Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chipbedrijven duwen AEX opnieuw in het rood

Chipbedrijven duwen AEX opnieuw in het rood

AMSTERDAM (ANP) - De chipbedrijven ASML, Besi en ASMI gingen dinsdag voor de tweede dag op rij stevig omlaag op het Damrak. Beleggers verzilverden een deel van hun winsten in aanloop naar de resultaten van Nvidia die woensdag op het programma staan. Dat Amerikaanse bedrijf is momenteel de belangrijkste speler op het gebied van chips die worden gebruikt voor kunstmatige intelligentie (AI).

De verwachtingen voor de resultaten van Nvidia zijn hooggespannen. Vorige week overtrof de beurswaarde van het concern al die van grote bedrijven als webwinkelconcern Amazon en Google-moeder Alphabet.

ASMI eindigde onderaan bij de hoofdfondsen in Amsterdam met een verlies van 4,6 procent. Besi en ASML, waarvan de koersen de afgelopen tijd hard zijn gestegen, werden respectievelijk 3,4 en 2,5 procent lager gezet.

Verliezen

Mede hierdoor verloor de AEX 0,9 procent op 848,28 punten. Maandag werden ook al verliezen geleden, terwijl de hoofdindex vrijdag nog tot een nieuw slotrecord van 858,11 punten klom. De MidKap daalde 1 procent tot 886,19 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen verloren tot 0,4 procent.

Heineken daalde 1,5 procent. Analisten van de Canadese bank RBC verlaagden hun aanbeveling voor de bierbrouwer naar verkopen. De sterkste stijgers in de AEX waren niet aan een specifieke sector toe te wijzen. Zo ging ING 1,9 procent omhoog, won Ahold Delhaize 1 procent en steeg Wolters Kluwer eenzelfde percentage.

Nieuwe topman

In de MidKap gingen bijna alle bedrijven omlaag. Flitshandelaar Flow Traders kreeg een koersverlies voor de kiezen van 3,6 procent en stond daarmee onderaan.

Acomo zakte 0,9 procent na publicatie van de jaarcijfers. De noten-, kruiden- en zadenhandelaar zag de omzet en winst in 2023 dalen. Het bedrijf kondigde ook aan financieel directeur Allard Goldschmeding te willen benoemen tot nieuwe topman. Goldschmeding vervult sinds november 2023 al een dubbele rol van financieel directeur en topman.

In Londen maakte Barclays een koerssprong van ruim 11 procent. De Britse bank leed in het vierde kwartaal van 2023 een nettoverlies door hogere kosten. Barclays kondigde ook een grote strategische herziening aan, waaronder kostenbesparingen, verkoop van activiteiten en een reorganisatie van zijn divisies.

Meer uit Financieel

Ook MediaMarkt versobert spaarprogramma

ROTTERDAM (ANP) - Klanten van MediaMarkt gaan er vijf keer zo lang over doen om een kortingsbon van 20 euro te krijgen. De elektronicaketen is de tweede retailer in korte tijd die een versobering van een spaarprogramma doorvoert. Begin augustus kondigde Albert Heijn aan dat het twee keer zo lang duurt voor klanten hun spaarboekje met koopzegels vol hebben.

5 minuten geleden
ACM: transporttarieven gas rond 2050 vier keer hoger dan nu

DEN HAAG (ANP) - Huishoudens en bedrijven zullen de komende 25 jaar steeds meer moeten betalen voor het transport van aardgas, waarschuwt de Autoriteit Consument & Markt (ACM) vrijdag. De tarieven voor huishoudens kunnen rond 2050 vier keer hoger zijn dan nu.

24 minuten geleden
Google schikt Britse massaclaim appmakers voor 260 miljoen pond

MOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Het moederbedrijf van Google heeft ermee ingestemd om een Britse massaclaim te schikken. Het techconcern werd ervan beschuldigd zijn dominante positie te misbruiken en buitensporige commissies in rekening te brengen aan app-ontwikkelaars. Met de deal koopt Alphabet de zaak af voor 260 miljoen Britse pond, omgerekend zo'n 303 miljoen euro.

50 minuten geleden
Franse economie ontloopt recessie na nulgroei in tweede kwartaal

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Franse economie is ternauwernood ontsnapt aan een recessie, na een nulgroei in het tweede kwartaal van het jaar. Het bruto binnenlands product (bbp), de maatstaf voor economische groei, stagneerde in het afgelopen kwartaal, na een daling van 0,2 procent in het eerste kwartaal. Van een recessie is sprake bij twee kwartalen van krimp op rij.

1 uur geleden
FNV kondigt stakingen bij wasserijen aan voor betere cao

UTRECHT (ANP) - Medewerkers van wasserijen dreigen binnenkort te gaan staken. Dat kondigt vakbond FNV aan na vastgelopen onderhandelingen over een nieuwe cao voor de 8000 tot 9000 mensen die in de textielverzorgingsbranche werken.

1 uur geleden
Google past spambeleid in Europa aan om EU-boete te voorkomen

MOUNTAIN VIEW (ANP/RTR) - Google past zijn spambeleid in Europa aan. Daarmee wil de Amerikaanse techgigant tegemoetkomen aan zorgen vanuit de Europese Unie en een boete wegens machtsmisbruik voorkomen.

2 uur geleden
AEX-index begint hoger in afwachting toespraak Fed-voorzitter

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag met een kleine winst begonnen. Beleggers namen weinig risico voorafgaand aan de toespraak van Kevin Warsh. De voorzitter van de Federal Reserve spreekt later op de dag tijdens de jaarlijkse bijeenkomst van centrale bankiers in het Amerikaanse Jackson Hole. Beleggers hopen dat Warsh meer duidelijkheid zal geven over hoe de Fed de aanhoudend hoge inflatie in de Verenigde Staten denkt te bedwingen.

2 uur geleden