Chipbedrijven koplopers in flink hogere AEX-index
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag met een flinke winst gesloten, aangevoerd door de chipbedrijven ASMI, ASML en Besi. De chipsector profiteerde van positieve cijfers van het Taiwanese TSMC. Een dag eerder stonden de chipfondsen op het Damrak juist nog onder druk na een kwartaalbericht van ASML waarin de Veldhovense chipmachineproducent voorzichtigheid uitsprak over 2026.
De AEX steeg 1,4 procent tot 914,47 punten. De MidKap won 1 procent tot 916,38 punten. In Londen, Parijs en Frankfurt werden winsten tot 1,5 procent op de koersenborden gezet.
ASMI, ASML en Besi klommen tot 6,3 procent. ASML maakte woensdag nog een koersval en ASMI en Besi verloren rond de 5 procent. TSMC, 's werelds grootste chipmaker en een grote klant van ASML, presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht en is ook positiever gestemd over het hele jaar.
Duikvlucht Sligro
Ook betalingsverwerker Adyen, zorgtechnologieconcern Philips en verzekeraar Aegon behoorden tot de kopgroep in de AEX met plussen tot 2,7 procent. De enige daler in de hoofdindex was telecombedrijf KPN met een min van 0,5 procent.
Bij de kleinere bedrijven op Beursplein 5 dook Sligro 13 procent in het rood. Het wegvallen van tabaksverkopen drukt zwaar op de omzet van de groothandelsketen. Het bedrijf profiteert wel van de hogere prijzen in zijn winkels. Volgens topman Koen Slippens was er in de eerste jaarhelft echter nauwelijks sprake van volumegroei en komt de marktgroei nog altijd hoofdzakelijk uit inflatie.
Winstverwachting easyJet
Nedap was juist een uitblinker met een stijging van 9,5 procent. De apparatenproducent zag de omzet en winst stijgen in de eerste jaarhelft.
Luchtvaartmaatschappij easyJet leverde bijna 5 procent in op de beurs in Londen. De Britse budgetvlieger waarschuwde voor een negatieve impact van de gestegen brandstofprijzen en stakingen bij de Franse luchtverkeersleiding op de jaarwinst. Desondanks verwacht het bedrijf dit jaar wel meer winst te boeken dan een jaar eerder.
Meer uit Financieel
GENÈVE (ANP) - Rederij MSC, een van 's werelds grootste containervervoerders, stopt tijdelijk met bepaalde ladingen uit de Golfregio vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Alle vracht die door de tijdelijke stop wordt getroffen, wordt door MSC gelost.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen maakten maandag in de laatste handelsuren een opmerkelijke ommezwaai en sloten in de plus. Dat gebeurde nadat president Donald Trump had gezegd dat de oorlog tegen Iran binnenkort voorbij is. "Ik denk dat de oorlog zo goed als voorbij is", zei Trump tegen de Amerikaanse nieuwszender CBS. De Amerikanen en de Israëliërs lopen volgens hem "heel ver op schema" met hun luchtaanvallen.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU moet voorbereid zijn op een langere periode van instabiliteit met "mogelijke verstoringen in de scheepvaart, stijgingen van de energieprijzen en gevolgen voor de inflatie". Dat zei de voorzitter van de Eurogroep, Kyriakos Pierrakakis, maandagavond na afloop van de vergadering van de EU-ministers van Financiën van de eurolanden.
6 uur geledenFRANKFURT (ANP/RTR) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa heeft extra annuleringen aangekondigd voor vluchten naar bestemmingen in het Midden-Oosten door de oorlog in de regio. Tot zondag zal niet worden gevlogen naar Dubai, Dammam en Abu Dhabi. Vluchten naar Tel Aviv blijven opgeschort tot donderdag 2 april, maakte Lufthansa bekend.
7 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Rusland is bereid weer olie aan Europese landen te leveren als zij "een langdurige en duurzame" samenwerking willen aangaan. Daarmee reageerde president Vladimir Poetin op de snel gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. De Europese Unie voerde in 2022 sancties in op Russische olie als reactie op de inval in Oekraïne.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werknemers van DHL Express in Nederland gaan "zeer binnenkort" staken uit onvrede over het uitblijven van een nieuwe cao, meldt FNV. Wanneer de eerste staking plaatsvindt, wordt op korte termijn bekendgemaakt.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag toch nog met winst gesloten. Eerder op de dag ging de belangrijkste graadmeter aan het Damrak flink onderuit door de snel stijgende olieprijzen. Die normaliseerden iets gedurende de dag, wat een geruststellend effect had op beleggers.
9 uur geleden