Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chipbedrijf NXP onderuit op Wall Street na cijfers

Chipbedrijf NXP onderuit op Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - De in New York genoteerde Nederlandse chipproducent NXP Semiconductors stond dinsdag bij de verliezers op de aandelenbeurzen op Wall Street na bekendmaking van tegenvallende kwartaalcijfers. Ook andere grote bedrijven waaronder autoconcern General Motors (GM) en pakketbezorger UPS maakten resultaten bekend. Na het slot van de Amerikaanse beurshandel komen nog cijferpublicaties van Tesla en Google-moederconcern Alphabet.

NXP zakte in de vroege handel in New York met 7,9 procent. De chipfabrikant boekte in het tweede kwartaal van dit jaar minder winst en omzet en wees daarbij op "uitdagende" marktomstandigheden. NXP verwacht in het huidige kwartaal wel weer te kunnen groeien.

UPS dook ruim 10 procent in het rood omdat de prestaties over de afgelopen periode tegenvielen. De resultaten van GM waren wel beter dan verwacht, maar het aandeel verloor desondanks 2,8 procent.

Spotify

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening 0,2 procent lager op 40.354 punten. De breed samengestelde S&P 500-index zakte een fractie tot 5561 punten en de technologiebeurs Nasdaq verloor 0,1 procent tot 17.984 punten. Op maandag waren nog winsten tot 1,6 procent te zien op de koersenborden in New York.

Muziekstreamingdienst Spotify werd 14,7 procent hoger gezet. Spotify heeft in het tweede kwartaal het aantal abonnees zien stijgen en zette een recordwinst in de boeken.

Tabaksproducent Philip Morris International verhoogde de winstverwachting voor het gehele jaar en klom daarop 2,8 procent. Frisdrankmaker Coca-Cola meldde eveneens cijfers en kwam met een verhoging van de omzetverwachting voor dit jaar. Dat aandeel ging 1,6 procent vooruit.

Tesla

Tesla steeg 0,6 procent. Op maandag werd het aandeel nog ruim 5 procent meer waard. Tesla liet eerder al weten in het tweede kwartaal meer auto's te hebben afgeleverd, na een zwak eerste kwartaal.

Alphabet liet maandag een plus optekenen van meer dan 2 procent en werd nu 0,4 procent meer waard in aanloop naar de cijfers.

De euro was 1,0847 dollar waard, tegen 1,0882 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1,2 procent goedkoper en kostte 77,44 dollar. Brentolie daalde 1,1 procent in prijs tot 81,52 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Eigenaar modeketen Mango opgepakt voor onderzoek naar dood vader

BARCELONA (ANP/BLOOMBERG) - De eigenaar van de Spaanse modeketen Mango, Jonathan Andic, is gearresteerd in verband met de dood van zijn vader. Hij wordt verdacht van mogelijke betrokkenheid bij de dood van Mango-oprichter Isak Andic, die in december 2024 om het leven kwam. Dat gebeurde nadat hij tijdens een wandeling met zijn zoon Jonathan van een klif viel.

29 minuten geleden
Meer winst en omzet voor honderdjarige HEMA

AMSTERDAM (ANP) - HEMA heeft in 2025 opnieuw meer omzet en meer winst geboekt. De warenhuisketen vernieuwt veel winkels, wat aanslaat bij klanten, licht topvrouw Saskia Egas Reparaz toe aan het ANP. HEMA viert dit jaar zijn honderdjarige bestaan.

31 minuten geleden
Japanse economie groeit sterker dan verwacht in eerste kwartaal

TOKIO (ANP/AFP/RTR) - De economie van Japan, de op drie na grootste ter wereld, is in het eerste kwartaal van 2026 sterker gegroeid dan verwacht. De groei werd gestuwd door een sterke export en binnenlandse consumptie. Het groeicijfer geeft echter nog niet de volledige impact weer van de oorlog in het Midden-Oosten, die eind februari begon.

4 uur geleden
Wall Street herstelt deels na uitspraak Trump over aanval op Iran

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten wisten maandag in het laatste handelsuur een belangrijk deel van de eerdere verliezen goed te maken. Dat gebeurde nadat de Amerikaanse president Donald Trump had gezegd dat een op dinsdag voorziene aanval op Iran niet doorgaat. Er zijn momenteel diplomatieke inspanningen om Iran en de VS tot een overeenkomst te brengen. De aanval is volgens hem tot nader order uitgesteld.

13 uur geleden
Schiphol onzeker over wachttijden na wijziging beveiligingsaanpak

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol kan niet uitsluiten dat er dinsdag opnieuw lange wachtrijen bij de beveiliging ontstaan, zoals maandag het geval was. "Op basis van de ontwikkeling die we vanochtend hebben meegemaakt, durven we nog niet te zeggen wat het beeld dinsdag definitief zal zijn", zegt een woordvoerder van de luchthaven.

13 uur geleden
Elon Musk verliest rechtszaak tegen OpenAI

OAKLAND (ANP/RTR) - Een Amerikaanse jury heeft Elon Musk maandag in het ongelijk gesteld in zijn rechtszaak tegen OpenAI, het moederbedrijf van ChatGPT. De jury vond dat het bedrijf niet verantwoordelijk kan worden gehouden voor het feit dat het volgens Musk zou zijn afgeweken van zijn oorspronkelijke doel: de mensheid helpen. Daarbij was de wettelijke termijn om de zaak aan te spannen volgens de jury al verstreken.

15 uur geleden
Petrogas begint arbitragezaak tegen Nederland

DEN HAAG (ANP) - Het olie- en gasbedrijf Petrogas uit Oman heeft een internationale arbitrageprocedure tegen Nederland aangespannen. Dat laat minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel, D66) weten. Volgens de onderneming heeft Nederland een investeringsverdrag met Oman geschonden.

16 uur geleden