Chipbedrijf Broadcom flink hoger op Wall Street na resultaten
NEW YORK (ANP) - Broadcom behoorde vrijdag tot de grote winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Het Amerikaanse chipbedrijf boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht, dankzij de sterke vraag naar chips voor het gebruik van kunstmatige intelligentie (AI). De branchegenoot van het populaire Nvidia rekent ook voor het huidige kwartaal op een sterke omzetgroei en wist daarmee de marktverwachtingen te overtreffen. Het aandeel steeg 18,7 procent. Andere chipbedrijven als Nvidia, Micron Technology en Marvell Technology gingen mee omhoog en klommen tot ruim 6 procent.
De algehele stemming op Wall Street was voorzichtig positief, na de verliesbeurt een dag eerder. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,1 procent hoger op 43.950 punten. De index van de dertig grootste Amerikaanse bedrijven sloot donderdag voor de zesde dag op rij lager. Dat was de langste verliesreeks sinds april dit jaar. De brede S&P 500-index steeg 0,3 procent tot 6068 punten. Techgraadmeter Nasdaq klom 0,5 procent tot 20.003 punten, mede dankzij de koerssprong van Broadcom.
Beleggers kijken vooral uit naar het rentebesluit van de Federal Reserve, dat volgende week op het programma staat. Op de financiƫle markten wordt gehoopt dat de Amerikaanse centrale bank de leenkosten dan verder gaat verlagen om de economie te ondersteunen. Donderdag zorgde een sterker dan verwachte stijging van de Amerikaanse producentenprijzen echter voor koersdruk. De prijzen die fabrikanten voor hun producten vragen kunnen namelijk de inflatie aanjagen, omdat ze worden doorberekend aan afnemers. Een hoge inflatie maakt het voor de Fed moeilijker om de rente ook in het nieuwe jaar verder terug te schroeven.
Mixed reality
Google-eigenaar Alphabet zakte 0,4 procent. Google en het Zuid-Koreaanse Samsung hebben gezamenlijk een nieuwe stap gezet in de markt voor zogeheten mixed reality. Met een nieuw besturingssysteem en een headset gaan ze de concurrentie aan met soortgelijke apparaten van Apple en Facebook-moederbedrijf Meta Platforms. Apple klom 0,2 procent en Meta zakte 0,7 procent.
Costco Wholesale zakte 1,2 procent, ondanks dat de groothandelaar afgelopen kwartaal meer winst boekte dan verwacht. Meubelverkoper RH werd ruim 18 procent meer waard, na een verhoging van de verwachtingen voor het huidige kwartaal.
De euro was 1,0490 dollar waard, tegen 1,0504 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,7 procent duurder op 70,48 dollar. Brentolie kostte 0,5 procent meer op 73,81 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Belangrijke aandeelhouders van Heineken hebben de bierbrouwer opgeroepen om snel duidelijkheid te geven over de opvolger van de per eind mei vertrokken bestuursvoorzitter Dolf van den Brink. Twee van de vijftien grootste investeerders in het familiebedrijf zeiden tegen de Britse zakenkrant Financial Times dat Heineken daarbij moet afwijken van de aloude traditie om interne kandidaten te benoemen. Ze willen een externe kandidaat om het concern er weer bovenop te helpen.
8 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse boeren en tuinders kregen in het eerste kwartaal van dit jaar gemiddeld ruim 10 procent minder betaald voor hun producten vergeleken met een jaar eerder. Volgens nieuwe cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) leverden vooral aardappelen minder op. Ook de afzetprijzen van fruit, granen, melk en eieren lagen beduidend lager.
9 minuten geledenRHENEN (ANP) - Nederlandse wijngaardeniers hebben een succesvol wijnjaar beleefd. Met ruim 1,5 miljoen flessen wijn in 2025 was vorig jaar het op een na succesvolste wijnjaar ooit. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) in samenwerking met Vereniging Nederlandse Wijnproducenten (VNWP).
11 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO verlaagt de groeiverwachtingen voor de Nederlandse economie door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens de bank zorgen de oorlog en de sterk gestegen energieprijzen voor pessimisme bij consumenten en terughoudendheid om geld uit te geven. Ook het vertrouwen van bedrijven wordt geraakt door het conflict.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag overwegend met winsten gesloten, waarbij de Dow-Jonesindex een recordniveau bereikte. Beleggers reageerden aanvankelijk teleurgesteld op het kwartaalbericht van de grote chipfabrikant Broadcom, maar de aandelenkoersen van andere chipbedrijven herstelden gedurende de sessie enigszins.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische financieel dienstverlener Euroclear krijgt toegang tot het AI-model Mythos van Anthropic. Dat bevestigt de grote afhandelaar van effectentransacties tegenover persbureau Belga. Mythos kan zwakke plekken in softwarebeveiliging razendsnel opsporen. Dat heeft tot grote zorgen geleid over de gevolgen als het systeem in verkeerde handen valt.
10 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG/AFP) - HSBC wordt in Frankrijk verdacht van hulp aan de voormalige gouverneur van de Libanese centrale bank bij het wegsluizen van geld, meldden Franse financieel aanklagers. Ze beschuldigen de Zwitserse divisie van de bank van witwassen en betrokkenheid bij omkoping en verduistering.
11 uur geleden