Chipbedrijf NXP onderuit op Wall Street na cijfers
NEW YORK (ANP) - De in New York genoteerde Nederlandse chipproducent NXP Semiconductors stond dinsdag bij de verliezers op de aandelenbeurzen op Wall Street na bekendmaking van tegenvallende kwartaalcijfers. Ook andere grote bedrijven waaronder autoconcern General Motors (GM) en pakketbezorger UPS maakten resultaten bekend. Na het slot van de Amerikaanse beurshandel komen nog cijferpublicaties van Tesla en Google-moederconcern Alphabet.
NXP zakte in de vroege handel in New York met 7,9 procent. De chipfabrikant boekte in het tweede kwartaal van dit jaar minder winst en omzet en wees daarbij op "uitdagende" marktomstandigheden. NXP verwacht in het huidige kwartaal wel weer te kunnen groeien.
UPS dook ruim 10 procent in het rood omdat de prestaties over de afgelopen periode tegenvielen. De resultaten van GM waren wel beter dan verwacht, maar het aandeel verloor desondanks 2,8 procent.
Spotify
De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening 0,2 procent lager op 40.354 punten. De breed samengestelde S&P 500-index zakte een fractie tot 5561 punten en de technologiebeurs Nasdaq verloor 0,1 procent tot 17.984 punten. Op maandag waren nog winsten tot 1,6 procent te zien op de koersenborden in New York.
Muziekstreamingdienst Spotify werd 14,7 procent hoger gezet. Spotify heeft in het tweede kwartaal het aantal abonnees zien stijgen en zette een recordwinst in de boeken.
Tabaksproducent Philip Morris International verhoogde de winstverwachting voor het gehele jaar en klom daarop 2,8 procent. Frisdrankmaker Coca-Cola meldde eveneens cijfers en kwam met een verhoging van de omzetverwachting voor dit jaar. Dat aandeel ging 1,6 procent vooruit.
Tesla
Tesla steeg 0,6 procent. Op maandag werd het aandeel nog ruim 5 procent meer waard. Tesla liet eerder al weten in het tweede kwartaal meer auto's te hebben afgeleverd, na een zwak eerste kwartaal.
Alphabet liet maandag een plus optekenen van meer dan 2 procent en werd nu 0,4 procent meer waard in aanloop naar de cijfers.
De euro was 1,0847 dollar waard, tegen 1,0882 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1,2 procent goedkoper en kostte 77,44 dollar. Brentolie daalde 1,1 procent in prijs tot 81,52 dollar per vat.
Meer uit Financieel
ROME (ANP/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen energieprijzen door het conflict raken de groei van de Italiaanse economie. Dat zegt de Italiaanse centrale bank. Het negatieve effect hangt wel sterk af van de duur en omvang van de oorlog. Als de oorlog snel is afgelopen, zal de impact beperkt blijven. Maar bij een langdurige strijd wordt de economie zeer hard geraakt, aldus de centrale bank.
4 uur geledenIJMUIDEN (ANP) - Tata Steel legt zijn Direct Sheet Plant (DSP), oftewel gietwalsinstallatie, in IJmuiden tijdelijk stil. Volgens Tata Steel hebben recente metingen laten zien dat bij een schoorsteen bij de DSP de uitstoot van chroom-6 hoger is dan de wettelijke norm.
6 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De beloning van topvrouw Marjan Rintel van KLM is vorig jaar met bijna 32 procent gestegen. De toename valt samen met een besparingsoperatie bij de luchtvaartmaatschappij, bedoeld om de winstgevendheid te verbeteren.
7 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Israël heeft de productie bij het enorme Leviathan-gasveld voor de Israëlische kust weer hervat. De productie werd aan het begin van de oorlog met Iran stilgelegd uit veiligheidsoverwegingen. Dat gasveld is belangrijk voor de export van Israëlisch gas naar Egypte en Jordanië.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De werkgelegenheid in de Verenigde Staten heeft in maart forse groei laten zien na de sterke krimp een maand eerder. Volgens het maandelijkse banenrapport van de Amerikaanse overheid ging het om een groei met 178.000 arbeidsplaatsen. In februari kromp de arbeidsmarkt in de grootste economie ter wereld nog met een bijgestelde 133.000 banen.
8 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen dreigen over zes weken vluchten te moeten gaan annuleren als de Straat van Hormuz afgesloten blijft. Het tekort aan kerosine zal dan ook de vanuit Nederland actieve maatschappijen raken, waarschuwt branchevereniging BARIN. Vooral intercontinentale vluchten zullen dan worden geschrapt om brandstof te besparen, verwacht voorzitter Marnix Fruitema.
10 uur geledenROME (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten stuwt ook de wereldwijde voedselprijzen. Volgens de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO) stegen deze in maart voor de tweede maand op rij, gedreven door met name hogere energieprijzen.
11 uur geleden