Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chipbedrijven onderaan op gemengd Damrak

Chipbedrijven onderaan op gemengd Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Chipbedrijven eindigden maandag onderaan bij de hoofdfondsen op de Amsterdamse aandelenbeurs. In de chipsector wordt deze week uitgekeken naar de resultaten van Nvidia, die woensdag op het programma staan. De verwachtingen over de prestaties van de belangrijke verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) en aanjager van de AI-koersrally op de beurzen zijn hooggespannen.

In afwachting daarop sloot Besi maandag de rij in de AEX-index, de hoofdgraadmeter op het Damrak, met een verlies van 3,3 procent. ASMI en ASML leverden 2,2 procent en 0,9 procent in. Vrijdag kregen de chipbedrijven al flinke verliezen te verwerken.

Verder was de stemming op de beursvloeren gemengd. De AEX sloot 0,3 procent hoger op 865,37 punten. De MidKap, met daarin de middelgrote fondsen, eindigde een fractie lager op 869,77 punten. Parijs en Londen noteerden bij het slot plussen tot 0,5 procent. Frankfurt zakte 0,1 procent.

Prosus en Fugro

Prosus leverde een deel van de winst van eerder op de dag in en sloot 0,9 procent hoger, na een goed ontvangen handelsupdate van de techinvesteerder. Bank ABN AMRO stond bovenaan de hoofdfondsen (plus 1,6 procent). Ook supermarktconcern Ahold Delhaize behoorde tot de winnaars (plus 1,5 procent), na een koopadvies van de Britse bank HSBC.

Bij de middelgrote fondsen eindigde Fugro bovenaan, met een winst van 5,9 procent. De bodemonderzoeker gaat voor 50 miljoen euro aan eigen aandelen inkopen. Ook onderhandelt het bedrijf met zijn banken over een herfinanciering van 400 miljoen euro aan leningen en kredietfaciliteiten tegen betere voorwaarden.

Ebusco

Ebusco eindigde bovenaan bij de kleinere beursfondsen met een winst van ruim 19 procent. De noodlijdende bussenfabrikant gaf een update over zijn aandelenuitgifte, waarmee het bedrijf 36 miljoen wil ophalen om te kunnen overleven. Volgens het bedrijf heeft de Chinese batterijenproducent Gotion zich vastgelegd om voor 5 miljoen euro aan aandelen te kopen die mogelijk overblijven na afloop van de aanmeldingsperiode. Ebusco heeft daarmee nu ongeveer 53 procent van de benodigde financiering gevonden.

De euro was 1,0576 dollar waard, tegen 1,0548 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 2,7 procent meer op 68,84 dollar. Brentolie werd 2,6 procent duurder, op 72,99 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Bestedingen tv-reclames groeien in eerste jaarhelft door sport

AMSTERDAM (ANP) - De uitgaven aan televisiereclames in Nederland zijn in de eerste helft van dit jaar gegroeid. Het is voor het eerst sinds 2022 dat het eerste halfjaar weer groei laat zien, aldus cijfers van tv-marketingorganisatie Screenforce.

1 uur geleden
Beursgraadmeters Wall Street herstellen iets na verliesreeks

NEW YORK (ANP) - Wall Street heeft woensdag wat terrein teruggewonnen na een verliesreeks van drie dagen. Beleggers gingen volgens kenners op koopjesjacht. Door de verliezen van de afgelopen dagen leken sommige aandelen opeens aantrekkelijk geprijsd. De koerswinsten werden wel enigszins getemperd door een verkoopgolf op de obligatiemarkt.

2 uur geleden
Buitenlandse bedrijven tekenen oliedeals in Venezuela

CARACAS (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Chevron, het Italiaanse Eni en andere buitenlandse energiebedrijven hebben woensdag in Caracas handtekeningen gezet onder grote projectuitbreidingen om de olieproductie in Venezuela op te krikken. Ze willen er komende jaren veel geld investeren. Chevron heeft zelfs meer dan 7 miljard dollar toegezegd.

3 uur geleden
Google ontloopt in rechtszaak gedwongen verkoop advertentiebeurs

ALEXANDRIA (ANP/RTR) - Google heeft in een rechtszaak een gedwongen verkoop van een bedrijfsonderdeel ontlopen. Het is al de derde keer in korte tijd dat Amerikaanse autoriteiten achter het net vissen in pogingen een techconcern op te knippen.

4 uur geleden
Een op de tien betalingen aan fiscus nog via oude rekeningnummer

DEN HAAG (ANP) - Nog steeds zijn er burgers, bedrijven en andere organisaties die het oude rekeningnummer van de Belastingdienst gebruiken. Volgens de fiscus komt vier maanden na de overstap naar Rabobank nog een op de tien betalingen binnen via het oude ING-nummer. Daarom komt de Belastingdienst binnenkort met een campagne op radio en internet om iedereen nogmaals te attenderen op de verandering.

4 uur geleden
Maersk laat containerschip uitrusten met rotorzeil

LONDEN (ANP) - Scheepvaartconcern Maersk heeft een contract getekend om een groot containerschip voor het eerst uit te rusten met een soort zeil. Het Britse bedrijf Anemoi gaat een zogenoemd rotorzeil maken met een hoogte van 35 meter. Dat wordt volgend jaar voor een proef geplaatst op een containerschip en moet helpen het brandstofverbruik terug te dringen.

4 uur geleden
Wasserijen vrezen meer stakingen na eerste actiedag FNV

GORINCHEM (ANP) - Stakende medewerkers zorgen voor schade bij wasserijen. Volgens directeur van brancheorganisaties FTN en Netex, Arthur Linssen, verschilde de impact van een door FNV opgezette staking woensdag sterk per bedrijf, maar was in sommige gevallen sprake van "serieuze productieterugval". Ondernemers in de textielverzorgingsbranche vrezen dat komende dagen nog meer stakingen volgen.

5 uur geleden