Chipbedrijf Micron Technology keldert op Wall Street na cijfers
NEW YORK (ANP) - Micron Technology ging donderdag hard onderuit op de aandelenbeurzen in New York. De grootste producent van geheugenchips van de Verenigde Staten presteerde afgelopen kwartaal in lijn met de verwachtingen van analisten en beleggers. De vooruitzichten van het bedrijf vielen echter flink tegen.
Volgens Micron blijven de orders voor chips voor toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) wel sterk, maar blijft de vraag naar chips voor smartphones en computers traag. Het aandeel werd daarop 16 procent lager gezet.
De Dow-Jonesindex veerde op na het forse koersverlies een dag eerder en noteerde kort na opening van de markt 1 procent hoger op 42.770 punten. De index van de dertig grootste Amerikaanse bedrijven sloot woensdag voor de tiende dag op rij lager en kende daarmee de langste verliesreeks sinds 1974. De brede S&P 500-index won 0,9 procent tot 5924 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg 0,8 procent tot 19.531 punten. De S&P 500 en de Nasdaq verloren een dag eerder nog 3 en 3,6 procent.
Rentebesluit
Het rentebesluit van de Federal Reserve zorgde woensdag voor een flinke verkoopgolf op Wall Street. De Amerikaanse centrale bank verlaagde zoals verwacht het rentetarief met een kwart procentpunt, maar verklaarde voorzichtiger te zijn geworden met verdere renteverlagingen. De Fed verwacht nu in 2025 slechts twee keer de rente te verlagen. Eerder ging de centrale bank nog uit van vier renteverlagingen in het nieuwe jaar en ook beleggers hadden op meer verlagingen gehoopt.
Door het vooruitzicht dat de leenkosten in de VS minder hard dalen dan verwacht, gingen woensdag vooral de grote techbedrijven omlaag. De meeste grote Amerikaanse techconcerns krabbelden donderdag echter weer op. Zo won de elektrische autofabrikant Tesla 1,2 procent, na een koersval van ruim 8 procent een dag eerder. AI-chipbedrijf Nvidia, dat de afgelopen dagen al flink onder druk stond, steeg nu 0,9 procent.
Arbeidsmarkt
SentinelOne won bijna 4 procent. Het cyberbeveiligingsbedrijf werd door zakenbank Jefferies op de kooplijst gezet.
Beleggers verwerkten daarnaast nog nieuwe gegevens over de Amerikaanse arbeidsmarkt. Zo vielen de aanvragen voor werkloosheidsuitkeringen iets lager uit dan verwacht.
De euro was 1,0402 dollar waard, tegen 1,0471 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,7 procent meer op 71,10 dollar per vat. Brentolie werd 0,4 procent duurder op 73,70 dollar per vat.
Meer uit Financieel
ZEIST (ANP) - Het aantal juridische conflicten over de koop en verkoop van woningen neemt toe, ziet verzekeraar Achmea. Die trend wordt door de verzekeraar toegeschreven aan de krapte op de woningmarkt. Achmea Rechtsbijstand ontving vorig jaar 3600 meldingen van geschillen tussen kopers en verkopers, een toename van ruim 14 procent.
1 uur geledenSEATTLE (ANP) - Webwinkelconcern Amazon is van plan volgende week een tweede ronde van ontslagen door te voeren als onderdeel van een breder doel om zo'n 30.000 kantoorfuncties te schrappen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Autofabrikant Tesla was donderdag een duidelijke winnaar op de beurs in New York. Beleggers leken vooral positief over nieuws dat het bedrijf begint met het aanbieden van echte Robotaxi-ritten in het Texaanse Austin. Dat wordt gezien als een belangrijke mijlpaal. Verder kondigde topman Elon Musk vanuit Davos aan dat Tesla waarschijnlijk tegen het einde van volgend jaar mensachtige Optimus-robots gaat verkopen aan het grote publiek.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Lingerieketen Hunkemöller hoeft een groep boze investeerders geen inzage te geven in documenten rond de "onteigening" van hun obligaties. De rechter in Amsterdam wees door de investeerders ingediende vorderingen donderdag af en noemde de zaak te prematuur en te speculatief.
3 uur geledenBROOMFIELD (ANP/BLOOMBERG) - LEGO-fans kunnen binnenkort de kenmerkende kleurrijke steentjes van het merk aan hun voeten dragen. De Amerikaanse maker van plastic klompen Crocs is een meerjarige samenwerking aangegaan met de Deense speelgoedfabrikant. Crocs wil dit voorjaar klompen in de vorm van LEGO-steentjes op de markt brengen, in een poging om nieuwe consumenten te trekken.
4 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De beperkingen op particuliere investeringen in de oliesector van Venezuela worden opgeheven. Het Venezolaanse parlement heeft donderdag voor een voorstel daartoe gestemd. Dat lijkt de weg vrij te maken voor de terugkeer van Amerikaanse oliemaatschappijen.
5 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse gamesontwikkelaar Ubisoft heeft donderdag op de beurs in Parijs zijn grootste koersdaling ooit laten zien. Nadat de maker van Assassin's Creed aankondigde dat het gameprojecten zou annuleren, studio's zou sluiten en zijn verwachtingen zou bijstellen, verloren de aandelen bijna 40 procent van hun waarde.
6 uur geleden