Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chipbedrijven onder druk in licht lagere Nikkei

Chipbedrijven onder druk in licht lagere Nikkei

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio is vrijdag licht lager gesloten. Beleggers bleven voorzichtig door de aanhoudende zorgen over het hoge aantal coronabesmettingen in Japan. Ook de chipsector stond onder druk in navolging van de koersverliezen onder Amerikaanse branchegenoten. De andere belangrijke beursgraadmeters in de Aziatische regio lieten eveneens overwegend verliezen zien. In Zuid-Korea ging Samsung onderuit na de vrijlating uit de gevangenis van een topbestuurder van het techconcern.

De Nikkei in Tokio ging uiteindelijk met een min van 0,1 procent het weekeinde in op 27.977,15 punten. De luchtvaartmaatschappijen en spoorwegbedrijven behoorden tot de sterkste dalers. De Japanse topgezondheidsadviseur pleitte voor de invoering van striktere coronamaatregelen gedurende twee weken om de verspreiding van het virus in Tokio en andere gebieden in te dammen.

De chipbedrijven Tokyo Electron en Advantest zakten tot 4 procent na de zesde verliesbeurt op rij voor de Amerikaanse Philadelphia semiconductor index, de graadmeter van de chipsector. De koersdaling volgde op een waarschuwing van Morgan Stanley voor een vertraging in de sector.

Samsung

Recruit Holdings maakte daarentegen een koerssprong van bijna 10 procent. De Japanse detacheerder verhoogde zijn winstverwachting voor het hele boekjaar na sterke resultaten. Staalproducent JFE Holdings verdubbelde bijna zijn verwachting voor de jaarwinst en werd 9 procent hoger gezet. Toshiba verloor ruim 4 procent ondanks dat het door schandalen geplaagde technologiebedrijf terugkeerde naar winst.

De Kospi in Seoul zakte 1,4 procent door een flink koersverlies van zwaargewicht Samsung. Het Zuid-Koreaanse technologieconcern daalde dik 3 procent na het nieuws dat topbestuurder Lee Jae-yong voorwaardelijk is vrijgelaten uit de gevangenis, waar hij al achttien maanden vastzat vanwege omkoping en verduistering.

De hoofdindex in Shanghai noteerde tussentijds 0,6 procent lager en de Hang Seng-index in Hongkong verloor 1 procent. Beleggers bleven bezorgd over de verstoringen van de internationale handel nadat China eerder deze week een containerterminal in de belangrijke haven van Ningbo-Zhoushan stillegde vanwege één coronageval.

Meer uit Financieel

Net zoveel vuurwerkwinkels als jaar eerder in meeste gemeenten

DEN HAAG (ANP) - In bijna alle gemeenten zijn er in 2025 net zoveel vuurwerkwinkels als een jaar eerder. Dat blijkt uit cijfers over het aantal vuurwerkverkooppunten in Nederland die het ANP heeft opgevraagd bij de omgevingsdiensten.

7 minuten geleden
AEX-index begint licht hoger aan laatste week 2025

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag licht hoger begonnen. Beleggers deden het rustig aan na het lange kerstweekeinde. Met nog twee volle handelsdagen en een halve handelsdag te gaan, stevent de Amsterdamse hoofdindex af op een winst van ruim 7 procent in 2025. Op oudejaarsdag kennen de beurzen in Amsterdam, Brussel, Parijs en Londen een verkorte handelssessie en zijn de markten in Frankfurt, Zürich en Milaan gesloten. Op 1 januari blijven alle beurzen dicht. Op vrijdag 2 januari wordt de handel weer hervat.

41 minuten geleden
Allianz Direct verwacht fors meer schadeclaims bij jaarwisseling

ROTTERDAM (ANP) - Verzekeraar Allianz Direct verwacht een forse stijging van het aantal schadeclaims rond de jaarwisseling door het naderende vuurwerkverbod. Volgens het bedrijf zorgt dat er waarschijnlijk voor dat veel mensen deze jaarwisseling nog extra vuurwerk zullen afsteken.

1 uur geleden
BYD waarschijnlijk grootste verkoper elektrische auto's van 2025

PARIJS (ANP) - Het Chinese BYD is dit jaar waarschijnlijk 's werelds grootste verkoper van elektrische auto's. Het neemt die titel over van Tesla. De twee autobedrijven komen binnenkort met hun verkoopcijfers over 2025. Volgens een maandag verschenen analyse van het Franse persbureau AFP op basis van verkoopgegevens die al bekend zijn, is het vrijwel uitgesloten dat het Amerikaanse bedrijf onder leiding van Elon Musk zijn leidende positie behoudt.

1 uur geleden
Duitse wapenexport gedaald na eerdere records

BERLIJN (ANP/DPA) - De wapenexport van Duitsland is dit jaar gedaald, na de records van de afgelopen twee jaar door de sterk toegenomen export van defensiemateriaal naar Oekraïne. Volgens het Duitse ministerie van Economische Zaken werden tot 8 december van dit jaar vergunningen gegeven voor een export ter waarde van 8,4 miljard euro. In 2024 was dat nog 13,3 miljard en in 2023 ruim 12,1 miljard.

1 uur geleden
Webwinkel Coupang geeft klanten 1 miljard euro na datalek

SEOUL (ANP/RTR) - Het Zuid-Koreaanse e-commercebedrijf Coupang heeft maandag een compensatieregeling aangekondigd ter waarde van 1,69 biljoen won (ongeveer 1 miljard euro) voor bijna 34 miljoen gebruikers vanwege een groot datalek. Het verlies van klantgegevens werd op 18 november bekendgemaakt en leidde tot een golf van protesten van gebruikers en parlementariërs in Zuid-Korea. Topman Park Dae-jun stapte eerder deze maand op.

1 uur geleden
Zilverprijs verder omhoog na opmerking Elon Musk

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - Zilver heeft maandag voor het eerst een prijs van 80 dollar per troy ounce (31,1 gram) bereikt. Door speculatieve handel en een aanhoudende mismatch tussen vraag en aanbod gaat de eindejaarsrally door.

2 uur geleden