Chipbedrijven ASMI en Besi bij dalers in licht lagere AEX
AMSTERDAM (ANP) - De chipbedrijven ASMI en Besi behoorden donderdag tot de dalers op de Amsterdamse beurs. ASMI verloor 2 procent en Besi leverde 0,6 procent in. Woensdag won Besi nog bijna 9 procent en kreeg ASMI er bijna 5 procent bij. Die opmars volgde op de oprichting van de zogeheten Semicon Coalition om de Europese chipproductie te versterken.
De algehele stemming op de beursvloeren bleef terughoudend door de voortslepende handelsstrijd met de Verenigde Staten. Zo kwamen Europa en Canada woensdag met tegenmaatregelen op de Amerikaanse importheffingen op staal en aluminium. Mexico verklaarde tot 2 april te wachten met eventuele tegenheffingen op Amerikaanse goederen in de hoop dat er voor die tijd nog een oplossing komt.
De AEX-index op het Damrak noteerde in de ochtendhandel 0,1 procent lager op 898,68 punten. De hoofdindex won een dag eerder nog ruim 1 procent, dankzij de sterke opleving van de chipbedrijven. De MidKap zakte 1 procent tot 864,23 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs verloren tot 0,7 procent. Londen won een fractie.
Vopak
Naast ASMI en Besi stonden betaalbedrijf Adyen en investeerder Exor in de staartgroep van de AEX, met minnen tot 1,8 procent. Chemicaliëndistributeur IMCD daalde 0,5 procent, ondanks een adviesverhoging door KBC Securities. Telecomconcern KPN was de sterkste stijger, met een winst van ruim 1 procent.
In de MidKap daalde Vopak 0,7 procent. Het tankopslagbedrijf liet voorafgaand aan zijn beleggersdag weten 1 miljard euro extra te investeren in gas en industriële infrastructuur. Ook overweegt Vopak om jaarlijks eigen aandelen in te kopen.
Basic-Fit (min 1,1 procent) ging verder omlaag. De sportschoolketen kelderde woensdag ruim 20 procent na bekendmaking van de jaarresultaten. Signify zakte 1,6 procent. Van Lanschot Kempen gaf het verlichtingsbedrijf een verkoopadvies. Aperam won 0,1 procent. De roestvrijstaalproducent werd door zakenbank JPMorgan van de verkooplijst gehaald.
Pharming in de plus
Bij de kleinere bedrijven steeg Pharming 5 procent. Het biotechnologiebedrijf boekte in het vierde kwartaal meer omzet dan verwacht en wist het omzetdoel voor heel 2024 te overtreffen. Ook voor dit jaar rekent Pharming op een verdere omzetgroei.
De euro was 1,0869 dollar waard, tegen 1,0909 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,1 procent tot 67,76 dollar en Brentolie werd 0,2 procent duurder, op 71,06 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York lieten maandag bij de opening weinig beweging zien. Beleggers waren terughoudend na de verwerping van het Iraanse vredesvoorstel door de Amerikaanse president Donald Trump. In het voorstel, dat Trump als "volkomen onacceptabel" bestempelde, zou Iran onder meer hebben geëist dat er een einde moet komen aan de Amerikaanse blokkade van Iraanse havens en het vrijgeven van bevroren Iraanse tegoeden.
9 minuten geledenLONDEN (ANP/AFP) - Minder vliegtuigpassagiers reisden in april via London Heathrow in vergelijking met een jaar geleden. Volgens de luchthaven is dit het gevolg van een verstoring in het wereldwijde vliegverkeer door de oorlog in het Midden-Oosten.
11 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De storing bij DigiD is verholpen, meldt een woordvoerster van beheerder Logius. Gebruikers hadden eerder op de dag moeite met inloggen via de website en app.
1 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Maastricht Aachen Airport krijgt dinsdag te maken met extra vliegverkeer. De luchthaven meldt dat dit veroorzaakt wordt door een staking in België, waar Charleroi Airport en Brussels Airport last van hebben. Verschillende maatschappijen die normaal op Belgische luchthavens zouden landen, wijken uit naar Maastricht.
1 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer wil met een nieuwe wet staalbedrijf British Steel nationaliseren. Het lukt niet om tot een akkoord te komen met de Chinese eigenaar Jingye, die vorig jaar de laatste twee hoogovens van het bedrijf wilde sluiten. Daarop hield de regering met een nieuwe noodwet de fabrieken toch open, maar nu is een permanente oplossing nodig.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Mensen hebben maandag moeite met inloggen op DigiD. Via de website allestoringen.nl is het aantal meldingen over DigiD sinds ongeveer 11.00 uur opgelopen tot ruim 3500. Een woordvoerster van Logius, de beheerder van DigiD, bevestigt dat er een storing is.
2 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Het aantal automobilisten dat wegrijdt na het tanken zonder te betalen is opnieuw toegenomen. In april gebeurde dit bijna de helft vaker dan een jaar eerder, meldt SODA, een organisatie die voor tankstations achter wanbetalers aangaat. Sinds de oorlog in het Midden-Oosten eind februari begon, zijn de prijzen aan de pomp in Nederland gestegen tot nieuwe recordhoogtes.
4 uur geleden