Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chipbedrijf Intel fors in de plus op hogere beurzen New York

Chipbedrijf Intel fors in de plus op hogere beurzen New York

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met winsten geopend, waarmee werd voortgeborduurd op de stevige plussen van een dag eerder door afnemende zorgen bij beleggers over de Omikron-variant van het coronavirus. Intel was een opvallende stijger op Wall Street na het nieuws dat het chipconcern zijn divisie Mobileye, die zich richt op zelfrijdende auto's, volgend jaar naar de beurs wil brengen.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening 1,1 procent hoger op 35.613 punten. De breed samengestelde S&P 500 steeg 1,4 procent tot 4655 punten en de technologiebeurs Nasdaq klom 2,1 procent tot 15.539 punten. Maandag lieten de Amerikaanse hoofdgraadmeters plussen tot 1,9 procent zien, dankzij berichten dat de ziekteverschijnselen van de Omikron-variant mild zouden zijn.

Intel kocht het Israëlische Mobileye in 2017 voor ruim 15 miljard dollar. Mobileye is een specialist op het gebied van software en sensoren voor zelfrijdende auto's en systemen die het autorijden vergemakkelijken en veiliger maken. Naar verluidt zou op een beurswaardering worden gemikt voor Mobileye van 50 miljard dollar. Intel won 6,6 procent.

Chipfondsen

Andere chipfondsen liftten mee met Intel. Zo gingen Advanced Micro Devices (AMD), Nvidia, Qualcomm, Broadcom, Texas Instruments en Micron Technology tot 3,5 procent vooruit. De grote technologiebedrijven Apple, Amazon, Google-moeder Alphabet en Microsoft kregen er tot 2,6 procent bij. Tesla steeg 2,5 procent in waarde.

Daarnaast gingen de reis- en toerismebedrijven verder omhoog, na de sterke koerswinsten op maandag. Zo klommen United Airlines en Delta Air Lines tot 2,2 procent. American Airlines, dat bekendmaakte dat topman Doug Parker eind maart volgend jaar aftreedt, dikte 2,3 procent aan. De cruisemaatschappijen Carnival, Royal Caribbean en Norwegian Cruise Line boekten plussen tot 2,4 procent en reisplatformen TripAdvisor, Expedia en Booking.com wonnen tot 3 procent.

Datingapp Bumble sprong bijna 12 procent omhoog, dankzij een adviesverhoging van JPMorgan Chase. De bank is positiever gestemd over de groeivooruitzichten voor Bumble. Cyberveiligheidsbedrijf Mimecast werd ruim 6 procent hoger gezet door de bekendmaking dat het concern voor 5,8 miljard dollar wordt overgenomen door investeringsmaatschappij Permira.

Meer uit Financieel

Franse rederij: enorm containerschip door Straat van Hormuz

PARIJS (ANP/RTR) - Het enorme containerschip Galapagos van de Franse rederij CMA CGM is zondagochtend door de Straat van Hormuz gevaren. Volgens CMA CGM is dat een belangrijke mijlpaal. Het onder de Franse vlag varende schip met een lengte van 366 meter is afkomstig uit de Verenigde Arabische Emiraten.

17 uur geleden
Nieuwe Fed-voorzitter Kevin Warsh naar ECB-forum in Portugal

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank, Kevin Warsh, gaat komende week naar het jaarlijkse forum van de Europese Centrale Bank (ECB) in het Portugese Sintra. Dat wordt zijn eerste publieke optreden buiten de Verenigde Staten. Warsh nam in mei het voorzitterschap van de Federal Reserve over van Jerome Powell, die twee termijnen heeft gediend.

18 uur geleden
Australië scherpt verbod op sociale media voor kinderen aan

SYDNEY (ANP/AFP/RTR) - Australië gaat de boete voor techbedrijven die het socialmediaverbod voor kinderen omzeilen verdubbelen. Daarnaast krijgt de toezichthouder meer bevoegdheden om socialmediabedrijven te toetsen. Het verbod voor jongeren onder de 16 jaar lijkt nog weinig effect te hebben gehad.

1 dag geleden
Experts: olieprijzen niet per se fors omhoog na nieuwe aanvallen

DEN HAAG (ANP) - Nieuwe aanvallen tussen de Verenigde Staten en Iran hoeven niet te betekenen dat de olie- en gasprijzen weer flink zullen oplopen. Dat zal vooral afhangen van hoe beide landen reageren op de aanvallen, verwachten energiedeskundigen. Zowel de olie- als gasprijzen zijn de afgelopen dagen fors gedaald na het voorlopige vredesakkoord tussen de VS en Iran en de heropening van de Straat van Hormuz.

1 dag geleden
Krant: Porsche wil deel productie terug naar Duitsland halen

STUTTGART (ANP) - Sportwagenmaker Porsche wil de productie van het Cayenne-model verplaatsen van Slowakije naar Duitsland. Dat meldt de Duitse krant Frankfurter Allgemeine Zeitung. De Duitse autobouwer wil daarmee de capaciteit in de fabrieken in eigen land beter benutten.

1 dag geleden
FT: Apple wil chips kopen van Chinese maker op zwarte lijst

CUPERTINO (ANP) - Apple wil geheugenchips kopen bij een Chinese chipfabrikant die op de zwarte lijst staat van het Pentagon. Dat schrijft de Financial Times op basis van ingewijden. CXMT zou banden hebben met het Chinese leger. Het bedrijf achter de iPhone lobbyt daarvoor bij de Amerikaanse regering.

1 dag geleden
VS staan beperkte toegang tot AI-model van Anthropic toe

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Anthropic mag zijn meest geavanceerde AI-model Mythos weer beschikbaar stellen aan een selecte groep organisaties. De Amerikaanse regering heeft het AI-bedrijf daartoe toestemming gegeven. Het Amerikaanse bedrijf schakelde zijn AI-model eerder uit na exportrestricties vanuit Washington.

1 dag geleden