Chipbedrijf NXP zakt op afwachtend Wall Street na cijfers
NEW YORK (ANP) - NXP Semiconductors behoorde dinsdag tot de verliezers op de aandelenbeurzen in New York, na een tegenvallend kwartaalbericht. De op Wall Street genoteerde Nederlandse chipproducent zag de omzet en winst dalen in het derde kwartaal ten opzichte van een jaar eerder. Ook de vooruitzichten voor het huidige kwartaal vielen tegen, mede door een lagere vraag naar chips in de autosector. Het aandeel NXP zakte 7,4 procent.
De algehele stemming op Wall Street was voorzichtig. Beleggers wachten vooral op de uitkomst van de Amerikaanse presidentsverkiezingen. Die worden dinsdag gehouden en lijken uit te draaien op een nek-aan-nekrace tussen voormalig president Donald Trump en vicepresident Kamala Harris. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,2 procent hoger op 41.861 punten. De brede S&P 500-index klom 0,4 procent op 5737 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg 0,6 procent tot 18.289 punten.
De verkiezingsuitslag kan grote invloed hebben op hoe de beurzen het jaar afsluiten. De Amerikanen kiezen ook leden voor het Huis van Afgevaardigden en de Senaat, die samen het Amerikaanse Congres vormen. Een zogeheten verdeelde regering, waarbij de partij van de nieuwe president geen meerderheid heeft in het Congres, zal volgens analisten de mogelijkheden van de nieuwe president beperken om ingrijpende beleidswijzigingen door te voeren.
Boeing steeg 0,4 procent. Medewerkers van Boeing zijn akkoord gegaan met het verhoogde loonbod van de vliegtuigfabrikant. Daarmee komt na meer dan zeven weken een einde aan de staking onder zo'n 33.000 medewerkers.
Trump Media & Technology Group ging verder omhoog en won 10,8 procent. Het socialemediabedrijf van Donald Trump steeg een dag eerder al ruim 12 procent. Het bedrijf, dat eigenaar is van het op X lijkende Truth Social, wordt door sommige kenners gezien als een graadmeter voor het sentiment over Trumps kansen op een verkiezingsoverwinning.
Netflix klom 0,8 procent. Justitie heeft de kantoren van Netflix in Nederland en Frankrijk doorzocht als onderdeel van een onderzoek naar vermeende belastingfraude. De locatie in Amsterdam is het Europese hoofdkantoor van het Amerikaanse streamingbedrijf.
Yum Brands steeg 0,8 procent. Het bedrijf achter ketens als KFC en Taco Bell boekte afgelopen kwartaal minder omzet dan verwacht door tegenvallende verkopen in Noord-Amerika.
Meer uit Financieel
VELDHOVEN (ANP) - ASML heeft Elon Musk uitgenodigd voor een intern evenement. Dat bevestigt een woordvoerster van de Veldhovense chipmachinemaker na berichtgeving van het Eindhovens Dagblad (ED). Musk zal tijdens de besloten technologieconferentie "zijn visie delen op AI, robotica, ruimtevaart en halfgeleiderproductie". Zijn bijdrage vindt virtueel plaats.
7 uur geledenSINT-PETERSBURG (ANP/RTR) - Amerikaanse energiebedrijven hebben het meeste baat bij de afsluiting van de Straat van Hormuz. Dat zei topman Igor Sechin van de grote Russische olieproducent Rosneft zaterdag. Hij waarschuwde wel dat aanhoudende spanningen in de belangrijke zeestraat de langetermijnvraag naar olie zullen ondermijnen.
8 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk is de grootste tarweproducent van Europa, maar importeert steeds meer meel, volgt uit nieuwe cijfers van de Franse meelindustrie. Volgens de sector komt dat door toenemende aankopen van supermarktketens, die daarmee Franse producenten in moeilijkheden brengen.
8 uur geledenLOS GATOS (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Netflix heeft een nieuwe voorzitter benoemd. Jay Hoag volgt medeoprichter Reed Hastings op, die het streamingplatform deze week na bijna dertig jaar heeft verlaten.
11 uur geledenLOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Verschillende Amerikaanse staten bereiden een rechtszaak voor om de overname van Warner Bros. Discovery door Paramount Skydance te blokkeren. Dat melden persbureaus Bloomberg en Reuters op basis van ingewijden. Californië, waar de entertainmentindustrie is gevestigd, neemt daarbij het voortouw.
12 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met forse verliezen het weekend ingegaan, waarbij vooral de technologiegraadmeter Nasdaq keihard daalde door zware koersdalingen in de chipsector. Het sentiment op Wall Street werd gedrukt door de verwachting dat de Amerikaanse centrale bank de rente kan gaan verhogen om de hoge inflatie tegen te gaan. Die verwachting werd extra versterkt door een beter dan verwacht cijfer over de Amerikaanse banengroei.
23 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Facebook-moederbedrijf Meta Platforms overweegt een aandelenverkoop van tientallen miljarden dollars om verder te kunnen investeren in kunstmatige intelligentie (AI). Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times. Volgens bronnen van de krant zijn er gesprekken bij Meta over die aandelenverkoop.
1 dag geleden