Chipbedrijf NXP onderuit op Wall Street na cijfers
NEW YORK (ANP) - De in New York genoteerde Nederlandse chipproducent NXP Semiconductors stond dinsdag bij de verliezers op de aandelenbeurzen op Wall Street na bekendmaking van tegenvallende kwartaalcijfers. Ook andere grote bedrijven waaronder autoconcern General Motors (GM) en pakketbezorger UPS maakten resultaten bekend. Na het slot van de Amerikaanse beurshandel komen nog cijferpublicaties van Tesla en Google-moederconcern Alphabet.
NXP zakte in de vroege handel in New York met 7,9 procent. De chipfabrikant boekte in het tweede kwartaal van dit jaar minder winst en omzet en wees daarbij op "uitdagende" marktomstandigheden. NXP verwacht in het huidige kwartaal wel weer te kunnen groeien.
UPS dook ruim 10 procent in het rood omdat de prestaties over de afgelopen periode tegenvielen. De resultaten van GM waren wel beter dan verwacht, maar het aandeel verloor desondanks 2,8 procent.
Spotify
De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening 0,2 procent lager op 40.354 punten. De breed samengestelde S&P 500-index zakte een fractie tot 5561 punten en de technologiebeurs Nasdaq verloor 0,1 procent tot 17.984 punten. Op maandag waren nog winsten tot 1,6 procent te zien op de koersenborden in New York.
Muziekstreamingdienst Spotify werd 14,7 procent hoger gezet. Spotify heeft in het tweede kwartaal het aantal abonnees zien stijgen en zette een recordwinst in de boeken.
Tabaksproducent Philip Morris International verhoogde de winstverwachting voor het gehele jaar en klom daarop 2,8 procent. Frisdrankmaker Coca-Cola meldde eveneens cijfers en kwam met een verhoging van de omzetverwachting voor dit jaar. Dat aandeel ging 1,6 procent vooruit.
Tesla
Tesla steeg 0,6 procent. Op maandag werd het aandeel nog ruim 5 procent meer waard. Tesla liet eerder al weten in het tweede kwartaal meer auto's te hebben afgeleverd, na een zwak eerste kwartaal.
Alphabet liet maandag een plus optekenen van meer dan 2 procent en werd nu 0,4 procent meer waard in aanloop naar de cijfers.
De euro was 1,0847 dollar waard, tegen 1,0882 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1,2 procent goedkoper en kostte 77,44 dollar. Brentolie daalde 1,1 procent in prijs tot 81,52 dollar per vat.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG/AFP) - AI-bedrijf Anthropic, bekend van chatbot Claude, heeft bij de Amerikaanse beurstoezichthouder SEC vertrouwelijk documenten ingediend voor een beursnotering. Het bedrijf is in een race met rivaal OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, om mogelijk nog dit najaar een debuut op Wall Street te kunnen maken.
59 minuten geledenMIAMI (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse staat Florida klaagt ChatGPT-maker OpenAI aan vanwege de verzameling van gegevens van kinderen onder de 13 jaar. "Sam Altman (topman van OpenAI) en ChatGPT hebben de AI-race verkozen boven de veiligheid van kinderen", zei James Uthmeier, procureur-generaal van Florida, tijdens een persconferentie. "Ze hebben winst verkozen boven de publieke veiligheid. Dat pikken we hier in Florida niet."
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs is maandag licht hoger gesloten. Beleggers verwerkten onder meer het bericht dat Iran de communicatie met de Verenigde Staten staakt om de situatie in Libanon. De onderhandelingen met de Amerikanen zouden stilliggen totdat de VS de Iraanse eis van een volledig staakt-het-vuren in zowel Gaza als Libanon inwilligen. Ook zinspeelt het land op een zeeblokkade in de zeestraat Bab el Mandeb, aan de Rode Zee, hetzelfde als wat het al tijden met de Straat van Hormuz doet.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische overheid is niet welkom op de aanstaande grote wapenbeurs bij Parijs. Dat geldt ook voor sommige Israëlische defensiebedrijven, zegt het Israëlische ministerie van Defensie. Zij mogen alleen luchtverdedigingssystemen aan de man brengen op de zogeheten Eurosatory.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Ruimtevaartbedrijf SpaceX reserveert tot 5 procent van de aandelen voor bepaalde werknemers en familie en vrienden van leidinggevenden bij de komende beursgang. Dat staat in een aangepaste aanvraag van het bedrijf van Elon Musk. De verwachting is dat het bedrijf op 12 juni naar de beurs gaat.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Nvidia ging maandag 3,5 procent omhoog op de beurzen in New York. Beleggers reageerden enthousiast op de aankondiging van een nieuwe chip voor personal computers (pc's) door de grootste verkoper van AI-chips ter wereld. Met de nieuwe chip wil Nvidia AI-functionaliteit naar laptops en desktopcomputers brengen. De chip is het resultaat van een driejarige samenwerking met Microsoft om "de pc opnieuw uit te vinden" voor het AI-tijdperk, zei Nvidia-topman Jensen Huang. Het aandeel Microsoft steeg 2,5 procent.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Stephen van Rooyen wordt de topman van het nieuw te vormen telecomconcern Ziggo Group. Dat meldt moederbedrijf Liberty Global. Van Rooyen is nu de baas van VodafoneZiggo, dat samen met het Belgische Telenet de Ziggo Group gaat vormen. De verwachting is dat de oprichting in het derde kwartaal van dit jaar is afgerond.
4 uur geleden