Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chipbedrijven bij dalers in AEX, Galapagos aan kop in MidKap

Chipbedrijven bij dalers in AEX, Galapagos aan kop in MidKap

AMSTERDAM (ANP) - ASMI, Besi en ASML behoorden vrijdag tot de dalers in de AEX-index op het Damrak, die weinig beweging liet zien. De chipbedrijven stonden onder druk, na het forse koersverlies van 1,7 procent voor de Amerikaanse techgraadmeter Nasdaq op donderdag, en verloren tot 1,1 procent. Bij de middelgrote fondsen behoorde Galapagos (plus 2,5 procent) tot de kopgroep, dankzij positieve ontwikkelingen rond een medische behandeling van het biotechnologiebedrijf.

Galapagos kondigde aan goedkeuring te hebben gekregen van de Amerikaanse toezichthouder FDA voor zijn onderzoek naar de veiligheid en de voorlopige werkzaamheid van een celtherapie bij patiënten met non-hodgkinlymfoom, een kanker die ontstaat in lymfocyten. De studie loopt momenteel in Europa en de eerste gegevens tonen volgens de biotechnoloog bemoedigende resultaten. De goedkeuring brengt het bedrijf een stap dichter bij het aanbieden van de celtherapie aan patiënten in de VS.

De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,1 procent hoger op 908,86 punten. De MidKap klom 0,4 procent tot 888,24 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs stegen tot 0,4 procent.

Toekomstig rentebeleid

Op de beursvloeren wordt vooral uitgekeken naar de jaarlijkse bijeenkomst van centrale bankiers in het Amerikaanse Jackson Hole. President Jerome Powell van de Federal Reserve houdt daar later op de dag een toespraak. Beleggers hopen dat Powell net als in voorgaande jaren meer duidelijkheid geeft over het toekomstige rentebeleid van de centrale bank.

De financiële bedrijven ING, ABN AMRO en NN Group waren de sterkste stijgers in de AEX, met winsten tot 1 procent. Aegon verloor echter 0,2 procent. De verzekeraar zakte donderdag al ruim 5 procent, na tegenvallend cijfers. Aegon kampte in de VS met hogere sterftecijfers bij zijn levensverzekeringsproducten.

Alfen

Naast Galapagos stond Alfen (plus 3,6 procent) bij de winnaars in de MidKap. De producent van laadpalen en energieopslagsystemen kende donderdag al een opvallend koersverloop, waarbij een forse openingswinst werd ingeleverd. Het bedrijf waarschuwde niet aan de afspraken met de bank te kunnen voldoen, maar meer tijd te hebben gekregen om orde op zaken te stellen.

De euro was 1,1120 dollar waard, tegen 1,1113 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,1 procent meer op 73,06 dollar. De prijs van Brentolie steeg ook 0,1 procent, tot 77,28 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Duitse wijnbouwers kampen met grote crisis, waarschuwt branche

BERLIJN (ANP/DPA/BELGA) - Duitse wijnbouwers kampen met hun grootste crisis in decennia. Dat komt omdat de prijs die ze krijgen bij de verkoop van de wijn niet meer opweegt tegen de productiekosten, staat in een rapport van de Duitse belangenorganisatie voor de landbouw DBV.

7 uur geleden
China versoepelt beursregels voor makers herbruikbare raketten

BEIJING (ANP/RTR) - China wil de kloof in zijn ruimtevaartcapaciteiten in vergelijking met de Verenigde Staten verkleinen. Daarom versoepelt het Aziatische land de beursregels voor Chinese bedrijven die herbruikbare commerciële raketten ontwikkelen.

10 uur geleden
Toezichthouder grijpt in bij DB om slechte planning werkzaamheden

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse spoorwegtoezichthouder grijpt in bij Deutsche Bahn om een belabberde planning van spoorwerkzaamheden, waardoor treindienstregelingen verstoord raken. In de zomer informeerde Deutsche Bahn andere spoorvervoerders slechts op tijd over 62 procent van de werkzaamheden, een aandeel dat in de late herfst daalde naar 55 procent.

11 uur geleden
Breedste schip ooit vaart via kanaal door Zeeuws-Vlaanderen

GENT (ANP) - Het Kanaal Gent-Terneuzen, dat loopt door Zeeuws-Vlaanderen, ontvangt maandag voor het eerst een schip van meer dan 38 meter breed. Dat is nooit eerder gebeurd, meldt het Belgische persbureau Belga.

12 uur geleden
Winsten in Chinese industrie dalen tweede maand op rij

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De winsten van Chinese industriebedrijven zijn in november voor de tweede maand op rij gedaald. Dat wijst op een verzwakkende binnenlandse vraag en aanhoudende prijsdalingen bij de industriebedrijven.

12 uur geleden
Onderzoek de Volkskrant: Defensie verreweg grootste werkgever

AMSTERDAM (ANP) - Defensie is met afstand de grootste werkgever van Nederland, heeft de Volkskrant uitgezocht. Volgens onderzoek van de krant was Defensie eind vorig jaar goed voor 74.333 voltijdsbanen. Dat is bijna een vijfde meer dan in het vorige onderzoek vijf jaar geleden.

12 uur geleden
China legt sancties op aan Amerikaanse defensiebedrijven

BEIJING (ANP/RTR) - Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken heeft sancties aangekondigd tegen tien individuen en twintig Amerikaanse defensiebedrijven vanwege wapenverkoop aan Taiwan.

14 uur geleden