Chipbedrijven houden AEX-index nipt in het groen
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag met een kleine winst het weekend ingegaan. De leidende graadmeter dankte het positieve slot vooral aan de winsten van chipbedrijven ASMI, Besi en chipmachinemaker ASML. De positieve teneur op de Europese beurzen van eerder op de dag, mede door het telefoongesprek tussen de Amerikaanse president Joe Biden en zijn Chinese collega Xi Jinping, sloeg gedurende de sessie om.
Xi en Biden spraken voor het eerst sinds Biden aan de macht is met elkaar. Biden wilde er naar eigen zeggen voor zorgen dat de "concurrentie" tussen de twee grootmachten geen "conflict" wordt. De betrekkingen tussen Washington en Peking waren flink bekoeld sinds de uitbraak van de coronapandemie en de westerse kritiek op de machtsgreep in Hongkong en de onderdrukking van de Oeigoeren in de regio Xinjiang.
De AEX-index sloot nog net met een winst van 0,2 procent op 788,49 punten. Tegenover de positieve teneur in de chipsector stond een stevig verlies van vastgoedfonds Unibail-Rodamco-Westfield dat bijna 4 procent kwijtspeelde. De MidKap daalde 0,8 procent tot 1091,16 punten. Ook hier sloot een vastgoedfonds de rij. Eurcommercial Properties verloor 3,3 procent. De beursgraadmeters in Frankfurt en Parijs zagen een eerdere winst verdampen en verloren tot 0,5 procent. Londen bleef ternauwernood in het groen.
ASML
ASMI, Besi en ASML stegen tot 4 procent, mede dankzij positieve analistenrapporten. AlphaValue/Baader verhoogde het advies voor ASMI en Berenberg schroefde de koersdoelen voor ASMI en ASML flink op.
Just Eat Takeaway verloor 0,6 procent. Maaltijdbezorger Grubhub, eigendom van Just Eat Takeaway, sleept samen met DoorDash en Uber Eats de stad New York voor de rechter. New York stemde onlangs in met een wet die maaltijdbezorgingsbedrijven een maximum stelt van 15 procent commissie die zij aan restaurants mogen doorberekenen.
EasyJet
In Londen daalde easyJet bijna 4 procent ondanks dat de Britse luchtvaartmaatschappij verklaarde open te staan voor een eventuele overname. De budgetvlieger zag zijn aandelenkoers donderdag ruim 10 procent kelderen na het afwijzen van een overnamebod van een niet nader genoemde partij. Naar verluidt kwam het bod van de Hongaarse prijsvechter Wizz Air.
De euro was 1,1830 dollar waard tegen 1,1822 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 2,1 procent meer op 69,56 dollar. Brentolie werd 1,9 procent duurder, op 72,77 dollar per vat.
Meer uit Financieel
STARBASE (ANP) - SpaceX heeft de omzet het afgelopen kwartaal ruim verdubbeld, dankzij flink toegenomen opbrengsten uit zijn activiteiten rond kunstmatige intelligentie (AI) en een aanhoudende groei van satellietinternetdienst Starlink. Ook werd een miljardenwinst in de boeken gezet, tegen ruim 1 miljard dollar verlies in dezelfde periode een jaar eerder.
34 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De hoofdgraadmeters op de Amerikaanse beurzen zijn dinsdag overwegend hoger geëindigd. Een daling van de olieprijzen en de verwachting van sterke kwartaalcijfers leken de zorgen over de hoge investeringen en koerswaarderingen in de AI-sector even naar de achtergrond te duwen.
43 minuten geledenLONDEN (ANP) - Alle diensten bij onlinebank Revolut zijn weer hersteld, nadat de Britse bank eerder op de dag met problemen kampte door een storing bij Google Cloud. Revolut heeft ook veel klanten in Nederland. Het geld en de gegevens van klanten zijn veilig, laat het bedrijf weten.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Franse gistproducent Lesaffre overweegt een bod op zijn Nederlandse concurrent Corbion, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. De niet-beursgenoteerde Franse onderneming zou financieringsopties bespreken voor een mogelijke overname van het in Amsterdam gevestigde beursgenoteerde bedrijf.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - EssilorLuxottica, het brillenconcern achter onder meer zonnebrillenmerk Ray-Ban en keten Pearle Opticiens, heeft de opbrengsten uit de tak voor AI-brillen en hoorbrillen opgevoerd. De omzet van de divisie wearables, waaronder ook de veelbesproken camerabril van Ray-Ban en Meta valt, nam in het afgelopen kwartaal met een vijfde toe.
3 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse supermarktconcern Carrefour heeft zijn financiële doelstellingen voor het hele jaar naar beneden bijgesteld als gevolg van de geweldsuitbarstingen in verschillende delen van het land. Volgens het bedrijf is het consumentenvertrouwen hierdoor aangetast en blijven klanten weg uit winkels.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De chipbedrijven zijn dinsdag onderaan geëindigd in de Amsterdamse AEX-index. Besi, ASML en ASMI noteerden bij het slot van de handelsdag minnen tot 3,3 procent. Onder beleggers leven aanhoudende zorgen over de grote investeringen in kunstmatige intelligentie (AI) en de winstgevendheid van AI-gerelateerde bedrijven, die sinds de opmars van de technologie sterk in waarde zijn gestegen.
4 uur geleden