Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chipbedrijf Besi wint op Damrak, AEX scherpt record aan

Chipbedrijf Besi wint op Damrak, AEX scherpt record aan

AMSTERDAM (ANP) - Toeleverancier voor de chipindustrie Besi is bovenaan geëindigd in de AEX, de leidende index van de aandelenbeurs in Amsterdam. Beleggers waren enthousiast over een nieuwe order die het bedrijf kreeg voor systemen die verschillende chips aan elkaar verbinden. De algehele stemming op het Damrak was ook opperbest.

Beleggers trokken zich op aan de stijgende beurskoersen in New York. Nieuwe cijfers over uitkeringsaanvragen in de Verenigde Staten lijken te wijzen op een afkoelende economie. Een zwakkere economie kan de Federal Reserve meer argumenten geven voor een renteverlaging.

De AEX sloot 0,5 procent hoger op 904,21 punten, een nieuwe recordstand. Dinsdag brak de index van de 25 meest verhandelde fondsen op de beurs in Amsterdam voor het eerst door de grens van 900 punten. De MidKap eindigde 0,2 procent in de min op 937,95 punten.

Besi

Besi was met een plus van 3,6 procent de grootste winnaar in de AEX. Het bedrijf uit Duiven meldde een bestelling te hebben gekregen voor 26 hybride bondingsystemen van een niet nader genoemde grote fabrikant.

Op de financiële markten was ook veel aandacht voor het rentebesluit van de Bank of England. Gouverneur Andrew Bailey veranderde nog niets aan de rente, maar hintte wel op een aanstaande verlaging van de leenkosten die mogelijk al in juni plaatsvindt.

De FTSE 100 in Londen won terrein. Het Britse pond daalde juist licht ten opzichte van de euro.

InPost

Aanbieder van pakketkluisjes InPost was de sterkste stijger in de MidKap, met een plus van 1,4 procent. TKH eindigde onderaan met een min van 3,5 procent. Het aandeel van de technologiegroep noteerde ex dividend, wat betekent dat aandelen geen recht geven op dividend over de afgelopen periode.

In Madrid won de bank Sabadell 3,2 procent. Concurrent BBVA heeft een vijandig bod uitgebracht op de financiële dienstverlener, wat inhoudt dat het bestuur van Sabadell het overnamevoorstel niet steunt. BBVA verloor bijna 7 procent.

De euro was 1,0742 dollar waard, tegen 1,0752 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,5 procent tot 79,38 dollar. Een vat Brentolie werd 0,3 procent duurder op 83,85 dollar.

Meer uit Financieel

Europese beurzen klimmen door dalende olieprijs

AMSTERDAM (ANP) - De AEX, de index van de dertig meest verhandelde fondsen op de beurs in Amsterdam, is maandag hoger gesloten. Beleggers reageerden vooral positief op de olieprijzen die daalden door ontwikkelingen rond de Straat van Hormuz. ASML en Shell behoorden tot de grootste stijgers.

8 minuten geleden
Vergelijker: spaarrente schiet omhoog naar 2,50 procent

EINDHOVEN (ANP) - Na maanden van stagnatie kwam er maandag beweging in de spaarrente. De hoogste spaarrente op een vrij opneembare spaarrekening schoot omhoog van 2,05 naar 2,50 procent. "Een opmerkelijke verhoging", constateert de financiële vergelijkingssite Geld.nl.

1 uur geleden
FNV: veel werknemers DHL Express hebben gestaakt

AMSTERDAM (ANP) - Veel werknemers van DHL Express, dat vooral spoedzendingen van documenten en pakketten bezorgt, hebben maandag gestaakt. Met slechts een kleine bezetting zijn er nog wel pakketten gereden, meldt FNV.

1 uur geleden
Directeur IEA: landen kunnen meer olie vrijgeven indien nodig

PARIJS (ANP/RTR) - Lidstaten van het Internationaal Energieagentschap (IEA) kunnen meer olie vrijgeven uit de noodreserves als dat nodig is. Dat zei directeur Fatih Birol maandag. Hij wees daarbij op de achtergebleven noodvoorraad olie.

1 uur geleden
Miljoenen voor Britse huishoudens om stijgende kosten stookolie

LONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk stelt miljoenen beschikbaar voor de meest kwetsbare Britse huishoudens. Met de financiële steun worden de huishoudens geholpen de stijgende kosten van stookolie te kunnen dragen. Dat maakte de Britse premier Keir Starmer maandag bekend.

2 uur geleden
Wall Street begint hoger aan beursweek met rentebesluit Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met winsten geopend. De aandacht van beleggers op Wall Street blijft vooral uitgaan naar de oorlog in het Midden-Oosten en de gevolgen voor de olieprijzen. Daarnaast komt de Amerikaanse centrale bank deze week met een nieuw rentebesluit. De Federal Reserve zal de rente naar verwachting opnieuw onveranderd laten vanwege de onzekerheid door de oorlog.

3 uur geleden
Shell verwacht langjarige sterke groei wereldwijde lng-vraag

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde vraag naar vloeibaar gemaakt aardgas (lng) zal de komende jaren sterk blijven toenemen. Dat verwacht Shell. Het bedrijf denkt dat die vraag in 2050 met minstens 45 procent zal groeien vergeleken met vorig jaar.

3 uur geleden