Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chipbedrijf Intel fors in de plus op hogere beurzen New York

Chipbedrijf Intel fors in de plus op hogere beurzen New York

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met winsten geopend, waarmee werd voortgeborduurd op de stevige plussen van een dag eerder door afnemende zorgen bij beleggers over de Omikron-variant van het coronavirus. Intel was een opvallende stijger op Wall Street na het nieuws dat het chipconcern zijn divisie Mobileye, die zich richt op zelfrijdende auto's, volgend jaar naar de beurs wil brengen.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening 1,1 procent hoger op 35.613 punten. De breed samengestelde S&P 500 steeg 1,4 procent tot 4655 punten en de technologiebeurs Nasdaq klom 2,1 procent tot 15.539 punten. Maandag lieten de Amerikaanse hoofdgraadmeters plussen tot 1,9 procent zien, dankzij berichten dat de ziekteverschijnselen van de Omikron-variant mild zouden zijn.

Intel kocht het Israëlische Mobileye in 2017 voor ruim 15 miljard dollar. Mobileye is een specialist op het gebied van software en sensoren voor zelfrijdende auto's en systemen die het autorijden vergemakkelijken en veiliger maken. Naar verluidt zou op een beurswaardering worden gemikt voor Mobileye van 50 miljard dollar. Intel won 6,6 procent.

Chipfondsen

Andere chipfondsen liftten mee met Intel. Zo gingen Advanced Micro Devices (AMD), Nvidia, Qualcomm, Broadcom, Texas Instruments en Micron Technology tot 3,5 procent vooruit. De grote technologiebedrijven Apple, Amazon, Google-moeder Alphabet en Microsoft kregen er tot 2,6 procent bij. Tesla steeg 2,5 procent in waarde.

Daarnaast gingen de reis- en toerismebedrijven verder omhoog, na de sterke koerswinsten op maandag. Zo klommen United Airlines en Delta Air Lines tot 2,2 procent. American Airlines, dat bekendmaakte dat topman Doug Parker eind maart volgend jaar aftreedt, dikte 2,3 procent aan. De cruisemaatschappijen Carnival, Royal Caribbean en Norwegian Cruise Line boekten plussen tot 2,4 procent en reisplatformen TripAdvisor, Expedia en Booking.com wonnen tot 3 procent.

Datingapp Bumble sprong bijna 12 procent omhoog, dankzij een adviesverhoging van JPMorgan Chase. De bank is positiever gestemd over de groeivooruitzichten voor Bumble. Cyberveiligheidsbedrijf Mimecast werd ruim 6 procent hoger gezet door de bekendmaking dat het concern voor 5,8 miljard dollar wordt overgenomen door investeringsmaatschappij Permira.

Meer uit Financieel

ECB-bestuurder: rente niet alleen afhankelijk van energieprijzen

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) kijkt bij het vaststellen van de rente in het eurogebied niet uitsluitend naar de energieprijzen. Dat zei de Franse centralebankpresident en ECB-bestuurder François Villeroy de Galhau dinsdag tijdens een persbijeenkomst in Parijs.

18 minuten geleden
Reisbranche: dagelijks overleg met ministerie over Midden-Oosten

LEUSDEN (ANP) - De koepelorganisatie voor reisorganisaties ANVR houdt dagelijks overleg met het ministerie van Buitenlandse Zaken over mogelijkheden om in het Midden-Oosten gestrande reizigers naar Nederland te halen. Als zich mogelijkheden voordoen om mensen te repatriëren, moeten ze razendsnel handelen, legt een woordvoerster uit.

26 minuten geleden
Odido-klanten zonder mobiel internet door stroomstoring Stedin

ROTTERDAM (ANP) - Klanten van Odido in grote delen van Zuid-Holland en de provincie Utrecht hebben dinsdagochtend mogelijk geen mobiel internet door een storing bij netbeheerder Stedin. Meldingen komen onder meer uit Den Haag, Rotterdam en Utrecht. Maar ook buiten de regio waar Stedin het stroomnet beheert, komen er op Allestoringen.nl meldingen binnen.

35 minuten geleden
AEX zakt door aanhoudende oorlog tegen Iran, olie opnieuw duurder

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag verder weggezakt. Beleggers bleven voorzichtig door de aanhoudende oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran. De prijzen van olie en gas gingen door de onrust verder omhoog. Philip Lane, hoofdeconoom van de Europese Centrale Bank (ECB), waarschuwde in een interview met zakenkrant Financial Times dat een langdurige oorlog in het Midden-Oosten een forse stijging van de inflatie in de eurozone kan veroorzaken en de economische groei kan afremmen.

1 uur geleden
Air France vliegt tot en met donderdag niet op het Midden-Oosten

PARIJS (ANP/RTR) - Door het conflict in het Midden-Oosten heeft ook Air France besloten voorlopig niet op het gebied te vliegen. De luchtvaartmaatschappij heeft minstens tot en met donderdag 5 maart alle vluchten van en naar Tel Aviv, Beiroet, Dubai en Riyad geschrapt.

2 uur geleden
Europese gasprijs opnieuw flink omhoog door onrust Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De Europese gasprijs ging dinsdagochtend op de toonaangevende Amsterdamse gasbeurs opnieuw flink omhoog door de onrust in het Midden-Oosten. De prijs steeg met 30 procent tot 58 euro per megawattuur.

2 uur geleden
Beurzen Japan en Zuid-Korea hard omlaag door onrust Midden-Oosten

TOKIO (ANP) - De beurzen in Japan en Zuid-Korea zijn dinsdag hard omlaaggegaan door de aanhoudende onrust in het Midden-Oosten. De Nikkei in Tokio zakte verder weg en verloor ruim 3 procent na de verliesbeurt een dag eerder. In Seoul, waar beleggers terugkeerden na een lang weekend, kelderde de Kospi meer dan 7 procent.

2 uur geleden