Chipbedrijven helpen Nikkei vooruit
TOKIO (ANP) - De Japanse aandelenbeurs is dinsdag met een stevige winst gesloten. Vooral de chipbedrijven en andere technologieconcerns waren in trek in navolging van de koerswinsten onder Amerikaanse sectorgenoten. Ook elders in de Aziatische regio wonnen de beursgraadmeters terrein, mede dankzij een meevallende daling van de Chinese export in maart.
De hoofdindex in Tokio, de Nikkei 225, eindigde uiteindelijk 3,1 procent hoger op 19.638,81 punten en werkte daarmee het verlies van een dag eerder ruimschoots weg. De Japanse chipbedrijven Sumco, Advantest en Tokyo Electron behoorden met winsten tot 6,4 procent tot de sterkste stijgers. FamilyMart dikte 9,3 procent aan. De supermarktketen verwacht een flinke stijging van de winst in het lopende boekjaar.
Zwaargewicht SoftBank werkte een eerder koersverlies weg en klom 5,2 procent. De Japanse telecom- en investeringsreus verwacht een miljardenverlies voor zijn investeringsfonds Vision Fund, dat onder meer flink investeerde in kantoorverhuurder WeWork en taxi-app Uber.
Chinese export
De beurs in Shanghai noteerde tussentijds 1,1 procent in de plus. De uitvoer van China nam afgelopen maand met 6,6 procent af, terwijl de import met 0,9 procent daalde. De dalingen waren veel minder sterk dan economen hadden gevreesd. De Kospi in Seoul klom 1,6 procent.
In Hongkong en Sydney, waar beleggers terugkeerden na een lang paasweekend, stegen de hoofdgraadmeters respectievelijk 0,8 en 1,9 procent. In India, waar de lockdown tot 3 mei werd verlengd, was de beurs gesloten. Ook in Australië gaat de lockdown nog zeker een aantal weken duren.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag met verliezen de handel uitgegaan. Beleggers maken zich zorgen over het opnieuw opgelaaide geweld in het Midden-Oosten. Daardoor stegen de olieprijzen, waardoor ook de inflatiezorgen toenamen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse mededingingsautoriteit FTC en 22 staten hebben Amazon maandag aangeklaagd. Ze beschuldigen het tech- en webwinkelconcern van misleidende en oneerlijke praktijken, waarmee het bedrijf in het geheim de prijzen van zijn onlineveilingen voor zoekadvertenties heeft opgedreven.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag met verlies gesloten. Beleggers vrezen voor een escalatie van het geweld in het Midden-Oosten na nieuwe aanvallen van de Verenigde Staten op Iran, waarna Iran een vergeldingsaanval uitvoerde. SBM Offshore profiteerde van de hogere olieprijzen en was de grootste stijger bij de hoofdfondsen. Het aandeel steeg 2,9 procent.
5 uur geledenVILLENEUVE D'ASCQ (ANP/RTR) - De Franse sportwinkelketen Decathlon wil zijn aanwezigheid in Franse skigebieden verhogen. Daarvoor is het van plan een belang van 50 procent te nemen in branchegenoot Sport 2000 France, eigendom van Céraclès Coopérative, maakten beide bedrijven bekend.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag met kleine verliezen begonnen. Beleggers bleven voorzichtig na de Amerikaanse aanvallen op Iraanse raketlanceerinstallaties bij de Straat van Hormuz. Als vergelding voerde Iran een aanval met raketten en drones uit op Amerikaanse luchtmachtbases in Jordanië. De olieprijzen liepen door de vrees voor een nieuwe escalatie van het geweld in het Midden-Oosten flink op.
7 uur geledenARLINGTON (ANP) - De Amerikaanse fabrikanten van de schaarse verdedigingswapens tegen Ruslands snelste raketten gaan de productie verveelvoudigen. Ze gaan de komende jaren drie keer zoveel Patriot- en vier keer zoveel THAAD-onderscheppingsraketten maken, hebben ze met het Amerikaanse ministerie van Defensie afgesproken.
8 uur geledenWIESBADEN (ANP) - De inflatie in Duitsland is in augustus licht gestegen naar 2,9 procent op jaarbasis, van 2,8 procent in juli. Dat meldt het Duitse federale statistiekbureau Destatis op basis van een voorlopige schatting. Daarmee wordt het weer wat waarschijnlijker dat de Europese Centrale Bank (ECB) binnenkort met een renteverhoging komt.
9 uur geleden