Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chipbedrijven helpen AEX-index aan kleine winst

Chipbedrijven helpen AEX-index aan kleine winst

AMSTERDAM (ANP) - Chipbedrijven Besi, ASML en ASMI hebben er maandag nipt voor gezorgd dat de AEX-index op het Damrak met een verlies de handel uitging. Vooral toeleverancier van halfgeleiders Besi was gewild, met een plus van bijna 2 procent. Branchegenoten ASML en ASMI vormden de rest van de kopgroep met winsten van rond de 1 procent.

De AEX-index eindigde 0,2 procent hoger, op 824,29 punten. Daardoor kwam het puntenrecord van 829,66 punten uit november 2021 maar een fractie dichterbij. De MidKap verloor 0,4 procent tot 881,90 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs daalden tot 0,1 procent.

De stemming op de beursvloeren bleef terughoudend. Beleggers kauwden onder meer na op het sterker dan verwachte Amerikaanse banenrapport van afgelopen vrijdag en maakten zich op voor een nieuwe drukke beursweek. In Amsterdam komen later deze week hoofdfondsen als verfconcern AkzoNobel, betaalbedrijf Adyen, levensmiddelenconcern Unilever en staalproducent ArcelorMittal met cijfers.

Koerswinst

Navigatiedienstverlener TomTom opende vrijdag al de boeken en profiteerde daar ook maandag nog van. Na de koerswinst van ruim 11 procent van voor het weekend werd het aandeel maandag nog bijna 4 procent meer waard.

ArcelorMittal was de hekkensluiter in de AEX-index met een min van 2,6 procent. Het staalconcern komt later deze week met cijfers. Unilever kon in aanloop naar de bekendmaking van de resultaten rekenen op een plus van 0,9 procent.

Herfinanciering

Het Franse techbedrijf Atos kelderde 29 procent, nadat het bedrijf had laten weten met de banken te onderhandelen over een herfinanciering van zijn schuld. In Brussel klom Lotus Bakeries 19 procent. Beleggers waren duidelijk te spreken over de resultaten van de Belgische koekjesbakker van merken als Peijnenburg en Snelle Jelle.

UniCredit steeg 8 procent in Milaan, dankzij goed ontvangen resultaten van de Italiaanse bank. Société Générale verloor 1,5 procent in Parijs. De Franse bank schrapt ongeveer negenhonderd banen op het hoofdkantoor in Parijs als onderdeel van een kostenbesparingsprogramma.

De euro was 1,0777 dollar waard, tegen 1,0783 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie werd 0,2 procent duurder op 72,42 dollar. Brentolie kostte 0,4 procent meer op 77,60 dollar per vat.

Meer uit Financieel

CNBC: AI-bedrijf Musk haalt 10 miljard dollar op

PALO ALTO (ANP/BLOOMBERG) - Het bedrijf van Tesla-topman Elon Musk voor kunstmatige intelligentie, xAI, heeft bij een nieuwe financieringsronde 10 miljard dollar opgehaald. Dat meldt de Amerikaanse zakenzender CNBC. Het bedrijf werd daarbij volgens CNBC gewaardeerd op 200 miljard dollar.

30 minuten geleden
AEX lager na sterke koerswinst dag eerder, chipfondsen zakken

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag met een kleine min gesloten, na de forse plus een dag eerder. De chipbedrijven ASML, Besi en ASMI deden een stapje terug na de winsten tot bijna 9 procent op donderdag door optimisme onder beleggers over de sector na de miljardeninvestering van AI-chipconcern Nvidia in chipproducent Intel.

2 uur geleden
Heinen: invoering digitale euro mogelijk in 2026

KOPENHAGEN (ANP) - In het "meest ambitieuze scenario" kan de digitale euro in 2026 worden ingevoerd, "maar de inhoud is leidend". Dat zei demissionair minister Eelco Heinen (Financiën) na afloop van de vergadering hierover met de EU-ministers van Financiën. Hoewel er vrijdag een compromis is bereikt, moet nog een aantal zaken worden uitgewerkt die voor Nederland essentieel zijn voordat het met de invoering ervan kan instemmen, zei de minister tegen het ANP.

3 uur geleden
Xi had 'positief en constructief' telefoongesprek met Trump

BEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het telefoongesprek tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese tegenhanger Xi Jinping verliep "positief en constructief". Dat meldt het Chinese staatspersbureau Xinhua. Volgens Xinhua zei Xi tegen Trump dat de Amerikaans-Chinese betrekkingen "heel belangrijk" zijn en dat de Verenigde Staten "eenzijdige handelsbeperkingen" moeten voorkomen.

3 uur geleden
Bloomberg: Staat wil Duitse tak TenneT verkopen aan investeerders

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse regering heeft besloten om een belang in de Duitse tak van TenneT te verkopen aan investeerders. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Demissionair minister van Financiën Eelco Heinen zou hebben geoordeeld dat dit een betere optie is dan een beursgang.

4 uur geleden
FedEx bij stijgers op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - FedEx behoorde vrijdag tot de winnaars bij opening van de beurzen in New York. De grote internationale pakketvervoerder boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht. Kostenbesparingen en sterke binnenlandse vraag hielpen de zwakkere internationale pakketvolumes te compenseren. Ook bevestigde het bedrijf de vooruitzichten voor het hele jaar. Eerder trok FedEx de jaarverwachtingen nog in door de onzekerheid rond de importheffingen van president Donald Trump.

4 uur geleden
Eurocommissaris: doorbraak over invoering digitale euro

KOPENHAGEN (ANP) - De invoering van de digitale euro is een stap dichterbij gekomen, volgens Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie). Hij sprak na overleg met EU-ministers van Financiën op een persconferentie vrijdag van een "significante doorbraak". Mogelijk nemen de EU-regeringsleiders eind dit jaar een definitief besluit over de invoering ervan, zei de Eurocommissaris.

6 uur geleden