Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chipbedrijven in de verkoop op licht lager Wall Street

Chipbedrijven in de verkoop op licht lager Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen geëindigd. Na recordstanden eerder deze week deden beleggers het rustiger aan, waarbij met name chipfondsen aan populariteit inboetten. Over de hele week bezien boekten de bekendste graadmeters op Wall Street nog wel winst.

De Dow-Jonesindex eindigde 0,3 procent lager op 44.424,25 punten. De bredere S&P 500 zakte ook 0,3 procent tot 6101,24 punten en de door techbedrijven gedomineerde Nasdaq verloor 0,5 procent tot 19.954,30.

Over de hele week bezien wonnen de S&P 500 en de Dow-Jonesindex respectievelijk 1,7 procent en 2,2 procent. In de eerste handelsweek na het aantreden van Donald Trump als president van de Verenigde Staten overheerste optimisme bij beleggers, ondanks zijn nadruk op het opleggen van handelstarieven aan andere landen.

Extra investeringen

Trump kondigde ook besluiten aan die voor extra investeringen in kunstmatige intelligentie moeten zorgen. Hij riep ook op tot een snelle verlaging van de rentes en de olieprijzen.

Chipfondsen stonden onder druk na de resultaten van Texas Instruments. Die producent van halfgeleiders presteerde het voorbije kwartaal weliswaar beter dan verwacht, maar de prognoses voor dit kwartaal vielen tegen. Het aandeel verloor 7,5 procent. Zwaargewicht Nvidia, dat chips ontwikkelt voor AI-toepassingen, verloor ruim 3 procent.

Boeing en Grindr

Boeing kwam eerder dan verwacht met een kwartaalupdate. De vliegtuigfabrikant leed een miljardenverlies door stakingen bij Amerikaanse fabrieken en tegenvallers bij zijn defensietak. Het aandeel daalde 1,4 procent.

Een opvallende stijger was datingapp Grindr, die zich richt op de lhbti+-gemeenschap. De omzet van het bedrijf is het afgelopen boekjaar waarschijnlijk harder gestegen dan eerder voorspeld, maakte Grindr bekend op basis van voorlopige cijfers. Het aandeel sloot 8 procent hoger.

Olie en euro

Beleggers kregen ook nog macro-economische cijfers te verwerken. Cijfers uit de Verenigde Staten wezen op een verslechterd consumentenvertrouwen onder Amerikanen. Ook verwachten consumenten in de VS sterkere prijsstijgingen, kwam naar voren uit onderzoek van de Universiteit van Michigan.

Een vat Amerikaanse olie werd 0,1 procent duurder op 74,57 dollar. Brentolie steeg 0,2 procent in prijs tot 78,42 dollar per vat. De euro steeg bijna 0,5 procent ten opzichte van de dollar en was 1,0496 dollar waard.

Meer uit Financieel

Trump trekt strafheffing tegen India om aankoop Russische olie in

WASHINGTON (ANP) - President Donald Trump heeft de extra 25 procent strafheffing op Indiase goederen, die hij had opgelegd vanwege de aankopen van Russische olie door het land, opgeheven.

6 uur geleden
Dow-Jonesindex sluit voor het eerst boven de 50.000 punten

NEW YORK (ANP) - De Dow-Jonesindex is voor het eerst door de grens van 50.000 punten gegaan en daar ook boven geëindigd. Andere beursgraadmeters in New York hebben vrijdag de handelsweek ook positief afgesloten. Chipbedrijven klommen op de beurs na aangekondigde investeringen in AI-datacentra door Amazon en Google-moederbedrijf Alphabet.

9 uur geleden
Ledenparlement FNV naar Hoge Raad in verzet tegen hervorming

UTRECHT (ANP) - Oud-leden van het ledenparlement van FNV leggen zich niet neer bij een hervorming van de grootste vakbond van Nederland en stappen naar de Hoge Raad. Daarmee vechten ze een eerdere uitspraak van de ondernemingskamer aan. Die oordeelde eind vorig jaar dat de tijdelijke toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts eenmalig de statuten bij FNV mochten wijzigen om een bestuurscrisis te bezweren.

12 uur geleden
Staalmaker Aperam hard omhoog op positief Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Roestvrijstaalproducent Aperam is vrijdag met dubbele cijfers gestegen op de beurs in Amsterdam na beter dan verwachte kwartaalresultaten. Bovendien ziet de markt er voor de staalmaker goed uit, dankzij investeringen in defensie. Het aandeel is bijna 12 procent gestegen.

13 uur geleden
Ahold Delhaize spant arbitragezaak tegen Servië aan om marges

ZAANDAM (ANP) - Winkelconcern Ahold Delhaize heeft een arbitragezaak aangespannen tegen Servië omdat het land de winstmarges van supermarkten beperkt. Volgens het moederbedrijf van Albert Heijn, Delhaize en bol schendt de Servische regering met die maatregel een investeringsverdrag met Nederland.

14 uur geleden
Amazon onderuit op Wall Street na forse AI-investeringen

NEW YORK (ANP) - Amazon ging vrijdag ruim 9 procent onderuit op de beurs in New York. Het bedrijf voert de investeringen in AI-infrastructuur fors op, waardoor de kapitaaluitgaven dit jaar oplopen tot 200 miljard dollar. De enorme investeringen van Amerikaanse techconcerns in AI houden de gemoederen flink bezig.

15 uur geleden
Philip Morris boekt recordomzet ondanks verkoopdaling sigaretten

STAMFORD (ANP) - Het Amerikaanse tabaksconcern Philip Morris heeft dankzij zijn alternatieven voor het traditionele roken vorig jaar een recordomzet geboekt. De sigaretten van bijvoorbeeld het merk Marlboro werden wel minder verkocht, maar de groei van bijvoorbeeld de populaire Zyn-nicotinezakjes en vapes maakte die daling meer dan goed.

16 uur geleden