Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chipbedrijven bij stijgers op hoger Wall Street na renteverlaging

Chipbedrijven bij stijgers op hoger Wall Street na renteverlaging

NEW YORK (ANP) - De chipbedrijven behoorden donderdag tot de sterkste stijgers op de aandelenbeurzen in New York. Nvidia, de belangrijkste verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) ter wereld, steeg 4 procent. Branchegenoten Advanced Micro Devices (AMD) en Micron Technology wonnen 3,6 en 2,3 procent. Beleggers kauwden nog na op het besluit van de Federal Reserve om de rente met een forse stap van een half procentpunt te verlagen. Lagere leenkosten worden als positief gezien voor de snelgroeiende chip- en techbedrijven.

De algehele stemming op Wall Street was ook positief, na een vertraagde reactie op het rentebesluit. De Amerikaanse beurzen reageerden woensdag aanvankelijk enthousiast op de renteverlaging, maar sloten uiteindelijk licht lager. De Dow-Jonesindex noteerde donderdag kort na opening van de markt 1,3 procent hoger op 42.040 punten en de brede S&P 500-index klom 1,6 procent tot 5706 punten. Beide indices tikten nieuwe recordstanden aan. De techgraadmeter Nasdaq ging 2,3 procent omhoog tot 17.965 punten.

De forse renteverlaging is een ongebruikelijke eerste rentestap voor de Fed. In het verleden werd de rente meestal in kleinere stappen van een kwart procentpunt bijgesteld. Fed-voorzitter Jerome Powell gaf wel aan dat de financiƫle markten niet moeten verwachten dat de verlaging met een half procentpunt "het nieuwe tempo" zal zijn. De volgende rentestappen zullen volgens hem per vergadering worden bekeken. Die opmerking zorgde woensdag voor een terugval op de New Yorkse beurzen.

EU waarschuwt Apple

Beleggers verwerkten daarnaast nieuwe gegevens over de Amerikaanse arbeidsmarkt. Zo bleek dat de wekelijkse aanvragen voor een werkloosheidsuitkering iets lager waren dan voorzien.

Apple klom 2,6 procent. De Europese Commissie waarschuwt dat het techconcern waarschijnlijk meer moet doen om zijn besturingssysteem iOS voor iPhones goed te laten functioneren met technologieƫn van concurrenten. Over zes maanden presenteert de Commissie wat er eventueel moet gebeuren.

Bedrijf Trump

Trump Media & Technology daalde ruim 5 procent. Het socialemediabedrijf van oud-president Donald Trump zakte woensdag al tot het laagste niveau sinds het beursdebuut in maart dit jaar. Donderdag loopt de periode af waarin insiders bij het bedrijf, zoals Trump, hun aandelen niet mogen verkopen. Afgelopen vrijdag steeg het aandeel nog flink nadat de Republikeinse presidentskandidaat zei dat hij "absoluut niet van plan was om" zijn belang te verkopen. Sindsdien is de koers echter gestaag gedaald.

Meer uit Financieel

Kwartaalgroei Nederlandse economie afgezakt tot 0,1 procent

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse economie is in het eerste kwartaal met 0,1 procent gegroeid ten opzichte van een kwartaal eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) donderdag op basis van een eerste berekening. De Nederlandse economie groeide daarmee aanzienlijk minder sterk dan in voorgaande kwartalen, vooral door een daling van de export. De impact van de Iranoorlog lijkt vooralsnog beperkt.

23 minuten geleden
Magnum verkoopt meer ijsjes, maar heeft last van wisselkoers

AMSTERDAM (ANP) - The Magnum Ice Cream Company heeft in het eerste kwartaal iets meer ijsjes verkocht. Daarmee kende de van Unilever afgesplitste ijstak volgens topman Peter Ter Kulve "een bemoedigende start van 2026".

29 minuten geleden
ING stijgt op druk Damrak na cijfers, olie flink duurder

AMSTERDAM (ANP) - ING behoorde donderdag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. De bank boekte in het eerste kwartaal van 2026 meer winst. Volgens topman Steven van Rijswijk gaat het goed met ING, ondanks de geopolitieke en macro-economische onzekerheid. Om aandeelhouders te belonen, gaat de bank voor 1 miljard euro aan eigen aandelen inkopen. Het aandeel steeg daarop 1,9 procent.

36 minuten geleden
Staalconcern ArcelorMittal boekt meer winst dan verwacht

LUXEMBURG (ANP/BLOOMBERG) - ArcelorMittal heeft in het eerste kwartaal van 2026 meer winst geboekt dan verwacht. Ook de omzet liet een groei zien. Topman Aditya Mittal van het grootste staalconcern van Europa sprak van "veerkrachtige prestaties, ondanks de onrustige situatie in het Midden-Oosten".

48 minuten geleden
Unilever boekt kwartaalgroei, maar Europese markt blijft zwak

LONDEN (ANP) - De Britse verzorgings- en voedingsmiddelenproducent Unilever heeft in het eerste kwartaal van dit jaar meer omzet behaald, vooral door sterke verkopen van huishoudelijke producten en beautymerken zoals Dove en Vaseline. Unilever heeft het in Europa nog wel altijd moeilijk, waar de omzet is gedaald.

1 uur geleden
Franse economie niet gegroeid in eerste maanden 2026

PARIJS (ANP) - De Franse economie is in het eerste kwartaal niet gegroeid, volgt uit cijfers van het Franse statistiekbureau Insee. Het bruto binnenlands product van Frankrijk bleef in de eerste drie maanden van 2026 onveranderd ten opzichte van een kwartaal eerder. Een zwakke binnenlandse vraag en buitenlandse handel drukten op het groeicijfer van Frankrijk.

1 uur geleden
Samsung boekt recordresultaten door sterke vraag naar chips

SEOUL (ANP/BLOOMBERG) - Samsung Electronics heeft in het eerste kwartaal van 2026 recordresultaten behaald. Vooral de chipdivisie van het Zuid-Koreaanse tech- en elektronicaconcern liet een forse groei zien door de aanhoudende grote vraag naar geheugenchips die de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie ondersteunen.

1 uur geleden