Chipbedrijf Micron Technology keldert op Wall Street na cijfers
NEW YORK (ANP) - Micron Technology ging donderdag hard onderuit op de aandelenbeurzen in New York. De grootste producent van geheugenchips van de Verenigde Staten presteerde afgelopen kwartaal in lijn met de verwachtingen van analisten en beleggers. De vooruitzichten van het bedrijf vielen echter flink tegen.
Volgens Micron blijven de orders voor chips voor toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) wel sterk, maar blijft de vraag naar chips voor smartphones en computers traag. Het aandeel werd daarop 16 procent lager gezet.
De Dow-Jonesindex veerde op na het forse koersverlies een dag eerder en noteerde kort na opening van de markt 1 procent hoger op 42.770 punten. De index van de dertig grootste Amerikaanse bedrijven sloot woensdag voor de tiende dag op rij lager en kende daarmee de langste verliesreeks sinds 1974. De brede S&P 500-index won 0,9 procent tot 5924 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg 0,8 procent tot 19.531 punten. De S&P 500 en de Nasdaq verloren een dag eerder nog 3 en 3,6 procent.
Rentebesluit
Het rentebesluit van de Federal Reserve zorgde woensdag voor een flinke verkoopgolf op Wall Street. De Amerikaanse centrale bank verlaagde zoals verwacht het rentetarief met een kwart procentpunt, maar verklaarde voorzichtiger te zijn geworden met verdere renteverlagingen. De Fed verwacht nu in 2025 slechts twee keer de rente te verlagen. Eerder ging de centrale bank nog uit van vier renteverlagingen in het nieuwe jaar en ook beleggers hadden op meer verlagingen gehoopt.
Door het vooruitzicht dat de leenkosten in de VS minder hard dalen dan verwacht, gingen woensdag vooral de grote techbedrijven omlaag. De meeste grote Amerikaanse techconcerns krabbelden donderdag echter weer op. Zo won de elektrische autofabrikant Tesla 1,2 procent, na een koersval van ruim 8 procent een dag eerder. AI-chipbedrijf Nvidia, dat de afgelopen dagen al flink onder druk stond, steeg nu 0,9 procent.
Arbeidsmarkt
SentinelOne won bijna 4 procent. Het cyberbeveiligingsbedrijf werd door zakenbank Jefferies op de kooplijst gezet.
Beleggers verwerkten daarnaast nog nieuwe gegevens over de Amerikaanse arbeidsmarkt. Zo vielen de aanvragen voor werkloosheidsuitkeringen iets lager uit dan verwacht.
De euro was 1,0402 dollar waard, tegen 1,0471 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,7 procent meer op 71,10 dollar per vat. Brentolie werd 0,4 procent duurder op 73,70 dollar per vat.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse bedrijfsleven is blij dat de Europese Commissie voorstelt om projecten voor de uitbreiding van het stroomnet een vrijstelling te gunnen voor de stikstofuitstoot. Het dagelijks bestuur van de Europese Unie presenteerde woensdag plannen om Europese elektriciteitsnetten versneld uit te breiden en te moderniseren. De tijdelijke stikstofuitstoot bij die bouwprojecten mag op "geen enkele manier" een belemmering zijn voor de snelle ingebruikname van de energienetten, schrijft de Commissie in het voorstel.
40 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een verlies gesloten. Ook op andere Europese beurzen waren voornamelijk minnen te zien op de koersenborden, in afwachting van het rentebesluit van de Federal Reserve in de Verenigde Staten.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Pensioenfonds Detailhandel heeft bestuurders van de failliete elektronicawinkelketen BCC voor de rechter gedaagd. Het fonds beschuldigt het in 2023 omgevallen bedrijf ervan te weinig pensioenpremies te hebben afgedragen en eist 7,5 miljoen euro. Dat staat in een faillissementsverslag waar RTL Z eerder over schreef.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met kleine koersbewegingen geopend. Beleggers op Wall Street zijn in afwachting van het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank later op de dag. Naar verwachting verlaagt de Federal Reserve de rente dan voor de derde keer op rij om zo de economie en arbeidsmarkt te stimuleren. Fed-voorzitter Jerome Powell geeft dan ook een toelichting op het rentebesluit.
3 uur geledenNEW DELHI (ANP/RTR) - De Indiase toezichthouder voor burgerluchtvaart grijpt harder in bij de geplaagde luchtvaartmaatschappij IndiGo, die onder leiding staat van de Nederlandse topman Pieter Elbers. De luchtvaartautoriteit heeft eigen personeel ingezet op het hoofdkantoor van IndiGo om de dagelijkse operatie en het herstel van de maatschappij na de massale vluchtuitval te volgen.
6 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De door de rechter aangestelde beheerders van de Nijmeegse chipfabrikant Nexperia zijn uitgenodigd in Beijing voor een gesprek met het Chinese moederbedrijf Wingtech. Dat meldt een bron aan persbureau Reuters.
7 uur geledenLEUSDEN (ANP) - Nederlanders hebben tot en met oktober van dit jaar 5 procent minder vakanties naar de Verenigde Staten geboekt, meldt reisbranchevereniging ANVR. In september en oktober is echter een omslag te zien, de boekingen liggen in deze maanden juist "substantieel hoger" dan vorig jaar.
7 uur geleden