Chipbedrijven en Oracle flink lager op roodgekleurd Wall Street
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met rode cijfers gesloten, waarbij vooral flinke koersverliezen waren te zien in de chipsector. Ook softwareconcern Oracle stond bij de dalers op Wall Street na een bericht over het afketsen van een deal voor de financiering van een groot datacenter van het bedrijf.
De grote chipbedrijven Nvidia, Advanced Micro Devices (AMD), Intel, Micron Technology en Broadcom daalden tot 5,3 procent door hernieuwde zorgen of de grote investeringen in kunstmatige intelligentie (AI) wel rendabel zullen zijn. Oracle zakte 5,4 procent. Volgens zakenkrant Financial Times heeft investeerder Blue Owl besloten geen geld te steken in de bouw van een datacenter voor Oracle in de Amerikaanse staat Michigan waarmee 10 miljard dollar is gemoeid.
De Dow-Jonesindex sloot 0,5 procent lager op 47.885,97 punten. De breed samengestelde S&P 500 zakte 1,2 procent tot 6721,43 punten en de technologiebeurs Nasdaq verloor 1,8 procent tot 22.693,32 punten.
De aandacht bleef ook uitgaan naar Warner Bros. Discovery. Het media- en filmconcern wees het bod van Paramount Skydance van ruim 108 miljard dollar af en raadde aandeelhouders aan te kiezen voor het concurrerende bod van Netflix van bijna 83 miljard dollar. Volgens Warner Bros. Discovery is het veel te onzeker of de steenrijke familie van Paramount-topman David Ellison wel met beloofde financiële garanties over de brug komt. Warner Bros. daalde 2,4 procent en Paramount Skydance ging 5,4 procent omlaag. Netflix steeg licht in beurswaarde.
Medisch toeleverancier Medline maakte zijn debuut op Wall Street en eindigde op de eerste handelsdag bijna 42 procent hoger. Medline haalde met de grootste beursgang in New York van dit jaar bijna 6,3 miljard dollar op. Het bedrijf levert medische apparatuur aan ziekenhuizen en dokters.
General Mills stond eveneens in de belangstelling met een plus van 3,4 procent. De voedingsmiddelenproducent, eigenaar van bekende merken als Cheerios, Bugles en Häagen-Dazs, kwam met kwartaalresultaten die goed werden ontvangen door beleggers.
Meer uit Financieel
SANTA CLARA (ANP/RTR) - Nvidia, de belangrijkste chipverkoper ter wereld voor kunstmatige intelligentie, is in gesprek met Anthropic om in de beursgang van het AI-bedrijf te investeren. Dat vertellen twee ingewijden aan persbureau Reuters over wat mogelijk de grootste beursgang ooit kan worden.
1 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni verwacht dat de economie van het land dit jaar met 1 procent groeit. De politica deed haar voorspelling in een interview met de Italiaanse krant Il Foglio.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Diesel tanken is zaterdag iets duurder geworden in Nederland. Uit cijfers van UnitedConsumers komt naar voren dat de gemiddelde adviesprijs voor een liter diesel is gestegen naar 2,725 euro, bijna 2 cent meer dan vrijdag. De gemiddelde benzineprijs is volgens het consumentenvoordeelplatform ook iets toegenomen tot 2,702 euro.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump staat ervoor open dat Chinese autofabrikanten elektrische auto's in de Verenigde Staten produceren, mits ze daarvoor Amerikaanse werknemers inzetten. De feitelijke Amerikaanse blokkade op de import van Chinese auto's wil hij wel handhaven.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben tankers die door de Straat van Hormuz varen gevraagd dat alleen op bepaalde tijdstippen te doen, zodat het Amerikaanse leger bescherming kan bieden. De maatregel volgt op een toename van Iraanse aanvallen op schepen die 's nachts door de zeestraat varen, meldt de Financial Times.
6 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - AI-systemen van ChatGPT-maker OpenAI hebben al in mei honderden schadelijke softwarepakketten geüpload naar het platform RubyGems. Dat zeggen AI-onderzoekers. Het incident gebeurde twee maanden voordat AI-systemen van OpenAI tijdens veiligheidstests inbraken bij het programmeursplatform Hugging Face.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten de handel uitgegaan. Daarmee werd wat herstel getoond van de vier verliesdagen op rij daarvoor. Het sentiment onder beleggers op Wall Street kreeg steun van een daling van de olieprijzen. Daarnaast ging de aandacht uit naar cijfers over de inflatie in de Verenigde Staten.
14 uur geleden