Chipbedrijven in de verkoop op licht lager Wall Street
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen geëindigd. Na recordstanden eerder deze week deden beleggers het rustiger aan, waarbij met name chipfondsen aan populariteit inboetten. Over de hele week bezien boekten de bekendste graadmeters op Wall Street nog wel winst.
De Dow-Jonesindex eindigde 0,3 procent lager op 44.424,25 punten. De bredere S&P 500 zakte ook 0,3 procent tot 6101,24 punten en de door techbedrijven gedomineerde Nasdaq verloor 0,5 procent tot 19.954,30.
Over de hele week bezien wonnen de S&P 500 en de Dow-Jonesindex respectievelijk 1,7 procent en 2,2 procent. In de eerste handelsweek na het aantreden van Donald Trump als president van de Verenigde Staten overheerste optimisme bij beleggers, ondanks zijn nadruk op het opleggen van handelstarieven aan andere landen.
Extra investeringen
Trump kondigde ook besluiten aan die voor extra investeringen in kunstmatige intelligentie moeten zorgen. Hij riep ook op tot een snelle verlaging van de rentes en de olieprijzen.
Chipfondsen stonden onder druk na de resultaten van Texas Instruments. Die producent van halfgeleiders presteerde het voorbije kwartaal weliswaar beter dan verwacht, maar de prognoses voor dit kwartaal vielen tegen. Het aandeel verloor 7,5 procent. Zwaargewicht Nvidia, dat chips ontwikkelt voor AI-toepassingen, verloor ruim 3 procent.
Boeing en Grindr
Boeing kwam eerder dan verwacht met een kwartaalupdate. De vliegtuigfabrikant leed een miljardenverlies door stakingen bij Amerikaanse fabrieken en tegenvallers bij zijn defensietak. Het aandeel daalde 1,4 procent.
Een opvallende stijger was datingapp Grindr, die zich richt op de lhbti+-gemeenschap. De omzet van het bedrijf is het afgelopen boekjaar waarschijnlijk harder gestegen dan eerder voorspeld, maakte Grindr bekend op basis van voorlopige cijfers. Het aandeel sloot 8 procent hoger.
Olie en euro
Beleggers kregen ook nog macro-economische cijfers te verwerken. Cijfers uit de Verenigde Staten wezen op een verslechterd consumentenvertrouwen onder Amerikanen. Ook verwachten consumenten in de VS sterkere prijsstijgingen, kwam naar voren uit onderzoek van de Universiteit van Michigan.
Een vat Amerikaanse olie werd 0,1 procent duurder op 74,57 dollar. Brentolie steeg 0,2 procent in prijs tot 78,42 dollar per vat. De euro steeg bijna 0,5 procent ten opzichte van de dollar en was 1,0496 dollar waard.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering slaat wereldwijd alarm over vermeende diefstal van AI-kennis door Chinese bedrijven. Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft diplomaten opgedragen hun zorgen daarover te delen in het buitenland, meldt persbureau Reuters op basis van een intern bericht.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering heeft sancties opgelegd aan een Chinese raffinaderij, omdat die voor miljarden dollars aan Iraanse olie zou hebben gekocht. Het gaat om een zogenoemde 'theepot-raffinaderij'.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Beleggers laten zich niet afschrikken door de oorlog in het Midden-Oosten en beschouwen de onrust juist als kans om goede zaken te doen, constateren analisten. Dit verklaart volgens hen waarom de beursgraadmeters op Wall Street afgelopen week weer recordstanden lieten zien. Ook de Amsterdamse AEX-index zit inmiddels in de buurt van een nieuw record, ondanks het conflict en de vele zorgen over de hoge energieprijzen.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met overwegend winsten het weekend ingegaan. Chipbedrijf Intel was een uitblinker op Wall Street dankzij kwartaalcijfers en verwachtingen die zeer goed werden ontvangen door beleggers. Daarnaast bleef de aandacht uitgaan naar de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten.
18 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben tegoeden aan cryptomunten ter waarde van 344 miljoen dollar bevroren omdat die gelinkt zijn aan Iran. Dat heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent vrijdag gemeld.
18 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Europese Unie en de Verenigde Staten hebben een intentieverklaring ondertekend waarin ze afspreken samen te werken aan de ontginning van kritieke mineralen. Dit moet voorkomen dat ze bij de inkoop van deze belangrijke grondstoffen voor high-techproducten te afhankelijk worden "van slechts één plek", zei de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio bij de ondertekening.
20 uur geledenHOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse dienstverlener aan de olie- en gasindustrie Baker Hughes verwacht meer investeringen door oliemaatschappijen in eigen productie door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens topman Lorenzo Simonelli zorgen de sterk gestegen olieprijzen door het conflict voor een stimulering van de investeringen in Noord- en Zuid-Amerika, Afrika en Azië.
20 uur geleden