Chipbedrijf NXP zakt op afwachtend Wall Street na cijfers
NEW YORK (ANP) - NXP Semiconductors behoorde dinsdag tot de verliezers op de aandelenbeurzen in New York, na een tegenvallend kwartaalbericht. De op Wall Street genoteerde Nederlandse chipproducent zag de omzet en winst dalen in het derde kwartaal ten opzichte van een jaar eerder. Ook de vooruitzichten voor het huidige kwartaal vielen tegen, mede door een lagere vraag naar chips in de autosector. Het aandeel NXP zakte 7,4 procent.
De algehele stemming op Wall Street was voorzichtig. Beleggers wachten vooral op de uitkomst van de Amerikaanse presidentsverkiezingen. Die worden dinsdag gehouden en lijken uit te draaien op een nek-aan-nekrace tussen voormalig president Donald Trump en vicepresident Kamala Harris. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,2 procent hoger op 41.861 punten. De brede S&P 500-index klom 0,4 procent op 5737 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg 0,6 procent tot 18.289 punten.
De verkiezingsuitslag kan grote invloed hebben op hoe de beurzen het jaar afsluiten. De Amerikanen kiezen ook leden voor het Huis van Afgevaardigden en de Senaat, die samen het Amerikaanse Congres vormen. Een zogeheten verdeelde regering, waarbij de partij van de nieuwe president geen meerderheid heeft in het Congres, zal volgens analisten de mogelijkheden van de nieuwe president beperken om ingrijpende beleidswijzigingen door te voeren.
Boeing steeg 0,4 procent. Medewerkers van Boeing zijn akkoord gegaan met het verhoogde loonbod van de vliegtuigfabrikant. Daarmee komt na meer dan zeven weken een einde aan de staking onder zo'n 33.000 medewerkers.
Trump Media & Technology Group ging verder omhoog en won 10,8 procent. Het socialemediabedrijf van Donald Trump steeg een dag eerder al ruim 12 procent. Het bedrijf, dat eigenaar is van het op X lijkende Truth Social, wordt door sommige kenners gezien als een graadmeter voor het sentiment over Trumps kansen op een verkiezingsoverwinning.
Netflix klom 0,8 procent. Justitie heeft de kantoren van Netflix in Nederland en Frankrijk doorzocht als onderdeel van een onderzoek naar vermeende belastingfraude. De locatie in Amsterdam is het Europese hoofdkantoor van het Amerikaanse streamingbedrijf.
Yum Brands steeg 0,8 procent. Het bedrijf achter ketens als KFC en Taco Bell boekte afgelopen kwartaal minder omzet dan verwacht door tegenvallende verkopen in Noord-Amerika.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - Alle geplande vluchten op Schiphol gaan ook zondag door, meldt een woordvoerder. Deze week werden honderden vluchten op Schiphol geannuleerd vanwege het winterse weer en het ijsvrij maken van de vliegtuigen, waardoor gestrande reizigers op de luchthaven moesten overnachten. Afgelopen nacht is dit niet gebeurd, stelt hij. "De veldbedden zijn niet gebruikt en er zijn ook geen ontbijtjes uitgedeeld. Er is een gewoon beeld op de luchthaven."
1 uur geledenBASTROP (ANP/BLOOMBERG) - Het nieuwe algoritme van berichtendienst X wordt volledig openbaar. Dat belooft de eigenaar van het sociale medium, Elon Musk, op X.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Spaanse olieproducent Repsol is bereid meer te investeren in de olie-industrie van Venezuela. Dat zei topman Josu Jon Imaz bij de bijeenkomst van de Amerikaanse president Donald Trump en bazen van olieconcerns in het Witte Huis.
20 uur geledenBRUSSEL/PARIJS (ANP/AFP/BELGA) - Boeren in Europa hebben opnieuw protestacties gehouden tegen de handelsdeal met Zuid-Amerikaanse landen. Meerdere Belgische wegen werden geblokkeerd. In Frankrijk maakte de politie een einde aan een dagenlange blokkade door boeren van een brandstoffendepot in de buurt van Bordeaux. In Ierland demonstreerden duizenden boeren tegen het akkoord.
22 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol en KLM verwachten zaterdag geen grote problemen. De afgelopen week gingen vele honderden vluchten op de luchthaven niet door als gevolg van de sneeuw en vrieskou, wat de reisplannen van 300.000 passagiers in de war schopte. Ondanks de temperaturen onder nul gaan verreweg de meeste vluchten nu door.
1 dag geledenJAKARTA (ANP/RTR) - Indonesiƫ heeft de toegang tot de chatbot Grok van Elon Musks bedrijf xAI tijdelijk geblokkeerd. De regering van het land vindt het risico te groot dat het programma pornografische beelden genereert met hulp van kunstmatige intelligentie.
1 dag geledenHOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De topman van oliemaatschappij Exxon, Darren Woods, noemt Venezuela momenteel "ongeschikt om in te investeren". Dat zei Woods vrijdag in het Witte Huis, waar president Donald Trump topbestuurders van oliebedrijven had uitgenodigd om te praten over de mogelijkheden voor de olie-industrie in Venezuela.
1 dag geleden