Chipbedrijf Intel onderuit op Wall Street na resultaten
NEW YORK (ANP) - Intel behoorde vrijdag tot de verliezers op de aandelenbeurzen in New York. De chipproducent dook afgelopen kwartaal dieper in de rode cijfers. Ook verwacht het bedrijf in het huidige kwartaal meer verlies te lijden dan kenners hadden voorzien. De fabrikant ziet daarnaast af van plannen voor nieuwe fabrieken in Duitsland en Polen. Intel stelde de bouw van beide fabrieken vorig jaar al uit voor ongeveer twee jaar, in afwachting van marktontwikkelingen. Het aandeel werd 8 procent lager gezet.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening 0,2 procent hoger op 44.789 punten. De brede S&P 500 won 0,2 procent tot 6373 punten en de techgraadmeter Nasdaq was vlak op 21.049 punten.
De S&P 500 en de Nasdaq sloten donderdag op nieuwe recordniveaus door de hoop op een handelsdeal tussen de Europese Unie en de Verenigde Staten. De EU heeft nog tot 1 augustus om een handelsakkoord te sluiten en hoge Amerikaanse importheffingen van 30 procent te voorkomen. De VS bereikten eerder deze week al een deal met Japan waarbij heffingen van 15 procent werden afgesproken.
Naast de handelsonderhandelingen kijken beleggers uit naar het rentebesluit van de Federal Reserve volgende week. Ondanks de herhaaldelijke oproepen van president Donald Trump om de rente te verlagen, zal de centrale bank de rente waarschijnlijk opnieuw onveranderd laten.
Trump en Fed-voorzitter Jerome Powell verschenen donderdag ook samen bij een persconferentie, waar ze kibbelden over de renovatiekosten van het hoofdkwartier van de Fed. Trump wil Powell het liefst ontslaan vanwege het uitblijven van renteverlagingen en probeerde de hoge renovatiekosten te gebruiken om de druk op Powell op te voeren. Na het bezoek aan de Fed zei Trump dat de renovatiekosten waarschijnlijk geen goede reden zijn om Powell te ontslaan. "Dat zou een grote stap zijn, die denk ik niet nodig is."
Paramount Global steeg ruim 2 procent. De fusie tussen Paramount en productiehuis Skydance Media mag doorgaan na toestemming van de Amerikaanse concurrentiewaakhond FCC. Paramount is naast de gelijknamige Hollywoodfilmstudio eigenaar van televisiezenders CBS en MTV. Skydance zit achter de productie van films als Mission: Impossible Dead Reckoning en Top Gun: Maverick.
Tesla won bijna 2 procent. De elektrische autofabrikant raakte een dag eerder ruim 8 procent kwijt, na een forse daling van de winst in het afgelopen kwartaal.
Meer uit Financieel
GENÈVE (ANP) - Rederij MSC, een van 's werelds grootste containervervoerders, stopt tijdelijk met bepaalde ladingen uit de Golfregio vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Alle vracht die door de tijdelijke stop wordt getroffen, wordt door MSC gelost.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen maakten maandag in de laatste handelsuren een opmerkelijke ommezwaai en sloten in de plus. Dat gebeurde nadat president Donald Trump had gezegd dat de oorlog tegen Iran binnenkort voorbij is. "Ik denk dat de oorlog zo goed als voorbij is", zei Trump tegen de Amerikaanse nieuwszender CBS. De Amerikanen en de Israëliërs lopen volgens hem "heel ver op schema" met hun luchtaanvallen.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU moet voorbereid zijn op een langere periode van instabiliteit met "mogelijke verstoringen in de scheepvaart, stijgingen van de energieprijzen en gevolgen voor de inflatie". Dat zei de voorzitter van de Eurogroep, Kyriakos Pierrakakis, maandagavond na afloop van de vergadering van de EU-ministers van Financiën van de eurolanden.
3 uur geledenFRANKFURT (ANP/RTR) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa heeft extra annuleringen aangekondigd voor vluchten naar bestemmingen in het Midden-Oosten door de oorlog in de regio. Tot zondag zal niet worden gevlogen naar Dubai, Dammam en Abu Dhabi. Vluchten naar Tel Aviv blijven opgeschort tot donderdag 2 april, maakte Lufthansa bekend.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Rusland is bereid weer olie aan Europese landen te leveren als zij "een langdurige en duurzame" samenwerking willen aangaan. Daarmee reageerde president Vladimir Poetin op de snel gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. De Europese Unie voerde in 2022 sancties in op Russische olie als reactie op de inval in Oekraïne.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werknemers van DHL Express in Nederland gaan "zeer binnenkort" staken uit onvrede over het uitblijven van een nieuwe cao, meldt FNV. Wanneer de eerste staking plaatsvindt, wordt op korte termijn bekendgemaakt.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag toch nog met winst gesloten. Eerder op de dag ging de belangrijkste graadmeter aan het Damrak flink onderuit door de snel stijgende olieprijzen. Die normaliseerden iets gedurende de dag, wat een geruststellend effect had op beleggers.
6 uur geleden