Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chipbedrijf Nvidia meer waard op de beurs dan Amazon

Chipbedrijf Nvidia meer waard op de beurs dan Amazon

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Nvidia heeft maandag Amazon in marktwaarde ingehaald. De beurswaarde van het grote chipconcern wordt aangejaagd door de sterk stijgende vraag naar chips die gebruikt worden voor toepassingen rond kunstmatige intelligentie (AI).

Nvidia steeg op Wall Street naar een marktwaarde van 1,83 biljoen dollar, tegenover het webwinkelconcern dat 1,8 biljoen dollar waard was. De chipmaker is daarmee het vierde meest waardevolle Amerikaanse beursgenoteerde bedrijf, na Microsoft, Apple en Google-moeder Alphabet.

Het Amerikaanse bedrijf is momenteel de belangrijkste speler met chips voor het trainen van grote datamodellen die worden gebruikt voor AI. Nvidia is sinds begin dit jaar tot nu toe al 600 miljard dollar in marktwaarde gegroeid.

Amazon is ook aan een goed jaar begonnen. Beleggers reageerden onlangs nog verheugd op sterke verkopen in het vierde kwartaal en een winstvoorspelling die de verwachtingen overtrof.

Meer uit Financieel

Intel en Amazon hard onderuit op Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Intel en Amazon gingen vrijdag hard onderuit op de beurzen in New York na tegenvallende kwartaalberichten. Chipproducent Intel, een belangrijke klant van de chipmachines van ASML, raakte ruim een kwart aan beurswaarde kwijt. Het bedrijf kampt met een vertraging in de markt voor pc's en gaf een zwakke verwachting af voor het huidige kwartaal. Intel waarschuwde ook dat het dit jaar meer geld zal uitgeven dan er binnenkomt.

33 minuten geleden
Chemiebedrijf Evonik verwerpt ook hoger overnamebod van BASF

ESSEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Duitse chemieconcern Evonik Industries heeft een nieuw overnamebod van zijn grotere Duitse branchegenoot verworpen. BASF bood 11,2 miljard euro voor Evonik. Evonik zegt zich te willen richten op zijn strategie als zelfstandig bedrijf.

1 uur geleden
Binance reserveert miljarden voor verliezen na aanval cryptobeurs

ABU DHABI (ANP) - Binance heeft al meer dan 6,3 miljard dollar aan bedrijfsmiddelen apart gezet om de gevolgen op te vangen van de aanval waar de grootste cryptobeurs ter wereld door is getroffen. Van het bedrag wordt 5 miljard dollar aangehouden in precies de digitale munten die zijn getroffen, meldt het bedrijf.

2 uur geleden
Winsten oliebedrijven ExxonMobil en Chevron hard omhoog

HOUSTON (ANP) - De grote Amerikaanse olie- en gasbedrijven ExxonMobil en Chevron hebben in het afgelopen kwartaal de winsten sterk zien stijgen door de hoge energieprijzen vanwege de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. Bij ExxonMobil, de grootste oliemaatschappij van de Verenigde Staten, verdubbelde de winst op jaarbasis ruimschoots naar 15,4 miljard dollar, omgerekend 13,8 miljard euro.

2 uur geleden
Minister: economische groei geen vanzelfsprekendheid

DEN HAAG (ANP) - Het is goed dat de economische groei ondanks geopolitieke spanningen veerkrachtig blijft, maar Nederland moet ervoor waken dit als een vanzelfsprekendheid te zien. Dat zegt minister van Economische Zaken Heleen Herbert (CDA) in een reactie op de recentste groeicijfers die het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) vrijdag publiceerde.

3 uur geleden
Economie eurozone groeit met 0,4 procent in derde kwartaal

LUXEMBURG (ANP) - De economie van de eurozone is in het derde kwartaal met 0,4 procent gegroeid ten opzichte van het tweede kwartaal, meldt statistiekbureau Eurostat op basis van voorlopige cijfers. De economische groei van het eurogebied viel daarmee iets terug, na een groei van 0,6 procent in het tweede kwartaal. De groei viel wel hoger uit dan de 0,2 procent die economen hadden verwacht, wat aantoont dat het landenblok de gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten goed weet op te vangen.

3 uur geleden
Winst Audi keldert bijna 90 procent door zwakke verkopen in China

INGOLSTADT (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Autofabrikant Audi heeft de winst in het derde kwartaal van 2026 flink zien kelderen door zwakke verkopen in China en toenemende concurrentie op de Europese markt. De dochteronderneming van de Duitse autogroep Volkswagen verlaagde ook de winstverwachting voor het hele jaar en kijkt naar verdere kostenbesparingen.

4 uur geleden