Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chipbedrijf Intel verlaagt verwachtingen door zwakke vraag

Chipbedrijf Intel verlaagt verwachtingen door zwakke vraag

SANTA CLARA (ANP) - De Amerikaanse chipproducent Intel verlaagt opnieuw zijn omzetverwachtingen doordat de vraag naar datacenterchips terugloopt en mensen minder nieuwe computers kopen. Daarnaast gaat Intel de kosten de komende drie jaar met 10 miljard dollar verlagen. Naar verluidt is het bedrijf van plan 10.000 banen te schrappen.

Intel zag in het derde kwartaal de omzet met 20 procent dalen tot 15,3 miljard dollar in vergelijking met een jaar eerder. De nettowinst kelderde naar 1 miljard dollar, van 6,8 miljard dollar vorig jaar.

Het Californische bedrijf rekent nu voor het gehele jaar op een omzet tussen de 63 miljard tot 64 miljard dollar. Dat was eerder 65 miljard tot 68 miljard dollar. Ook de prognoses voor het vierde kwartaal werden verlaagd.

Extra maatregelen

In een toelichting zei topman Pat Gelsinger dat de economische omstandigheden steeds uitdagender worden. Hij had afgelopen zomer al gewaarschuwd dat er extra maatregelen genomen kunnen worden om de kosten te verlagen.

Intel had in juli wereldwijd bijna 114.000 werknemers in dienst. Volgens persbureau Bloomberg raakt het geplande banenverlies onder meer de onderdelen voor verkoop en marketing. Daar kan naar verluidt tot wel 20 procent van het personeelsbestand verdwijnen.

De Amerikaanse producent van harde schijven voor computers Seagate Technology maakte woensdag nog bekend 3000 banen te gaan schrappen in verband met de slechte omstandigheden op de computermarkt.

Meer uit Financieel

Problemen met watervoorziening op Londense luchthaven Gatwick

HORLEY (ANP/AFP) - De Londense luchthaven Gatwick kampt zondag midden in de drukke zomerperiode met een storing in de watervoorziening. Naar verluidt werken toiletten niet en zijn restaurants gesloten op de op een na drukste luchthaven van Groot-Brittannië.

11 uur geleden
Krant: UniCredit-topman ziet ruimte voor deal met Commerzbank

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De topman van het Italiaanse UniCredit heeft gezegd dat hij ruimte ziet voor een akkoord over de overname van het Duitse Commerzbank, waar de bank op aanstuurt. Daarmee toont hij zich optimistisch dat de gesprekken met de Duitse regering en andere betrokken partijen kunnen leiden tot een deal, nu de besprekingen worden hervat.

12 uur geleden
India: handelsoverleg met VS heeft geholpen bij exportvoordeel

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - India stelt dat handelsoverleg met de Verenigde Staten ervoor heeft gezorgd dat het land in de "onderste categorie" is geplaatst wat betreft de nieuwste importheffingen van de regering-Trump. Hierdoor behoudt het land een voordeel voor belangrijke exportproducten.

14 uur geleden
FT: defensiegiganten steken recordbedrag in militaire start-ups

FARNBOROUGH (ANP) - De grootste defensiebedrijven van de wereld hebben dit jaar een recordbedrag geïnvesteerd in militaire start-ups, in een poging zich aan te passen aan het snel veranderende karakter van moderne oorlogsvoering. Dat schrijft de Financial Times (FT) op basis van gegevens van bedrijfsanalysebureau Dealroom.

16 uur geleden
Premier Australië wil Trump bevragen over nieuwe heffingen

CANBERRA (ANP/BLOOMBERG) - De Australische premier Anthony Albanese heeft gezegd dat hij direct een beroep zal doen op de Amerikaanse president Donald Trump vanwege de nieuwe importheffingen die vanuit Washington zijn aangekondigd. Hij noemde deze tarieven onterecht.

17 uur geleden
Rusland verlengt exportverbod op benzine tot eind 2026

MOSKOU (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rusland verlengt het verbod op de export van benzine tot het einde van dit jaar. Het Russische exportverbod op diesel wordt opgeheven "als de markt herstelt", meldt het Russische persbureau Interfax op basis van uitspraken van vicepremier Alexander Novak.

1 dag geleden
VodafoneZiggo: niet actief gejaagd op Odido-klanten na hack

AMSTERDAM (ANP) - VodafoneZiggo is na de hack bij Odido "niet actief gaan jagen" op klanten van dat telecombedrijf. Dat zegt financieel topman Ritchy Drost van VodafoneZiggo in een interview in Het Financieele Dagblad.

1 dag geleden