Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chipbedrijf NXP zakt op afwachtend Wall Street na cijfers

Chipbedrijf NXP zakt op afwachtend Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - NXP Semiconductors behoorde dinsdag tot de verliezers op de aandelenbeurzen in New York, na een tegenvallend kwartaalbericht. De op Wall Street genoteerde Nederlandse chipproducent zag de omzet en winst dalen in het derde kwartaal ten opzichte van een jaar eerder. Ook de vooruitzichten voor het huidige kwartaal vielen tegen, mede door een lagere vraag naar chips in de autosector. Het aandeel NXP zakte 7,4 procent.

De algehele stemming op Wall Street was voorzichtig. Beleggers wachten vooral op de uitkomst van de Amerikaanse presidentsverkiezingen. Die worden dinsdag gehouden en lijken uit te draaien op een nek-aan-nekrace tussen voormalig president Donald Trump en vicepresident Kamala Harris. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,2 procent hoger op 41.861 punten. De brede S&P 500-index klom 0,4 procent op 5737 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg 0,6 procent tot 18.289 punten.

De verkiezingsuitslag kan grote invloed hebben op hoe de beurzen het jaar afsluiten. De Amerikanen kiezen ook leden voor het Huis van Afgevaardigden en de Senaat, die samen het Amerikaanse Congres vormen. Een zogeheten verdeelde regering, waarbij de partij van de nieuwe president geen meerderheid heeft in het Congres, zal volgens analisten de mogelijkheden van de nieuwe president beperken om ingrijpende beleidswijzigingen door te voeren.

Boeing steeg 0,4 procent. Medewerkers van Boeing zijn akkoord gegaan met het verhoogde loonbod van de vliegtuigfabrikant. Daarmee komt na meer dan zeven weken een einde aan de staking onder zo'n 33.000 medewerkers.

Trump Media & Technology Group ging verder omhoog en won 10,8 procent. Het socialemediabedrijf van Donald Trump steeg een dag eerder al ruim 12 procent. Het bedrijf, dat eigenaar is van het op X lijkende Truth Social, wordt door sommige kenners gezien als een graadmeter voor het sentiment over Trumps kansen op een verkiezingsoverwinning.

Netflix klom 0,8 procent. Justitie heeft de kantoren van Netflix in Nederland en Frankrijk doorzocht als onderdeel van een onderzoek naar vermeende belastingfraude. De locatie in Amsterdam is het Europese hoofdkantoor van het Amerikaanse streamingbedrijf.

Yum Brands steeg 0,8 procent. Het bedrijf achter ketens als KFC en Taco Bell boekte afgelopen kwartaal minder omzet dan verwacht door tegenvallende verkopen in Noord-Amerika.

Meer uit Financieel

Beursgraadmeters VS dicht bij records aan het begin van kerstweek

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten zijn de verkorte kerstweek positief begonnen, vooral doordat technologieaandelen opnieuw gewild waren bij beleggers. Deze aandelen zijn sinds vorige week weer aan het stijgen, gestuwd door sterke vooruitzichten van chipbedrijf Micron Technology en een meevallend inflatierapport. Daardoor liggen de toonaangevende Amerikaanse beursgraadmeters S&P 500 en de Dow-Jonesindex nog geen 1 procent onder hun record van 11 december.

4 uur geleden
Alphabet koopt energiebedrijf Intersect voor stroom datacenters

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Google-moederbedrijf Alphabet neemt het Amerikaanse energiebedrijf Intersect Power over voor 4,75 miljard dollar. De overname is bedoeld om Google toegang te geven tot meer elektriciteit voor zijn datacenters, werd maandag bekendgemaakt.

7 uur geleden
Trump pauzeert bouw windenergieparken om 'nationale veiligheid'

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse regering van president Donald Trump lijkt op een nieuwe manier te proberen windenergieparken voor de oostkust tegen te gaan. De vergunningen voor vijf parken in aanbouw zijn opgeschort uit zorgen om de nationale veiligheid. Ze kunnen volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken radarsystemen verstoren en valse doelwitten creëren.

7 uur geleden
Kerstrally blijft uit op Damrak in verkorte beursweek

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op het Damrak deden het maandag voorzichtig aan op de eerste dag van de verkorte handelsweek. Op eerste en tweede kerstdag is het Damrak dicht, net als de beurzen elders in Europa. Op woensdag, met kerstavond, wordt slechts een halve dag gehandeld op Beursplein 5. Dan sluit de handelsdag om 14.00 uur.

7 uur geleden
3M betaalt ondernemers Westerschelde voor PFAS-schade

DEN HAAG (ANP) - Chemiebedrijf 3M gaat ondernemers rondom de Westerschelde betalen voor schade die zij vanwege de vervuilende stoffen PFAS in het water hebben geleden. Het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat meldt dat aan de Tweede Kamer. Het ministerie maakte niet bekend hoeveel geld wordt uitgekeerd, noch welke ondernemers betaald krijgen.

7 uur geleden
Kerstrally blijft uit op Damrak in verkorte beursweek

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op het Damrak deden het maandag voorzichtig aan op de eerste dag van de verkorte handelsweek. Op eerste en tweede kerstdag is het Damrak dicht, net als de beurzen elders in Europa. Op woensdag, met kerstavond, wordt slechts een halve dag gehandeld op Beursplein 5. Dan sluit de handelsdag om 14.00 uur.

9 uur geleden
Grondstoffenbedrijf FincoEnergies verkocht aan concern Glencore

ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlandse brandstoffenbedrijf FincoEnergies komt in handen van het Zwitserse Glencore. De multinational op het gebied van grondstoffen en mijnbouw neemt FincoEnergies over van Coloured Finches, de investeringsmaatschappij die het bedrijf in 2013 oprichtte. Coloured Finches blijft wel betrokken bij de leverancier van onder meer biobrandstoffen.

10 uur geleden