Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chipbedrijven ASMI, Besi en ASML helpen AEX herstellen

Chipbedrijven ASMI, Besi en ASML helpen AEX herstellen

AMSTERDAM (ANP) - De chipbedrijven ASMI, Besi en ASML lieten maandag stevige winsten zien en hielpen de AEX-index herstellen. Beleggers gingen op de laatste dag van januari op koopjesjacht na de recente koersdruk in de grillige beursmaand januari. KPN werd licht hoger gezet na de resultaten van het telecomconcern. Verder ging de aandacht uit naar de spanningen tussen Rusland en Oekraïne.

De hoofdindex op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 1,1 procent in de plus op 752,72 punten. De graadmeter stevent daarmee desondanks af op een maandverlies van 5,7 procent. De MidKap won 0,7 procent tot 1059,21 punten. De beurzen in Parijs en Frankfurt stegen tot 0,6 procent. Londen daalde 0,1 procent.

ASMI, Besi en ASML stonden bovenaan in de AEX met winsten tot 4,6 procent. De chipbedrijven zagen hun beurswaarde de afgelopen maand flink dalen door vrees voor hogere rentetarieven in de Verenigde Staten, die de waarderingen van de snelgroeiende tech- en chipbedrijven minder aantrekkelijk maken. Ook staalconcern ArcelorMittal toonde herstel en dikte ruim 3 procent aan.

KPN

KPN klom 0,6 procent. Het telecombedrijf slaagde er afgelopen periode opnieuw in om meer klanten binnen te halen voor zijn mobiele diensten. Topman Joost Farwerck sprak daarnaast van een "sterke financiële positie". Ook gaat de onderneming voor 300 miljoen euro aan eigen aandelen inkopen.

In Parijs kelderde Groupe Casino 12 procent na een winstalarm van de op een na grootste Franse supermarktketen. De grotere concurrent Carrefour raakte 5 procent kwijt.

Ryanair

In Dublin daalde Ryanair 0,8 procent. De prijsvechter denkt dat de opleving van het reisverkeer wat langer op zich laat wachten ondanks dat steeds meer landen nadenken over het opheffen van reisbeperkingen. De Ierse onderneming wil de vraag naar vliegtickets aanjagen en heeft daarvoor de prijzen verlaagd. Ryanair waarschuwt wel voor nieuwe verstoringen als gevolg van het coronavirus die de timing van het herstel onvoorspelbaar maken. Branchegenoot easyJet zakte 0,7 procent in Londen en in Amsterdam verloor Air France-KLM 0,3 procent.

De olieprijzen liepen op tot het hoogste niveau sinds 2014. Dat komt door spanningen aan de grens tussen Rusland en Oekraïne en de grote vraag die wordt veroorzaakt door het herstel van de coronacrisis. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,9 procent meer op 87,63 dollar. Brentolie werd 1,3 procent duurder op 91,24 dollar per vat. De euro was 1,1172 dollar waard, tegenover 1,1163 dollar bij het slot van de handel op vrijdag.

Meer uit Financieel

Wall Street wacht met spanning op speech Fed-baas Powell

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn donderdag lager gesloten. Beleggers lijken bang dat Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell met de boodschap kan komen dat de rente in de VS binnenkort toch niet omlaag gaat. Daarnaast drukten tegenvallende kwartaalresultaten van winkelconcern Walmart het sentiment.

6 uur geleden
Panamese president wil dat bananenconcern Chiquita terugkomt

PANAMA (ANP/RTR) - De Panamese president José Raúl Mulino heeft felle kritiek geuit op berichten over een mogelijke rechtszaak tegen bananengigant Chiquita. Het concern ontsloeg eerder al zijn lokale dagarbeiders vanwege een staking. Mulino heeft zijn zinnen echter gezet op onderhandelingen over een terugkeer van het bedrijf naar zijn land.

7 uur geleden
Farmaceutische industrie bezorgd over Amerikaanse importheffingen

DEN HAAG (ANP) - De farmaceutische industrie in Nederland heeft bezorgd gereageerd op de Amerikaanse importheffingen op geneesmiddelen. Daarmee wordt voor het eerst in dertig jaar getornd aan de internationale afspraak om, in het belang van patiënten, op geneesmiddelen geen invoertarieven te heffen.

8 uur geleden
Sunweb schrapt jongerenreismerk GOGO

ROTTERDAM (ANP) - Reisorganisatie Sunweb schrapt jongerenreismerk GOGO. "Na meer dan drie decennia vol legendarische feestvakanties, prachtige bestemmingen en onvergetelijke herinneringen, stopt GOGO na de zomer van 2025 met haar activiteiten", laat de onderneming weten in een persverklaring.

9 uur geleden
Gemengd slot Europese beurzen na bekrachtiging handelsdeal EU-VS

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen zijn donderdag gemengd de handel uitgegaan. De financiële markten verwerkten onder meer de formele bekrachtiging van de handelsdeal tussen de Verenigde Staten en de Europese Unie. Beleggers keken daarnaast vooral uit naar het jaarlijkse symposium van de Federal Reserve, dat vanaf donderdag in Jackson Hole wordt gehouden. Dit alles zorgde voor een enigszins terughoudende stemming.

10 uur geleden
Amerikaanse justitie wil onderzoek instellen naar Fed-bestuurder

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie wil mogelijk een onderzoek instellen naar Fed-bestuurder Lisa Cook. Een hoge ambtenaar heeft Fed-voorzitter Jerome Powell hierover donderdag per brief geïnformeerd en hem aangemoedigd Cook uit het Fed-bestuur te verwijderen.

11 uur geleden
Europese autosector verheugd over bevestiging tariefsverlaging

BRUSSEL (ANP/RTR) - Europese autofabrikanten als Volkswagen en Renault zijn verheugd over de bevestiging dat de Verenigde Staten hun heffingen op de import van Europese auto's verlagen van 27,5 naar 15 procent. "Deze bevestiging is een positieve stap die meer zekerheid biedt voor onze industrie", laat Sigrid de Vries, directeur-generaal van de Europese autobrancheorganisatie ACEA, weten.

11 uur geleden