Chipbedrijven ASMI en ASML in kopgroep groene AEX
AMSTERDAM (ANP) - De chipbedrijven ASMI en ASML stonden dinsdag in de kopgroep van de AEX-index, die een stevig herstel liet zien. Beter dan verwachte resultaten van het Amerikaanse chipbedrijf Micron Technology zorgden voor flinke koerswinsten in de chipsector. Ook de andere Europese aandelenmarkten veerden op na de verliesbeurt een dag eerder. Beleggers schoven daarbij de zorgen over de snelle opmars van de omikronvariant even aan de kant.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 1 procent hoger op 770,53 punten. De MidKap steeg ook 1 procent, tot 1028,81 punten. De beursgraadmeters in Londen en Parijs wonnen tot 1 procent. De DAX in Frankfurt klom 0,9 procent ondanks een daling van het Duitse consumentenvertrouwen voor januari. Uit cijfers van statistiekbureau CBS bleek ook dat het vertrouwen van Nederlandse consumenten deze maand verder is verslechterd.
ASMI en ASML wonnen tot 3 procent. Staalconcern ArcelorMittal profiteerde van de sterke stijging van de prijzen voor ijzererts en dikte ruim 3 procent aan. Zorgtechnologiebedrijf Philips voerde de schaarse dalers aan in de AEX, met een min van 1,1 procent.
TomTom
In de MidKap stonden laadpalenfabrikant Alfen en kunstmestproducent OCI bovenaan met plussen van dik 2 procent. Postbedrijf PostNL en koffieconcern JDE Peet's, de eigenaar van Douwe Egberts, waren de enige dalers, met verliezen tot 0,4 procent.
TomTom werd 6,5 procent meer waard bij de kleinere bedrijven. De navigatiespecialist tekende een meerjarig contract met Volkswagen voor de ontwikkeling van een nieuw navigatieproduct voor de voertuigen van het Duitse autoconcern. TomTom en Volkswagen werken daarbij samen met techbedrijf Cariad. Financiële detail werden niet gegeven.
Adidas
In Frankfurt won het Duitse sportmerk Adidas dik 1 procent na resultaten van concurrent Nike. De Amerikaanse sportartikelenfabrikant boekte afgelopen kwartaal meer winst. Het bedrijf houdt wel last van verstoringen in de leveringsketen. Doordat bepaalde fabrieken in Vietnam wegens lokale uitbraken van corona tijdelijk moesten sluiten, werd er afgelopen kwartaal minder omzet behaald in onder meer China en andere delen van Azië.
De euro was 1,1290 dollar waard, tegen 1,1292 dollar een dag eerder. De olieprijzen veerden wat op na de forse daling op maandag. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,8 procent meer op 69,15 dollar. Brentolie werd 0,4 procent duurder op 71,83 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend met winsten geëindigd. Op de beurzen heerste opluchting over de nieuwste inflatiecijfers voor de Verenigde Staten, die grotendeels in lijn met de verwachting waren. Daarnaast zorgden goede resultaten van grote datacenterbedrijven voor optimisme over de groei van de AI-sector.
1 uur geledenBRASILIA (ANP/AFP) - Een toezichthouder in Brazilië heeft chat- en videoplatform Discord opgedragen om livestreams stop te zetten in het land. Aanleiding is een zelfmoordzaak waarbij een 13-jarig meisje tijdens een livestream zou zijn aangemoedigd om zichzelf pijn te doen en uiteindelijk zelfmoord te plegen. Volgens datawaakhond ANPD heeft het internetbedrijf te weinig gedaan om kinderen en jongeren te beschermen.
1 uur geledenBOEKAREST (ANP/AFP) - Roemenië schakelt vanaf donderdag zijn enige kerncentrale uit vanwege de extreem lage waterstand van de Donau. Daartoe is besloten ondanks pogingen om de kerncentrale draaiend te houden.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - President Donald Trump is aangeklaagd door twee mediaorganisaties vanwege plannen om betalende klanten snellere toegang tot zijn berichten op Truth Social te geven. De nieuwsorganisaties noemen de plannen van het bedrijf Trump Media & Technology "buitengewoon corrupt en onwettelijk".
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een verlies de handel uitgegaan. Techinvesteerder Prosus was een negatieve uitschieter na kwartaalcijfers van het Chinese internetconcern Tencent, waarin het AEX-bedrijf een groot belang heeft. Beleggers wereldwijd reageerden ook op nieuwe cijfers over de inflatie in de Verenigde Staten.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Vakbonden hebben het cabinepersoneel van easyJet Frankrijk opgeroepen om zaterdag en zondag te staken. Dat hebben drie bonden in een gezamenlijke verklaring bekendgemaakt. De luchtvaartmaatschappij vraagt de vakbonden om af te zien van de acties, omdat die in een erg druk weekend vallen.
6 uur geledenHAMBURG (ANP/RTR) - De Rijn heeft in Duitsland een nieuw dieptepunt bereikt. Dat meldt het Duitse agentschap voor de binnenvaart woensdag. Hierdoor kunnen vrachtschepen vastlopen.
6 uur geleden