Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chipbedrijf Intel fors in de plus op hogere beurzen New York

Chipbedrijf Intel fors in de plus op hogere beurzen New York

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met winsten geopend, waarmee werd voortgeborduurd op de stevige plussen van een dag eerder door afnemende zorgen bij beleggers over de Omikron-variant van het coronavirus. Intel was een opvallende stijger op Wall Street na het nieuws dat het chipconcern zijn divisie Mobileye, die zich richt op zelfrijdende auto's, volgend jaar naar de beurs wil brengen.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening 1,1 procent hoger op 35.613 punten. De breed samengestelde S&P 500 steeg 1,4 procent tot 4655 punten en de technologiebeurs Nasdaq klom 2,1 procent tot 15.539 punten. Maandag lieten de Amerikaanse hoofdgraadmeters plussen tot 1,9 procent zien, dankzij berichten dat de ziekteverschijnselen van de Omikron-variant mild zouden zijn.

Intel kocht het Israëlische Mobileye in 2017 voor ruim 15 miljard dollar. Mobileye is een specialist op het gebied van software en sensoren voor zelfrijdende auto's en systemen die het autorijden vergemakkelijken en veiliger maken. Naar verluidt zou op een beurswaardering worden gemikt voor Mobileye van 50 miljard dollar. Intel won 6,6 procent.

Chipfondsen

Andere chipfondsen liftten mee met Intel. Zo gingen Advanced Micro Devices (AMD), Nvidia, Qualcomm, Broadcom, Texas Instruments en Micron Technology tot 3,5 procent vooruit. De grote technologiebedrijven Apple, Amazon, Google-moeder Alphabet en Microsoft kregen er tot 2,6 procent bij. Tesla steeg 2,5 procent in waarde.

Daarnaast gingen de reis- en toerismebedrijven verder omhoog, na de sterke koerswinsten op maandag. Zo klommen United Airlines en Delta Air Lines tot 2,2 procent. American Airlines, dat bekendmaakte dat topman Doug Parker eind maart volgend jaar aftreedt, dikte 2,3 procent aan. De cruisemaatschappijen Carnival, Royal Caribbean en Norwegian Cruise Line boekten plussen tot 2,4 procent en reisplatformen TripAdvisor, Expedia en Booking.com wonnen tot 3 procent.

Datingapp Bumble sprong bijna 12 procent omhoog, dankzij een adviesverhoging van JPMorgan Chase. De bank is positiever gestemd over de groeivooruitzichten voor Bumble. Cyberveiligheidsbedrijf Mimecast werd ruim 6 procent hoger gezet door de bekendmaking dat het concern voor 5,8 miljard dollar wordt overgenomen door investeringsmaatschappij Permira.

Meer uit Financieel

Duitsland haalt vuldoel gas niet, maar voorziet geen problemen

BERLIJN (ANP) - De Duitse gasopslagen zijn nog maar tussen de 61 en 62 procent gevuld. Duitsland blijft daarmee ver achter bij zijn vuldoelstelling. Zondag hadden de opslagen eigenlijk voor 70 procent gevuld moeten zijn. Toch voorziet de Duitse overheid komende winter geen problemen.

11 uur geleden
OPEC+ houdt doelen rest van jaar ongewijzigd ondanks dure olie

WENEN (ANP/BLOOMBERG) - De landen van oliekartel OPEC+ houden hun productiedoelen tot eind dit jaar ongewijzigd, ondanks de hoge olie- en brandstofprijzen. Dat hebben Saudi-Arabië, Rusland en enkele andere landen zondag besloten in een onlinevergadering.

13 uur geleden
Baas beurs Istanbul gearresteerd in onderzoek naar beurscrisis

ISTANBUL (ANP/BLOOMBERG) - De topman van de beurs van Istanbul is aangehouden in verband met een grootschalig onderzoek naar vermeende manipulatie met beleggingsfondsen en aandelen in Turkije. Volgens het Turkse staatspersbureau Anadolu wordt Korkmaz Ergun verdacht van omkoping en deelname aan een criminele organisatie.

16 uur geleden
Autoverkoop daalt licht, branche wacht nog op eindsprint hybrides

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse autoverkoop is in oktober licht gedaald. Daarmee blijft het wachten op de voorspelde "eindsprint" in de verkoop van hybride modellen. Recent voorzag autobrancheorganisatie BOVAG een hogere verkoop van die auto's in de laatste maanden van het jaar door nieuwe regelgeving per 1 januari.

17 uur geleden
Cryptobeurs Binance hervat opname cryptomunten na recordhack

SINGAPORE (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Binance heeft de opnames van cryptomunten hervat, enkele dagen nadat hackers voor een recordbedrag van meer dan 6 miljard dollar aan crypto's hadden geroofd. 's Werelds grootste cryptobeurs legde de transacties vrijdagochtend in Azië stil, nadat de hack bekend was geworden. Zondag werd de opname van bitcoin weer opengesteld. Stapsgewijs kunnen gebruikers ook weer bij tegoeden in andere digitale munten.

18 uur geleden
FBI: Noord-Korea zit achter miljardenhack Binance

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Noord-Korea zit achter de diefstal van meer dan 6 miljard dollar aan cryptovaluta als gevolg van de recordhack op Binance. Dat stelde de FBI zaterdag in een verklaring.

1 dag geleden
Beveiliging cryptobeurzen aangescherpt na recordhack Binance

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Cryptobeurzen nemen snel maatregelen om hun beveiliging te versterken. Aanleiding is de recordhack van 6,3 miljard dollar bij Binance, die de kwetsbaarheid van de sector opnieuw blootlegde, juist nu deze steeds meer deel uitmaakt van de reguliere financiële wereld.

1 dag geleden