Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chipbedrijven onderaan op gemengd Damrak

Chipbedrijven onderaan op gemengd Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Chipbedrijven eindigden maandag onderaan bij de hoofdfondsen op de Amsterdamse aandelenbeurs. In de chipsector wordt deze week uitgekeken naar de resultaten van Nvidia, die woensdag op het programma staan. De verwachtingen over de prestaties van de belangrijke verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) en aanjager van de AI-koersrally op de beurzen zijn hooggespannen.

In afwachting daarop sloot Besi maandag de rij in de AEX-index, de hoofdgraadmeter op het Damrak, met een verlies van 3,3 procent. ASMI en ASML leverden 2,2 procent en 0,9 procent in. Vrijdag kregen de chipbedrijven al flinke verliezen te verwerken.

Verder was de stemming op de beursvloeren gemengd. De AEX sloot 0,3 procent hoger op 865,37 punten. De MidKap, met daarin de middelgrote fondsen, eindigde een fractie lager op 869,77 punten. Parijs en Londen noteerden bij het slot plussen tot 0,5 procent. Frankfurt zakte 0,1 procent.

Prosus en Fugro

Prosus leverde een deel van de winst van eerder op de dag in en sloot 0,9 procent hoger, na een goed ontvangen handelsupdate van de techinvesteerder. Bank ABN AMRO stond bovenaan de hoofdfondsen (plus 1,6 procent). Ook supermarktconcern Ahold Delhaize behoorde tot de winnaars (plus 1,5 procent), na een koopadvies van de Britse bank HSBC.

Bij de middelgrote fondsen eindigde Fugro bovenaan, met een winst van 5,9 procent. De bodemonderzoeker gaat voor 50 miljoen euro aan eigen aandelen inkopen. Ook onderhandelt het bedrijf met zijn banken over een herfinanciering van 400 miljoen euro aan leningen en kredietfaciliteiten tegen betere voorwaarden.

Ebusco

Ebusco eindigde bovenaan bij de kleinere beursfondsen met een winst van ruim 19 procent. De noodlijdende bussenfabrikant gaf een update over zijn aandelenuitgifte, waarmee het bedrijf 36 miljoen wil ophalen om te kunnen overleven. Volgens het bedrijf heeft de Chinese batterijenproducent Gotion zich vastgelegd om voor 5 miljoen euro aan aandelen te kopen die mogelijk overblijven na afloop van de aanmeldingsperiode. Ebusco heeft daarmee nu ongeveer 53 procent van de benodigde financiering gevonden.

De euro was 1,0576 dollar waard, tegen 1,0548 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 2,7 procent meer op 68,84 dollar. Brentolie werd 2,6 procent duurder, op 72,99 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Reuters: EU en haven Rotterdam praten over kritieke mineralen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie voert gesprekken met de haven van Rotterdam en andere grote havens over de opslag van gezamenlijk ingekochte kritieke mineralen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. In december kondigde de Europese Commissie plannen aan om voor belangrijke grondstoffen minder afhankelijk te worden van China. Daar maakt gezamenlijke inkoop deel van uit.

1 uur geleden
Zeeman boekt meer omzet met minder verkochte artikelen

ALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Zeeman heeft in 2025 meer omzet geboekt dan een jaar eerder, ondanks dat de kledingdiscounter minder spullen verkocht. Dat meldt Zeeman in het jaarlijkse mvo-verslag.

1 uur geleden
Grote meerderheid vakbondsleden stemt in met cao rijksambtenaren

DEN HAAG (ANP) - Een grote meerderheid van de vakbondsleden onder rijksambtenaren heeft ingestemd met de afspraken die vakbonden en het kabinet maakten over een nieuwe cao. Eind april kwam het al tot een principeakkoord over een loonsverhoging, na weken vol stakingen van rijksambtenaren tegen de nullijn waar de regering lang aan vasthield.

1 uur geleden
EP-handelschef: hebben benodigd vangnet gekregen bij deal met VS

STRAATSBURG (ANP) - De voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, is "behoorlijk blij" met het akkoord van de EU over de handelsdeal met de Verenigde Staten. Het parlement, de Europese Commissie en de lidstaten hebben tot diep in de nacht onderhandeld. Volgens Lange zijn ze het eens geworden over een vangnet voor het geval dat de VS zich niet aan de afspraken houdt.

3 uur geleden
Verenigd Koninkrijk versoepelt sancties tegen Russische olie

LONDEN (ANP/AFP) - Het Verenigd Koninkrijk heeft bepaalde sancties op Russische olieproducten afgezwakt. De import van kerosine en diesel die in andere landen is geraffineerd uit Russische olie is vanaf woensdag weer toegestaan, meldt de Britse regering. Het land versoepelt ook bepaalde sancties tegen het vervoer van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit enkele Russische installaties.

3 uur geleden
Ook Rabo en ABN AMRO stappen in Europees project voor stablecoin

AMSTERDAM (ANP) - Ook Rabobank en ABN AMRO sluiten zich aan bij een groep Europese banken voor de lancering van een zogeheten euro-stablecoin. Met deze cryptomunt willen de banken een Europees alternatief bieden voor de door de Verenigde Staten gedomineerde stablecoinmarkt.

3 uur geleden
Defensiebedrijf CSG boekt meer omzet na roerig kwartaal

PRAAG (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf CSG, met beursnotering in Amsterdam, heeft mede door een groei in verkoop van defensiesystemen meer omzet geboekt. Dat meldt het bedrijf in zijn kwartaalcijfers. Eerder deze maand kwam CSG nog in opspraak nadat onderzoeksplatform Hunterbrook het bedrijf had beschuldigd van "verfraaiing van cijfers" en "ruzies in de top van het bedrijf".

4 uur geleden