Chipbedrijven ASMI en Besi bij stijgers in licht hogere AEX
AMSTERDAM (ANP) - ASMI behoorde woensdag tot de stijgers op de Amsterdamse beurs. De chiptoeleverancier liet weten niet verrast te zijn door de nieuwe exportbeperkingen voor chips die de Verenigde Staten hebben opgelegd aan China. ASMI laat zijn omzetverwachtingen voor het huidige kwartaal en boekjaar dan ook ongewijzigd. Het aandeel won 1,5 procent. Branchegenoot Besi, die door Bank of America op de kooplijst werd gezet, deed het nog beter en steeg dik 4 procent.
Chipmachinemaker ASML verklaarde een dag eerder al dat de aangescherpte Amerikaanse exportbeperkingen geen directe impact op de resultaten dit jaar hebben en dat de impact voor 2025 binnen de verwachting valt. ASML won 0,3 procent, na een koerswinst van ruim 2 procent op dinsdag.
De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,2 procent hoger op 891,80 punten, onder aanvoering van Besi. De MidKap daalde 0,2 procent tot 868,63 punten. Frankfurt steeg 0,5 procent en Londen verloor 0,3 procent.
Zuid-Korea
De beurs in Parijs won 0,3 procent. Het Franse parlement stemt later op de dag over een motie van wantrouwen tegen premier Michel Barnier. Het links-radicale Nieuwe Volksfront en de rechtsradicale Rassemblement National (RN) hebben die ingediend omdat Barnier de begroting voor 2025 zonder stemming door het parlement wil loodsen. Naar verwachting zijn de stemmen van het Nieuwe Volksfront en van Marine Le Pens RN voldoende om de regering ten val te brengen.
Beleggers verwerkten ook de politieke onrust in Zuid-Korea, die volgde op de verrassende afkondiging van een staat van beleg door president Yoon Suk-yeol. Het parlement stemde echter tegen de noodtoestand, waardoor Yoon die uren later weer moest intrekken. De oppositiepartijen zijn inmiddels een afzettingsprocedure tegen de president gestart.
Heineken
Verzekeraar NN Group zakte 0,6 procent, terwijl concurrent ASR 1,9 procent won. JPMorgan haalde NN van de kooplijst af en voegde ASR aan de kooplijst toe. Bierbrouwer Heineken werd door Deutsche Bank van de kooplijst gehaald en was met een verlies van 1,1 procent de grootste daler in de AEX. In de MidKap stond Signify onderaan met een min van 5 procent. De Britse bank Barclays verlaagde het advies voor het verlichtingsbedrijf naar verkopen.
De euro was 1,0509 dollar waard, tegen 1,0513 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,2 procent meer op 70,05 dollar. Brentolie werd ook 0,2 procent duurder, op 73,79 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De uitgaven aan televisiereclames in Nederland zijn in de eerste helft van dit jaar gegroeid. Het is voor het eerst sinds 2022 dat het eerste halfjaar weer groei laat zien, aldus cijfers van tv-marketingorganisatie Screenforce.
25 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De uitgaven aan televisiereclames in Nederland zijn in de eerste helft van dit jaar gegroeid. Het is voor het eerst sinds 2022 dat het eerste halfjaar weer groei laat zien, aldus cijfers van tv-marketingorganisatie Screenforce.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Wall Street heeft woensdag wat terrein teruggewonnen na een verliesreeks van drie dagen. Beleggers gingen volgens kenners op koopjesjacht. Door de verliezen van de afgelopen dagen leken sommige aandelen opeens aantrekkelijk geprijsd. De koerswinsten werden wel enigszins getemperd door een verkoopgolf op de obligatiemarkt.
4 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Chevron, het Italiaanse Eni en andere buitenlandse energiebedrijven hebben woensdag in Caracas handtekeningen gezet onder grote projectuitbreidingen om de olieproductie in Venezuela op te krikken. Ze willen er komende jaren veel geld investeren. Chevron heeft zelfs meer dan 7 miljard dollar toegezegd.
4 uur geledenALEXANDRIA (ANP/RTR) - Google heeft in een rechtszaak een gedwongen verkoop van een bedrijfsonderdeel ontlopen. Het is al de derde keer in korte tijd dat Amerikaanse autoriteiten achter het net vissen in pogingen een techconcern op te knippen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nog steeds zijn er burgers, bedrijven en andere organisaties die het oude rekeningnummer van de Belastingdienst gebruiken. Volgens de fiscus komt vier maanden na de overstap naar Rabobank nog een op de tien betalingen binnen via het oude ING-nummer. Daarom komt de Belastingdienst binnenkort met een campagne op radio en internet om iedereen nogmaals te attenderen op de verandering.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Scheepvaartconcern Maersk heeft een contract getekend om een groot containerschip voor het eerst uit te rusten met een soort zeil. Het Britse bedrijf Anemoi gaat een zogenoemd rotorzeil maken met een hoogte van 35 meter. Dat wordt volgend jaar voor een proef geplaatst op een containerschip en moet helpen het brandstofverbruik terug te dringen.
5 uur geleden