Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chipbedrijf Intel onderuit op Wall Street na resultaten

Chipbedrijf Intel onderuit op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Intel behoorde vrijdag tot de verliezers op de aandelenbeurzen in New York. De chipproducent dook afgelopen kwartaal dieper in de rode cijfers. Ook verwacht het bedrijf in het huidige kwartaal meer verlies te lijden dan kenners hadden voorzien. De fabrikant ziet daarnaast af van plannen voor nieuwe fabrieken in Duitsland en Polen. Intel stelde de bouw van beide fabrieken vorig jaar al uit voor ongeveer twee jaar, in afwachting van marktontwikkelingen. Het aandeel werd 8 procent lager gezet.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening 0,2 procent hoger op 44.789 punten. De brede S&P 500 won 0,2 procent tot 6373 punten en de techgraadmeter Nasdaq was vlak op 21.049 punten.

De S&P 500 en de Nasdaq sloten donderdag op nieuwe recordniveaus door de hoop op een handelsdeal tussen de Europese Unie en de Verenigde Staten. De EU heeft nog tot 1 augustus om een handelsakkoord te sluiten en hoge Amerikaanse importheffingen van 30 procent te voorkomen. De VS bereikten eerder deze week al een deal met Japan waarbij heffingen van 15 procent werden afgesproken.

Naast de handelsonderhandelingen kijken beleggers uit naar het rentebesluit van de Federal Reserve volgende week. Ondanks de herhaaldelijke oproepen van president Donald Trump om de rente te verlagen, zal de centrale bank de rente waarschijnlijk opnieuw onveranderd laten.

Trump en Fed-voorzitter Jerome Powell verschenen donderdag ook samen bij een persconferentie, waar ze kibbelden over de renovatiekosten van het hoofdkwartier van de Fed. Trump wil Powell het liefst ontslaan vanwege het uitblijven van renteverlagingen en probeerde de hoge renovatiekosten te gebruiken om de druk op Powell op te voeren. Na het bezoek aan de Fed zei Trump dat de renovatiekosten waarschijnlijk geen goede reden zijn om Powell te ontslaan. "Dat zou een grote stap zijn, die denk ik niet nodig is."

Paramount Global steeg ruim 2 procent. De fusie tussen Paramount en productiehuis Skydance Media mag doorgaan na toestemming van de Amerikaanse concurrentiewaakhond FCC. Paramount is naast de gelijknamige Hollywoodfilmstudio eigenaar van televisiezenders CBS en MTV. Skydance zit achter de productie van films als Mission: Impossible Dead Reckoning en Top Gun: Maverick.

Tesla won bijna 2 procent. De elektrische autofabrikant raakte een dag eerder ruim 8 procent kwijt, na een forse daling van de winst in het afgelopen kwartaal.

Meer uit Financieel

Weinig beweging op Damrak na stevige winstbeurt

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak liet vrijdag weinig beweging zien. Beleggers deden het rustig aan na de stevige winstbeurt een dag eerder en kauwden nog na op het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB). Die hield donderdag de leenkosten onveranderd en verhoogde de groeiverwachtingen voor de economie van het eurogebied.

1 uur geleden
Hogere kosten drukken opnieuw op winst bouwmarktketen Hornbach

HOUTEN (ANP) - Bouwmarktketen Hornbach heeft de afgelopen maanden opnieuw minder winst geboekt door hogere kosten aan onder meer personeel. Klanten gaven wel weer meer geld uit bij de van oorsprong Duitse doe-het-zelver, onder meer dankzij de opening van nieuwe vestigingen en meer onlinebestedingen.

3 uur geleden
Bank of Japan verhoogt rente naar hoogste niveau in 30 jaar

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De Bank of Japan heeft het belangrijkste rentetarief in het land verhoogd naar het hoogste niveau in dertig jaar. Met de hogere leenkosten wil de centrale bank de inflatie bestrijden. Ook geeft de Bank of Japan aan dat er meer verhogingen in het verschiet liggen als de omstandigheden dit toelaten.

3 uur geleden
Vertrouwen van consumenten blijft gelijk in december

DEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van consumenten is in december onveranderd gebleven ten opzichte van een maand eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De index voor het vertrouwen blijft staan op min 21. In november liet het vertrouwen nog de grootste verbetering zien in bijna 4,5 jaar.

4 uur geleden
Herstelplan Nike-topman Elliott Hill oogt succesvol

BEAVERTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Sportkledingfabrikant Nike profiteert van een aanhoudende vraag naar zijn hardloopschoenen. Daarmee lijkt het herstelplan van topman Elliott Hill vruchten af te werpen. Nike voert onder meer een grote marketingcampagne om de felle concurrentie van opkomende merken in Noord-Amerika af te weren.

12 uur geleden
Beurswaarde Trump Media stijgt zo'n 42 procent na kernfusiedeal

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Trump Media & Technology was donderdag een grote winnaar op de beurs in New York. Beleggers zetten het bedrijf achter Donald Trumps socialemediabedrijf Truth Social zo'n 42 procent hoger na aankondiging van een miljardenfusie met TAE Technologies. Dat bedrijf is bezig met de ontwikkeling van kernfusietechnologie.

12 uur geleden
Boete dreigt voor Gelders woningpark om gebrekkig stroomnet

DEN HAAG (ANP) - Voor Park Residence Tergouw in het Gelderse Oosterhout dreigt een forse boete. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft een last onder dwangsom opgelegd van 300.000 euro om de gebrekkige administratie van het voormalige vakantiepark waar tegenwoordig mensen wonen. De waakhond wil ook dat Tergouw gaat voldoen aan alle andere eisen die gelden voor netbeheerders en energieleveranciers. Wanneer Tergouw geen orde op zaken stelt, kan de ACM een boete opleggen van maximaal 900.000 euro.

14 uur geleden