Chipbedrijf Micron Technology keldert op Wall Street na cijfers
NEW YORK (ANP) - Micron Technology ging donderdag hard onderuit op de aandelenbeurzen in New York. De grootste producent van geheugenchips van de Verenigde Staten presteerde afgelopen kwartaal in lijn met de verwachtingen van analisten en beleggers. De vooruitzichten van het bedrijf vielen echter flink tegen.
Volgens Micron blijven de orders voor chips voor toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) wel sterk, maar blijft de vraag naar chips voor smartphones en computers traag. Het aandeel werd daarop 16 procent lager gezet.
De Dow-Jonesindex veerde op na het forse koersverlies een dag eerder en noteerde kort na opening van de markt 1 procent hoger op 42.770 punten. De index van de dertig grootste Amerikaanse bedrijven sloot woensdag voor de tiende dag op rij lager en kende daarmee de langste verliesreeks sinds 1974. De brede S&P 500-index won 0,9 procent tot 5924 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg 0,8 procent tot 19.531 punten. De S&P 500 en de Nasdaq verloren een dag eerder nog 3 en 3,6 procent.
Rentebesluit
Het rentebesluit van de Federal Reserve zorgde woensdag voor een flinke verkoopgolf op Wall Street. De Amerikaanse centrale bank verlaagde zoals verwacht het rentetarief met een kwart procentpunt, maar verklaarde voorzichtiger te zijn geworden met verdere renteverlagingen. De Fed verwacht nu in 2025 slechts twee keer de rente te verlagen. Eerder ging de centrale bank nog uit van vier renteverlagingen in het nieuwe jaar en ook beleggers hadden op meer verlagingen gehoopt.
Door het vooruitzicht dat de leenkosten in de VS minder hard dalen dan verwacht, gingen woensdag vooral de grote techbedrijven omlaag. De meeste grote Amerikaanse techconcerns krabbelden donderdag echter weer op. Zo won de elektrische autofabrikant Tesla 1,2 procent, na een koersval van ruim 8 procent een dag eerder. AI-chipbedrijf Nvidia, dat de afgelopen dagen al flink onder druk stond, steeg nu 0,9 procent.
Arbeidsmarkt
SentinelOne won bijna 4 procent. Het cyberbeveiligingsbedrijf werd door zakenbank Jefferies op de kooplijst gezet.
Beleggers verwerkten daarnaast nog nieuwe gegevens over de Amerikaanse arbeidsmarkt. Zo vielen de aanvragen voor werkloosheidsuitkeringen iets lager uit dan verwacht.
De euro was 1,0402 dollar waard, tegen 1,0471 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,7 procent meer op 71,10 dollar per vat. Brentolie werd 0,4 procent duurder op 73,70 dollar per vat.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Steeds meer Nederlanders gebruiken AI-tools bij het plannen van hun vakantie, zo blijkt uit de zogenoemde vakantiemonitor van de ANWB. Kunstmatige hulpmiddelen zoals ChatGPT en Gemini worden niet alleen ingezet om inspiratie op te doen, maar ook om reisschema's samen te stellen, een passende bestemming te vinden en activiteiten te plannen. Zowel vooraf als tijdens de reis. Van alle Nederlanders gebruikt ruim 34 procent zo'n tool daarvoor.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen de handelsdag uitgegaan. Onder meer JPMorgan Chase ging omlaag, ondanks dat de grootste bank van de Verenigde Staten het beste vierde kwartaal ooit kende en beter presteerde dan verwacht. Het aandeel zakte 4,2 procent.
8 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Rusland heeft de controle overgenomen van de lokale dochteronderneming van Rockwool, meldt de Deense isolatiefabrikant. Het gaat om vier fabrieken in Rusland. Het bedrijf noemt de stap in een verklaring "onmiskenbaar illegaal".
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt binnen "enkele weken" zijn kandidaat voor de opvolging van Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell bekend te maken. Dat is ondanks de ontstane ophef over een onderzoek van het Amerikaanse ministerie van Justitie naar de huidige Fed-baas.
10 uur geledenARLINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Boeing heeft voor het eerst in zeven jaar meer vliegtuigorders binnengekregen dan de Europese concurrent Airbus. De Amerikaanse vliegtuigbouwer kreeg vorig jaar in totaal 1175 bestellingen voor verkeersvliegtuigen, terwijl dat er 1000 waren voor Airbus.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is dinsdag hoger geƫindigd en heeft daarmee de opmars voortgezet richting het historische niveau van 1000 punten. De Amsterdamse hoofdindex was maandag ook al geƫindigd op een nieuw slotrecord, onder aanvoering van chiptoeleverancier Besi.
12 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten dinsdag weinig beweging zien na het bereiken van nieuwe recordstanden een dag eerder. Beleggers verwerkten nieuwe inflatiegegevens van de Verenigde Staten. In december stegen de consumentenprijzen in de grootste economie ter wereld minder dan verwacht. Het meevallende inflatiecijfer versterkte de hoop op een verdere renteverlaging door de Federal Reserve.
14 uur geleden