
Chipbedrijf Besi wint op Damrak, AEX scherpt record aan
AMSTERDAM (ANP) - Toeleverancier voor de chipindustrie Besi is bovenaan geëindigd in de AEX, de leidende index van de aandelenbeurs in Amsterdam. Beleggers waren enthousiast over een nieuwe order die het bedrijf kreeg voor systemen die verschillende chips aan elkaar verbinden. De algehele stemming op het Damrak was ook opperbest.
Beleggers trokken zich op aan de stijgende beurskoersen in New York. Nieuwe cijfers over uitkeringsaanvragen in de Verenigde Staten lijken te wijzen op een afkoelende economie. Een zwakkere economie kan de Federal Reserve meer argumenten geven voor een renteverlaging.
De AEX sloot 0,5 procent hoger op 904,21 punten, een nieuwe recordstand. Dinsdag brak de index van de 25 meest verhandelde fondsen op de beurs in Amsterdam voor het eerst door de grens van 900 punten. De MidKap eindigde 0,2 procent in de min op 937,95 punten.
Besi
Besi was met een plus van 3,6 procent de grootste winnaar in de AEX. Het bedrijf uit Duiven meldde een bestelling te hebben gekregen voor 26 hybride bondingsystemen van een niet nader genoemde grote fabrikant.
Op de financiële markten was ook veel aandacht voor het rentebesluit van de Bank of England. Gouverneur Andrew Bailey veranderde nog niets aan de rente, maar hintte wel op een aanstaande verlaging van de leenkosten die mogelijk al in juni plaatsvindt.
De FTSE 100 in Londen won terrein. Het Britse pond daalde juist licht ten opzichte van de euro.
InPost
Aanbieder van pakketkluisjes InPost was de sterkste stijger in de MidKap, met een plus van 1,4 procent. TKH eindigde onderaan met een min van 3,5 procent. Het aandeel van de technologiegroep noteerde ex dividend, wat betekent dat aandelen geen recht geven op dividend over de afgelopen periode.
In Madrid won de bank Sabadell 3,2 procent. Concurrent BBVA heeft een vijandig bod uitgebracht op de financiële dienstverlener, wat inhoudt dat het bestuur van Sabadell het overnamevoorstel niet steunt. BBVA verloor bijna 7 procent.
De euro was 1,0742 dollar waard, tegen 1,0752 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,5 procent tot 79,38 dollar. Een vat Brentolie werd 0,3 procent duurder op 83,85 dollar.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Britse economie is in mei voor de tweede maand op rij gekrompen. Volgens economen van ING zijn er daardoor groeiende zorgen over de economische vooruitzichten van het Verenigd Koninkrijk. Als andere cijfers volgende week ook slecht zijn, zou dat de druk op de Bank of England vergroten om sneller de rente te verlagen.
22 minuten geledenBEIJING (ANP/AFP) - De Chinese regering heeft bedrijven niet gevraagd om "illegaal" persoonlijke gegevens van klanten te verzamelen en op te slaan. Dat heeft het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken laten weten, nadat de Ierse datatoezichthouder donderdag had aangekondigd een nieuw onderzoek naar TikTok te starten. Dat onderzoek richt zich op het opslaan van persoonlijke gegevens in China door het Chinese socialemediabedrijf.
32 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging vrijdag licht omlaag, na de winstbeurt een dag eerder. De beurshandel stond opnieuw in het teken van de importheffingen van Donald Trump. De Amerikaanse president kondigde aan vanaf 1 augustus een heffing van 35 procent in te voeren op een deel van de producten uit Canada. Volgens Trump is de maatregel een reactie op Canadese tegenheffingen.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Onderzoeksinstituut TNO gaat samenwerken met het Japanse techbedrijf Dai Nippon Printing (DNP). Ze richten zich op de ontwikkeling van technologie voor snelle gegevensverwerking tegen lager energieverbruik. Door de opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) is daar grote behoefte aan, aldus TNO. De ontwikkeling vindt plaats op de High Tech Campus in Eindhoven.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De bitcoin zet zijn recordjacht voort. Vrijdagochtend steeg de waarde van de bekendste digitale munt tot meer dan 118.000 dollar. De koers wordt vooral gedreven door de vraag van institutionele beleggers, zoals pensioenfondsen, en het cryptovriendelijke beleid van de Amerikaanse regering onder president Donald Trump.
2 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Luchthaven Heathrow wil 10 miljard pond (omgerekend 11,6 miljard euro) investeren. Dat geld moet onder meer gaan naar het herinrichten van terminals en het verbeteren van de punctualiteit met behulp van kunstmatige intelligentie. Het Londense vliegveld heeft daarvoor een investeringsplan ingediend bij de Britse luchtvaartautoriteit.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Samsung Electronics wil later dit jaar beginnen met de verkoop van zijn eerste trifold-vouwtelefoon. Dat is een vouwbare smartphone met drie schermpanelen die samenklappen, waardoor het toestel compacter is dan een standaard smartphone.
2 uur geleden