Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chipbedrijven in trek op hogere beurs Amsterdam

Chipbedrijven in trek op hogere beurs Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De chipbedrijven ASMI, Besi en ASML waren maandag op de laatste handelsdag van januari in trek op de aandelenbeurs in Amsterdam. De AEX-index heeft wel een tegenvallende maand achter de rug door zorgen bij beleggers over snellere renteverhogingen door de Amerikaanse Federal Reserve tegen de hoge inflatie. Telecomconcern KPN kwam met resultaten en werd ook hoger gezet.

De hoofdindex op Beursplein 5 eindigde 1,5 procent in de plus op 755,20 punten. De graadmeter leed daarmee een maandverlies van ongeveer 5,5 procent. De MidKap won 0,7 procent tot 1059,29 punten. De beurzen in Parijs en Frankfurt stegen tot 0,6 procent. Londen ging licht omlaag.

ASMI, Besi en ASML stonden bij de sterkste stijgers in de AEX met koerswinsten tot 5,3 procent. De chipfondsen zagen hun beurswaarde de afgelopen maand flink dalen door vrees voor hogere rentetarieven in de Verenigde Staten, die de waarderingen van techbedrijven minder aantrekkelijk maken. Maaltijdbezorger Just Eat Takeaway klom 5,4 procent en betalingsdienstverlener Adyen ging 3,6 procent vooruit. Olie- en gasconcern Shell was de grootste daler met een min van 1 procent.

KPN

KPN werd 1 procent hoger gezet. Het telecombedrijf slaagde er afgelopen periode opnieuw in om meer klanten binnen te halen voor zijn mobiele diensten. Ook gaat de onderneming voor 300 miljoen euro aan eigen aandelen inkopen.

In Parijs kelderde Groupe Casino 14,5 procent na een winstalarm van de op een na grootste Franse supermarktketen. De grotere concurrent Carrefour raakte ruim 5 procent kwijt.

Ryanair

In Dublin verloor Ryanair 1,9 procent. De prijsvechter denkt dat de opleving van het reisverkeer wat langer op zich laat wachten ondanks dat steeds meer landen nadenken over het opheffen van reisbeperkingen. De Ierse maatschappij wil de vraag naar vliegtickets aanjagen en heeft daarvoor de prijzen verlaagd. Ryanair waarschuwt wel voor nieuwe verstoringen als gevolg van het coronavirus die de timing van het herstel onvoorspelbaar maken.

De olieprijzen liepen op tot het hoogste niveau sinds 2014. Dat komt door de spanningen tussen Rusland en Oekraïne en de grote olievraag die wordt veroorzaakt door het herstel van de coronacrisis. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,6 procent meer op 87,30 dollar. Brentolie werd 1,3 procent duurder op 91,18 dollar per vat. De euro was 1,1198 dollar waard, tegen 1,1163 dollar bij het slot van de handel op vrijdag.

Meer uit Financieel

BMW roept opnieuw honderdduizenden auto's terug om brandgevaar

MÜNCHEN (ANP/DPA) - BMW roept wereldwijd opnieuw honderdduizenden auto's terug vanwege mogelijk brandgevaar. Hierdoor zijn mogelijk 337.374 voertuigen getroffen, werd vrijdag bekend via een publicatie in de database van de Duitse transportautoriteit KBA.

11 minuten geleden
Paramount Skydance wint op Wall Street na overnamebericht Warner

NEW YORK (ANP) - Entertainmentconcern Paramount Skydance won vrijdag op de aandelenbeurzen in New York. Persbureau Reuters meldde op basis van een audiofragment dat branchegenoot Warner Bros. Discovery heeft ingestemd met een overname door Paramount ter waarde van 110 miljard dollar. Het aandeel steeg 20,8 procent.

13 minuten geleden
Reuters: Warner Bros. stemt in met overname door Paramount

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Entertainment- en mediaconcern Warner Bros. Discovery heeft ingestemd met een overname door Paramount Skydance. Dit blijkt volgens Reuters uit een audiofragment van een wereldwijde bijeenkomst van het bedrijf dat door het persbureau is beoordeeld.

1 uur geleden
KPN eist dat Ziggo stopt met 'misleidend gebruik' term glasvezel

DEN HAAG (ANP) - KPN eist dat Ziggo stopt met het gebruik van de term glasvezel en variaties daarop in de marketing. Daarover heeft het bedrijf een rechtszaak aangespannen, die woensdag plaatsvindt in Den Haag. Ziggo spreekt op de website van een "glasvezel-kabel" en die term zet consumenten op het verkeerde been, aldus KPN. Het is nog niet bekend wanneer de uitspraak komt.

3 uur geleden
Chipbedrijven stijgen op Damrak na forse verliezen

AMSTERDAM (ANP) - ASMI, Besi en ASML stegen vrijdag op het Damrak, na de flinke verliezen van de chipbedrijven donderdag. Die gingen toen omlaag op de aandelenbeurs in Amsterdam na de kwartaalcijfers van Nvidia.

4 uur geleden
Odido wil niet zeggen of data slachtoffers stalking zijn gelekt

DEN HAAG (ANP) - Odido wil niet zeggen of bij de gestolen data gevoelige gegevens zijn gepubliceerd van slachtoffers van huiselijk geweld of stalking. RTL Nieuws meldde vrijdag in de gestolen gegevens gevoelige informatie te hebben gevonden van meerdere mensen die worden gestalkt of bedreigd.

5 uur geleden
ChatGPT-maker OpenAI haalt 110 miljard op bij financieringsronde

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI heeft 110 miljard dollar (93 miljard euro) opgehaald bij een nieuwe financieringsronde. Het bedrijf achter de populaire chatbot ChatGPT wordt nu gewaardeerd op 840 miljard dollar. OpenAI kan het geld goed gebruiken om te investeren in meer chips en datacenters.

6 uur geleden