Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chipbedrijven ASMI en Besi bij stijgers in licht hogere AEX

Chipbedrijven ASMI en Besi bij stijgers in licht hogere AEX

AMSTERDAM (ANP) - ASMI behoorde woensdag tot de stijgers op de Amsterdamse beurs. De chiptoeleverancier liet weten niet verrast te zijn door de nieuwe exportbeperkingen voor chips die de Verenigde Staten hebben opgelegd aan China. ASMI laat zijn omzetverwachtingen voor het huidige kwartaal en boekjaar dan ook ongewijzigd. Het aandeel won 1,5 procent. Branchegenoot Besi, die door Bank of America op de kooplijst werd gezet, deed het nog beter en steeg dik 4 procent.

Chipmachinemaker ASML verklaarde een dag eerder al dat de aangescherpte Amerikaanse exportbeperkingen geen directe impact op de resultaten dit jaar hebben en dat de impact voor 2025 binnen de verwachting valt. ASML won 0,3 procent, na een koerswinst van ruim 2 procent op dinsdag.

De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,2 procent hoger op 891,80 punten, onder aanvoering van Besi. De MidKap daalde 0,2 procent tot 868,63 punten. Frankfurt steeg 0,5 procent en Londen verloor 0,3 procent.

Zuid-Korea

De beurs in Parijs won 0,3 procent. Het Franse parlement stemt later op de dag over een motie van wantrouwen tegen premier Michel Barnier. Het links-radicale Nieuwe Volksfront en de rechtsradicale Rassemblement National (RN) hebben die ingediend omdat Barnier de begroting voor 2025 zonder stemming door het parlement wil loodsen. Naar verwachting zijn de stemmen van het Nieuwe Volksfront en van Marine Le Pens RN voldoende om de regering ten val te brengen.

Beleggers verwerkten ook de politieke onrust in Zuid-Korea, die volgde op de verrassende afkondiging van een staat van beleg door president Yoon Suk-yeol. Het parlement stemde echter tegen de noodtoestand, waardoor Yoon die uren later weer moest intrekken. De oppositiepartijen zijn inmiddels een afzettingsprocedure tegen de president gestart.

Heineken

Verzekeraar NN Group zakte 0,6 procent, terwijl concurrent ASR 1,9 procent won. JPMorgan haalde NN van de kooplijst af en voegde ASR aan de kooplijst toe. Bierbrouwer Heineken werd door Deutsche Bank van de kooplijst gehaald en was met een verlies van 1,1 procent de grootste daler in de AEX. In de MidKap stond Signify onderaan met een min van 5 procent. De Britse bank Barclays verlaagde het advies voor het verlichtingsbedrijf naar verkopen.

De euro was 1,0509 dollar waard, tegen 1,0513 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,2 procent meer op 70,05 dollar. Brentolie werd ook 0,2 procent duurder, op 73,79 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Duitse metaalelektro-industrie: 2025 was verschrikkelijk jaar

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse metalelektro-industrie heeft in 2025 een "verschrikkelijk jaar" gehad, met een zwakke orderontvangst en grootschalig banenverlies. Dat heeft voorzitter Oliver Zander van de industriële werkgeversorganisatie Gesamtmetall gezegd. Het sentiment onder werkgevers blijft volgens de organisatie zeer negatief door de moeilijke marktomstandigheden.

12 minuten geleden
Chinese centrale bank blijft goud opkopen

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De centrale bank van China is in januari doorgegaan met het opkopen van goud. Volgens een verklaring van de People's Bank of China op zaterdag ging het om een hoeveelheid van 40.000 troy ounces (elk 31,1 gram) die vorige maand werd ingekocht.

1 uur geleden
Trump trekt strafheffing tegen India om aankoop Russische olie in

WASHINGTON (ANP) - President Donald Trump heeft de extra 25 procent strafheffing op Indiase goederen, die hij had opgelegd vanwege de aankopen van Russische olie door het land, opgeheven.

8 uur geleden
Dow-Jonesindex sluit voor het eerst boven de 50.000 punten

NEW YORK (ANP) - De Dow-Jonesindex is voor het eerst door de grens van 50.000 punten gegaan en daar ook boven geëindigd. Andere beursgraadmeters in New York hebben vrijdag de handelsweek ook positief afgesloten. Chipbedrijven klommen op de beurs na aangekondigde investeringen in AI-datacentra door Amazon en Google-moederbedrijf Alphabet.

12 uur geleden
Ledenparlement FNV naar Hoge Raad in verzet tegen hervorming

UTRECHT (ANP) - Oud-leden van het ledenparlement van FNV leggen zich niet neer bij een hervorming van de grootste vakbond van Nederland en stappen naar de Hoge Raad. Daarmee vechten ze een eerdere uitspraak van de ondernemingskamer aan. Die oordeelde eind vorig jaar dat de tijdelijke toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts eenmalig de statuten bij FNV mochten wijzigen om een bestuurscrisis te bezweren.

15 uur geleden
Staalmaker Aperam hard omhoog op positief Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Roestvrijstaalproducent Aperam is vrijdag met dubbele cijfers gestegen op de beurs in Amsterdam na beter dan verwachte kwartaalresultaten. Bovendien ziet de markt er voor de staalmaker goed uit, dankzij investeringen in defensie. Het aandeel is bijna 12 procent gestegen.

16 uur geleden
Ahold Delhaize spant arbitragezaak tegen Servië aan om marges

ZAANDAM (ANP) - Winkelconcern Ahold Delhaize heeft een arbitragezaak aangespannen tegen Servië omdat het land de winstmarges van supermarkten beperkt. Volgens het moederbedrijf van Albert Heijn, Delhaize en bol schendt de Servische regering met die maatregel een investeringsverdrag met Nederland.

17 uur geleden