Chipbedrijven helpen Nikkei vooruit
TOKIO (ANP) - De Japanse aandelenbeurs is dinsdag met een stevige winst gesloten. Vooral de chipbedrijven en andere technologieconcerns waren in trek in navolging van de koerswinsten onder Amerikaanse sectorgenoten. Ook elders in de Aziatische regio wonnen de beursgraadmeters terrein, mede dankzij een meevallende daling van de Chinese export in maart.
De hoofdindex in Tokio, de Nikkei 225, eindigde uiteindelijk 3,1 procent hoger op 19.638,81 punten en werkte daarmee het verlies van een dag eerder ruimschoots weg. De Japanse chipbedrijven Sumco, Advantest en Tokyo Electron behoorden met winsten tot 6,4 procent tot de sterkste stijgers. FamilyMart dikte 9,3 procent aan. De supermarktketen verwacht een flinke stijging van de winst in het lopende boekjaar.
Zwaargewicht SoftBank werkte een eerder koersverlies weg en klom 5,2 procent. De Japanse telecom- en investeringsreus verwacht een miljardenverlies voor zijn investeringsfonds Vision Fund, dat onder meer flink investeerde in kantoorverhuurder WeWork en taxi-app Uber.
Chinese export
De beurs in Shanghai noteerde tussentijds 1,1 procent in de plus. De uitvoer van China nam afgelopen maand met 6,6 procent af, terwijl de import met 0,9 procent daalde. De dalingen waren veel minder sterk dan economen hadden gevreesd. De Kospi in Seoul klom 1,6 procent.
In Hongkong en Sydney, waar beleggers terugkeerden na een lang paasweekend, stegen de hoofdgraadmeters respectievelijk 0,8 en 1,9 procent. In India, waar de lockdown tot 3 mei werd verlengd, was de beurs gesloten. Ook in Australië gaat de lockdown nog zeker een aantal weken duren.
Meer uit Financieel
MOSKOU (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft Russische dochterondernemingen van AkzoNobel onder tijdelijk beheer geplaatst. Dat bevestigt het verfconcern in een verklaring. Het bedrijf laat daarbij weten dat het momenteel het decreet bestudeert en de gevolgen ervan onderzoekt.
38 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn de nieuwe handelsweek overwegend lager begonnen, vooral door koersverliezen van chipfabrikanten. Ook werd de stemming gedrukt door de ontwikkelingen in het Midden-Oosten. Daarbij deden beleggers het voorzichtig aan in aanloop naar een reeks bedrijfsresultaten die later deze week worden gepubliceerd.
56 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Ook de Autoriteit Consument & Markt (ACM) gaat het grote datalek bij Odido van eerder dit jaar onderzoeken. De toezichthouder richt zich op de zorgplicht van telecomaanbieders om de persoonsgegevens van klanten te beschermen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het bedrijf achter het videoplatform Dumpert, DT Media, betaalt klanten terug nadat de prijs van hun lopende abonnement werd verhoogd van 3,99 euro naar 39,99 euro per jaar. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) meldt dat DT Media klanten niet goed had geïnformeerd over de prijsverhoging.
2 uur geledenZWIJNDRECHT (ANP) - Binnenvaartschippers in Nederland merken de gevolgen van een lage waterstand. Ze moeten soms langer wachten bij sluizen omdat die minder vaak schepen doorlaten om water te besparen. Verder kunnen binnenvaartschepen minder vervoeren omdat rivieren ondieper zijn vanwege de lage waterstand, vertelt een woordvoerder van branchevereniging Koninklijke Binnenvaart Nederland (KBN).
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Boeren hebben afgelopen nacht door heel Nederland gedemonstreerd tegen de stikstofplannen die het kabinet vorige maand presenteerde en zijn van plan de acties op te voeren. Een woordvoerster van de boerenactiegroep Farmers Defence Force (FDF) bevestigt na berichtgeving door RTV Drenthe dat zo'n veertig boeren de toegang tot 32 locaties hebben afgesloten, waaronder een distributiecentrum in Beilen en een afvalverwerker in Wijster. Daarbij werden hekken bij de ingang dichtgemaakt met kettingen en sloten.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Volkswagen schrapt mogelijk nog eens 50.000 banen om zijn concurrentiepositie te verbeteren. Dat laat topman Oliver Blume in een interne memo, ingezien door Reuters, aan het personeel weten. Het bedrijf maakt op dit moment 20 procent meer kosten dan vergelijkbare autofabrikanten.
3 uur geleden