Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chipbedrijf Besi stijgt op positief Damrak na resultaten

Chipbedrijf Besi stijgt op positief Damrak na resultaten

AMSTERDAM (ANP) - Besi behoorde donderdag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. De chiptoeleverancier kreeg afgelopen kwartaal minder nieuwe orders. Volgens topman Richard Blickman werd de markt nog steeds beïnvloed door een zwakke vraag vanuit de auto- en smartphonesector. Ook was er sprake van toegenomen voorzichtigheid van klanten door de wereldwijde handelsspanningen.

De vooruitzichten voor de tweede jaarhelft zijn volgens Besi de afgelopen weken verbeterd. Dat komt volgens de topman door de investeringsplannen van grote bedrijven op het gebied van kunstmatige intelligentie. Het bedrijf uit Duiven verwacht dat de orders in het derde kwartaal aanzienlijk hoger liggen dan in het afgelopen kwartaal. Het aandeel werd ruim 3 procent meer waard.

De algehele stemming op het Damrak bleef positief door de hoop op een spoedige handelsdeal tussen de Europese Unie en de Verenigde Staten. De AEX noteerde in de ochtendhandel 0,5 procent hoger op 912,59 punten. De MidKap daalde 0,2 procent tot 921,67 punten. Frankfurt, Londen en Parijs wonnen tot 1 procent.

Chips

Woensdag zorgde de handelsovereenkomst tussen de VS en Japan al voor optimisme bij beleggers. Die deal voedde de hoop dat ook de EU voor de deadline van 1 augustus een akkoord met Washington kan bereiken. Ook gaat de aandacht uit naar het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB). De ECB zal de leenkosten naar verwachting ongewijzigd laten, na een reeks verlagingen in de afgelopen twaalf maanden.

ASMI won 1 procent. De chiptoeleverancier kelderde woensdag 10 procent na tegenvallende cijfers. RELX sloot de rij in de AEX met een min van 0,6 procent. De dataleverancier zag de omzet en winst stijgen in de eerste jaarhelft en blijft rekenen op een sterke groei in het hele jaar.

BAM

ING klom 1 procent, mede dankzij sterke resultaten van Deutsche Bank (plus 6 procent). ING liet daarnaast weten dat financieel topman Tanate Phutrakul in 2026 vertrekt.

Aalberts kelderde 11 procent. De industrieel toeleverancier rekent niet langer op een omzetherstel in de tweede jaarhelft, na een omzetdaling in de eerste zes maanden van het jaar. Volgens topman Stéphane Simonetta worden de resultaten gedrukt door zwakte in de autosector en de chipindustrie en door de handelsspanningen.

Galapagos raakte 12 procent kwijt. Het biotechnologiebedrijf dook in de eerste jaarhelft in de rode cijfers en werd door KBC van de kooplijst gehaald. BAM steeg 10 procent, na goed ontvangen resultaten van het bouwbedrijf.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit flink lager na tegenvallende banencijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag flink lager gesloten. De tegenvallende banengroei in de Verenigde Staten en Donald Trumps nieuwe importheffingen zorgden voor onrust onder beleggers.

9 uur geleden
Tesla moet honderden miljoenen betalen om dodelijk ongeluk in VS

MIAMI (ANP/BLOOMBERG) - Tesla moet een schadevergoeding van 329 miljoen dollar betalen, omgerekend zo'n 285 miljoen euro, vanwege een ongeluk in 2019 met Tesla's rijhulpsysteem Autopilot. Daarbij kwam een jonge vrouw om het leven en raakte haar vriend zwaargewond.

10 uur geleden
Trump wil hoofd statistiekbureau ontslaan na slechte banencijfers

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil het hoofd van het statistiekbureau van het ministerie van Arbeid laten ontslaan. Op zijn socialemediaplatform Truth Social meldde hij vrijdag deze opdracht te hebben gegeven.

10 uur geleden
AEX eindigt met fors koersverlies na nieuwe importheffingen Trump

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is vrijdag met een flink koersverlies gesloten. Beleggers maakten zich zorgen over de gevolgen van de importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump donderdag invoerde. De nieuwe heffingen moeten over een week ingaan.

14 uur geleden
Consumentenvertrouwen VS op hoogste niveau in 5 maanden

ANN ARBOR (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse consumentenvertrouwen is in juli gestegen naar het hoogste niveau in vijf maanden, nadat het vertrouwen eerder dit jaar hard was gedaald door zorgen over het handelsbeleid van president Trump en een hogere inflatie. Volgens de Universiteit van Michigan zijn die zorgen nu afgenomen door de handelsdeals die Trump heeft gesloten met onder meer de Europese Unie.

14 uur geleden
Duitse bierverkopen verder gedaald in eerste jaarhelft

WIESBADEN (ANP/DPA) - De verkopen van Duitse bierbrouwers zijn in de eerste helft van dit jaar verder gedaald. Zowel op de binnenlandse markt als bij de export stond de Duitse bierverkoop onder druk. Dat meldt het Duitse federale statistiekbureau Destatis.

15 uur geleden
Banengroei VS afgelopen maanden flink afgekoeld door onzekerheid

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR/AFP) - De banengroei in de Verenigde Staten is de afgelopen drie maanden flink afgekoeld. De werkgelegenheid in de grootste economie ter wereld lijkt last te hebben van de economische onzekerheid onder bedrijven vanwege de importheffingen van president Donald Trump.

15 uur geleden