Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chipbedrijven ASMI, Besi en ASML onderaan in lagere AEX

Chipbedrijven ASMI, Besi en ASML onderaan in lagere AEX

AMSTERDAM (ANP) - De chipbedrijven ASMI, Besi en ASML stonden vrijdag onderaan in de AEX-index, die verder omlaag ging. Beleggers reageerden op de resultaten van Micron Technology. De Amerikaanse chipfabrikant boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst maar gaf een voorzichtige verwachting af voor huidige kwartaal.

De stemming op de beurzen bleef ook op de eerste dag van het derde kwartaal terughoudend na de zware koersverliezen in het afgelopen kwartaal. Beleggers wachten vooral op het inflatiecijfer van de eurozone, dat later op de ochtend naar buiten komt. De vrees dat de hoge inflatie de koopkracht van consumenten onder druk zet houdt de beurzen al maanden in de greep. Om de sterke prijsstijgingen te bestrijden zijn de centrale banken ook begonnen om de rentes te verhogen en de hogere leenkosten zouden tot een recessie kunnen leiden.

De hoofdindex op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 1,4 procent lager op 650,33 punten. De MidKap daalde 0,4 procent tot 899,08 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs verloren tot 1 procent.

Boskalis

Naast ASMI, Besi en ASML, die tot 4,4 procent verloren, stond ook Philips in de staartgroep met een min van ruim 2 procent. De terugroepactie van de apparaten tegen slaapapneu van het zorgtechnologiebedrijf verloopt buitengewoon moeizaam, meldde Het Financieele Dagblad. Verzekeraar Aegon voerde de schaarse stijgers aan, met een plus van 0,6 procent.

In de MidKap bleef Boskalis ongewijzigd op 32 euro per aandeel. De baggeraar herhaalde het overnamebod van investeerder HAL (plus 0,7 procent) niet aan te bevelen aan zijn aandeelhouders. Het bedrijf vindt het bod van 32,50 euro per aandeel niet overtuigend genoeg en liet begin juni al weten het aan de aandeelhouders over te laten of ze met HAL in zee willen. Op 24 augustus houdt Boskalis een buitengewone aandeelhoudersvergadering over het bod van HAL.

ForFarmers

ForFarmers won 0,4 procent. Het veevoerbedrijf heeft een overeenkomst bereikt met branchegenoot 2Agriculture om hun activiteiten in het Verenigd Koninkrijk samen te voegen. Met de samenwerking versterkt ForFarmers UK onder meer zijn positie in de pluimveesector.

In Frankfurt daalde Siemens 1,8 procent. Het technologieconcern schrijft 2,8 miljard euro aan waarde af op zijn belang in energiebedrijf Siemens Energy (min 1,6 procent) door de forse koersdaling van de onderneming.

De euro was 1,0453 dollar waard, tegenover 1,0469 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,7 procent minder op 105,05 dollar. Brentolie werd 0,5 procent goedkoper op 108,49 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Duitse bedrijven naar Russisch forum, na vier jaar afwezigheid

BERLIJN (ANP) - Vertegenwoordigers uit het Duitse bedrijfsleven bezoeken binnenkort een economisch forum in de Russische stad Sint-Petersburg, na vier jaar afwezigheid door de oorlog in Oekraïne. Dat meldt het Duitse persbureau dpa.

4 uur geleden
Vakbonden en werkgevers zoeken buiten kabinet om naar oplossingen

DEN HAAG (ANP) - Vakbonden en werkgevers tasten af of zij samen, buiten het kabinet om, oplossingen kunnen bedenken voor de arbeidsmarkt en de economie. Dat bevestigen ingewijden zondag na berichtgeving door De Telegraaf.

8 uur geleden
Bloomberg: EU overweegt bevriezing prijsplafond Russische olie

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie overweegt een tijdelijke bevriezing van het prijsplafond voor Russische olie nu de oorlog in het Midden-Oosten de vierde maand ingaat. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Dit om te voorkomen dat de sanctiemaatregel tegen Rusland aan kracht verliest door de gestegen olieprijzen.

9 uur geleden
China dreigt met tegenmaatregelen bij nieuwe EU-handelsstappen

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft dit weekend gewaarschuwd dat het "resoluut" zal terugslaan als de Europese Unie met nieuwe beperkende handelsmaatregelen komt. De uitspraak is een reactie op een conclusie van de Europese Commissie op vrijdag dat de huidige handelsrelatie met China niet houdbaar is.

11 uur geleden
Luchtvaartbranche VS vreest chaos bij stop grenscontroles

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het stopzetten van grenscontroles op grote Amerikaanse luchthavens kan leiden tot chaos. Daarvoor waarschuwen grote luchtvaartmaatschappijen en reis- en bedrijfsorganisaties in de Verenigde Staten. Ze vrezen dat duizenden toeristen en terugkerende Amerikanen kunnen stranden en belangrijke vrachtzendingen niet kunnen worden geleverd.

1 dag geleden
Brussel komt woensdag met pakket nieuwe techmaatregelen

BRUSSEL (ANP/AFP) - Brussel presenteert woensdag een pakket met nieuwe regels voor chips, cloudcomputing en AI. Daarmee wil de Europese Unie voor deze technologieën minder afhankelijk worden van landen als de Verenigde Staten en "haar plaats in de wereldwijde race om geo-economische macht heroveren". Dat komt naar voren uit een conceptdocument dat persbureau AFP heeft ingezien.

1 dag geleden
VS verzetten zich tegen terugbetaling onwettige importheffingen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering verzet zich tegen de terugbetaling van de onwettig verklaarde importheffingen van president Donald Trump. Het ministerie van Justitie zegt in beroep te gaan tegen een rechterlijk bevel dat de douane verplicht alle geïnde importheffingen die onder de uitspraak van het Hooggerechtshof vallen, opnieuw te berekenen. De stap leidt mogelijk tot juridische chaos bij het claimproces.

1 dag geleden