Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chipbedrijven en banken helpen AEX aan kleine winst

Chipbedrijven en banken helpen AEX aan kleine winst

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging donderdag licht omhoog onder aanvoering van de chipbedrijven en banken. De handel in Amsterdam verliep relatief rustig doordat veel bedrijven gesloten zijn vanwege Hemelvaartsdag. De hoop op een spoedig akkoord over de verhoging van het schuldenplafond van de Amerikaanse overheid zorgde daarbij voor optimisme op de beursvloeren.

De Amerikaanse president Joe Biden verklaarde erop te vertrouwen dat de Verenigde Staten geen wanbetaler zullen worden en de Republikeinse voorzitter van het Huis van Afgevaardigden Kevin McCarthy zei dat een akkoord over het schuldenplafond nog deze week mogelijk is. Het is belangrijk dat het schuldenplafond wordt verhoogd, want anders kunnen de VS binnenkort bepaalde betalingen niet meer uitvoeren. Dat zou wereldwijd grote financiële onrust kunnen veroorzaken.

De AEX noteerde in de ochtendhandel 0,3 procent hoger op 755,50 punten. De MidKap klom ook 0,3 procent, tot 934,31 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs stegen tot 1,1 procent.

Chipbedrijven

De chipbedrijven Besi, ASML en ASMI dikten tot 1,5 procent aan. Ook ABN AMRO en ING wonnen tot 1,5 procent. Techinvesteerder Prosus sloot de rij met een verlies van 1,3 procent en volgde daarmee een koersdaling van Tencent in Hongkong. De resultaten van het Chinese internet- en gamesbedrijf, waarvan Prosus grootaandeelhouder is, vielen niet in de smaak bij beleggers.

Alfen (min 1 procent) ging verder omlaag. De laadpalenmaker kelderde een dag eerder al ruim 13 procent na tegenvallende resultaten. Verlichtingsbedrijf Signify (min 4,3 procent) noteerde ex dividend.

Rechtszaak

In Frankfurt daalde Deutsche Bank 1 procent. De grootste bank van Duitsland betaalt 75 miljoen dollar om een rechtszaak te schikken waarin slachtoffers van zedendelinquent Jeffrey Epstein de bank beschuldigden van het faciliteren van zijn misbruikpraktijken.

In Londen daalde budgetvlieger easyJet 0,4 procent na publicatie van de definitieve halfjaarcijfers. Het Britse modemerk Burberry zakte bijna 5 procent na tegenvallende resultaten. BT verloor 8 procent. Het Britse telecomconcern wil zijn totale personeelsbestand in de komende zeven jaar met ruim 40 procent verminderen om kosten te besparen. Bij het bedrijf werken zo'n 130.000 mensen, inclusief personeel dat via derde partijen voor BT werkt.

De euro bleef vrijwel onveranderd op 1,0827 dollar. Een vat Amerikaanse olie werd 0,3 procent goedkoper op 72,64 dollar. Brentolie kostte ook 0,3 procent minder, op 76,70 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Google-moeder Alphabet investeert fors meer in AI-toepassingen

MOUNTAIN VIEW (ANP) - Google-moeder Alphabet gaat dit jaar nog veel meer geld investeren in toepassingen rond kunstmatige intelligentie. Het bedrijf zei bij de bekendmaking van de cijfers over het vierde kwartaal en 2025 dat de kapitaalinvesteringen in 2026 zullen uitkomen tussen de 175 miljard en 185 miljard dollar.

28 minuten geleden
Nasdaq weer hard omlaag, chipbedrijf AMD keldert na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met wisselende uitslagen gesloten, met opnieuw een scherp verlies voor de technologiegraadmeter Nasdaq. Chipbedrijf Advanced Micro Devices (AMD) was een opvallende daler met een min van ruim 17 procent na tegenvallende vooruitzichten. Andere grote chipfondsen op Wall Street werden mee omlaag getrokken door de koersval van AMD. Ook waren er weer veel bedrijfsresultaten.

49 minuten geleden
VS, EU en Japan willen alliantie zeldzame grondstoffen vormen

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Staten, de Europese Unie en Japan hebben woensdag stappen gezet voor de vorming van een alliantie op het gebied van zeldzame grondstoffen die bijvoorbeeld nodig zijn voor de energietransitie en hightech. Die alliantie moet zorgen voor tegenwicht tegen China dat dominant is op de wereldwijde markt voor zeldzame metalen en mineralen.

2 uur geleden
Bessent: Amerikaanse volk is vertrouwen in Fed kwijtgeraakt

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse volk heeft het vertrouwen in de centralebankenkoepel Federal Reserve verloren omdat de Fed de inflatie uit de hand heeft laten lopen en het inkomen van huishoudens heeft beschadigd door de rente niet sterker te verlagen. Dat heeft minister van Financiën Scott Bessent gezegd tegen de vaste commissie financiën van het Huis van Afgevaardigden in het Congres.

3 uur geleden
Groot banenverlies bij krant The Washington Post

WASHINGTON (ANP/RTR) - De bekende Amerikaanse krant The Washington Post gaat flink snijden in haar personeelsbestand om zo de verliezen tegen te gaan. Daardoor komen de banen van ruim driehonderd van de ongeveer achthonderd journalisten bij de krant te vervallen, aldus hoofdredacteur Matt Murray, die woensdag het personeel informeerde over het banenverlies.

5 uur geleden
Zenuwachtige beursdag eindigt in klein verlies, TomTom onderuit

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag na een zenuwachtige handelssessie opnieuw lager geëindigd, na de zware verliezen de voorgaande dag. De informatieleveranciers Wolters Kluwer en RELX, die dinsdag hard omlaaggingen, lieten geen enkel herstel zien.

5 uur geleden
China: EU discrimineert met onderzoek windmolenbedrijf Goldwind

BEIJING (ANP/RTR) - De Europese Unie heeft "discriminerende" maatregelen genomen door een diepgaand onderzoek te beginnen naar het Chinese windmolenbedrijf Goldwind over mogelijke staatssteun voor de onderneming. Dat zei het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken woensdag in een reactie op het besluit dat dinsdag door Brussel werd aangekondigd.

6 uur geleden