Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chipbedrijven onder druk in licht lagere Nikkei

Chipbedrijven onder druk in licht lagere Nikkei

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio is vrijdag licht lager gesloten. Beleggers bleven voorzichtig door de aanhoudende zorgen over het hoge aantal coronabesmettingen in Japan. Ook de chipsector stond onder druk in navolging van de koersverliezen onder Amerikaanse branchegenoten. De andere belangrijke beursgraadmeters in de Aziatische regio lieten eveneens overwegend verliezen zien. In Zuid-Korea ging Samsung onderuit na de vrijlating uit de gevangenis van een topbestuurder van het techconcern.

De Nikkei in Tokio ging uiteindelijk met een min van 0,1 procent het weekeinde in op 27.977,15 punten. De luchtvaartmaatschappijen en spoorwegbedrijven behoorden tot de sterkste dalers. De Japanse topgezondheidsadviseur pleitte voor de invoering van striktere coronamaatregelen gedurende twee weken om de verspreiding van het virus in Tokio en andere gebieden in te dammen.

De chipbedrijven Tokyo Electron en Advantest zakten tot 4 procent na de zesde verliesbeurt op rij voor de Amerikaanse Philadelphia semiconductor index, de graadmeter van de chipsector. De koersdaling volgde op een waarschuwing van Morgan Stanley voor een vertraging in de sector.

Samsung

Recruit Holdings maakte daarentegen een koerssprong van bijna 10 procent. De Japanse detacheerder verhoogde zijn winstverwachting voor het hele boekjaar na sterke resultaten. Staalproducent JFE Holdings verdubbelde bijna zijn verwachting voor de jaarwinst en werd 9 procent hoger gezet. Toshiba verloor ruim 4 procent ondanks dat het door schandalen geplaagde technologiebedrijf terugkeerde naar winst.

De Kospi in Seoul zakte 1,4 procent door een flink koersverlies van zwaargewicht Samsung. Het Zuid-Koreaanse technologieconcern daalde dik 3 procent na het nieuws dat topbestuurder Lee Jae-yong voorwaardelijk is vrijgelaten uit de gevangenis, waar hij al achttien maanden vastzat vanwege omkoping en verduistering.

De hoofdindex in Shanghai noteerde tussentijds 0,6 procent lager en de Hang Seng-index in Hongkong verloor 1 procent. Beleggers bleven bezorgd over de verstoringen van de internationale handel nadat China eerder deze week een containerterminal in de belangrijke haven van Ningbo-Zhoushan stillegde vanwege één coronageval.

Meer uit Financieel

Reuters: EU en haven Rotterdam praten over kritieke mineralen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie voert gesprekken met de haven van Rotterdam en andere grote havens over de opslag van gezamenlijk ingekochte kritieke mineralen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. In december kondigde de Europese Commissie plannen aan om voor belangrijke grondstoffen minder afhankelijk te worden van China. Daar maakt gezamenlijke inkoop deel van uit.

27 minuten geleden
Zeeman boekt meer omzet met minder verkochte artikelen

ALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Zeeman heeft in 2025 meer omzet geboekt dan een jaar eerder, ondanks dat de kledingdiscounter minder spullen verkocht. Dat meldt Zeeman in het jaarlijkse mvo-verslag.

38 minuten geleden
Grote meerderheid vakbondsleden stemt in met cao rijksambtenaren

DEN HAAG (ANP) - Een grote meerderheid van de vakbondsleden onder rijksambtenaren heeft ingestemd met de afspraken die vakbonden en het kabinet maakten over een nieuwe cao. Eind april kwam het al tot een principeakkoord over een loonsverhoging, na weken vol stakingen van rijksambtenaren tegen de nullijn waar de regering lang aan vasthield.

1 uur geleden
EP-handelschef: hebben benodigd vangnet gekregen bij deal met VS

STRAATSBURG (ANP) - De voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, is "behoorlijk blij" met het akkoord van de EU over de handelsdeal met de Verenigde Staten. Het parlement, de Europese Commissie en de lidstaten hebben tot diep in de nacht onderhandeld. Volgens Lange zijn ze het eens geworden over een vangnet voor het geval dat de VS zich niet aan de afspraken houdt.

2 uur geleden
Verenigd Koninkrijk versoepelt sancties tegen Russische olie

LONDEN (ANP/AFP) - Het Verenigd Koninkrijk heeft bepaalde sancties op Russische olieproducten afgezwakt. De import van kerosine en diesel die in andere landen is geraffineerd uit Russische olie is vanaf woensdag weer toegestaan, meldt de Britse regering. Het land versoepelt ook bepaalde sancties tegen het vervoer van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit enkele Russische installaties.

3 uur geleden
Ook Rabo en ABN AMRO stappen in Europees project voor stablecoin

AMSTERDAM (ANP) - Ook Rabobank en ABN AMRO sluiten zich aan bij een groep Europese banken voor de lancering van een zogeheten euro-stablecoin. Met deze cryptomunt willen de banken een Europees alternatief bieden voor de door de Verenigde Staten gedomineerde stablecoinmarkt.

3 uur geleden
Defensiebedrijf CSG boekt meer omzet na roerig kwartaal

PRAAG (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf CSG, met beursnotering in Amsterdam, heeft mede door een groei in verkoop van defensiesystemen meer omzet geboekt. Dat meldt het bedrijf in zijn kwartaalcijfers. Eerder deze maand kwam CSG nog in opspraak nadat onderzoeksplatform Hunterbrook het bedrijf had beschuldigd van "verfraaiing van cijfers" en "ruzies in de top van het bedrijf".

3 uur geleden