Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chipbedrijven helpen AEX-index aan winst

Chipbedrijven helpen AEX-index aan winst

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is woensdag met een kleine winst de dag uitgegaan. Chipbedrijven als Besi, ASML en ASMI voerden de stijgers in de Amsterdamse hoofdindex aan. Verder verwerkten belegger in Amsterdam updates van onder meer TKH en CTP. Elders in Europa lieten de beurzen een wisselend beeld zien.

De AEX sloot 0,1 procent in de plus op 827,57 punten. De MidKap daalde juist 1 procent en eindigde op een stand van 1081,40 punten. De beurzen van Frankfurt en Parijs gingen tot 0,1 procent vooruit. De FTSE in Londen daalde 0,5 procent. De inflatie in het Verenigd Koninkrijk is tot het hoogste niveau in tien jaar gestegen. Daarmee neemt de druk verder toe op de Britse centrale bank om de steunmaatregelen voor de economie af te bouwen.

De hoofdindex op Beursplein 5 werd aangevoerd door Besi, dat 2 procent hoger werd gezet. Ook ASML (plus 1,6 procent) en ASMI (plus 0,9 procent) stonden in de kopgroep. Winkelvastgoedfonds Unibail-Rodamco-Westfield stond helemaal onderaan met een min van 4,3 procent vanwege de aangescherpte coronamaatregelen in steeds meer Europese landen. Ook Heineken (min 2,2 procent), deelde in de malaise.

Beleggersdag

In de MidKap was TKH (plus 2,4 procent) de grootste stijger. Het techbedrijf hield een beleggersdag en gaf aan te mikken op een omzet van meer dan 2 miljard euro in 2025. Maritiem dienstverlener SBM Offshore won 1,6 procent na een opdracht van ExxonMobil voor een productieschip voor oliewinning. InPost kelderde meer dan 13 procent. Het pakketkluisjesbedrijf sprak van goede prestaties in het derde kwartaal, maar verlaagde haar prognoses vanwege de verwachting dat we minder online gaan winkelen.

Logistiek vastgoedfonds CTP kwam met cijfers en zag de winst bijna verdubbelen. Het bedrijf denkt te kunnen blijven groeien en de winstmarges in stand te houden. Desondanks zetten beleggers het aandeel 2,1 procent lager. TomTom steeg ruim 9 procent na een reeks tweets over het aannemen van Europese regels over technologie die te snel rijden moet tegengaan. Daar zou de navigatiedienstverlener van kunnen profiteren.

Siemens Healthineers

In Frankfurt won de producent van medische apparatuur Siemens Healthineers 5,6 procent na een verhoging van de financiële voordelen uit de overname van het Amerikaanse Varian Medical Systems.

De euro was 1,1310 dollar waard, tegen 1,1338 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1,8 procent goedkoper op 79,32 dollar. Brentolie kostte 1,3 procent minder op 81,37 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Oorlog in Midden-Oosten drukt op economische groei Vietnam

HANOI (ANP/BLOOMBERG) - De economische groei van Vietnam is in het afgelopen kwartaal vertraagd vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het Nationaal Bureau voor de Statistiek van Vietnam zaterdag. Door het conflict zijn de energieprijzen gestegen en de voorraden krapper geworden.

10 uur geleden
Frankrijk verstrekt kleine bedrijven leningen om brandstofprijzen

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Frankrijk gaat leningen aan kleine en middelgrote bedrijven verstrekken die worden getroffen door de sterk stijgende brandstofprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Het ministerie van Economische Zaken meldt dat bedrijven in de sectoren transport, landbouw en visserij in aanmerking komen voor de leningen van maximaal 50.000 euro.

12 uur geleden
EU-ministers van Financiën willen winstbelasting energiebedrijven

BERLIJN (ANP) - Vijf Europese ministers van Financiën willen dat de Europese Commissie een belasting op de winsten van energiebedrijven invoert, vanwege de flink gestegen brandstofprijzen door de Iranoorlog. De ministers van Duitsland, Italië, Spanje, Portugal en Oostenrijk deden deze oproep in een brief aan eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat), die persbureau Reuters heeft ingezien.

14 uur geleden
Dieselprijs aan de pomp stijgt licht na forse toename vrijdag

EINDHOVEN (ANP) - Diesel is zaterdag iets duurder geworden aan de pomp, na de flinke prijsstijging van ruim 10 eurocent op vrijdag. Consumentencollectief UnitedConsumers meldt dat de landelijke adviesprijs voor een liter diesel nu 2,799 euro bedraagt, tegen 2,793 euro vrijdag.

15 uur geleden
Minder vakanties geboekt sinds Iranoorlog, vooral naar Azië

DEN HAAG (ANP) - Nederlanders zijn sinds de Iranoorlog voorzichtiger met het boeken van een vakantie. Reisbranchevereniging ANVR meldt dat normaal gesproken 80 procent van de mei- en zomervakanties geboekt is rond deze tijd, maar dat het dit jaar "echt heel anders" verloopt.

16 uur geleden
Italiaanse centrale bank: oorlog raakt groei economie

ROME (ANP/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen energieprijzen door het conflict raken de groei van de Italiaanse economie. Dat zegt de Italiaanse centrale bank. Het negatieve effect hangt wel sterk af van de duur en omvang van de oorlog. Als de oorlog snel is afgelopen, zal de impact beperkt blijven. Maar bij een langdurige strijd wordt de economie zeer hard geraakt, aldus de centrale bank.

1 dag geleden
Tata Steel legt installatie tijdelijk stil om te hoge uitstoot

IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel legt zijn Direct Sheet Plant (DSP), oftewel gietwalsinstallatie, in IJmuiden tijdelijk stil. Volgens Tata Steel hebben recente metingen laten zien dat bij een schoorsteen bij de DSP de uitstoot van chroom-6 hoger is dan de wettelijke norm.

1 dag geleden