Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chipbedrijven en olieproducenten drukken op Japanse beurs

Chipbedrijven en olieproducenten drukken op Japanse beurs

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio heeft maandag de verliesreeks voortgezet. Vooral de chipbedrijven werden lager gezet na de koersverliezen in de Amerikaanse chipsector. Ook de olieproducenten moesten het ontgelden door een daling van de olieprijzen die volgde op de overeenkomst van oliekartel OPEC en bondgenoten om de productie te verhogen. De opmars van de Delta-variant van het coronavirus in aanloop naar de Olympische Spelen in Tokio, die vrijdag beginnen, zorgde eveneens voor terughoudendheid bij beleggers.

De hoofdindex in Tokio, de Nikkei 225, eindigde 1,3 procent in de min op 27.652,74 punten. Het was de vierde verliesbeurt op rij. De Japanse chipbedrijven Taiyo Yuden, Sumco, Tokyo Electron en Advantest stonden onderaan met verliezen tot 3,6 procent. Olieproducent Inpex zakte 1,5 procent en Japan Petroleum Exploration verloor 2,6 procent. De OPEC en bondgenoten als Rusland en Kazachstan kwamen zondag overeen de olieproductie vanaf augustus te verhogen, wat de olieprijzen onder druk zette.

Toyota verloor dik 1 procent. Volgens de Japanse krant Yomiuri zal de autofabrikant, een van de grote sponsors van de Olympische Spelen, geen tv-commercials uitzenden die aan de Spelen zijn gerelateerd vanwege de toenemende onvrede in het land over de voortzetting van het evenement. Ook zal topman Akio Toyoda van het concern naar verwachting de openingsceremonie niet bijwonen.

Ook elders in de Aziatische regio deden de belangrijkste aandelenmarkten een stap terug. De Hang Seng-index in Hongkong noteerde tussentijds 1,8 procent lager en de graadmeter in Shanghai verloor 0,5 procent. Het Chinese oliebedrijf CNOOC daalde 1,9 procent in Hongkong. De All Ordinaries in Sydney leverde 0,7 procent in. Het Australische olieconcern Santos raakte ruim 2 procent kwijt.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit met verlies, Apple licht hoger na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met rode cijfers de handelsweek uitgegaan. Apple stond in de belangstelling na publicatie van cijfers. Daarnaast maakte president Donald Trump bekend dat hij Kevin Warsh voordraagt als nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank. Warsh zou dan opvolger worden van Jerome Powell bij de Federal Reserve.

9 uur geleden
KLM ziet in regeerakkoord 'erkenning' belang luchtvaart

AMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM zegt in het regeerakkoord van D66, CDA en VVD "erkenning" te zien voor het belang van de luchtvaart en de hubfunctie van Schiphol voor de Nederlandse economie.

11 uur geleden
Prijzen van goud en zilver hard omlaag na enorme opmars

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De prijzen van goud en zilver gingen vrijdag hard omlaag, waarmee even een einde kwam aan de enorme opmars sinds begin vorig jaar. De prijs van een troy ounce goud (31,1 gram) zakte in New York met 10 procent en een troy ounce zilver werd 30 procent goedkoper.

11 uur geleden
Ruim 3 miljoen werklozen in Duitsland, hoogste aantal in 12 jaar

BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het aantal werklozen in Duitsland is boven de 3 miljoen uitgekomen. Van de beroepsbevolking heeft 6,6 procent geen werk, de hoogste stand in twaalf jaar.

13 uur geleden
Winst voor AEX, verlichtingsbedrijf Signify keldert in MidKap

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst het weekend ingegaan, geholpen door plussen voor de chipfondsen Besi, ASMI en ASML. In de MidKap was verlichtingsbedrijf Signify een opvallende verliezer na bekendmaking van tegenvallende kwartaalresultaten en een reorganisatie waarbij honderden banen worden geraakt.

14 uur geleden
Bankensector ziet scherpe keuzes in coalitieakkoord

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Banken (NVB) kijkt "uit naar een periode van constructieve politiek". In het coalitieakkoord dat vrijdag werd gepresenteerd ziet de bankensector "scherpe keuzes" om het verdienvermogen van de Nederlandse economie te vergroten.

14 uur geleden
Wall Street opent met rode cijfers, Apple bij dalers na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verlies begonnen. Apple stond in de vroege handel bij de dalers na bekendmaking van kwartaalcijfers donderdag na het slot van de handel in New York. Daarnaast verwerkten beleggers het nieuws dat president Donald Trump Kevin Warsh heeft voorgedragen als nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank en opvolger van Jerome Powell bij de Federal Reserve.

16 uur geleden