Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chipbedrijven in de verkoop op licht lager Wall Street

Chipbedrijven in de verkoop op licht lager Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen geëindigd. Na recordstanden eerder deze week deden beleggers het rustiger aan, waarbij met name chipfondsen aan populariteit inboetten. Over de hele week bezien boekten de bekendste graadmeters op Wall Street nog wel winst.

De Dow-Jonesindex eindigde 0,3 procent lager op 44.424,25 punten. De bredere S&P 500 zakte ook 0,3 procent tot 6101,24 punten en de door techbedrijven gedomineerde Nasdaq verloor 0,5 procent tot 19.954,30.

Over de hele week bezien wonnen de S&P 500 en de Dow-Jonesindex respectievelijk 1,7 procent en 2,2 procent. In de eerste handelsweek na het aantreden van Donald Trump als president van de Verenigde Staten overheerste optimisme bij beleggers, ondanks zijn nadruk op het opleggen van handelstarieven aan andere landen.

Extra investeringen

Trump kondigde ook besluiten aan die voor extra investeringen in kunstmatige intelligentie moeten zorgen. Hij riep ook op tot een snelle verlaging van de rentes en de olieprijzen.

Chipfondsen stonden onder druk na de resultaten van Texas Instruments. Die producent van halfgeleiders presteerde het voorbije kwartaal weliswaar beter dan verwacht, maar de prognoses voor dit kwartaal vielen tegen. Het aandeel verloor 7,5 procent. Zwaargewicht Nvidia, dat chips ontwikkelt voor AI-toepassingen, verloor ruim 3 procent.

Boeing en Grindr

Boeing kwam eerder dan verwacht met een kwartaalupdate. De vliegtuigfabrikant leed een miljardenverlies door stakingen bij Amerikaanse fabrieken en tegenvallers bij zijn defensietak. Het aandeel daalde 1,4 procent.

Een opvallende stijger was datingapp Grindr, die zich richt op de lhbti+-gemeenschap. De omzet van het bedrijf is het afgelopen boekjaar waarschijnlijk harder gestegen dan eerder voorspeld, maakte Grindr bekend op basis van voorlopige cijfers. Het aandeel sloot 8 procent hoger.

Olie en euro

Beleggers kregen ook nog macro-economische cijfers te verwerken. Cijfers uit de Verenigde Staten wezen op een verslechterd consumentenvertrouwen onder Amerikanen. Ook verwachten consumenten in de VS sterkere prijsstijgingen, kwam naar voren uit onderzoek van de Universiteit van Michigan.

Een vat Amerikaanse olie werd 0,1 procent duurder op 74,57 dollar. Brentolie steeg 0,2 procent in prijs tot 78,42 dollar per vat. De euro steeg bijna 0,5 procent ten opzichte van de dollar en was 1,0496 dollar waard.

Meer uit Financieel

Unilever steekt 270 miljoen dollar in nieuw innovatiecentrum VS

LONDEN (ANP) - Unilever gaat 270 miljoen dollar investeren in de ontwikkeling van een nieuw innovatiecentrum in de Verenigde Staten. In dat centrum in de stad New Haven in de Amerikaanse staat Connecticut gaat het bedrijf onder meer onderzoek doen naar producten voor persoonlijke verzorging, geurstoffen en ook verpakkingen.

43 minuten geleden
AEX sluit licht lager, bouwbedrijf BAM uitblinker op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag op de laatste handelsdag van mei met een klein verlies gesloten. Bij de bedrijven op de Amsterdamse beurs was bouwer BAM een opvallende stijger dankzij een koopadvies van beleggingsadviseur Oddo BHF.

3 uur geleden
Geschil met brandstofleverancier reden voor uitwijken vlucht KLM

SCHIPHOL (ANP) - KLM-vlucht KL714 van Paramaribo naar Amsterdam moest dinsdag uitwijken naar Frans-Guyana om bij te tanken vanwege een commercieel geschil met de brandstofleverancier. Dat bevestigt KLM. Surinaamse media meldden eerder al dat dit de reden was.

4 uur geleden
Dell schiet omhoog op Wall Street na sterke resultaten

NEW YORK (ANP) - Dell Technologies is vrijdag hard gestegen op de beurzen in New York. Het Amerikaanse computer- en serverbedrijf boekte afgelopen kwartaal een recordomzet dankzij de sterke vraag naar zijn producten voor kunstmatige intelligentie (AI). Het concern werd ook positiever over de jaaromzet door sterke verkopen van zijn AI-servers. Het aandeel werd daarop maar liefst ruim 32 procent meer waard.

5 uur geleden
Supers en A-merken zetten met WK-campagnes in op thuisbeleving

DEN HAAG (ANP) - De grote supermarkten en A-merken zijn begonnen met hun campagnes voor het WK voetbal dat op 11 juni van start gaat. Thuisbeleving lijkt dit jaar het thema, mede door de late en nachtelijke tijdstippen waarop de wedstrijden in de Verenigde Staten, Canada en Mexico worden afgewerkt. Toch doet niet iedereen mee.

6 uur geleden
Duitse inflatie koelt af door brandstofkorting aan de pomp

WIESBADEN (ANP/DPA) - Het leven in Duitsland was in mei 2,6 procent duurder dan een jaar geleden. Daarmee was de inflatie deze maand lager dan in april, toen Duitse consumenten 2,9 procent meer kwijt waren aan hun dagelijkse uitgaven. De daling komt onder meer door een tijdelijke accijnsverlaging aan de pomp waardoor tanken goedkoper werd en een daling van de energieprijzen.

6 uur geleden
Nieuwe ov-pas ook in winkels te koop

AMERSFOORT (ANP) - De nieuwe OV-pas is ook in fysieke winkels te koop, meldt de uitgever van de kaarten Translink. De nieuwe passen zijn een van de middelen waarmee reizigers voor de bus, tram of trein kunnen betalen via het systeem OVpay, dat de huidige chipkaarten vervangt.

9 uur geleden