Chipbedrijven onderaan op gemengd Damrak
AMSTERDAM (ANP) - Chipbedrijven eindigden maandag onderaan bij de hoofdfondsen op de Amsterdamse aandelenbeurs. In de chipsector wordt deze week uitgekeken naar de resultaten van Nvidia, die woensdag op het programma staan. De verwachtingen over de prestaties van de belangrijke verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) en aanjager van de AI-koersrally op de beurzen zijn hooggespannen.
In afwachting daarop sloot Besi maandag de rij in de AEX-index, de hoofdgraadmeter op het Damrak, met een verlies van 3,3 procent. ASMI en ASML leverden 2,2 procent en 0,9 procent in. Vrijdag kregen de chipbedrijven al flinke verliezen te verwerken.
Verder was de stemming op de beursvloeren gemengd. De AEX sloot 0,3 procent hoger op 865,37 punten. De MidKap, met daarin de middelgrote fondsen, eindigde een fractie lager op 869,77 punten. Parijs en Londen noteerden bij het slot plussen tot 0,5 procent. Frankfurt zakte 0,1 procent.
Prosus en Fugro
Prosus leverde een deel van de winst van eerder op de dag in en sloot 0,9 procent hoger, na een goed ontvangen handelsupdate van de techinvesteerder. Bank ABN AMRO stond bovenaan de hoofdfondsen (plus 1,6 procent). Ook supermarktconcern Ahold Delhaize behoorde tot de winnaars (plus 1,5 procent), na een koopadvies van de Britse bank HSBC.
Bij de middelgrote fondsen eindigde Fugro bovenaan, met een winst van 5,9 procent. De bodemonderzoeker gaat voor 50 miljoen euro aan eigen aandelen inkopen. Ook onderhandelt het bedrijf met zijn banken over een herfinanciering van 400 miljoen euro aan leningen en kredietfaciliteiten tegen betere voorwaarden.
Ebusco
Ebusco eindigde bovenaan bij de kleinere beursfondsen met een winst van ruim 19 procent. De noodlijdende bussenfabrikant gaf een update over zijn aandelenuitgifte, waarmee het bedrijf 36 miljoen wil ophalen om te kunnen overleven. Volgens het bedrijf heeft de Chinese batterijenproducent Gotion zich vastgelegd om voor 5 miljoen euro aan aandelen te kopen die mogelijk overblijven na afloop van de aanmeldingsperiode. Ebusco heeft daarmee nu ongeveer 53 procent van de benodigde financiering gevonden.
De euro was 1,0576 dollar waard, tegen 1,0548 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 2,7 procent meer op 68,84 dollar. Brentolie werd 2,6 procent duurder, op 72,99 dollar per vat.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet moet komen met aanvullend beleid voor flexibel stroomgebruik om ervoor te zorgen dat marktpartijen hun plannen daadwerkelijk realiseren. Dat concludeert de Autoriteit Consument & Markt (ACM) na een rapport van hoogspanningsnetbeheerder TenneT en de regionale netbeheerders. Het kabinet kan zich volgens de toezichthouder bijvoorbeeld richten op het wegnemen van drempels of een nieuwe subsidieregeling voor flexgebruik.
54 minuten geledenBANGKOK (ANP/AFP) - India zal volgend jaar Japan inhalen als de op drie na grootste economie ter wereld, verwacht het Internationaal Monetair Fonds (IMF). Het IMF, dat deze week jaarvergaderingen houdt in het Thaise Bangkok, kwam met vooruitzichten voor de economische ontwikkelingen van Aziatische landen.
2 uur geledenFRANKFURT (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Lufthansa voert gesprekken over het in de toekomst bijna volledig overnemen van de resterende aandelen in de Portugese luchtvaartmaatschappij TAP. Portugal heeft de Duitse luchtvaartmaatschappij woensdag gekozen voor een minderheidsbelang in TAP. Volgens de financiële topman Till Streichert zijn er aparte gesprekken gaande over de resterende 50,1 procent van de aandelen.
2 uur geledenOSLO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Noorse staatsinvesteringsfonds, het grootste ter wereld, mag mogelijk weer investeren in bedrijven die kernwapens produceren. Dat blijkt uit een voorstel dat donderdag werd gepresenteerd door de commissie onder leiding van oud-gouverneur Svein Gjedrem van de Noorse centrale bank.
3 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Banken moeten klanten onmiddellijk compenseren na bankfraude, ook als een klant ernstig nalatig is geweest. Dat oordeelde het Europees Hof van Justitie donderdag. De bank kan de schade achteraf wel op de klant proberen te verhalen als die grof nalatig is geweest.
3 uur geledenZAANDAM (ANP) - Albert Heijn heeft de leveringen van houdbare en versproducten aan winkels in het hele land volledig hervat. Dat meldt de supermarktketen in een update over het cyberbeveiligingsincident dat sinds zondag voor problemen zorgt. Donderdagochtend waren in verschillende Albert Heijn-vestigingen nog lege schappen te zien, vooral van verse producten. Online bestellen is nog altijd niet mogelijk, ook is de website van de supermarktketen nog onbereikbaar.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Het Franse drankenconcern Pernod Ricard blijft last houden van zwakke marktomstandigheden in de Verenigde Staten en Europa. Het bedrijf achter merken zoals Absolut Vodka, Martell, Malibu, Jameson en Chivas Regal deed in het afgelopen kwartaal wel goede zaken in India, een belangrijke groeimarkt voor het concern. Pernod Ricard bereidt daar een beursgang voor, die nog wel goedgekeurd moet worden door het bestuur.
4 uur geleden