Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chipbedrijven opnieuw omlaag, Shell wint door duurdere olie

Chipbedrijven opnieuw omlaag, Shell wint door duurdere olie

AMSTERDAM (ANP) - ASML, ASMI en Besi hebben maandag opnieuw een deel van hun beurswaarde ingeleverd. De chipbedrijven gingen vrijdag al tot meer dan 2 procent omlaag en moesten daar een beursdag later nog eens minnen van tot 2,7 procent aan toevoegen. Een opleving van de Amerikaanse techgraadmeter Nasdaq, die met een fors verlies de aanleiding was voor het koersverlies van vrijdag, veranderde daar niets aan.

Het aandeel Shell, dat volgens recent onderzoek van De Nederlandsche Bank (DNB) het populairste AEX-aandeel is onder Nederlandse huishoudens, kende juist een goede dag. Het boekte een winst van 1,1 procent in reactie op de gestegen olieprijzen, veroorzaakt door de angst voor een escalatie van het conflict in het Midden-Oosten.

Onder meer door die spanningen deden beleggers in Nederland en de rest van Europa het rustig aan. De AEX verloor 0,1 procent tot 907,49 punten, de MidKap kreeg er 0,1 procent bij tot een slotstand van 895,90 punten. Parijs ging 0,2 procent omhoog, Frankfurt verloor een fractie en in Londen was de beurs gesloten.

Galapagos

Galapagos was de grootste uitblinker op het Damrak met een plus van bijna 10 procent bij de middelgrote fondsen. Het biotechnologiebedrijf kreeg er vrijdag al bijna 4 procent bij dankzij positieve ontwikkelingen rond een medische behandeling.

In de AEX-index was verzekeraar ASR met een plus van 1,2 procent nipt voor Shell de sterkste stijger. Na ASML (min 2,7 procent) moest Aegon, ook een verzekeraar, juist het meest inleveren (1,8 procent).

Inflatiecijfers

Beleggers kijken deze week uit naar de inflatiecijfers van de eurozone, die vrijdag op het programma staan. Deze spelen een belangrijke rol bij het rentebesluit van september. De verwachting is dat de rente dan omlaaggaat, wat gunstig zou zijn voor het handelen in aandelen.

Olie werd flink duurder door de toegenomen onrust in het Midden-Oosten. Een vat Amerikaanse olie kostte 3,2 procent meer op 77,22 dollar. De prijs van Brentolie steeg 2,7 procent tot 81,17 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Airbnb probeert verzwakte reislust Amerikanen weer aan te jagen

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Verhuurplatform Airbnb laat gasten in de Verenigde Staten voortaan accommodaties boeken zonder dat ze direct hoeven te betalen. Op die manier hoopt het verhuurplatform voor bijvoorbeeld vakantieverblijven Amerikanen aan te sporen meer te boeken. Airbnb heeft er de laatste tijd last van dat de reislust onder Amerikanen is verzwakt.

27 minuten geleden
Tractorfabrikant Deere zakt op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Deere behoorde donderdag tot de dalers op de beurzen in New York. De fabrikant van tractoren en andere landbouwmachines zag de winst in het afgelopen kwartaal met ruim een kwart dalen en werd ook iets negatiever over de winstverwachting voor het hele boekjaar.

1 uur geleden
Bloomberg: stookolie-export Rusland hoogst sinds begin oorlog

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De Russische export van stookolie is begin deze maand gestegen naar het hoogste niveau sinds het begin van de oorlog in Oekraïne. De Russische uitvoer van olieproducten in het algemeen liep daarnaast op tot het hoogste niveau in maanden, ondanks meer Oekraïense droneaanvallen op Russische raffinaderijen in de aanloop naar de top tussen Donald Trump en Vladimir Poetin vrijdag.

1 uur geleden
WhatsApp beschuldigt Rusland van poging tot blokkeren app

MENLO PARK (ANP/RTR/AFP) - WhatsApp zegt dat de Russische overheid de berichtendienst probeert te blokkeren, omdat de app de communicatie tussen gebruikers beveiligt. Het dochterbedrijf van Meta belooft zich in te spannen om versleutelde communicatiediensten te blijven aanbieden in Rusland, waar strenge censuur is.

3 uur geleden
Recordaantal mensen met een AOW-uitkering

DEN HAAG (ANP) - Het aantal mensen met een AOW-uitkering in Nederland is in een jaar met 1,9 procent gestegen tot een nieuw record van bijna 3,7 miljoen. Dit zijn bijna 70.000 meer AOW-gerechtigden dan eind juni vorig jaar, maakte de Sociale Verzekeringsbank (SVB) donderdag bekend.

4 uur geleden
Bierbrouwer Carlsberg heeft last van sombere consument

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - Bierbrouwer Carlsberg voelt dat consumenten minder snel geld uitgeven aan bier en andere dranken. Na jaren van stevige prijsstijgingen in de supermarkt en de kroeg dragen internationale handelsspanningen nu bij aan onzekerheid onder consumenten, zei topman Jacob Aarup-Andersen.

5 uur geleden
Bescherm kwetsbare mensen tegen faillissement Groupcard, zegt FNV

UTRECHT (ANP) - Bescherm kwetsbare inwoners tegen het faillissement van Groupcard, een bedrijf dat voor gemeenten tegoedpassen regelde. Garandeer dat ze hun tegoed kunnen gebruiken. Die oproep doet vakbond FNV aan gemeenten die met Groupcard werkten en de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG).

5 uur geleden