randstad, dat te kampen had met een adviesverlaging van JPMorgan, daalde 2 procent.

De AEX-index op Beursplein 5 sloot 0,1 procent hoger op 791,33 punten. De MidKap won 0,5 procent tot 1088,63 punten. Frankfurt en Londen stegen tot 0,2 procent, de beurs in Parijs daalde 0,5 procent.

Tesco

Niet alleen in Amsterdam deden de chipbedrijven goede zaken. In Parijs won chipmaker STMicroelectronics haast 3 procent en de Duitse chipproducent Infineon steeg 2 procent.

In Londen zakten supermarktconcern Tesco en winkelketen Marks & Spencer 0,9 en bijna 8 procent. De twee Britse retailers schroefden hun winstverwachtingen op dankzij sterke kerstverkopen. Beleggers grepen de resultaten echter aan om winst te nemen in de sterk gestegen aandelen van de bedrijven.

De euro was 1,1468 dollar waard, tegen 1,1428 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,3 procent minder op 82,37 dollar. Brentolie werd 0,1 procent duurder op 84,57 dollar per vat.

Meer uit Financieel

ASML wil assortiment uitbreiden, zegt hoge directeur

SAN JOSE (ANP) - Chipmachinefabrikant ASML heeft ambitieuze plannen om zijn assortiment aan chipproductieapparatuur uit te breiden met verschillende nieuwe producten. Zo wil het concern meer profijt halen uit de snelgroeiende markt voor kunstmatige-intelligentiechips, heeft technologiedirecteur Marco Pieters van het Veldhovense bedrijf gezegd tegen persbureau Reuters.

16 minuten geleden
Nederlandse bedrijven scherp op personeel in Midden-Oosten

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse bedrijven zijn scherp op de veiligheid van hun medewerkers in het Midden-Oosten vanwege de onrust daar. Baggeraar Boskalis heeft meerdere kantoren in de regio en vraagt het lokale personeel thuis te werken. Zo'n algehele richtlijn hebben ING en FrieslandCampina niet, maar zij noemen dit wel als mogelijkheid om de veiligheid te waarborgen.

37 minuten geleden
Gasprijs bijna 50 procent omhoog na lng-productiestop Qatar

AMSTERDAM (ANP) - De Europese gasprijs op de toonaangevende gasbeurs in Amsterdam schoot maandagmiddag bijna 50 procent omhoog. Dat komt door het nieuws dat Qatar stopt met de productie van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) vanwege de aanvallen door Iran op Qatarese energiefaciliteiten. Qatar is een belangrijke leverancier van lng aan Europa.

51 minuten geleden
Branchevereniging: drukte bij pomp valt mee na aanval Iran

BUNNIK (ANP) - De stijging van de olieprijzen na de aanval op Iran leidt vooralsnog niet tot grote drukte bij de Nederlandse tankstations. Dat zegt Erik de Vries, directeur van branchevereniging NOVE. Hij verwacht dat de brandstofprijzen aan de pomp omhoog zullen gaan, maar denkt dat het voorlopig om een verhoging van enkele centen per liter gaat.

1 uur geleden
Qatar stopt met productie lng door aanvallen Iran

DOHA (ANP/AFP) - Qatar stopt voorlopig met de productie van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) vanwege de aanvallen op energiefaciliteiten door Iran. Qatar is een belangrijke leverancier van lng aan Europa.

1 uur geleden
Ondernemingskamer stelt twee onderzoekers aan in zaak Nexperia

AMSTERDAM (ANP) - De ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam heeft twee onderzoekers aangesteld om het onderzoek naar Nexperia te starten. Dit is de nieuwste stap in het juridische geschil tussen het Europese management van de Nijmeegse chipmaker en zijn Chinese eigenaar Wingtech.

1 uur geleden
ING: eurozone kwetsbaarste regio bij langdurig conflict met Iran

AMSTERDAM (ANP) - De economie van de eurozone zal van alle grote economieën ter wereld het hardst worden getroffen door een langdurig conflict tussen de Verenigde Staten en Iran, meldt ING in een rapport. Dat komt volgens de economen van de bank doordat de eurolanden vrijwel al hun olie en een groot deel van het benodigde gas importeren.

2 uur geleden