Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chipbedrijven hard omlaag in rode AEX na verkoopgolf in Azië

Chipbedrijven hard omlaag in rode AEX na verkoopgolf in Azië

AMSTERDAM (ANP) - De chipbedrijven ASML, Besi en ASMI gingen maandag opnieuw hard omlaag op de Amsterdamse beurs, na de zware koersverliezen op vrijdag. Beleggers verwerkten onder meer tegenvallende resultaten van de Duitse chipproducent Infineon. Ook meldde nieuwswebsite The Information dat de komst van nieuwe chips voor kunstmatige intelligentie (AI) van het Amerikaanse chipconcern Nvidia moet worden uitgesteld, omdat er ontwerpfouten zijn geconstateerd. ASML, Besi en ASMI zakten tot 12 procent. Vrijdag raakten de chipbedrijven al tot bijna 13 procent aan waarde kwijt.

Ook de algehele stemming op de beursvloeren bleef negatief door de zorgen over een recessie in de Verenigde Staten, de grootste economie ter wereld. De Aziatische aandelenmarkten lieten daardoor flinke verliezen zien. Vooral de Nikkei in Tokio moest het ontgelden. De Japanse beurs kelderde ruim 12 procent en leed daarmee het grootste koersverlies sinds de beurscrash in 1987. Met name de Japanse exportbedrijven zoals Toyota werden hard geraakt. Dat komt door een stijging van de Japanse yen, die in onrustige tijden als een veilige haven wordt gezien. In de afgelopen jaren profiteerden de Japanse bedrijven juist van een goedkopere yen en boekten daardoor recordwinsten.

De AEX-index noteerde kort na opening van de markt 3,2 procent lager op 850,34 punten. De hoofdindex zakte vrijdag al ruim 3 procent. De MidKap verloor 3 procent tot 828,79 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs zakten tot 2,5 procent.

Meer uit Financieel

Bloomberg: geen akkoord Spirit Airlines en Amerikaanse regering

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De gesprekken tussen de Amerikaanse regering en luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines zijn beëindigd zonder een akkoord om de in moeilijkheden verkerende luchtvaartmaatschappij te redden. Dat melden bronnen die op de hoogte zijn van de gesprekken aan persbureau Bloomberg.

1 uur geleden
Nederlander voorzichtig met boeken zomervakantie, maar gaat wel

DEN HAAG (ANP) - Nederlanders blijven voorzichtig met het boeken van hun zomervakantie. Reisbranchevereniging ANVR ziet dat mensen wel op vakantie willen, maar door wat onrust rondom vliegen meer voor zekerheid gaan.

1 uur geleden
Wall Street sluit gemengd na vredesvoorstel Iran en reactie Trump

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met een gemengd beeld gesloten. Beleggers hielden onder meer de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten in de gaten en hoopten op een akkoord om het conflict te beëindigen. De olieprijzen gingen verder omlaag.

10 uur geleden
WSJ: luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt sluiting voor

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt zich voor om de activiteiten te staken. Dat melden ingewijden aan The Wall Street Journal.

11 uur geleden
Europarlementariër vindt VS onbetrouwbaar na verhogen heffing

BRUSSEL (ANP/RTR) - De aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag om de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie te verhogen naar 25 procent, laat zien dat de Verenigde Staten een onbetrouwbare handelspartner zijn. Dat heeft de voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, gezegd.

12 uur geleden
Vleesverwerker Vion verkoopt nog een Duitse slachterij

BOXTEL (ANP) - Vleesverwerker Vion heeft opnieuw een slachterij in Duitsland verkocht als onderdeel van de reorganisatie, waarbij het zich wil focussen op de activiteiten in de Benelux. Vorige maand deed het bedrijf al twee andere slachterijen in Duitsland van de hand.

13 uur geleden
Trump kondigt hogere importheffing op auto's en trucks uit EU aan

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie verhogen naar 25 procent. Dat schrijft hij op zijn socialemediaplatform Truth Social. Hij meldt erbij dat hij de verhoging volgende week zal doorvoeren voor auto's en vrachtwagens die de Verenigde Staten binnenkomen.

14 uur geleden