Chipbedrijven ASMI, Besi en ASML onderaan in lagere AEX
AMSTERDAM (ANP) - De chipbedrijven ASMI, Besi en ASML stonden vrijdag onderaan in de AEX-index, die verder omlaag ging. Beleggers reageerden op de resultaten van Micron Technology. De Amerikaanse chipfabrikant boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst maar gaf een voorzichtige verwachting af voor huidige kwartaal.
De stemming op de beurzen bleef ook op de eerste dag van het derde kwartaal terughoudend na de zware koersverliezen in het afgelopen kwartaal. Beleggers wachten vooral op het inflatiecijfer van de eurozone, dat later op de ochtend naar buiten komt. De vrees dat de hoge inflatie de koopkracht van consumenten onder druk zet houdt de beurzen al maanden in de greep. Om de sterke prijsstijgingen te bestrijden zijn de centrale banken ook begonnen om de rentes te verhogen en de hogere leenkosten zouden tot een recessie kunnen leiden.
De hoofdindex op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 1,4 procent lager op 650,33 punten. De MidKap daalde 0,4 procent tot 899,08 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs verloren tot 1 procent.
Boskalis
Naast ASMI, Besi en ASML, die tot 4,4 procent verloren, stond ook Philips in de staartgroep met een min van ruim 2 procent. De terugroepactie van de apparaten tegen slaapapneu van het zorgtechnologiebedrijf verloopt buitengewoon moeizaam, meldde Het Financieele Dagblad. Verzekeraar Aegon voerde de schaarse stijgers aan, met een plus van 0,6 procent.
In de MidKap bleef Boskalis ongewijzigd op 32 euro per aandeel. De baggeraar herhaalde het overnamebod van investeerder HAL (plus 0,7 procent) niet aan te bevelen aan zijn aandeelhouders. Het bedrijf vindt het bod van 32,50 euro per aandeel niet overtuigend genoeg en liet begin juni al weten het aan de aandeelhouders over te laten of ze met HAL in zee willen. Op 24 augustus houdt Boskalis een buitengewone aandeelhoudersvergadering over het bod van HAL.
ForFarmers
ForFarmers won 0,4 procent. Het veevoerbedrijf heeft een overeenkomst bereikt met branchegenoot 2Agriculture om hun activiteiten in het Verenigd Koninkrijk samen te voegen. Met de samenwerking versterkt ForFarmers UK onder meer zijn positie in de pluimveesector.
In Frankfurt daalde Siemens 1,8 procent. Het technologieconcern schrijft 2,8 miljard euro aan waarde af op zijn belang in energiebedrijf Siemens Energy (min 1,6 procent) door de forse koersdaling van de onderneming.
De euro was 1,0453 dollar waard, tegenover 1,0469 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,7 procent minder op 105,05 dollar. Brentolie werd 0,5 procent goedkoper op 108,49 dollar per vat.
Meer uit Financieel
MENLO PARK (ANP/BLOOMBERG) - Yann LeCun, hoofd kunstmatige intelligentie bij Meta, heeft zijn medewerkers verteld dat hij het socialemediabedrijf eind dit jaar verlaat en een nieuw bedrijf zal starten. LeCun wordt gezien als een pionier op het gebied van kunstmatige intelligentie.
2 uur geledenSANTA CLARA (ANP) - Nvidia heeft in het afgelopen kwartaal een 62 procent hogere omzet geboekt dan een jaar eerder. 's Werelds belangrijkste verkoper van AI-chips presteerde daarmee beter dan verwacht. De winst steeg in dezelfde periode met 65 procent.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten. Beleggers keken vooral uit naar de kwartaalcijfers van Nvidia, 's werelds belangrijkste ontwikkelaar en verkoper van AI-chips. De resultaten van het bedrijf zeggen daarmee ook veel over het tempo waarin bedrijven investeren in nieuwe datacenters voor de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een aanzienlijk aantal beleidsmakers bij de Federal Reserve heeft bij de recentste rentevergadering gepleit tegen een nieuwe verlaging van de leenkosten in december. Dat staat in de notulen van die vergadering eind oktober, toen de Fed de rente voor de tweede keer op rij verlaagde.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - Warner Music Group (WMG) heeft een overeenkomst gesloten met de AI-startup Udio over het gebruik van liedjes van artiesten die het muziekconcern vertegenwoordigt. Via Udio kunnen gebruikers met kunstmatige intelligentie zelf gemakkelijk liedjes maken. Vanaf volgend jaar mogen ze daarbij muziek gebruiken van Warner Music-artiesten die daar toestemming voor hebben gegeven.
9 uur geledenMILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De erfgenaam van de familie achter Prada wordt de nieuwe topman van rivaal Versace. Het modehuis maakte eerder dit jaar bekend Versace over te nemen. Na de afronding van die deal krijgt Lorenzo Bertelli de leiding over dat merk. Hij is de zoon van ontwerpster Miuccia Prada en Prada-bestuursvoorzitter Patrizio Bertelli.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Beursuitbater Euronext is erin geslaagd voldoende steun te krijgen voor zijn overnamebod op ATHEX, het bedrijf achter de beurs in Athene. De eigenaar van de beurzen in Amsterdam, Parijs, Milaan en Brussel heeft bij de deal in aandelen ongeveer 413 miljoen euro over voor zijn Griekse branchegenoot.
11 uur geleden