Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chipbedrijven en Unilever trekken AEX in het rood

Chipbedrijven en Unilever trekken AEX in het rood

AMSTERDAM (ANP) - De beurs in Amsterdam eindigde dinsdag in het rood, voornamelijk door koersverliezen bij de chipbedrijven en levensmiddelenconcern Unilever. ASML, Besi en ASMI verloren tot 2,9 procent bij de hoofdfondsen, na berichten dat Trump van plan is om de export van chips en chipapparatuur naar China verder te beperken. Unilever verloor 1,4 procent door de verrassende aankondiging van het vertrek van topman Hein Schumacher bij het concern.

Volgens Unilever-voorzitter Ian Meakins is de raad van bestuur van het bedrijf tevreden over de resultaten van het afgelopen jaar, maar "er is veel meer te doen om de best mogelijke resultaten te behalen". Schumacher wordt opgevolgd door de Argentijn Fernando Fernandez, de huidige financieel topman van het Britse concern.

De AEX, de belangrijkste beursindex op het Damrak, eindigde 0,5 procent lager op 929,78 punten. De MidKap daalde 0,8 procent tot 877,19 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs verloren respectievelijk 0,1 en 0,5 procent. De FTSE in Londen won 0,1 procent.

De aandacht bleef uitgaan naar de importtarieven van Trump. De Amerikaanse president verklaarde dat de importheffingen voor Canada en Mexico volgende week van kracht zullen worden. Trump had begin februari al heffingen van 25 procent aangekondigd op goederen uit Mexico en Canada. Die werden echter op het laatste moment met een maand uitgesteld nadat beide landen maatregelen langs de grens hadden aangekondigd om de VS te helpen met het aanpakken van de instroom van fentanyl en vreemdelingen.

Prosus herstelde deels met een stijging van 0,7 procent, na de koersduikeling van bijna 9 procent maandag. De techinvesteerder kondigde toen de overname aan van maaltijdbezorger Just Eat Takeaway voor 4,1 miljard euro. Just Eat Takeaway, de eigenaar van bezorgdienst Thuisbezorgd.nl, steeg maandag ruim 54 procent na het overnamenieuws. Dinsdag kwam daar 0,4 procent bij.

Koffiefabrikant JDE Peet's prijkte bovenaan de MidKap met een koerswinst van 2,7 procent. Het concern publiceert woensdag zijn resultaten.

In Parijs eindigde Airbus 0,1 procent in de min, ondanks de bekendmaking van een grote deal. Het Europese luchtvaartconcern maakte bekend een communicatienetwerk te gaan ontwikkelen voor de Franse lucht- en zeemacht. Met het contract is een waarde van 480 miljoen euro gemoeid. Airbus trekt op met de Franse scheepsbouwer Naval. Het doel is om het netwerk tussen 2028 en 2032 op ruim tachtig schepen te installeren.

Meer uit Financieel

Israëlische bedrijven niet toegelaten op wapenbeurs Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Vier Israëlische bedrijven worden dit jaar niet toegelaten op de wapenbeurs in Rotterdam wegens zorgen over de veiligheid. Dat heeft directeur Hans Huigen van de Nederlandse Industrie voor Defensie en Veiligheid (NIDV) bevestigd na berichtgeving van de NOS. "We willen de beurs zo goed en ordentelijk mogelijk laten verlopen", aldus de directeur.

28 minuten geleden
Thuisbezorgd-moeder doet proef met robot voor maaltijdbezorging

ZÜRICH (ANP) - Just Eat Takeaway gaat proeven doen met grondrobots die maaltijden aan de voordeur bezorgen. Daarvoor is de eigenaar van Thuisbezorgd.nl een samenwerking aangegaan met het Zwitserse robotbedrijf RIVR. De robot gaat in eerste instantie maaltijden bezorgen in het Zwitserse Zürich, maar dit moet later dit jaar ook in andere Europese steden worden geïntroduceerd.

34 minuten geleden
Economische bedrijvigheid eurozone trekt verder aan

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De economische bedrijvigheid in de eurozone is in augustus verder toegenomen. Volgens marktonderzoeker S&P Global komt dit vooral doordat de vraag in de industriesector van het eurogebied is aangetrokken, terwijl de dienstensector een kleine groeivertraging liet zien.

1 uur geleden
Maker Delfts blauw boekt sterke groei door webshop en toeristen

DELFT (ANP) - Porseleinproducent Royal Delft, bekend van het Delfts blauw, heeft een financieel sterk eerste halfjaar achter de rug. Het bedrijf zag vooral een flinke groei in de onlineverkoop via de eigen webshop. Ook verkocht Royal Delft meer porselein en kristal van Royal Leerdam aan toeristen.

1 uur geleden
Verhuizing Aegon naar VS zou gevolgen hebben voor 250 medewerkers

SCHIPHOL (ANP) - De mogelijke verhuizing van Aegon naar de Verenigde Staten heeft gevolgen voor ongeveer 250 medewerkers van de verzekeraar, verklaart een woordvoerder van het bedrijf. Wat die gevolgen precies zijn, wordt nu onderzocht en daarbij wordt gesproken met alle betrokken partijen. De eventuele verhuizing heeft volgens de zegsman geen gevolgen voor de medewerkers van de vermogensbeheeractiviteiten van Aegon.

1 uur geleden
Zonnepanelen Schiphol krijgen speciale folie tegen reflectie

SCHIPHOL (ANP) - De zonnepanelen bij Schiphol die piloten verblinden vanwege weerkaatsing van zonlicht, worden tijdelijk verwijderd. De panelen krijgen een speciale folie die reflectie voorkomt en worden vervolgens teruggeplaatst, zodat het zonnepark veilig naast de luchthaven kan blijven bestaan. Dit melden Schiphol, de gemeente Haarlemmermeer en De Groene Energie Corridor (DGEC), de eigenaar van het zonnepark.

3 uur geleden
Aegon stijgt op Damrak na mogelijke verhuizing naar VS

AMSTERDAM (ANP) - Aegon behoorde donderdag tot de winnaars op het Damrak. De verzekeraar boekte in de eerste jaarhelft weer winst, na een verlies vorig jaar. Om aandeelhouders te belonen gaat Aegon ook meer eigen aandelen inkopen. Daarnaast is het bedrijf een onderzoek gestart naar een mogelijke verhuizing van het hoofdkantoor en de officiële vestigingsplaats van het concern naar de Verenigde Staten. De uitkomsten daarvan worden tijdens de beleggersdag op 10 december bekendgemaakt. Het aandeel steeg 6 procent.

3 uur geleden