Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chipbedrijven onderaan in lagere AEX, Randstad stijgt na cijfers

Chipbedrijven onderaan in lagere AEX, Randstad stijgt na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - De chipbedrijven ASML, Besi en ASMI lieten dinsdag opvallende verliezen zien. Chipmachinemaker ASML zakte bij de opening zelfs meer dan 7 procent. De chipsector stond onder druk na een winstalarm van het Duitse chipbedrijf Siltronic, dat ruim 7 procent verloor in Frankfurt. ASML wist het verlies echter snel terug te dringen tot 2 procent. Besi verloor 2,5 procent en ASMI leverde meer dan 1 procent in.

Randstad won 1 procent. Het uitzendconcern zag de omzet en winst dalen in 2023 doordat bedrijven voorzichtiger zijn geworden met het aannemen van personeel. Volgens topman Sander van 't Noordende blijft het wereldwijde macro-economische klimaat onzeker. Wel blijven de arbeidsmarkten volgens hem krap en is Randstad erin geslaagd zich aan te passen aan de "uitdagende" marktomstandigheden. Analisten van ING spraken van "zachte resultaten en verwachtingen" van Randstad, maar het hogere dividend zorgde wel voor enige geruststelling.

De AEX-index noteerde kort na opening van de markt 0,5 procent lager op 851,03 punten. De Amsterdamse hoofdindex sloot een dag eerder nog op een nieuw recordniveau. De MidKap daalde 0,2 procent tot 895,26 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs zakten tot 0,3 procent.

Meer uit Financieel

Intertoys neemt onlinewinkel voor speelgoed Lobbes.nl over

AMSTERDAM (ANP) - Intertoys neemt de bekende speelgoedwebshop Lobbes.nl over. De speelgoedwinkelketen krijgt een meerderheidsbelang van 75 procent in moederbedrijf Wings Holding.

4 minuten geleden
Bouwmarkten zien flinke stijging in verkoop jerrycans

DEN HAAG (ANP) - Bouwmarkten zien de verkoop van jerrycans verder toenemen, blijkt uit een rondgang van het ANP. Doordat de brandstofprijzen in de buurlanden nog altijd lager zijn, loont het om meer benzine mee te nemen uit het buitenland. De ANWB raadt Nederlanders af om dit te doen.

5 minuten geleden
Bond: piloten vrezen straf bij weigeren vliegen in Midden-Oosten

MONTREAL (ANP/RTR) - Piloten van luchtvaartmaatschappijen die zich zorgen maken over de veiligheid bij het vliegen in het Midden-Oosten vrezen negatieve gevolgen als ze weigeren vluchten uit te voeren. Dit hebben piloten volgens IFALPA, een wereldwijde pilotenvakbond, aangegeven. De zorgen gaan bijvoorbeeld over ontslag of minder salaris.

1 uur geleden
Stefano Gabbana gestopt als voorzitter modehuis Dolce & Gabbana

MILAAN (ANP) - Stefano Gabbana is gestopt als voorzitter van het Italiaanse modehuis Dolce & Gabbana. Dat meldde persbureau Bloomberg op basis van Italiaanse bedrijfsgegevens. Dolce & Gabbana bevestigde het nieuws later. De medeoprichter van Dolce & Gabbana trad al in december af, maar dat is nu pas naar buiten gekomen.

1 uur geleden
Staat verkleint belang in ABN AMRO tot onder de 25 procent

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse staat heeft zijn belang in ABN AMRO verder afgebouwd naar iets minder dan 25 procent. Dat komt naar voren uit meldingen bij de Autoriteit Financiƫle Markten (AFM).

1 uur geleden
Amsterdamse AEX-index opent met kleine plus

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag licht hoger geopend, waarmee werd voortgeborduurd op de kleine winst van een dag eerder. Beleggers blijven de ontwikkelingen rond de wapenstilstand in het Midden-Oosten nauwlettend volgen. Later op de dag komen nog cijfers over de inflatie en het consumentenvertrouwen in de Verenigde Staten.

2 uur geleden
Heineken verkoopt Bralima en vertrekt uit Congo

AMSTERDAM (ANP) - Heineken vertrekt na veertig jaar uit Congo. Het bedrijf verkoopt zijn belang in Bralima, een grote bierbrouwer in het Afrikaanse land. Sinds 1986 was die bierbrouwer voor het grootste deel in handen van Heineken.

2 uur geleden