Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chipbedrijven ASMI en ASML in kopgroep groene AEX

Chipbedrijven ASMI en ASML in kopgroep groene AEX

AMSTERDAM (ANP) - De chipbedrijven ASMI en ASML stonden dinsdag in de kopgroep van de AEX-index, die een stevig herstel liet zien. Beter dan verwachte resultaten van het Amerikaanse chipbedrijf Micron Technology zorgden voor flinke koerswinsten in de chipsector. Ook de andere Europese aandelenmarkten veerden op na de verliesbeurt een dag eerder. Beleggers schoven daarbij de zorgen over de snelle opmars van de omikronvariant even aan de kant.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 1 procent hoger op 770,53 punten. De MidKap steeg ook 1 procent, tot 1028,81 punten. De beursgraadmeters in Londen en Parijs wonnen tot 1 procent. De DAX in Frankfurt klom 0,9 procent ondanks een daling van het Duitse consumentenvertrouwen voor januari. Uit cijfers van statistiekbureau CBS bleek ook dat het vertrouwen van Nederlandse consumenten deze maand verder is verslechterd.

ASMI en ASML wonnen tot 3 procent. Staalconcern ArcelorMittal profiteerde van de sterke stijging van de prijzen voor ijzererts en dikte ruim 3 procent aan. Zorgtechnologiebedrijf Philips voerde de schaarse dalers aan in de AEX, met een min van 1,1 procent.

TomTom

In de MidKap stonden laadpalenfabrikant Alfen en kunstmestproducent OCI bovenaan met plussen van dik 2 procent. Postbedrijf PostNL en koffieconcern JDE Peet's, de eigenaar van Douwe Egberts, waren de enige dalers, met verliezen tot 0,4 procent.

TomTom werd 6,5 procent meer waard bij de kleinere bedrijven. De navigatiespecialist tekende een meerjarig contract met Volkswagen voor de ontwikkeling van een nieuw navigatieproduct voor de voertuigen van het Duitse autoconcern. TomTom en Volkswagen werken daarbij samen met techbedrijf Cariad. Financiële detail werden niet gegeven.

Adidas

In Frankfurt won het Duitse sportmerk Adidas dik 1 procent na resultaten van concurrent Nike. De Amerikaanse sportartikelenfabrikant boekte afgelopen kwartaal meer winst. Het bedrijf houdt wel last van verstoringen in de leveringsketen. Doordat bepaalde fabrieken in Vietnam wegens lokale uitbraken van corona tijdelijk moesten sluiten, werd er afgelopen kwartaal minder omzet behaald in onder meer China en andere delen van Azië.

De euro was 1,1290 dollar waard, tegen 1,1292 dollar een dag eerder. De olieprijzen veerden wat op na de forse daling op maandag. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,8 procent meer op 69,15 dollar. Brentolie werd 0,4 procent duurder op 71,83 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Paramount Skydance sluit overnamedeal met Warner Bros.

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Entertainment- en mediaconcern Paramount Skydance heeft een definitieve overeenkomst gesloten om branchegenoot Warner Bros. Discovery over te nemen. Bij de deal wordt Warner Bros. gewaardeerd op 110 miljard dollar, zo'n 93,1 miljard euro. Volgens Paramount is de overeenkomst unaniem goedgekeurd door de raden van bestuur van beide bedrijven. Naar verwachting wordt de overname in het derde kwartaal van dit jaar afgerond.

2 uur geleden
BMW roept opnieuw honderdduizenden auto's terug om brandgevaar

MÜNCHEN (ANP/DPA) - BMW roept wereldwijd opnieuw honderdduizenden auto's terug vanwege mogelijk brandgevaar. Hierdoor zijn mogelijk 337.374 voertuigen getroffen, werd vrijdag bekend via een publicatie in de database van de Duitse transportautoriteit KBA.

2 uur geleden
Paramount Skydance wint op Wall Street na overnamebericht Warner

NEW YORK (ANP) - Entertainmentconcern Paramount Skydance won vrijdag op de aandelenbeurzen in New York. Persbureau Reuters meldde op basis van een audiofragment dat branchegenoot Warner Bros. Discovery heeft ingestemd met een overname door Paramount ter waarde van 110 miljard dollar. Het aandeel steeg 20,8 procent.

2 uur geleden
Reuters: Warner Bros. stemt in met overname door Paramount

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Entertainment- en mediaconcern Warner Bros. Discovery heeft ingestemd met een overname door Paramount Skydance. Dit blijkt volgens Reuters uit een audiofragment van een wereldwijde bijeenkomst van het bedrijf dat door het persbureau is beoordeeld.

3 uur geleden
KPN eist dat Ziggo stopt met 'misleidend gebruik' term glasvezel

DEN HAAG (ANP) - KPN eist dat Ziggo stopt met het gebruik van de term glasvezel en variaties daarop in de marketing. Daarover heeft het bedrijf een rechtszaak aangespannen, die woensdag plaatsvindt in Den Haag. Ziggo spreekt op de website van een "glasvezel-kabel" en die term zet consumenten op het verkeerde been, aldus KPN. Het is nog niet bekend wanneer de uitspraak komt.

6 uur geleden
Chipbedrijven stijgen op Damrak na forse verliezen

AMSTERDAM (ANP) - ASMI, Besi en ASML stegen vrijdag op het Damrak, na de flinke verliezen van de chipbedrijven donderdag. Die gingen toen omlaag op de aandelenbeurs in Amsterdam na de kwartaalcijfers van Nvidia.

7 uur geleden
Odido wil niet zeggen of data slachtoffers stalking zijn gelekt

DEN HAAG (ANP) - Odido wil niet zeggen of bij de gestolen data gevoelige gegevens zijn gepubliceerd van slachtoffers van huiselijk geweld of stalking. RTL Nieuws meldde vrijdag in de gestolen gegevens gevoelige informatie te hebben gevonden van meerdere mensen die worden gestalkt of bedreigd.

7 uur geleden