Chipbedrijven onderaan op gemengd Damrak
AMSTERDAM (ANP) - Chipbedrijven eindigden maandag onderaan bij de hoofdfondsen op de Amsterdamse aandelenbeurs. In de chipsector wordt deze week uitgekeken naar de resultaten van Nvidia, die woensdag op het programma staan. De verwachtingen over de prestaties van de belangrijke verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) en aanjager van de AI-koersrally op de beurzen zijn hooggespannen.
In afwachting daarop sloot Besi maandag de rij in de AEX-index, de hoofdgraadmeter op het Damrak, met een verlies van 3,3 procent. ASMI en ASML leverden 2,2 procent en 0,9 procent in. Vrijdag kregen de chipbedrijven al flinke verliezen te verwerken.
Verder was de stemming op de beursvloeren gemengd. De AEX sloot 0,3 procent hoger op 865,37 punten. De MidKap, met daarin de middelgrote fondsen, eindigde een fractie lager op 869,77 punten. Parijs en Londen noteerden bij het slot plussen tot 0,5 procent. Frankfurt zakte 0,1 procent.
Prosus en Fugro
Prosus leverde een deel van de winst van eerder op de dag in en sloot 0,9 procent hoger, na een goed ontvangen handelsupdate van de techinvesteerder. Bank ABN AMRO stond bovenaan de hoofdfondsen (plus 1,6 procent). Ook supermarktconcern Ahold Delhaize behoorde tot de winnaars (plus 1,5 procent), na een koopadvies van de Britse bank HSBC.
Bij de middelgrote fondsen eindigde Fugro bovenaan, met een winst van 5,9 procent. De bodemonderzoeker gaat voor 50 miljoen euro aan eigen aandelen inkopen. Ook onderhandelt het bedrijf met zijn banken over een herfinanciering van 400 miljoen euro aan leningen en kredietfaciliteiten tegen betere voorwaarden.
Ebusco
Ebusco eindigde bovenaan bij de kleinere beursfondsen met een winst van ruim 19 procent. De noodlijdende bussenfabrikant gaf een update over zijn aandelenuitgifte, waarmee het bedrijf 36 miljoen wil ophalen om te kunnen overleven. Volgens het bedrijf heeft de Chinese batterijenproducent Gotion zich vastgelegd om voor 5 miljoen euro aan aandelen te kopen die mogelijk overblijven na afloop van de aanmeldingsperiode. Ebusco heeft daarmee nu ongeveer 53 procent van de benodigde financiering gevonden.
De euro was 1,0576 dollar waard, tegen 1,0548 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 2,7 procent meer op 68,84 dollar. Brentolie werd 2,6 procent duurder, op 72,99 dollar per vat.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De geplande investering van 4 miljard dollar in de Verenigde Staten zal de wereldwijde positie van het merk Volkswagen ten goede komen. Dat zegt Gernot Döllner, de topman van Audi. Audi valt onder het Volkswagen-concern.
2 uur geledenMOSKOU (ANP) - Rusland is bereid om elke gewenste hoeveelheid diesel aan de Verenigde Staten te leveren. Dat heeft de Russische vicepremier Alexander Novak gezegd volgens de Russische staatszender Vesti.
4 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Er zijn zondag vluchten geschrapt vanaf Schiphol door harde wind. Dat bevestigt een woordvoerder van de luchthaven. Volgens het vluchtschema op de website gaat het om tientallen vluchten van KLM, maar ook van easyJet en Lufthansa.
6 uur geledenPERRY (ANP/RTR) - Audi gaat een assemblagefabriek bouwen in Georgia die jaarlijks 200.000 SUV's gaat produceren. Dat kondigde de Amerikaanse president Donald Trump aan bij een rally in Perry in Georgia.
8 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Franse luxewinkels hebben houten platen aangebracht op de ruiten van winkels uit angst voor vernielingen tijdens nieuwe protesten van studenten, vakbonden en andere groepen die voor zaterdag zijn aangekondigd. Het gaat onder meer om dichtgetimmerde Parijse winkels van horlogemerk Rolex, diamantverkoper De Beers, sportartikelenmerk Adidas en modemerk Hugo Boss.
1 dag geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Kredietbeoordelaar Moody's laat de Franse kredietwaardigheid nog onveranderd, ondanks de grote onrust over de hoge staatsschuld, politieke impasse en de massale straatprotesten in Frankrijk. De rating blijft Aa3 met een negatieve outlook, wat betekent dat er wel een verlaging kan komen.
1 dag geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Britse winkel- en sportconcern Frasers Group zegt dat het de controle over het Duitse modemerk Hugo Boss heeft overgenomen. Het concern meldt vrijdag in een verklaring zijn belang in het merk te hebben uitgebreid naar 50,08 procent, na een nieuwe aankoop van aandelen Hugo Boss.
1 dag geleden