Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chipbedrijven houden AEX-index op winst

Chipbedrijven houden AEX-index op winst

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag met winst gesloten. In de leidende index was een hoofdrol weggelegd voor de chipsector met winsten voor chipbedrijven BE Semiconductor, ASM International en chipmachinemaker ASML. Dat gebeurde daags nadat de grote chipmaker Intel met cijfers kwam. Vooral het opschroeven van de omzetverwachting voor het hele jaar door de Amerikanen zorgde voor optimisme over de sector.

Staalconcern ArcerlorMittal was de grootste stijger in de AEX met een winst van 2,9 procent op de voet gevolgd door ASMI, dat 2,6 procent aan beurswaarde won. Besi (plus 2,4 procent) en ASML (plus 1,9 procent) deden daar niet veel voor onder. Het aandeel Intel ging op de beurs in New York overigens hard omlaag. Dat kwam vooral door tegenvallende verwachtingen op de kortere termijn.

Uitzender Randstad was de sterkste daler in de AEX-index met een verlies van 1,5 procent. Een dag eerder sloot het concern ook al in het rood. De kwartaalupdate van Randstad donderdag maakte weinig indruk.

MidKap

De AEX-index sloot 0,4 procent hoger op 715,77 punten. De MidKap sloot 0,4 procent lager op 1029,01 punten. Londen, Parijs en Frankfurt gingen met kleine minnen de handel uit.

Het Spaanse investeringsplatform Allfunds sloot bij zijn debuut een vijfde boven de introductieprijs van 11,50 euro per aandeel. Bij de beursgang in Amsterdam verkochten bestaande aandeelhouders zoals BNP Paribas en Credit Suisse stukken aan grote institutionele beleggers zoals pensioenfondsen.

Basic-Fit

Basic-Fit (plus 4,5 procent) was koploper in de MidKap. De fitnessketen haalde 204 miljoen euro op. Dit extra geld kan het bedrijf goed gebruiken. Door de gedwongen sluiting van de sportscholen kwam er in de afgelopen maanden nog amper geld binnen.

Bij de kleinere bedrijven zakte Wereldhave 2,1 procent. Het vastgoedfonds zag de huurinkomsten dalen door de lockdownmaatregelen.

Markit

Uit cijfers van marktonderzoeker Markit bleek verder dat de economische bedrijvigheid in de eurozone in april is aangetrokken tot het hoogste niveau in negen maanden. De industrie liet een recordgroei zien en ook in de dienstensector was sinds lange tijd sprake van lichte groei.

De euro stond op 1,2060 dollar, tegen 1,2018 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1,1 procent duurder op 62,11 dollar. Brentolie steeg 1 procent in prijs tot 65,99 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Pensioenfondsen ABP en PME houden buffer over ondanks Iranoorlog

ROTTERDAM (ANP) - Door de onrust in het Midden-Oosten was het een lastig eerste kwartaal voor pensioenfondsen. Ambtenarenpensioenfonds ABP en metalektrofonds PME zagen hun financiële positie verslechteren, maar houden niettemin een stevige buffer over. Daardoor houden aangesloten gepensioneerden en andere deelnemers zicht op een mogelijke pensioenverhoging, als de fondsen volgend jaar overgaan naar het nieuwe pensioenstelsel.

56 minuten geleden
Tesla voert winst op na dalende verkopen door reputatie Elon Musk

AUSTIN (ANP) - Tesla heeft in het eerste kwartaal van dit jaar zijn winst opgevoerd, nadat de elektrische autofabrikant vorig jaar nog last had van lagere verkopen en hogere kosten. De elektrische autofabrikant van topman Elon Musk boekte een nettowinst van 477 miljoen dollar, omgerekend zo'n 407,5 miljoen euro. Dat is 17 procent meer dan in het eerste kwartaal van vorig jaar.

3 uur geleden
Chipmaker TSMC wil geavanceerdste ASML-machines pas in 2029 kopen

HSINCHU (ANP/BLOOMBERG) - Het Taiwanese TSMC, de grootste producent van geavanceerde chips voor AI-toepassingen ter wereld, is voorlopig niet van plan om de geavanceerdste machines van het Nederlandse ASML aan te schaffen. Het bedrijf wil hiermee wachten tot in 2029 om kosten te besparen, heeft een hoge leidinggevende bij TSMC tegen verslaggevers gezegd.

3 uur geleden
Recordstanden op Wall Street na verlenging wapenstilstand

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen op Wall Street in New York zijn woensdag met winsten de handel uitgegaan, nadat de Amerikaanse president Donald Trump aankondigde de wapenstilstand met Iran te verlengen. De brede S&P 500-index en techbeurs Nasdaq sloten op een recordstand. De Straat van Hormuz is nog altijd gesloten en de olieprijzen stegen daardoor opnieuw.

3 uur geleden
Nieuwe topman voor socialmediaplatform LinkedIn

SUNNYVALE (ANP) - Dan Shapero is de nieuwe topman van socialmediaplatform LinkedIn, onderdeel van Microsoft. De nieuwe topman werkt al ruim achttien jaar bij LinkedIn, waarvan de afgelopen vijf jaar als operationeel topman.

5 uur geleden
Rusland stopt levering Kazachse olie naar Duitsland via pijplijn

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland stopt vanaf 1 mei met de levering van Kazachse ruwe olie via de Droezjba-pijpleiding aan Duitsland. Dat meldde de Russische vicepremier Aleksander Novak woensdag. De maatregel vergroot de zorgen over de brandstofvoorziening in Duitsland die de Iranoorlog heeft veroorzaakt.

5 uur geleden
Portugal wil door met Air France-KLM en Lufthansa in verkoop TAP

LISSABON (ANP/BLOOMBERG) - Portugal wil doorgaan met de verkoop van een minderheidsbelang in de Portugese luchtvaartmaatschappij TAP. Ingewijden melden aan persbureau Bloomberg dat zowel Air France-KLM als Lufthansa wordt gevraagd een definitief bod uit te brengen. Beide luchtvaartmaatschappijen deden begin april een eerste bod en krijgen nu allebei drie maanden de tijd om een definitief bod uit te brengen.

7 uur geleden