Chipbedrijf Broadcom flink hoger op Wall Street na resultaten
NEW YORK (ANP) - Broadcom behoorde vrijdag tot de grote winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Het Amerikaanse chipbedrijf boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht, dankzij de sterke vraag naar chips voor het gebruik van kunstmatige intelligentie (AI). De branchegenoot van het populaire Nvidia rekent ook voor het huidige kwartaal op een sterke omzetgroei en wist daarmee de marktverwachtingen te overtreffen. Het aandeel steeg 18,7 procent. Andere chipbedrijven als Nvidia, Micron Technology en Marvell Technology gingen mee omhoog en klommen tot ruim 6 procent.
De algehele stemming op Wall Street was voorzichtig positief, na de verliesbeurt een dag eerder. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,1 procent hoger op 43.950 punten. De index van de dertig grootste Amerikaanse bedrijven sloot donderdag voor de zesde dag op rij lager. Dat was de langste verliesreeks sinds april dit jaar. De brede S&P 500-index steeg 0,3 procent tot 6068 punten. Techgraadmeter Nasdaq klom 0,5 procent tot 20.003 punten, mede dankzij de koerssprong van Broadcom.
Beleggers kijken vooral uit naar het rentebesluit van de Federal Reserve, dat volgende week op het programma staat. Op de financiële markten wordt gehoopt dat de Amerikaanse centrale bank de leenkosten dan verder gaat verlagen om de economie te ondersteunen. Donderdag zorgde een sterker dan verwachte stijging van de Amerikaanse producentenprijzen echter voor koersdruk. De prijzen die fabrikanten voor hun producten vragen kunnen namelijk de inflatie aanjagen, omdat ze worden doorberekend aan afnemers. Een hoge inflatie maakt het voor de Fed moeilijker om de rente ook in het nieuwe jaar verder terug te schroeven.
Mixed reality
Google-eigenaar Alphabet zakte 0,4 procent. Google en het Zuid-Koreaanse Samsung hebben gezamenlijk een nieuwe stap gezet in de markt voor zogeheten mixed reality. Met een nieuw besturingssysteem en een headset gaan ze de concurrentie aan met soortgelijke apparaten van Apple en Facebook-moederbedrijf Meta Platforms. Apple klom 0,2 procent en Meta zakte 0,7 procent.
Costco Wholesale zakte 1,2 procent, ondanks dat de groothandelaar afgelopen kwartaal meer winst boekte dan verwacht. Meubelverkoper RH werd ruim 18 procent meer waard, na een verhoging van de verwachtingen voor het huidige kwartaal.
De euro was 1,0490 dollar waard, tegen 1,0504 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,7 procent duurder op 70,48 dollar. Brentolie kostte 0,5 procent meer op 73,81 dollar per vat.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Levensmiddelenfabrikanten dringen er bij het kabinet op aan om gerichte maatregelen te nemen om voedselprijzen in Nederlandse supermarkten betaalbaar te houden. De Federatie Nederlandse Levensmiddelen Industrie (FNLI) verwacht dat boodschappen de komende maanden duurder worden door sterk stijgende transport- en energiekosten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De grote pensioenfondsen die al zijn overgestapt naar het nieuwe pensioenstelsel ondervonden in het eerste kwartaal hinder van de oorlog in het Midden-Oosten en een gedaalde rente. De pensioenopbouw van bij elkaar miljoenen deelnemers liep hierdoor schade op. Het is nog te vroeg voor een inschatting van wat dit precies betekent voor de pensioenen van gepensioneerden in 2027. De fondsen menen genoeg reserves te hebben om kortingen op uitkeringen te vermijden.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse bedrijven hebben vorig jaar meer gebruik gemaakt van een fiscale aftrekregeling voor de aanschaf van energiebesparende middelen. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO). Met belastingvoordeel via de Energie-investeringsaftrek (EIA) werd vooral meer geïnvesteerd in batterijen voor de opslag van energie.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag overwegend in het rood gesloten na een tegenvallend Amerikaans inflatiecijfer. Ook de oplopende spanningen tussen Washington en Iran en stijgende olieprijzen zorgden voor een negatieve stemming.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De regering-Trump is bezig met het uitkeren van meer dan 35,5 miljard dollar aan importeurs die met succes een verzoek hebben ingediend om terugbetaling van invoerheffingen. Dat gebeurt nadat het Amerikaanse Hooggerechtshof dit economische beleid van de president onwettig had verklaard.
11 uur geledenALMERE (ANP) - Alfen, producent van laadpalen en andere systemen voor het elektriciteitsnet, heeft de opbrengsten in het eerste kwartaal van dit jaar met een kwart zien toenemen. De groei werd vooral gestuwd door meer verkopen van opslagsystemen voor elektriciteit en slimme elektriciteitsnetten. De verkopen van oplaadsystemen voor elektrische auto's gingen echter verder omlaag, werd dinsdag bekend.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is dinsdag met een flink verlies de handel uitgegaan. Onzekerheid over het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran drukte de stemming op het Damrak. De Amerikaanse president Donald Trump zei dat het bestand "aan een zijden draadje" hangt. Volgens Iran mislukt het vredesproces als de VS niet akkoord gaan met een Iraans vredesvoorstel.
13 uur geleden