Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chipbedrijven onder druk in licht lagere Nikkei

Chipbedrijven onder druk in licht lagere Nikkei

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio is vrijdag licht lager gesloten. Beleggers bleven voorzichtig door de aanhoudende zorgen over het hoge aantal coronabesmettingen in Japan. Ook de chipsector stond onder druk in navolging van de koersverliezen onder Amerikaanse branchegenoten. De andere belangrijke beursgraadmeters in de Aziatische regio lieten eveneens overwegend verliezen zien. In Zuid-Korea ging Samsung onderuit na de vrijlating uit de gevangenis van een topbestuurder van het techconcern.

De Nikkei in Tokio ging uiteindelijk met een min van 0,1 procent het weekeinde in op 27.977,15 punten. De luchtvaartmaatschappijen en spoorwegbedrijven behoorden tot de sterkste dalers. De Japanse topgezondheidsadviseur pleitte voor de invoering van striktere coronamaatregelen gedurende twee weken om de verspreiding van het virus in Tokio en andere gebieden in te dammen.

De chipbedrijven Tokyo Electron en Advantest zakten tot 4 procent na de zesde verliesbeurt op rij voor de Amerikaanse Philadelphia semiconductor index, de graadmeter van de chipsector. De koersdaling volgde op een waarschuwing van Morgan Stanley voor een vertraging in de sector.

Samsung

Recruit Holdings maakte daarentegen een koerssprong van bijna 10 procent. De Japanse detacheerder verhoogde zijn winstverwachting voor het hele boekjaar na sterke resultaten. Staalproducent JFE Holdings verdubbelde bijna zijn verwachting voor de jaarwinst en werd 9 procent hoger gezet. Toshiba verloor ruim 4 procent ondanks dat het door schandalen geplaagde technologiebedrijf terugkeerde naar winst.

De Kospi in Seoul zakte 1,4 procent door een flink koersverlies van zwaargewicht Samsung. Het Zuid-Koreaanse technologieconcern daalde dik 3 procent na het nieuws dat topbestuurder Lee Jae-yong voorwaardelijk is vrijgelaten uit de gevangenis, waar hij al achttien maanden vastzat vanwege omkoping en verduistering.

De hoofdindex in Shanghai noteerde tussentijds 0,6 procent lager en de Hang Seng-index in Hongkong verloor 1 procent. Beleggers bleven bezorgd over de verstoringen van de internationale handel nadat China eerder deze week een containerterminal in de belangrijke haven van Ningbo-Zhoushan stillegde vanwege één coronageval.

Meer uit Financieel

Ziggo mag 'glasvezel-kabel' blijven zeggen na rechtszaak KPN

DEN HAAG (ANP) - Ziggo mag de term 'glasvezel-kabel' in reclames blijven gebruiken. Dat heeft de rechtbank in Den Haag bepaald, nadat concurrent KPN een zaak had aangespannen.

16 minuten geleden
Sportscholen in Europa zien ledental groeien

KEULEN (ANP) - Het aantal mensen in Europa dat lid is van sportscholen is vorig jaar toegenomen. Het totale aantal leden in Europa bedraagt nu 75,5 miljoen. Het Nederlandse Basic-Fit is de grootste fitnessketen van Europa. Dat blijkt uit het rapport van European Health & Fitness Market 2025 van branchevereniging EuropeActive.

54 minuten geleden
Rijstprijzen in Azië stijgen het sterkst in ruim twee jaar

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De rijstprijzen in Azië zijn vorige week het sterkst gestegen in meer dan twee jaar. Dat komt door zorgen over de bevoorrading, omdat brandstof en kunstmest fors duurder werden door de oorlog in het Midden-Oosten.

55 minuten geleden
EU-app voor leeftijdsverificatie klaar voor gebruik, zegt EU-chef

BRUSSEL (ANP) - Een EU-app voor leeftijdsverificatie is "technisch klaar voor gebruik" en "binnenkort beschikbaar voor burgers", zei de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen woensdag. Met de app kan een website of een app de leeftijd van bezoekers verifiëren, "zoals winkels om een ​​leeftijdsbewijs vragen bij het kopen van alcohol", zei ze.

1 uur geleden
Noorse olie-export naar recordwaarde door oorlog Midden-Oosten

OSLO (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van de olie-export van Noorwegen is in maart naar een recordniveau gestegen, aangejaagd door de sterk gestegen olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Noorwegen is een belangrijke exporteur van ruwe olie naar Europa.

1 uur geleden
Financieel topman ASML: exportcontroles bij grootste zorgpunten

VELDHOVEN (ANP) - Mogelijke nieuwe exportcontroles behoren tot de grootste punten van zorg van ASML, zei financieel topman Roger Dassen in een toelichting op de kwartaalcijfers. Hij verwees naar een nieuw wetsvoorstel dat congresleden in de Verenigde Staten onlangs hebben ingediend over beperkingen voor de export van technologie naar China.

1 uur geleden
Wettelijke bezorgtaak PostNL niet naar andere aanbieders

DEN HAAG (ANP) - De reguliere postbezorging blijft in handen van PostNL. Twee andere bedrijven hadden aangeboden de zogenoemde universele postdienst (UPD) over te nemen, maar hun verzoek om daar een selectieprocedure voor te starten, is afgewezen. Zij hebben daartegen geen bezwaar gemaakt, meldt minister Heleen Herbert (Economische Zaken, CDA) aan de Tweede Kamer.

1 uur geleden