Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chipbedrijven drukken op AEX na uithaal Amerikaanse politici

Chipbedrijven drukken op AEX na uithaal Amerikaanse politici

AMSTERDAM (ANP) - Chipbedrijven op de aandelenbeurs in Amsterdam zijn woensdag lager geëindigd. Daarmee drukten ze de AEX licht in de min, terwijl andere beurzen in Europa met aanzienlijke winsten sloten. Beleggers schrokken van de ferme taal van Amerikaanse parlementariërs die klaagden over de verkopen van chipmachinemaker ASML in China.

Volgens de leden van het Huis van Afgevaardigden is meer actie nodig om China af te knijpen van moderne chiptechnologie en zo de nationale veiligheid van de Verenigde Staten te beschermen. Amerikaanse politici van zowel Democratische als Republikeinse huize vrezen dat China militair te machtig wordt als het land beschikt over de geavanceerdste chiptechnologie. Ze pleiten voor scherpere exportcontroles.

ASML sloot 2,6 procent lager na het nieuws en eindigde onderaan in de AEX. Branchegenoten Besi en ASMI zakten tot 1,1 procent.

Frankrijk

De AEX zakte een fractie tot 960,62 punten. De MidKap boekte een minieme winst tot 913,73 punten.

De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen wonnen tot ruim 1 procent. Uit Frankrijk kwamen signalen dat er mogelijk toch een akkoord komt over de begroting, waardoor nieuwe verkiezingen mogelijk niet nodig zijn. Beleggers maakten zich zorgen over de houdbaarheid van de begroting van het land, dat kampt met een groot begrotingstekort.

Staalbedrijven

Staalbedrijf ArcelorMittal was de grootste winnaar van de hoofdfondsen op het Damrak met een plus van 6,4 procent. Het concern is erg te spreken over de Brusselse plannen om de Europese staalindustrie te beschermen tegen de import van goedkoop staal. Staalproducent Aperam voerde de MidKap aan met een winst van 6,3 procent.

Ook andere Europese staalbedrijven wonnen aan waarde, zoals Salzgitter (plus 3,3 procent), Thyssenkrupp (plus 4,8 procent) en Outokumpu (plus 2,6 procent).

Stijging olieprijzen

BMW zakte 8,5 procent. Het Duitse autobedrijf verlaagde de winstverwachting voor dit jaar door zwakte op de Chinese markt en de Amerikaanse importheffingen.

De olieprijzen stegen. Een vat Amerikaanse olie werd 1,8 procent meer waard tot een prijs van 62,87 dollar per vat. Brentolie kostte 1,6 procent meer op 66,51 dollar per vat. De euro verloor ongeveer 0,5 procent ten opzichte van de dollar en was 1,1617 dollar waard.

Meer uit Financieel

VS werken aan alternatieven voor importheffingen, meldt Bloomberg

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering werkt aan alternatieve plannen voor de importheffingen van president Donald Trump, voor het geval het Hooggerechtshof de meeste heffingen ongeldig verklaart. De VS willen die dan zo snel mogelijk vervangen door andere opties, melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.

3 uur geleden
Bedrijfsleven België: honderden miljoenen aan schade door staking

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Het bedrijfsleven in België verwacht dat de schade door de driedaagse staking volgende week door Belgische vakbonden honderden miljoenen euro's zal bedragen. Dit meldt het Verbond van Belgische Ondernemingen (VBO), de grootste werkgeversorganisatie van België, na een rondvraag onder sectoren en bedrijven.

6 uur geleden
Eigenaar Daily Mail sluit deal voor overname Britse Telegraph

LONDEN (ANP/RTR/AFP) - Het Britse mediabedrijf DMGT, eigenaar van de krant Daily Mail, heeft een deal gesloten om zijn concurrent The Telegraph over te nemen. Daarmee is volgens het mediabedrijf 500 miljoen pond gemoeid, zo'n 568 miljoen euro. Met de overname kan DMGT een van de grootste rechtse mediagroepen in het Verenigd Koninkrijk worden.

7 uur geleden
Reuters: moederbedrijf Nexperia verzocht ingreep in te trekken

AMSTERDAM (ANP/RTR) - Het Chinese moederbedrijf van Nexperia heeft Nederland verzocht de ingreep door demissionair minister Vincent Karremans (Economische Zaken) bij de Nijmeegse chipmaker terug te draaien. Persbureau Reuters heeft hierover documenten ingezien.

9 uur geleden
FNV wil dat formerende partijen 'buffelboete' definitief stoppen

UTRECHT (ANP) - FNV wil dat de formerende partijen definitief een einde maken aan de zogenoemde 'buffelboete', een samenloop van belastingmaatregelen die ervoor zorgt dat mensen met een laagbetaalde deeltijdbaan meer belasting zijn gaan betalen. Demissionair minister Eelco Heinen (Financiën) heeft toegezegd de maatregelen te schrappen, onder druk van de Tweede Kamer. Maar de vakbond wil zeker weten dat de maatregel niet meer terugkomt en roept partijen op dit ook in het regeerakkoord te zetten.

11 uur geleden
Wall Street sluit hoger door hoop op nieuwe renteverlaging Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten gesloten na de verliezen een dag eerder. De stemming onder beleggers op Wall Street kreeg vooral steun van hernieuwde hoop dat de Amerikaanse centrale bank de rente verder gaat verlagen om de economie te stimuleren. Ook werden de zorgen over de grote AI-investeringen en de sterk gestegen waarderingen van techbedrijven even aan de kant geschoven.

22 uur geleden
Luxebedrijf LVMH steekt miljoenen in verlieslijdende Le Parisien

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse luxeconcern LVMH, moederbedrijf van onder meer Louis Vuitton en Christian Dior, investeert tot 150 miljoen euro in de verlieslijdende krant Le Parisien. LVMH is eigenaar van Le Parisien en bezit bijvoorbeeld ook zakenkrant Les Echos en weekblad Paris Match.

1 dag geleden