Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chipbedrijven en winkelvastgoedfondsen winnen op Damrak

Chipbedrijven en winkelvastgoedfondsen winnen op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn vrijdag met winsten het weekend in gegaan. Vooral chipbedrijven waren in trek na een goed ontvangen kwartaalbericht van het Amerikaanse chipconcern Intel. Ook de winkelvastgoedsector deed het goed bij beleggers. Daarnaast reageerden de markten op gunstig nieuws uit China en aan het Damrak maakte producent van elektrische bussen en laadsystemen Ebusco zijn beursdebuut

De AEX-index op Beursplein 5 won 0,7 procent tot 812,97 punten. De MidKap klom 0,3 procent tot 1067,26 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen stegen tot 0,7 procent. Berichten dat het noodlijdende Chinese vastgoedconcern Evergrande op de valreep wanbetaling heeft weten te voorkomen door net op tijd de rente op een van zijn leningen te betalen, leidden tot enige opluchting op de Europese beursvloeren.

Bij de hoofdfondsen aan het Damrak hoorden chipgerelateerde fondsen als ASML, ASMI en Besi tot de sterkste stijgers, met plussen tot bijna 4 procent. Intel gaat forse investeringen doen om de concurrentiestrijd met de grote technologiebedrijven aan te gaan. Steeds meer techbedrijven willen namelijk hun eigen chips gaan maken.

Wereldhave

Grootste stijger in de AEX was winkelvastgoedfonds Unibail-Rodamco-Westfield, dat meer dan 4 procent vooruitging. Hier werd onder meer hoop geput uit een kwartaalbericht van branchegenoot Wereldhave, die zelf dik 5 procent won. Topman Matthijs Storm van Wereldhave stelde "zeer tevreden" te zijn over de kwartaalresultaten. Ondanks het wegvallen van de steunmaatregelen van de overheid is er volgens Storm geen huurder van zijn bedrijf failliet gegaan.

Het aandeel Ebusco eindigde op zijn eerste handelsdag 0,9 procent hoger op 23,20 euro. De Brabantse busfabrikant haalde met de beursgang zo'n 300 miljoen euro op. Volgens topman Peter Bijvelds laat de interesse in de aandelen zien dat beleggers in de groene strategie van het bedrijf geloven. De bussen van Ebusco rijden al in steden als Amsterdam, Frankfurt en München.

Universal Music

Verder was er aandacht voor de in Amsterdam genoteerde platenmaatschappij Universal Music. De populaire Zuid-Koreaanse boyband BTS stapt over naar Universal, dat als grootste muziekconcern ter wereld al samenwerkt met sterren als Taylor Swift, Billie Eilish en Lady Gaga. Beleggers beloonden het aandeel met een plus van ruim 1 procent.

De euro was 1,1634 dollar waard, tegen 1,1640 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,3 procent meer op 82,71 dollar. Brentolie werd 0,1 procent duurder op 84,72 dollar.

Meer uit Financieel

Winsten op Wall Street door zicht op gesprekken Israël en Libanon

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag opnieuw met winsten de handel uitgegaan. De beursdag begon nog met verliezen. Maar die werden in de loop van de sessie weggewerkt, nadat de Israëlische premier Benjamin Netanyahu had verklaard dat Israël wil beginnen met onderhandelingen met Libanon. Daardoor hebben beleggers meer hoop gekregen dat het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten zal standhouden.

5 uur geleden
Eerste luchtvaartmaatschappij uit VS keert terug naar Venezuela

FORT WORTH (ANP/AFP) - American Airlines heeft aangekondigd dat het de vluchten naar Venezuela zo snel mogelijk wil hervatten, mogelijk al op 30 april. Daarmee wordt het de eerste Amerikaanse luchtvaartmaatschappij die terugkeert naar het land sinds Washington de Venezolaanse leider Nicolás Maduro begin dit jaar gevangen heeft genomen.

6 uur geleden
Reuters: Tesla werkt aan ontwikkeling van nieuw model

AUSTIN (ANP) - Tesla werkt aan de ontwikkeling van een kleinere en goedkopere elektrische SUV. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Volgens de bronnen gaat het om een geheel nieuw model en niet om een variant van Tesla's Model 3 of Y.

7 uur geleden
Ontwikkelingsbank investeert 5 miljard in herstel Midden-Oosten

LONDEN (ANP/AFP) - De Europese Bank voor Wederopbouw en Ontwikkeling (EBWO) investeert dit jaar 5 miljard euro in het herstel van landen die getroffen zijn door de oorlog in het Midden-Oosten. Daarbij gaat het om Irak, Jordanië, Libanon, de Westelijke Jordaanoever en Gaza "en geraakte buureconomieën" als Egypte, Turkije, Armenië en Azerbeidzjan.

7 uur geleden
Eerste niet-Iraanse tanker sinds bestand door Straat van Hormuz

ATHENE (ANP/AFP) - De eerste niet-Iraanse olietanker sinds het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran is donderdag door de Straat van Hormuz gevaren. Dat meldt de website MarineTraffic, die de locatiegegevens van schepen bijhoudt.

8 uur geleden
Nike wil wedstrijdballen van de Champions League maken

NYON (ANP/BLOOMBERG) - Nike is in exclusieve onderhandelingen om de wedstrijdballen te maken die gebruikt worden in de mannenedities van de Champions League en andere Europese voetbaltoernooien voor clubs. Daarmee neemt het Amerikaanse sportkledingconcern mogelijk een contract over dat zijn Duitse rivaal Adidas al een kwart eeuw in handen heeft.

9 uur geleden
AEX sluit met kleine winst na dag van onzekerheid over bestand

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een bescheiden winst gesloten. Een dag eerder noteerde de AEX-index nog stevige winsten doordat beleggers opgelucht reageerden op een staakt-het-vuren dat de Verenigde Staten, Israël en Iran aankondigden. Maar er is veel onzekerheid rond die wapenstilstand.

10 uur geleden