Chipbedrijven bij stijgers op hoger Wall Street na renteverlaging
NEW YORK (ANP) - De chipbedrijven behoorden donderdag tot de sterkste stijgers op de aandelenbeurzen in New York. Nvidia, de belangrijkste verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) ter wereld, steeg 4 procent. Branchegenoten Advanced Micro Devices (AMD) en Micron Technology wonnen 3,6 en 2,3 procent. Beleggers kauwden nog na op het besluit van de Federal Reserve om de rente met een forse stap van een half procentpunt te verlagen. Lagere leenkosten worden als positief gezien voor de snelgroeiende chip- en techbedrijven.
De algehele stemming op Wall Street was ook positief, na een vertraagde reactie op het rentebesluit. De Amerikaanse beurzen reageerden woensdag aanvankelijk enthousiast op de renteverlaging, maar sloten uiteindelijk licht lager. De Dow-Jonesindex noteerde donderdag kort na opening van de markt 1,3 procent hoger op 42.040 punten en de brede S&P 500-index klom 1,6 procent tot 5706 punten. Beide indices tikten nieuwe recordstanden aan. De techgraadmeter Nasdaq ging 2,3 procent omhoog tot 17.965 punten.
De forse renteverlaging is een ongebruikelijke eerste rentestap voor de Fed. In het verleden werd de rente meestal in kleinere stappen van een kwart procentpunt bijgesteld. Fed-voorzitter Jerome Powell gaf wel aan dat de financiële markten niet moeten verwachten dat de verlaging met een half procentpunt "het nieuwe tempo" zal zijn. De volgende rentestappen zullen volgens hem per vergadering worden bekeken. Die opmerking zorgde woensdag voor een terugval op de New Yorkse beurzen.
EU waarschuwt Apple
Beleggers verwerkten daarnaast nieuwe gegevens over de Amerikaanse arbeidsmarkt. Zo bleek dat de wekelijkse aanvragen voor een werkloosheidsuitkering iets lager waren dan voorzien.
Apple klom 2,6 procent. De Europese Commissie waarschuwt dat het techconcern waarschijnlijk meer moet doen om zijn besturingssysteem iOS voor iPhones goed te laten functioneren met technologieën van concurrenten. Over zes maanden presenteert de Commissie wat er eventueel moet gebeuren.
Bedrijf Trump
Trump Media & Technology daalde ruim 5 procent. Het socialemediabedrijf van oud-president Donald Trump zakte woensdag al tot het laagste niveau sinds het beursdebuut in maart dit jaar. Donderdag loopt de periode af waarin insiders bij het bedrijf, zoals Trump, hun aandelen niet mogen verkopen. Afgelopen vrijdag steeg het aandeel nog flink nadat de Republikeinse presidentskandidaat zei dat hij "absoluut niet van plan was om" zijn belang te verkopen. Sindsdien is de koers echter gestaag gedaald.
Meer uit Financieel
GENÈVE (ANP) - Rederij MSC, een van 's werelds grootste containervervoerders, stopt tijdelijk met bepaalde ladingen uit de Golfregio vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Alle vracht die door de tijdelijke stop wordt getroffen, wordt door MSC gelost.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen maakten maandag in de laatste handelsuren een opmerkelijke ommezwaai en sloten in de plus. Dat gebeurde nadat president Donald Trump had gezegd dat de oorlog tegen Iran binnenkort voorbij is. "Ik denk dat de oorlog zo goed als voorbij is", zei Trump tegen de Amerikaanse nieuwszender CBS. De Amerikanen en de Israëliërs lopen volgens hem "heel ver op schema" met hun luchtaanvallen.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU moet voorbereid zijn op een langere periode van instabiliteit met "mogelijke verstoringen in de scheepvaart, stijgingen van de energieprijzen en gevolgen voor de inflatie". Dat zei de voorzitter van de Eurogroep, Kyriakos Pierrakakis, maandagavond na afloop van de vergadering van de EU-ministers van Financiën van de eurolanden.
4 uur geledenFRANKFURT (ANP/RTR) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa heeft extra annuleringen aangekondigd voor vluchten naar bestemmingen in het Midden-Oosten door de oorlog in de regio. Tot zondag zal niet worden gevlogen naar Dubai, Dammam en Abu Dhabi. Vluchten naar Tel Aviv blijven opgeschort tot donderdag 2 april, maakte Lufthansa bekend.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Rusland is bereid weer olie aan Europese landen te leveren als zij "een langdurige en duurzame" samenwerking willen aangaan. Daarmee reageerde president Vladimir Poetin op de snel gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. De Europese Unie voerde in 2022 sancties in op Russische olie als reactie op de inval in Oekraïne.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werknemers van DHL Express in Nederland gaan "zeer binnenkort" staken uit onvrede over het uitblijven van een nieuwe cao, meldt FNV. Wanneer de eerste staking plaatsvindt, wordt op korte termijn bekendgemaakt.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag toch nog met winst gesloten. Eerder op de dag ging de belangrijkste graadmeter aan het Damrak flink onderuit door de snel stijgende olieprijzen. Die normaliseerden iets gedurende de dag, wat een geruststellend effect had op beleggers.
8 uur geleden