Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chipbedrijven onder druk in opverende AEX, Just Eat bovenaan

Chipbedrijven onder druk in opverende AEX, Just Eat bovenaan

AMSTERDAM (ANP) - De chipbedrijven ASMI, Besi en ASML stonden vrijdag onder druk in de AEX-index, die licht opveerde onder aanvoering van maaltijdbezorger Just Eat Takeaway. Beleggers reageerden op tegenvallende verwachtingen van de Amerikaanse chipfabrikant Micron Technology. Ook meldde het Aziatische vakblad DigiTimes op basis van ingewijden dat grote klanten van de Taiwanese chipmaker TSMC hun orders bij het bedrijf voor de tweede jaarhelft hebben teruggeschroefd.

De stemming op de beurzen bleef ook op de eerste dag van juli voorzichtig. Statistiekbureau Eurostat meldde dat de inflatie in het eurogebied in juni verder is opgelopen tot een nieuw record van 8,6 procent. Om de sterke prijsstijgingen te bestrijden zijn veel centrale banken begonnen om de rentes te verhogen en de hogere leenkosten zouden tot een recessie kunnen leiden. De Europese Centrale Bank (ECB) zal later deze maand ook voor het eerst in meer dan tien jaar de rente gaan verhogen.

De hoofdindex op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,2 procent in de plus op 660,62 punten. De MidKap won 0,5 procent tot 907,61 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs klommen tot 0,6 procent.

Philips

Naast ASMI, Besi en ASML, die tot 4,7 procent verloren, stond ook Philips in de staartgroep met een min van bijna 2 procent. De terugroepactie van de apparaten tegen slaapapneu van het zorgtechnologiebedrijf verloopt volgens Het Financieele Dagblad zeer moeizaam. Just Eat Takeaway dikte 4 procent aan. Het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl werd eerder deze week nog hard afgestraft na een negatief analistenrapport van Berenberg.

In de MidKap ging luchtvaartcombinatie Air France-KLM aan kop met een winst van bijna 4 procent. Flitshandelaar Flow Traders sloot de rij met een verlies van 4 procent. Boskalis bleef ongewijzigd. De baggeraar herhaalde het overnamebod van investeerder HAL (plus 0,7 procent) niet aan te bevelen en dat aandeelhouders zelf moeten besluiten of ze het accepteren.

Siemens

Airbus steeg 3,5 procent in Parijs. De vliegtuigfabrikant heeft een grote order gekregen van luchtvaartmaatschappij China Eastern Airlines. In Frankfurt verloor Siemens 0,3 procent. Het technologieconcern schrijft 2,8 miljard euro af op zijn belang in energiebedrijf Siemens Energy (plus 2 procent) door de forse waardedaling van de onderneming.

De euro was 1,0461 dollar waard, tegenover 1,0469 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,5 procent meer op 107,38 dollar. Brentolie werd 1,7 procent duurder op 110,88 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Franse bankpresident neemt het op voor Fed-baas na aanval Trump

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse centralebankpresident François Villeroy de Galhau heeft het vrijdag opgenomen voor de Amerikaanse centralebankvoorzitter Jerome Powell na een felle aanval van president Donald Trump op Powell donderdag. Volgens Villeroy doet Powell als president van de Federal Reserve uitstekend werk.

3 minuten geleden
Stilleggen offshore windproject VS raakt funderingsbedrijf Sif

NEW YORK (ANP) - Een groot offshore windproject in de Verenigde Staten is stilgelegd door de Amerikaanse regering en dat raakt het Nederlandse bedrijf Sif. Sif maakt de funderingen voor die windmolens op zee. Het Noorse energieconcern Equinor is de hoofdaannemer van het project Empire Wind dat ligt voor de kust van de staat New York.

1 uur geleden
Indonesië gaat meer olie en gas importeren uit VS

WASHINGTON (ANP/AFP) - Indonesië gaat meer olie en gas importeren uit de Verenigde Staten om zo een deal te kunnen sluiten met Washington over de hoge importheffingen van president Donald Trump. Dat heeft de Indonesische minister van Economische Zaken Airlangga Hartarto gezegd bij een bezoek aan Washington voor gesprekken over een handelsdeal. Hij zei ook dat die gesprekken binnen zestig dagen afgerond kunnen worden.

2 uur geleden
ING waarschuwt dat schenkingen ouders huizenprijzen opdrijven

AMSTERDAM (ANP) - Starters op de woningmarkt krijgen steeds vaker geld van hun ouders om de aankoop van hun huis te financieren. Dit blijkt volgens ING uit recente onderzoekscijfers. Deskundigen van de bank waarschuwen vrijdag in een eigen analyse dat die schenkingen de huizenprijzen opdrijven.

3 uur geleden
Trump: China heeft contact gezocht voor handelsdeal

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China heeft contact gezocht met de Verenigde Staten voor het sluiten van een handelsdeal. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump. Hij stelde ook dat een deal met China binnen drie tot vier weken bereikt zou kunnen worden en dat hij de importheffingen tegen China kan gaan verlagen. De VS hebben een heffing van 145 procent voor de meeste Chinese goederen.

3 uur geleden
Hogere prijzen en nieuwe abonnees helpen Netflix aan meer winst

LOS GATOS (ANP) - Netflix heeft in de eerste drie maanden van het jaar de winst met bijna een kwart opgevoerd in vergelijking met dezelfde periode een jaar eerder. De streamingdienst, die onder andere met de serie Adolescence een grote hit heeft, profiteerde daarbij van de aanwas van nieuwe abonnees en hogere prijzen voor zijn diensten.

12 uur geleden
UnitedHealth keldert op beurs in New York na kwartaalbericht

NEW YORK (ANP) - Beleggers in New York zijn donderdag geschrokken van het kwartaalbericht van zorgverzekeraar UnitedHealth Group. Aandelen van het bedrijf werden ruim een vijfde minder waard. Het zorgconcern trok zijn verwachtingen voor de rest van het jaar in omdat de zorgkosten veel harder opliepen dan eerder geraamd. UnitedHealth stelde daardoor zijn winstverwachting voor het hele boekjaar naar beneden bij, iets wat het bedrijf in ruim tien jaar niet heeft gedaan.

13 uur geleden