Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chipbedrijf Intel bij stijgers op afwachtend Wall Street

Chipbedrijf Intel bij stijgers op afwachtend Wall Street

NEW YORK (ANP) - Intel behoorde maandag tot de stijgers op de aandelenbeurzen in New York. De chipproducent is officieel in aanmerking gekomen voor 3,5 miljard dollar aan overheidssubsidies om halfgeleiders te maken voor het Amerikaanse ministerie van Defensie. Het aandeel Intel steeg 1 procent.

De algehele stemming op Wall Street was terughoudend, na de stevige opmars vorige week. Beleggers wachten vooral op het rentebesluit van de Amerikaanse Federal Reserve, dat woensdag bekend wordt. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,5 procent hoger op 41.616 punten. De brede S&P 500-index zakte 0,1 procent tot 5621 punten en techgraadmeter Nasdaq daalde 0,7 procent tot 17.563 punten.

De S&P 500 en de Nasdaq wonnen vorige week respectievelijk 4 procent en bijna 6 procent en boekten daarmee de grootste weekwinsten sinds november vorig jaar. Het vooruitzicht dat de Fed woensdag de rente voor het eerst sinds 2020 gaat verlagen zorgde voor optimisme bij beleggers. Op de financiële markten werd aanvankelijk gerekend op een renteverlaging van een kwart procentpunt, maar sinds afgelopen vrijdag is de hoop op een verlaging van een half procentpunt toegenomen na berichten dat de beleidsmakers een grotere rentestap overwegen.

Leenkosten

Met een verlaging van de leenkosten wil de Fed de economie ondersteunen. Bij de vorige rentevergadering in juli liet de centrale bank de rente nog ongewijzigd. De inflatie was toen volgens de beleidsmakers nog niet genoeg afgekoeld richting het doel van 2 procent. De Fed zei wel dat vooruitgang was geboekt in de strijd tegen de inflatie.

Snelgroeiende techbedrijven, die gevoelig zijn voor rentewijzigingen, zoals de chipbedrijven Nvidia en Arm Holdings verloren 2,4 en 3,1 procent. Afgelopen week lieten de chipbedrijven nog stevige koerswinsten zien.

Trump

Trump Media & Technology daalde 1,2 procent, na de mogelijke nieuwe moordaanslag op de Republikeinse presidentskandidaat Donald Trump. Op zijn golfbaan in Florida werd zondag een 58-jarige man aangetroffen met een geweer. De oud-president bleef ongedeerd en de verdachte is gearresteerd.

De euro was 1,1136 dollar waard, tegen 1,1083 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 2,2 procent meer op 70,18 dollar. Brentolie werd 1,8 procent duurder op 72,91 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Rederij MSC staakt scheepvaart uit Golfregio tijdelijk om oorlog

GENÈVE (ANP) - Rederij MSC, een van 's werelds grootste containervervoerders, stopt tijdelijk met bepaalde ladingen uit de Golfregio vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Alle vracht die door de tijdelijke stop wordt getroffen, wordt door MSC gelost.

8 uur geleden
Beleggers juichen na uitspraak Trump over naderend einde oorlog

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen maakten maandag in de laatste handelsuren een opmerkelijke ommezwaai en sloten in de plus. Dat gebeurde nadat president Donald Trump had gezegd dat de oorlog tegen Iran binnenkort voorbij is. "Ik denk dat de oorlog zo goed als voorbij is", zei Trump tegen de Amerikaanse nieuwszender CBS. De Amerikanen en de Israëliërs lopen volgens hem "heel ver op schema" met hun luchtaanvallen.

8 uur geleden
Eurogroep: EU moet voorbereid zijn op lange periode instabiliteit

BRUSSEL (ANP) - De EU moet voorbereid zijn op een langere periode van instabiliteit met "mogelijke verstoringen in de scheepvaart, stijgingen van de energieprijzen en gevolgen voor de inflatie". Dat zei de voorzitter van de Eurogroep, Kyriakos Pierrakakis, maandagavond na afloop van de vergadering van de EU-ministers van Financiën van de eurolanden.

8 uur geleden
Lufthansa schort vluchten naar Midden-Oosten verder op

FRANKFURT (ANP/RTR) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa heeft extra annuleringen aangekondigd voor vluchten naar bestemmingen in het Midden-Oosten door de oorlog in de regio. Tot zondag zal niet worden gevlogen naar Dubai, Dammam en Abu Dhabi. Vluchten naar Tel Aviv blijven opgeschort tot donderdag 2 april, maakte Lufthansa bekend.

9 uur geleden
Rusland bereid Europa olie te leveren in sterk verstoorde markt

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Rusland is bereid weer olie aan Europese landen te leveren als zij "een langdurige en duurzame" samenwerking willen aangaan. Daarmee reageerde president Vladimir Poetin op de snel gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. De Europese Unie voerde in 2022 sancties in op Russische olie als reactie op de inval in Oekraïne.

11 uur geleden
FNV: werknemers spoeddienst DHL gaan staken

DEN HAAG (ANP) - Werknemers van DHL Express in Nederland gaan "zeer binnenkort" staken uit onvrede over het uitblijven van een nieuwe cao, meldt FNV. Wanneer de eerste staking plaatsvindt, wordt op korte termijn bekendgemaakt.

11 uur geleden
AEX-index herstelt zich van fors verlies bij opening

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag toch nog met winst gesloten. Eerder op de dag ging de belangrijkste graadmeter aan het Damrak flink onderuit door de snel stijgende olieprijzen. Die normaliseerden iets gedurende de dag, wat een geruststellend effect had op beleggers.

12 uur geleden