Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chipbedrijven onder druk in opverende AEX, Just Eat bovenaan

Chipbedrijven onder druk in opverende AEX, Just Eat bovenaan

AMSTERDAM (ANP) - De chipbedrijven ASMI, Besi en ASML stonden vrijdag onder druk in de AEX-index, die licht opveerde onder aanvoering van maaltijdbezorger Just Eat Takeaway. Beleggers reageerden op tegenvallende verwachtingen van de Amerikaanse chipfabrikant Micron Technology. Ook meldde het Aziatische vakblad DigiTimes op basis van ingewijden dat grote klanten van de Taiwanese chipmaker TSMC hun orders bij het bedrijf voor de tweede jaarhelft hebben teruggeschroefd.

De stemming op de beurzen bleef ook op de eerste dag van juli voorzichtig. Statistiekbureau Eurostat meldde dat de inflatie in het eurogebied in juni verder is opgelopen tot een nieuw record van 8,6 procent. Om de sterke prijsstijgingen te bestrijden zijn veel centrale banken begonnen om de rentes te verhogen en de hogere leenkosten zouden tot een recessie kunnen leiden. De Europese Centrale Bank (ECB) zal later deze maand ook voor het eerst in meer dan tien jaar de rente gaan verhogen.

De hoofdindex op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,2 procent in de plus op 660,62 punten. De MidKap won 0,5 procent tot 907,61 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs klommen tot 0,6 procent.

Philips

Naast ASMI, Besi en ASML, die tot 4,7 procent verloren, stond ook Philips in de staartgroep met een min van bijna 2 procent. De terugroepactie van de apparaten tegen slaapapneu van het zorgtechnologiebedrijf verloopt volgens Het Financieele Dagblad zeer moeizaam. Just Eat Takeaway dikte 4 procent aan. Het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl werd eerder deze week nog hard afgestraft na een negatief analistenrapport van Berenberg.

In de MidKap ging luchtvaartcombinatie Air France-KLM aan kop met een winst van bijna 4 procent. Flitshandelaar Flow Traders sloot de rij met een verlies van 4 procent. Boskalis bleef ongewijzigd. De baggeraar herhaalde het overnamebod van investeerder HAL (plus 0,7 procent) niet aan te bevelen en dat aandeelhouders zelf moeten besluiten of ze het accepteren.

Siemens

Airbus steeg 3,5 procent in Parijs. De vliegtuigfabrikant heeft een grote order gekregen van luchtvaartmaatschappij China Eastern Airlines. In Frankfurt verloor Siemens 0,3 procent. Het technologieconcern schrijft 2,8 miljard euro af op zijn belang in energiebedrijf Siemens Energy (plus 2 procent) door de forse waardedaling van de onderneming.

De euro was 1,0461 dollar waard, tegenover 1,0469 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,5 procent meer op 107,38 dollar. Brentolie werd 1,7 procent duurder op 110,88 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Trump dreigt met heffing van 100 procent op Canadese producten

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Canada met nieuwe importheffingen van 100 procent op alle goederen uit het land. Hij wil die belastingen invoeren als Canada een handelsdeal sluit met China, schrijft hij op zijn berichtendienst Truth Social.

51 minuten geleden
Libië sluit oliedeal met Total en ConocoPhillips van 20 miljard

TRIPOLI (ANP/RTR) - Libië heeft een overeenkomst gesloten met TotalEnergies uit Frankrijk en ConocoPhillips uit de Verenigde Staten om de eigen olieproductie op te voeren. De olieconcerns hebben een 25-jarige overeenkomst getekend met staatsbedrijf Waha Oil. Daar is meer dan 20 miljard dollar (16,9 miljard euro) aan buitenlandse investeringen mee gemoeid, meldde premier Abdulhamid al-Dbeibah op X.

57 minuten geleden
Air France vliegt weer naar Dubai

PARIJS (ANP/AFP) - Air France gaat weer vliegen naar Dubai. Eerder schortte de Franse luchtvaartmaatschappij de vluchten naar het emiraat op vanwege de geopolitieke situatie in het Midden-Oosten.

2 uur geleden
Omboeken reizigers in Midden-Oosten lastig voor KLM

AMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM heeft moeite met het omboeken van reizigers die zijn getroffen door de beslissing om voorlopig het luchtruim boven een aantal landen in het Midden-Oosten te mijden. Andere maatschappijen schrappen namelijk ook vluchten naar dat gebied. Daarom biedt KLM deze passagiers nog geen vervangende reis aan op zaterdag of zondag. "Zodra het kan, worden de passagiers omgeboekt", meldt het bedrijf op de eigen website.

3 uur geleden
AI-chef Google ziet investeringen die op zeepbel lijken

DAVOS (ANP) - De investeringsdrift in bepaalde delen van de AI-technologiesector heeft kenmerken van een zeepbel, zegt Google-onderzoeker Demis Hassabis tegen Financial Times. De chef van Googles onderzoeksafdeling naar kunstmatige intelligentie DeepMind verwacht dat zijn eigen werkgever daar weinig last van krijgt.

4 uur geleden
Danone roept in meer landen babyvoeding terug

PARIJS (ANP/BELGA) - Voedingsmiddelenconcern Danone heeft zijn terugroepactie van babyvoeding uitgebreid. Eerder werd bekend dat het Franse bedrijf in Singapore partijen babyvoeding terughaalde. Nu doet het bedrijf achter merken als Nutrilon en Nutricia dat ook in Frankrijk en een aantal andere landen.

5 uur geleden
Olieprijzen omhoog door Iran-spanningen, wel rust op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn vrijdag behoorlijk gestegen door het oplopen van de spanningen rond Iran. De aandelenmarkten op Wall Street sloten de handelssessie evenwel af op een relatief rustige noot, na een turbulente week waarbij beleggers vooral reageerden op de dreiging van gewapend conflict over Groenland.

17 uur geleden