Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chipbedrijven helpen AEX-index aan winst

Chipbedrijven helpen AEX-index aan winst

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is woensdag met een kleine winst de dag uitgegaan. Chipbedrijven als Besi, ASML en ASMI voerden de stijgers in de Amsterdamse hoofdindex aan. Verder verwerkten belegger in Amsterdam updates van onder meer TKH en CTP. Elders in Europa lieten de beurzen een wisselend beeld zien.

De AEX sloot 0,1 procent in de plus op 827,57 punten. De MidKap daalde juist 1 procent en eindigde op een stand van 1081,40 punten. De beurzen van Frankfurt en Parijs gingen tot 0,1 procent vooruit. De FTSE in Londen daalde 0,5 procent. De inflatie in het Verenigd Koninkrijk is tot het hoogste niveau in tien jaar gestegen. Daarmee neemt de druk verder toe op de Britse centrale bank om de steunmaatregelen voor de economie af te bouwen.

De hoofdindex op Beursplein 5 werd aangevoerd door Besi, dat 2 procent hoger werd gezet. Ook ASML (plus 1,6 procent) en ASMI (plus 0,9 procent) stonden in de kopgroep. Winkelvastgoedfonds Unibail-Rodamco-Westfield stond helemaal onderaan met een min van 4,3 procent vanwege de aangescherpte coronamaatregelen in steeds meer Europese landen. Ook Heineken (min 2,2 procent), deelde in de malaise.

Beleggersdag

In de MidKap was TKH (plus 2,4 procent) de grootste stijger. Het techbedrijf hield een beleggersdag en gaf aan te mikken op een omzet van meer dan 2 miljard euro in 2025. Maritiem dienstverlener SBM Offshore won 1,6 procent na een opdracht van ExxonMobil voor een productieschip voor oliewinning. InPost kelderde meer dan 13 procent. Het pakketkluisjesbedrijf sprak van goede prestaties in het derde kwartaal, maar verlaagde haar prognoses vanwege de verwachting dat we minder online gaan winkelen.

Logistiek vastgoedfonds CTP kwam met cijfers en zag de winst bijna verdubbelen. Het bedrijf denkt te kunnen blijven groeien en de winstmarges in stand te houden. Desondanks zetten beleggers het aandeel 2,1 procent lager. TomTom steeg ruim 9 procent na een reeks tweets over het aannemen van Europese regels over technologie die te snel rijden moet tegengaan. Daar zou de navigatiedienstverlener van kunnen profiteren.

Siemens Healthineers

In Frankfurt won de producent van medische apparatuur Siemens Healthineers 5,6 procent na een verhoging van de financiële voordelen uit de overname van het Amerikaanse Varian Medical Systems.

De euro was 1,1310 dollar waard, tegen 1,1338 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1,8 procent goedkoper op 79,32 dollar. Brentolie kostte 1,3 procent minder op 81,37 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Wall Street begint hoger aan verkorte kerstweek

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met plussen begonnen. Beleggers op Wall Street hebben een verkorte handelsweek, want op woensdag sluit de Amerikaanse beurshandel eerder voor kerstavond en op eerste kerstdag blijven de deuren gesloten. Op tweede kerstdag wordt wel gehandeld in New York.

58 minuten geleden
Koperprijs naar nieuw record van bijna 12.000 dollar per ton

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van koper nadert de 12.000 dollar per ton, een nieuw recordniveau. De koperprijs is dit jaar bezig met een grote opmars, mede door zorgen over een krap aanbod en de verwachting van een verder stijgende vraag naar het industriële metaal dat onder meer belangrijk is voor de energietransitie, maar ook voor AI-datacenters.

1 uur geleden
Europese Commissie vindt zuivelheffingen China onrechtvaardig

BRUSSEL (ANP/RTR) - De voorlopige importheffingen die China oplegt op bepaalde zuivelproducten uit de Europese Unie zijn volgens een woordvoerder van de Europese Commissie "onrechtvaardig en onnodig". De heffingen tussen de 21,9 en 42,7 procent gaan dinsdag in.

3 uur geleden
China legt voorlopige heffingen op bepaalde zuivelproducten EU op

BEIJING (ANP/RTR/AFP) - China legt voorlopige importheffingen op bepaalde zuivelproducten uit de Europese Unie op. De heffingen lopen uiteen van 21,9 tot 42,7 procent en gaan dinsdag in, aldus het Chinese ministerie van Handel. De voorlopige heffingen gaan ook gelden voor FrieslandCampina.

6 uur geleden
AEX-index begint licht hoger aan verkorte handelsweek voor kerst

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is maandag met kleine winst begonnen aan een verkorte handelsweek. Op eerste en tweede kerstdag is het Damrak dicht, net als de beurzen elders in Europa. Op woensdag, met kerstavond, wordt slechts een halve dag gehandeld op Beursplein 5. Dan sluit de handelsdag om 14.00 uur.

7 uur geleden
Kweekvleesmaker Meatable houdt na geldproblemen op te bestaan

LEIDEN (ANP) - Kweekvleesmaker Meatable wordt opgeheven. Volgens de Britse investeerder Agronomics, die miljoenen stak in de onderneming, heeft Meatable dit jaar te maken gehad met verschillende voorziene en onvoorziene risico's en onzekerheden. Daarbij was Meatable niet in staat voldoende financiering te verkrijgen van bestaande aandeelhouders en nieuwe investeerders.

8 uur geleden
Koperprijs naar nieuw record van bijna 12.000 dollar per ton

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van koper nadert de 12.000 dollar per ton, een nieuw recordniveau. De koperprijs is dit jaar bezig met een grote opmars, mede door zorgen over een krap aanbod en de verwachting van een verder stijgende vraag naar het industriële metaal dat onder meer belangrijk is voor de energietransitie, maar ook voor AI-datacenters.

8 uur geleden