Chipbedrijven helpen Nikkei vooruit
TOKIO (ANP) - De Japanse aandelenbeurs is dinsdag met een stevige winst gesloten. Vooral de chipbedrijven en andere technologieconcerns waren in trek in navolging van de koerswinsten onder Amerikaanse sectorgenoten. Ook elders in de Aziatische regio wonnen de beursgraadmeters terrein, mede dankzij een meevallende daling van de Chinese export in maart.
De hoofdindex in Tokio, de Nikkei 225, eindigde uiteindelijk 3,1 procent hoger op 19.638,81 punten en werkte daarmee het verlies van een dag eerder ruimschoots weg. De Japanse chipbedrijven Sumco, Advantest en Tokyo Electron behoorden met winsten tot 6,4 procent tot de sterkste stijgers. FamilyMart dikte 9,3 procent aan. De supermarktketen verwacht een flinke stijging van de winst in het lopende boekjaar.
Zwaargewicht SoftBank werkte een eerder koersverlies weg en klom 5,2 procent. De Japanse telecom- en investeringsreus verwacht een miljardenverlies voor zijn investeringsfonds Vision Fund, dat onder meer flink investeerde in kantoorverhuurder WeWork en taxi-app Uber.
Chinese export
De beurs in Shanghai noteerde tussentijds 1,1 procent in de plus. De uitvoer van China nam afgelopen maand met 6,6 procent af, terwijl de import met 0,9 procent daalde. De dalingen waren veel minder sterk dan economen hadden gevreesd. De Kospi in Seoul klom 1,6 procent.
In Hongkong en Sydney, waar beleggers terugkeerden na een lang paasweekend, stegen de hoofdgraadmeters respectievelijk 0,8 en 1,9 procent. In India, waar de lockdown tot 3 mei werd verlengd, was de beurs gesloten. Ook in Australië gaat de lockdown nog zeker een aantal weken duren.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten gaan beginnen met het op grote schaal winnen van grondstoffen in Groenland. Dat zegt president Donald Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social.
7 minuten geledenBANGKOK (ANP/BLOOMBERG) - De economische groei in de Verenigde Staten kan de oplopende staatsschuld en het begrotingstekort van het land niet snel genoeg terugdringen. Daarom zijn aanvullende maatregelen nodig, heeft Kristalina Georgieva, directeur van het Internationaal Monetair Fonds (IMF), woensdag gezegd.
9 minuten geledenVELDHOVEN (ANP) - Chipmachinemaker ASML heeft zijn omzet en winst afgelopen kwartaal weer verder opgevoerd. Daarbij is de omzetverwachting voor het hele jaar aangescherpt. Volgens topman Christophe Fouquet profiteerde de Veldhovense onderneming wederom van de almaar toenemende investeringen van techbedrijven in kunstmatige intelligentie (AI).
55 minuten geledenBANGKOK (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) waarschuwt voor toenemende dreiging van cyberaanvallen. Volgens de Nederlandse IMF-bestuurder Marnix van Rij kunnen die ook in Nederland voor grote ontwrichting zorgen. "Wat dacht je van de Rotterdamse haven?", geeft hij in gesprek met het ANP als voorbeeld van een mogelijk doelwit.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Taiwan heeft volgens de Amerikaanse president Donald Trump toegezegd de komende twintig jaar 30 procent van het gas af te nemen uit een groot energieproject in Alaska. Het land zou daarnaast 4,4 miljard dollar (3,9 miljard euro) investeren in het project. Trump maakte de afspraken dinsdag bekend tijdens een campagnebijeenkomst in Alaska. Het Taiwanese ministerie van Economie heeft de geplande investering woensdag bevestigd.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Bank of America krijgt een boete van 1,2 miljard dollar vanwege het tekortschieten in de aanpak van witwaspraktijken. Dat meldt zakenkrant Financial Times. De bank zou volgens het Amerikaanse ministerie van Financiën verdachte transacties ter waarde van 5 miljard dollar niet op de juiste manier hebben gemeld.
9 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - OpenAI heeft een "geavanceerd opnameapparaat" ontdekt dat in een van de kantoren van het bedrijf was verstopt. Dat meldt de maker van ChatGPT in een bericht op socialmediaplatform X. OpenAI kwam erachter dat een medewerker het enkele dagen eerder had geplaatst. Die medewerker is daarna ontslagen en gearresteerd.
9 uur geleden