Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chipbedrijf Micron Technology keldert op Wall Street na cijfers

Chipbedrijf Micron Technology keldert op Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Micron Technology ging donderdag hard onderuit op de aandelenbeurzen in New York. De grootste producent van geheugenchips van de Verenigde Staten presteerde afgelopen kwartaal in lijn met de verwachtingen van analisten en beleggers. De vooruitzichten van het bedrijf vielen echter flink tegen.

Volgens Micron blijven de orders voor chips voor toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) wel sterk, maar blijft de vraag naar chips voor smartphones en computers traag. Het aandeel werd daarop 16 procent lager gezet.

De Dow-Jonesindex veerde op na het forse koersverlies een dag eerder en noteerde kort na opening van de markt 1 procent hoger op 42.770 punten. De index van de dertig grootste Amerikaanse bedrijven sloot woensdag voor de tiende dag op rij lager en kende daarmee de langste verliesreeks sinds 1974. De brede S&P 500-index won 0,9 procent tot 5924 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg 0,8 procent tot 19.531 punten. De S&P 500 en de Nasdaq verloren een dag eerder nog 3 en 3,6 procent.

Rentebesluit

Het rentebesluit van de Federal Reserve zorgde woensdag voor een flinke verkoopgolf op Wall Street. De Amerikaanse centrale bank verlaagde zoals verwacht het rentetarief met een kwart procentpunt, maar verklaarde voorzichtiger te zijn geworden met verdere renteverlagingen. De Fed verwacht nu in 2025 slechts twee keer de rente te verlagen. Eerder ging de centrale bank nog uit van vier renteverlagingen in het nieuwe jaar en ook beleggers hadden op meer verlagingen gehoopt.

Door het vooruitzicht dat de leenkosten in de VS minder hard dalen dan verwacht, gingen woensdag vooral de grote techbedrijven omlaag. De meeste grote Amerikaanse techconcerns krabbelden donderdag echter weer op. Zo won de elektrische autofabrikant Tesla 1,2 procent, na een koersval van ruim 8 procent een dag eerder. AI-chipbedrijf Nvidia, dat de afgelopen dagen al flink onder druk stond, steeg nu 0,9 procent.

Arbeidsmarkt

SentinelOne won bijna 4 procent. Het cyberbeveiligingsbedrijf werd door zakenbank Jefferies op de kooplijst gezet.

Beleggers verwerkten daarnaast nog nieuwe gegevens over de Amerikaanse arbeidsmarkt. Zo vielen de aanvragen voor werkloosheidsuitkeringen iets lager uit dan verwacht.

De euro was 1,0402 dollar waard, tegen 1,0471 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,7 procent meer op 71,10 dollar per vat. Brentolie werd 0,4 procent duurder op 73,70 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Bloomberg: Nederlandse weigering Argentijns sojameel raakt handel

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Nederlandse autoriteiten hebben deze maand minstens twee ladingen Argentijns sojameel geweigerd nadat niet-goedgekeurd genetisch gemodificeerd materiaal werd aangetroffen. Dat ontdekte persbureau Bloomberg op basis van meldingen op de site van de Europese Commissie. Volgens Bloomberg dreigt hierdoor een belangrijke handelsstroom te worden verstoord.

7 minuten geleden
Shell-topman ziet energietekorten tot in 2027 bij lange blokkade

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De tekorten aan olie en vloeibaar gemaakt aardgas (lng) veroorzaakt door de blokkade van de Straat van Hormuz zullen waarschijnlijk nog maanden aanhouden en mogelijk zelfs tot volgend jaar duren. Dat zei topman Wael Sawan van olie- en gasconcern Shell in een interview met Bloomberg TV.

28 minuten geleden
Aantal stakingen daalt verder, maar ze duren langer

DEN HAAG (ANP) - Het aantal stakingen op het werk is in 2025 verder afgenomen. Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) telde 23 stakingen, 13 minder dan in 2024. Na de piek van 52 stakingen in 2023, onder meer door de hoge inflatie, komt het aantal nu weer uit op het gemiddelde niveau van deze eeuw.

1 uur geleden
Aantal mensen met minimumloonbaan licht gedaald in 2025

DEN HAAG (ANP) - Het aantal mensen van 15 jaar en ouder met een baan tegen minimumloon is in 2025 licht afgenomen ten opzichte van een jaar eerder. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) ging het om 610.000 mensen, ongeveer 6000 minder dan in 2024. Dit komt neer op 6,7 procent van alle werknemers.

1 uur geleden
Rotterdamse ondernemer Van der Vorm (67) overleden

ROTTERDAM (ANP) - Voormalig topman van investeringsmaatschappij HAL Martijn van der Vorm is op 67-jarige leeftijd overleden. Dat heeft het bedrijf dinsdag bekendgemaakt. Van der Vorm was 21 jaar voorzitter van de raad van bestuur en tot mei 2025 voorzitter van de raad van commissarissen.

8 uur geleden
Meer omzet en winst voor Eindhovense chipfabrikant NXP

EINDHOVEN (ANP) - De Eindhovense chipfabrikant NXP Semiconductors, met een beursnotering in New York, heeft in het eerste kwartaal van dit jaar de opbrengsten zien stijgen. Ook de winst nam toe, werd dinsdag bekend.

9 uur geleden
Zorgen over OpenAI en duurdere olie duwen Wall Street in het rood

NEW YORK (ANP) - Beleggers in New York verzilverden dinsdag een deel van hun winsten, na de recordstanden op de koersenborden vorige week. Het sentiment werd gedrukt door stijgende olieprijzen en een zorgwekkend bericht over AI-bedrijf OpenAI.

9 uur geleden