Chipbedrijf Nvidia meer waard op de beurs dan Amazon
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Nvidia heeft maandag Amazon in marktwaarde ingehaald. De beurswaarde van het grote chipconcern wordt aangejaagd door de sterk stijgende vraag naar chips die gebruikt worden voor toepassingen rond kunstmatige intelligentie (AI).
Nvidia steeg op Wall Street naar een marktwaarde van 1,83 biljoen dollar, tegenover het webwinkelconcern dat 1,8 biljoen dollar waard was. De chipmaker is daarmee het vierde meest waardevolle Amerikaanse beursgenoteerde bedrijf, na Microsoft, Apple en Google-moeder Alphabet.
Het Amerikaanse bedrijf is momenteel de belangrijkste speler met chips voor het trainen van grote datamodellen die worden gebruikt voor AI. Nvidia is sinds begin dit jaar tot nu toe al 600 miljard dollar in marktwaarde gegroeid.
Amazon is ook aan een goed jaar begonnen. Beleggers reageerden onlangs nog verheugd op sterke verkopen in het vierde kwartaal en een winstvoorspelling die de verwachtingen overtrof.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met een gemengd beeld een extra lang weekend ingegaan. Verliezen voor techaandelen drukten op de graadmeters, hoewel nieuwe banencijfers de aandelen van veel andere bedrijven juist hoger zetten.
10 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Christine Lagarde sluit niet uit dat ze voor het einde van haar tweede termijn vertrekt als president van de Europese Centrale Bank (ECB). Ze houdt de mogelijkheid open om een "Europese stem" te laten horen tijdens de Franse presidentsverkiezingen volgend jaar, zegt ze tegen zakenkrant Les Echos.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werkgevers die de pensioenen voor hun personeel regelen bij verzekeraars of premiepensioeninstellingen, moeten haast maken met de overgang naar het nieuwe pensioenstelsel. De transitie bij deze categorie pensioenen gaat nog te langzaam, stelt het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid in een voortgangsrapport.
2 uur geledenCAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Nederlanders hebben voor het eerst in drie jaar minder hypotheken aangevraagd, meldt De Hypotheker. Uit cijfers van de hypotheekadviseur komt naar voren dat in het afgelopen kwartaal 3 procent minder aanvragen zijn gedaan dan een jaar geleden. Vooral voor bijvoorbeeld het verbouwen of verduurzamen van een woning zijn minder verzoeken gedaan.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - FNV is blij dat het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid het RIVM heeft gevraagd een onderzoek in te stellen naar de gezondheidsschade door de uitstoot van vliegtuigmotoren onder medewerkers op Schiphol. Dat is volgens de vakbond hard nodig voor de duizenden werknemers die dagelijks in de vliegtuiguitstoot werken.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is donderdag met een klein verlies gesloten, waarmee de beurs in Amsterdam uit de toon viel tussen andere Europese beurzen. Daar bouwden de graadmeters hun winsten juist uit na nieuws over een zwakker dan verwachte banengroei in de Verenigde Staten. Die verkleinen mogelijk de kans op een renteverhoging door de Federal Reserve.
4 uur geledenAUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Tesla heeft in het tweede kwartaal een kwart meer auto's verkocht dan in dezelfde periode vorig jaar. Daarmee toont de fabrikant van elektrische auto's, geleid door Elon Musk, herstel na een forse daling van de verkopen vorig jaar.
6 uur geleden