Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chipbedrijven herstellen op Damrak na nieuwe exportbeperkingen VS

Chipbedrijven herstellen op Damrak na nieuwe exportbeperkingen VS

AMSTERDAM (ANP) - Chipbedrijven zijn maandag op het Damrak hersteld van de koersverliezen van eerder op de dag. Aanvankelijk stonden de koersen onder druk nadat nieuwe exportbeperkingen van de Verenigde Staten voor Chinese chipbedrijven bekend waren gemaakt. Besi en ASML sloten uiteindelijk beide 0,9 procent hoger. ASML, de chipmachinemaker uit Veldhoven, meldde te onderzoeken wat de beperkingen kunnen betekenen voor het bedrijf.

Onder meer ASMI (plus 0,1 procent) zal volgens ingewijden waarschijnlijk de gevolgen van de beperkingen ervaren. De VS willen met de nieuwe restricties voorkomen dat China de nieuwste chips kan gebruiken voor militaire doeleinden. China heeft aangekondigd zich flink te verzetten tegen de maatregelen.

De AEX-index eindigde 0,7 procent hoger op 887,65 punten. De MidKap klom 0,1 procent naar 871,13 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen wonnen tot 1,6 procent.

AkzoNobel

AkzoNobel was de grootste stijger in de AEX met een koerssprong van 4 procent. De verffabrikant werd door de Amerikaanse zakenbank JPMorgan op de kooplijst gezet.

Just Eat Takeaway klom 4 procent, goed voor de eerste plek in de MidKap. Het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl meldde na 9 december te stoppen in Frankrijk. Daarmee wil Just Eat naar eigen zeggen de efficiëntie verhogen en zich meer richten op de winstgevendheid op de lange termijn.

Prosus en auto's

Prosus klom 2 procent na de publicatie van de definitieve halfjaarcijfers. De techinvesteerder zag de nettowinst in de zes maanden tot en met september sterk stijgen dankzij het verkopen van aandelen van bedrijven waarin het belangen heeft.

Verder ging de aandacht van beleggers uit naar Europese autofabrikanten. In Parijs zakte autoconcern Stellantis 6,7 procent. Topman Carlos Tavares verlaat het moederbedrijf van onder meer Opel, Fiat, Peugeot, Citroën en Jeep. Tavares lag onder vuur na een winstwaarschuwing en liet eerder al weten begin 2026 met pensioen te gaan.

Euro en olie

De euro was 1,0486 dollar waard, tegen 1,0548 dollar vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,3 procent minder op 67,77 dollar. Brentolie werd 0,4 procent goedkoper op 71,56 dollar per vat.

Meer uit Financieel

OnlyFans in gesprek over verkoop meerderheidsbelang, melden media

LONDEN (ANP/RTR) - OnlyFans is in gesprek met een investeringsmaatschappij over de verkoop van een meerderheidsbelang. Dit melden ingewijden aan verschillende media, waaronder The Wall Street Journal (WSJ) en persbureau Reuters. Daarbij wordt het Britse videoplatform, dat vooral bekendstaat om pornografische inhoud, gewaardeerd op zo'n 5,5 miljard dollar (ongeveer 4,6 miljard euro), inclusief schulden.

1 uur geleden
WSJ: deal Nvidia en OpenAI tot 100 miljard dollar is vastgelopen

SANTA CLARA (ANP/RTR) - De megadeal die het Amerikaanse chipbedrijf Nvidia en het bedrijf achter de populaire chatbot ChatGPT, OpenAI, in september hadden gesloten is vastgelopen. Dit zeggen ingewijden tegen zakenkrant The Wall Street Journal (WSJ). Sommige mensen binnen het chipbedrijf zouden twijfelen over het plan om tot 100 miljard dollar te investeren in OpenAI.

3 uur geleden
Bedrijvigheid Chinese industrie krimpt in januari na lichte groei

BEIJING (ANP/RTR) - De bedrijvigheid in de omvangrijke Chinese industrie is in januari weer gekrompen, na een lichte groei in december. De industrie heeft in de eerste maand van het jaar last gehad van een zwakke binnenlandse vraag.

3 uur geleden
Wall Street sluit met verlies, Apple licht hoger na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met rode cijfers de handelsweek uitgegaan. Apple stond in de belangstelling na publicatie van cijfers. Daarnaast maakte president Donald Trump bekend dat hij Kevin Warsh voordraagt als nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank. Warsh zou dan opvolger worden van Jerome Powell bij de Federal Reserve.

15 uur geleden
KLM ziet in regeerakkoord 'erkenning' belang luchtvaart

AMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM zegt in het regeerakkoord van D66, CDA en VVD "erkenning" te zien voor het belang van de luchtvaart en de hubfunctie van Schiphol voor de Nederlandse economie.

17 uur geleden
Prijzen van goud en zilver hard omlaag na enorme opmars

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De prijzen van goud en zilver gingen vrijdag hard omlaag, waarmee even een einde kwam aan de enorme opmars sinds begin vorig jaar. De prijs van een troy ounce goud (31,1 gram) zakte in New York met 10 procent en een troy ounce zilver werd 30 procent goedkoper.

18 uur geleden
Ruim 3 miljoen werklozen in Duitsland, hoogste aantal in 12 jaar

BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het aantal werklozen in Duitsland is boven de 3 miljoen uitgekomen. Van de beroepsbevolking heeft 6,6 procent geen werk, de hoogste stand in twaalf jaar.

19 uur geleden