Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chipbedrijven bij dalers in AEX, Galapagos aan kop in MidKap

Chipbedrijven bij dalers in AEX, Galapagos aan kop in MidKap

AMSTERDAM (ANP) - ASMI, Besi en ASML behoorden vrijdag tot de dalers in de AEX-index op het Damrak, die weinig beweging liet zien. De chipbedrijven stonden onder druk, na het forse koersverlies van 1,7 procent voor de Amerikaanse techgraadmeter Nasdaq op donderdag, en verloren tot 1,1 procent. Bij de middelgrote fondsen behoorde Galapagos (plus 2,5 procent) tot de kopgroep, dankzij positieve ontwikkelingen rond een medische behandeling van het biotechnologiebedrijf.

Galapagos kondigde aan goedkeuring te hebben gekregen van de Amerikaanse toezichthouder FDA voor zijn onderzoek naar de veiligheid en de voorlopige werkzaamheid van een celtherapie bij patiënten met non-hodgkinlymfoom, een kanker die ontstaat in lymfocyten. De studie loopt momenteel in Europa en de eerste gegevens tonen volgens de biotechnoloog bemoedigende resultaten. De goedkeuring brengt het bedrijf een stap dichter bij het aanbieden van de celtherapie aan patiënten in de VS.

De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,1 procent hoger op 908,86 punten. De MidKap klom 0,4 procent tot 888,24 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs stegen tot 0,4 procent.

Toekomstig rentebeleid

Op de beursvloeren wordt vooral uitgekeken naar de jaarlijkse bijeenkomst van centrale bankiers in het Amerikaanse Jackson Hole. President Jerome Powell van de Federal Reserve houdt daar later op de dag een toespraak. Beleggers hopen dat Powell net als in voorgaande jaren meer duidelijkheid geeft over het toekomstige rentebeleid van de centrale bank.

De financiële bedrijven ING, ABN AMRO en NN Group waren de sterkste stijgers in de AEX, met winsten tot 1 procent. Aegon verloor echter 0,2 procent. De verzekeraar zakte donderdag al ruim 5 procent, na tegenvallend cijfers. Aegon kampte in de VS met hogere sterftecijfers bij zijn levensverzekeringsproducten.

Alfen

Naast Galapagos stond Alfen (plus 3,6 procent) bij de winnaars in de MidKap. De producent van laadpalen en energieopslagsystemen kende donderdag al een opvallend koersverloop, waarbij een forse openingswinst werd ingeleverd. Het bedrijf waarschuwde niet aan de afspraken met de bank te kunnen voldoen, maar meer tijd te hebben gekregen om orde op zaken te stellen.

De euro was 1,1120 dollar waard, tegen 1,1113 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,1 procent meer op 73,06 dollar. De prijs van Brentolie steeg ook 0,1 procent, tot 77,28 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit gemengd, consumentenvertrouwen VS zwak

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag wisselend gesloten na de koersverliezen een dag eerder. De aandacht van beleggers op Wall Street ging onder meer uit naar zwakke cijfers over het Amerikaanse consumentenvertrouwen.

4 uur geleden
Trump: geen zorgen over bubbelvorming bij AI-investeringen

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump is niet bezorgd over de vorming van bubbels door de enorme investeringen in kunstmatige intelligentie. Op de financiële markten zijn er juist wel zorgen dat de waarderingen van techbedrijven te sterk zijn gestegen en bestaan twijfels of de grote AI-investeringen uiteindelijk rendabel zullen zijn.

4 uur geleden
Honderden vluchten VS geannuleerd om shutdown

WASHINGTON (ANP/AFP) - Honderden vluchten zijn vrijdag geannuleerd in de Verenigde Staten als gevolg van de shutdown van de Amerikaanse overheid en het krimpplan voor het vliegverkeer door luchtvaartautoriteit FAA. Vrijdag kwam 4 procent van de binnenlandse vluchten in de VS te vervallen. Dat raakte ongeveer zevenhonderd vluchten van de vier grootste maatschappijen American Airlines, Delta Air Lines, Southwest Airlines en United Airlines.

7 uur geleden
Opnieuw verlies voor AEX-index op beurs Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag opnieuw lager gesloten na de min een dag eerder. Staalconcern ArcelorMittal wist zich wel te onttrekken aan het overwegend negatieve sentiment en stond opnieuw bij de sterkste stijgers in de hoofdindex.

8 uur geleden
Consumentenvertrouwen VS naar laagste niveau in ruim 3 jaar

ANN ARBOR (ANP/BLOOMBERG) - Het vertrouwen van Amerikaanse consumenten in de economie is deze maand gezakt naar het laagste niveau sinds juni 2022. Dat meldt de Universiteit van Michigan op basis van een voorlopige raming. Amerikaanse consumenten zijn vooral bezorgd over de aanhoudende shutdown van de overheid en de afzwakkende arbeidsmarkt in de Verenigde Staten.

9 uur geleden
Airbnb en Expedia bij winnaars op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Airbnb en Expedia behoorden vrijdag tot de stijgers op de beurzen in New York na kwartaalcijfers van de twee bedrijven die actief zijn in de reissector. Verhuurplatform Airbnb presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht door de aantrekkende vraag naar accommodaties en gaf een positieve verwachting af voor het huidige kwartaal. Het aandeel klom meer dan 1 procent.

10 uur geleden
Lukoil na klappen deal alsnog dicht bij verkoop buitenlandse tak

BRUSSEL (ANP) - Het Russische olieconcern Lukoil is in "vergevorderde gesprekken met andere partijen" over de overname van de internationale activiteiten na het afhaken van het Zwitserse Gunvor. Het doel is "zo snel mogelijk tot een nieuwe verkoopovereenkomst te komen", laat de Nederlandse tak van Lukoil weten in een verklaring. Donderdag ging de verkoop aan grondstoffenhandelaar Gunvor niet door na weerstand vanuit de Verenigde Staten.

11 uur geleden