Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chipbedrijven in de verkoop op licht lager Wall Street

Chipbedrijven in de verkoop op licht lager Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen geëindigd. Na recordstanden eerder deze week deden beleggers het rustiger aan, waarbij met name chipfondsen aan populariteit inboetten. Over de hele week bezien boekten de bekendste graadmeters op Wall Street nog wel winst.

De Dow-Jonesindex eindigde 0,3 procent lager op 44.424,25 punten. De bredere S&P 500 zakte ook 0,3 procent tot 6101,24 punten en de door techbedrijven gedomineerde Nasdaq verloor 0,5 procent tot 19.954,30.

Over de hele week bezien wonnen de S&P 500 en de Dow-Jonesindex respectievelijk 1,7 procent en 2,2 procent. In de eerste handelsweek na het aantreden van Donald Trump als president van de Verenigde Staten overheerste optimisme bij beleggers, ondanks zijn nadruk op het opleggen van handelstarieven aan andere landen.

Extra investeringen

Trump kondigde ook besluiten aan die voor extra investeringen in kunstmatige intelligentie moeten zorgen. Hij riep ook op tot een snelle verlaging van de rentes en de olieprijzen.

Chipfondsen stonden onder druk na de resultaten van Texas Instruments. Die producent van halfgeleiders presteerde het voorbije kwartaal weliswaar beter dan verwacht, maar de prognoses voor dit kwartaal vielen tegen. Het aandeel verloor 7,5 procent. Zwaargewicht Nvidia, dat chips ontwikkelt voor AI-toepassingen, verloor ruim 3 procent.

Boeing en Grindr

Boeing kwam eerder dan verwacht met een kwartaalupdate. De vliegtuigfabrikant leed een miljardenverlies door stakingen bij Amerikaanse fabrieken en tegenvallers bij zijn defensietak. Het aandeel daalde 1,4 procent.

Een opvallende stijger was datingapp Grindr, die zich richt op de lhbti+-gemeenschap. De omzet van het bedrijf is het afgelopen boekjaar waarschijnlijk harder gestegen dan eerder voorspeld, maakte Grindr bekend op basis van voorlopige cijfers. Het aandeel sloot 8 procent hoger.

Olie en euro

Beleggers kregen ook nog macro-economische cijfers te verwerken. Cijfers uit de Verenigde Staten wezen op een verslechterd consumentenvertrouwen onder Amerikanen. Ook verwachten consumenten in de VS sterkere prijsstijgingen, kwam naar voren uit onderzoek van de Universiteit van Michigan.

Een vat Amerikaanse olie werd 0,1 procent duurder op 74,57 dollar. Brentolie steeg 0,2 procent in prijs tot 78,42 dollar per vat. De euro steeg bijna 0,5 procent ten opzichte van de dollar en was 1,0496 dollar waard.

Meer uit Financieel

Activistische aandeelhouders kritisch op AH-moeder in vergadering

ZAANDAM (ANP) - De topmensen van Ahold Delhaize, het moederbedrijf van onder meer Albert Heijn, hebben woensdag tijdens de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering opnieuw kritische vragen gekregen over onderwerpen als klimaatdoelen en het nieuwe beloningsbeleid voor het bestuur. Zo wees Winnie Oussoren, voorzitter van Milieudefensie Jong, erop dat de maximale beloning voor topman Frans Muller met het nieuwe beloningsbeleid kan uitkomen op 12,5 miljoen euro. "Vindt u dat u een hogere bonus verdient terwijl u faalt in uw verantwoordelijkheid om de bijdrage van Ahold aan de klimaatcrisis te verkleinen?", vroeg ze aan de topman.

25 minuten geleden
EU voorziet geen olietekort in april

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie voorziet op dit moment geen tekort voor de olievoorziening in april. Dit meldt een EU-functionaris aan persbureau Reuters. De Commissie kwam woensdag bijeen in een werkgroep over de olievoorraad met lidstaten. Donderdag doet ze dat voor gas.

44 minuten geleden
Iran wil dollar per vat olie vragen in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - Iran wil olietankers een dollar per vat olie vragen om door de Straat van Hormuz te mogen varen, zegt de Iraanse brancheorganisatie van olie-exporteurs (OPEX). De tol moet worden afgerekend in cryptomunten, liet een woordvoerder van de organisatie aan de Financial Times weten.

55 minuten geleden
Stevige winsten op Wall Street na staakt-het-vuren Midden-Oosten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met stevige plussen geopend, in navolging van de sterke koerswinsten in Azië en Europa door de wapenstilstand tussen de Verenigde Staten en Iran. De olieprijzen gingen hard onderuit, omdat Iran heeft toegezegd de Straat van Hormuz te heropenen voor de scheepvaart.

2 uur geleden
Belangrijke Saudische oliepijpleiding aangevallen

RIYAD (ANP/RTR) - Een belangrijke oliepijpleiding in Saudi-Arabië is getroffen door een aanval, melden persbureaus Bloomberg en Reuters op basis van ingewijden. Het gaat om een leiding die van het oosten van het land naar het westen loopt en de Saudi's in staat stelt olie te exporteren via de Rode Zee, waarmee ze de blokkade van de Straat van Hormuz omzeilen.

2 uur geleden
Wereldbank: Iranoorlog halveert economische groei Midden-Oosten

WASHINGTON (ANP) - De Iranoorlog drukt zwaar op de economieën van landen in het Midden-Oosten zelf. De Wereldbank stelt in een nieuw rapport dat de economische groei daar dit jaar waarschijnlijk meer dan halveert.

2 uur geleden
Qatar begint werk aan groot complex voor hervatting lng-productie

QATAR (ANP/BLOOMBERG) - Qatar is begonnen met werkzaamheden voor hervatting van de productie van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) bij een grote fabriek na de wapenstilstand die is afgesproken door de Verenigde Staten en Iran. Die grote gasfaciliteit in Ras Laffan Industrial City raakte kort na het uitbreken van de oorlog beschadigd door een Iraanse aanval, waarop de productie werd stilgelegd.

2 uur geleden