Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chipbedrijf NXP zakt op afwachtend Wall Street na cijfers

Chipbedrijf NXP zakt op afwachtend Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - NXP Semiconductors behoorde dinsdag tot de verliezers op de aandelenbeurzen in New York, na een tegenvallend kwartaalbericht. De op Wall Street genoteerde Nederlandse chipproducent zag de omzet en winst dalen in het derde kwartaal ten opzichte van een jaar eerder. Ook de vooruitzichten voor het huidige kwartaal vielen tegen, mede door een lagere vraag naar chips in de autosector. Het aandeel NXP zakte 7,4 procent.

De algehele stemming op Wall Street was voorzichtig. Beleggers wachten vooral op de uitkomst van de Amerikaanse presidentsverkiezingen. Die worden dinsdag gehouden en lijken uit te draaien op een nek-aan-nekrace tussen voormalig president Donald Trump en vicepresident Kamala Harris. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,2 procent hoger op 41.861 punten. De brede S&P 500-index klom 0,4 procent op 5737 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg 0,6 procent tot 18.289 punten.

De verkiezingsuitslag kan grote invloed hebben op hoe de beurzen het jaar afsluiten. De Amerikanen kiezen ook leden voor het Huis van Afgevaardigden en de Senaat, die samen het Amerikaanse Congres vormen. Een zogeheten verdeelde regering, waarbij de partij van de nieuwe president geen meerderheid heeft in het Congres, zal volgens analisten de mogelijkheden van de nieuwe president beperken om ingrijpende beleidswijzigingen door te voeren.

Boeing steeg 0,4 procent. Medewerkers van Boeing zijn akkoord gegaan met het verhoogde loonbod van de vliegtuigfabrikant. Daarmee komt na meer dan zeven weken een einde aan de staking onder zo'n 33.000 medewerkers.

Trump Media & Technology Group ging verder omhoog en won 10,8 procent. Het socialemediabedrijf van Donald Trump steeg een dag eerder al ruim 12 procent. Het bedrijf, dat eigenaar is van het op X lijkende Truth Social, wordt door sommige kenners gezien als een graadmeter voor het sentiment over Trumps kansen op een verkiezingsoverwinning.

Netflix klom 0,8 procent. Justitie heeft de kantoren van Netflix in Nederland en Frankrijk doorzocht als onderdeel van een onderzoek naar vermeende belastingfraude. De locatie in Amsterdam is het Europese hoofdkantoor van het Amerikaanse streamingbedrijf.

Yum Brands steeg 0,8 procent. Het bedrijf achter ketens als KFC en Taco Bell boekte afgelopen kwartaal minder omzet dan verwacht door tegenvallende verkopen in Noord-Amerika.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit met verlies, chipbedrijf Broadcom flink lager

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen gesloten. Chipproducent Broadcom ging flink onderuit na kwartaalcijfers die slecht werden ontvangen door beleggers op Wall Street. Softwareconcern Oracle stond eveneens bij de verliezers na de koersval een dag eerder door tegenvallende resultaten.

4 uur geleden
Zakenman John Fentener van Vlissingen (86) overleden

DEN HAAG (ANP) - De bekende zakenman John Fentener van Vlissingen is donderdag op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn investeringsmaatschappij BORON, die een condoleancepagina heeft geopend.

6 uur geleden
Amsterdamse AEX-index sluit beursweek met verlies af

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met rode cijfers het weekend ingegaan. De chipfondsen stonden bij de grootste dalers in de hoofdindex op het Damrak na tegenvallende cijfers van het Amerikaanse softwareconcern Oracle en chipproducent Broadcom.

9 uur geleden
Transavia telt voor het eerst 10 miljoen passagiers

SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappij Transavia heeft dit jaar voor het eerst in haar 60-jarige bestaan 10 miljoen passagiers aan boord verwelkomd. Het bedrijf spreekt van een "bijzondere mijlpaal" en een "mooie afsluiting" van het jubileumjaar voor vertrekkend topman Marcel de Nooijer. Hij neemt eind dit jaar afscheid bij Transavia.

9 uur geleden
Mark Harbers nieuwe voorzitter raad van commissarissen ProRail

UTRECHT (ANP) - Voormalig minister en staatssecretaris Mark Harbers wordt de nieuwe voorzitter van de raad van commissarissen van spoorbeheerder ProRail. Hij neemt per 2 juli volgend jaar de functie over van Hans Alders, die dan na twaalf jaar zijn maximale zittingstermijn heeft bereikt.

10 uur geleden
Chipbedrijf Broadcom zakt op Wall Street na kwartaalcijfers

NEW YORK (ANP) - Broadcom stond vrijdag bij de dalers op de aandelenbeurzen in New York. De chipfabrikant boekte afgelopen kwartaal een recordomzet en zag de winst bijna verdubbelen. Ook gaf het bedrijf een sterke verwachting af voor het huidige kwartaal, waarin de verkoopopbrengst van de AI-chips van Broadcom zal verdubbelen. Wel waarschuwde het bedrijf voor lagere winstmarges op AI-chips. Het aandeel verloor daarop ruim 7 procent.

11 uur geleden
LTO 'schrikt niet' van landbouwvisie in rapport Wennink

DEN HAAG (ANP) - LTO-voorzitter Ger Koopmans "schrikt niet" van de uitspraken die Peter Wennink doet over de veehouderij in zijn rapport over toekomstige welvaart. "Scherpe woorden dragen goede antwoorden. Met onze 'bouwsteen stikstof' hebben wij het perfecte antwoord op zijn oproep", zegt de voorman van de boerenorganisatie tegen het ANP. Wennink schrijft in zijn rapport dat de landbouw, en dan vooral de veehouderij, voor het grootste deel van de stikstofneerslag in natuurgebieden zorgt.

12 uur geleden