Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chipbedrijven ASMI, Besi en ASML onderaan in lagere AEX

Chipbedrijven ASMI, Besi en ASML onderaan in lagere AEX

AMSTERDAM (ANP) - De chipbedrijven ASMI, Besi en ASML stonden vrijdag onderaan in de AEX-index, die verder omlaag ging. Beleggers reageerden op de resultaten van Micron Technology. De Amerikaanse chipfabrikant boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst maar gaf een voorzichtige verwachting af voor huidige kwartaal.

De stemming op de beurzen bleef ook op de eerste dag van het derde kwartaal terughoudend na de zware koersverliezen in het afgelopen kwartaal. Beleggers wachten vooral op het inflatiecijfer van de eurozone, dat later op de ochtend naar buiten komt. De vrees dat de hoge inflatie de koopkracht van consumenten onder druk zet houdt de beurzen al maanden in de greep. Om de sterke prijsstijgingen te bestrijden zijn de centrale banken ook begonnen om de rentes te verhogen en de hogere leenkosten zouden tot een recessie kunnen leiden.

De hoofdindex op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 1,4 procent lager op 650,33 punten. De MidKap daalde 0,4 procent tot 899,08 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs verloren tot 1 procent.

Boskalis

Naast ASMI, Besi en ASML, die tot 4,4 procent verloren, stond ook Philips in de staartgroep met een min van ruim 2 procent. De terugroepactie van de apparaten tegen slaapapneu van het zorgtechnologiebedrijf verloopt buitengewoon moeizaam, meldde Het Financieele Dagblad. Verzekeraar Aegon voerde de schaarse stijgers aan, met een plus van 0,6 procent.

In de MidKap bleef Boskalis ongewijzigd op 32 euro per aandeel. De baggeraar herhaalde het overnamebod van investeerder HAL (plus 0,7 procent) niet aan te bevelen aan zijn aandeelhouders. Het bedrijf vindt het bod van 32,50 euro per aandeel niet overtuigend genoeg en liet begin juni al weten het aan de aandeelhouders over te laten of ze met HAL in zee willen. Op 24 augustus houdt Boskalis een buitengewone aandeelhoudersvergadering over het bod van HAL.

ForFarmers

ForFarmers won 0,4 procent. Het veevoerbedrijf heeft een overeenkomst bereikt met branchegenoot 2Agriculture om hun activiteiten in het Verenigd Koninkrijk samen te voegen. Met de samenwerking versterkt ForFarmers UK onder meer zijn positie in de pluimveesector.

In Frankfurt daalde Siemens 1,8 procent. Het technologieconcern schrijft 2,8 miljard euro aan waarde af op zijn belang in energiebedrijf Siemens Energy (min 1,6 procent) door de forse koersdaling van de onderneming.

De euro was 1,0453 dollar waard, tegenover 1,0469 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,7 procent minder op 105,05 dollar. Brentolie werd 0,5 procent goedkoper op 108,49 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Bedrijf achter Illy-koffie gaat volgend jaar produceren in de VS

TRIËST (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse koffiebrander Illycaffè, het bedrijf achter de koffie van Illy, start volgend jaar met de productie in de Verenigde Staten. Het bedrijf wil volgens topvrouw Cristina Scocchia profiteren van de groei in deze belangrijke markt.

2 minuten geleden
Duitse winkeliers vinden kerstverkopen dit jaar tegenvallen

BERLIJN (ANP/DPA) - De kerstverkopen in Duitsland zijn tot nu toe teleurstellend. Dit komt naar voren uit een enquête van de Duitse winkeliersorganisatie HDE die zondag werd gepubliceerd.

1 uur geleden
Duitse bedrijfsleven blij met terugkeer VK in Erasmusprogramma EU

LONDEN (ANP/DPA) - Het Duitse bedrijfsleven heeft de terugkeer van het Verenigd Koninkrijk in het EU-uitwisselingsprogramma voor studenten Erasmus+ verwelkomd. Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) en de Britse minister Nick Thomas-Symonds maakten de herintrede vanaf 2027 eerder deze week bekend. Het hoofd van de Duits-Britse Kamer van Koophandel noemde de beslissing "een zeer belangrijke stap" en hoopt dat het leidt tot een versoepeling van de visumvereisten.

2 uur geleden
Schiphol en KLM 'continu' druk met nabrengen koffers na storing

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol is ook zondag samen met luchtvaartmaatschappijen "continu" bezig om alle koffers die vrijdag op de luchthaven zijn achtergebleven na te brengen, zegt een woordvoerster. Een zegsvrouw van KLM meldt dat de vliegmaatschappij inmiddels "al de nodige koffers" heeft bezorgd en hier "dag en nacht volop aan wordt gewerkt".

3 uur geleden
AI en Trump ook in 2026 belangrijkste thema's voor beleggers

AMSTERDAM (ANP) - De hooggespannen verwachtingen rond kunstmatige intelligentie (AI) en de onvoorspelbaarheid van het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump blijven de belangrijkste thema's voor beleggers in 2026. Dat jaar dreigt volgens kenners opnieuw een bewogen beursjaar te worden, maar biedt ook kansen.

6 uur geleden
Uitgeverij laat spullen met Nederlandse tekeningen van Temu halen

AMSTERDAM (ANP) - Het Chinese verkoopplatform Temu heeft op verzoek van Nederlandse uitgeverijen tientallen producten van de website verwijderd met afbeeldingen uit populaire Nederlandse kinderboeken. Singel Uitgeverijen, dat onder meer boeken over Jip en Janneke en Woezel & Pip uitgeeft, heeft zaterdag een bericht hierover van De Grote Vriendelijke Podcast bevestigd.

20 uur geleden
Duitsland op schema met waterstof, Nederland worstelt

BERLIJN (ANP/DPA) - Anders dan in Nederland verloopt de aanleg van een groot waterstofleidingennetwerk in Duitsland volgens plan. De Duitsers begonnen dit jaar met de bouw van het landelijke netwerk en tot nu toe worden de bouwdeadlines gehaald, meldde de Duitse gasbrancheorganisatie FNB Gas.

23 uur geleden