Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chipbedrijf Besi stijgt op positief Damrak na resultaten

Chipbedrijf Besi stijgt op positief Damrak na resultaten

AMSTERDAM (ANP) - Besi behoorde donderdag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. De chiptoeleverancier kreeg afgelopen kwartaal minder nieuwe orders. Volgens topman Richard Blickman werd de markt nog steeds beïnvloed door een zwakke vraag vanuit de auto- en smartphonesector. Ook was er sprake van toegenomen voorzichtigheid van klanten door de wereldwijde handelsspanningen.

De vooruitzichten voor de tweede jaarhelft zijn volgens Besi de afgelopen weken verbeterd. Dat komt volgens de topman door de investeringsplannen van grote bedrijven op het gebied van kunstmatige intelligentie. Het bedrijf uit Duiven verwacht dat de orders in het derde kwartaal aanzienlijk hoger liggen dan in het afgelopen kwartaal. Het aandeel werd ruim 3 procent meer waard.

De algehele stemming op het Damrak bleef positief door de hoop op een spoedige handelsdeal tussen de Europese Unie en de Verenigde Staten. De AEX noteerde in de ochtendhandel 0,5 procent hoger op 912,59 punten. De MidKap daalde 0,2 procent tot 921,67 punten. Frankfurt, Londen en Parijs wonnen tot 1 procent.

Chips

Woensdag zorgde de handelsovereenkomst tussen de VS en Japan al voor optimisme bij beleggers. Die deal voedde de hoop dat ook de EU voor de deadline van 1 augustus een akkoord met Washington kan bereiken. Ook gaat de aandacht uit naar het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB). De ECB zal de leenkosten naar verwachting ongewijzigd laten, na een reeks verlagingen in de afgelopen twaalf maanden.

ASMI won 1 procent. De chiptoeleverancier kelderde woensdag 10 procent na tegenvallende cijfers. RELX sloot de rij in de AEX met een min van 0,6 procent. De dataleverancier zag de omzet en winst stijgen in de eerste jaarhelft en blijft rekenen op een sterke groei in het hele jaar.

BAM

ING klom 1 procent, mede dankzij sterke resultaten van Deutsche Bank (plus 6 procent). ING liet daarnaast weten dat financieel topman Tanate Phutrakul in 2026 vertrekt.

Aalberts kelderde 11 procent. De industrieel toeleverancier rekent niet langer op een omzetherstel in de tweede jaarhelft, na een omzetdaling in de eerste zes maanden van het jaar. Volgens topman Stéphane Simonetta worden de resultaten gedrukt door zwakte in de autosector en de chipindustrie en door de handelsspanningen.

Galapagos raakte 12 procent kwijt. Het biotechnologiebedrijf dook in de eerste jaarhelft in de rode cijfers en werd door KBC van de kooplijst gehaald. BAM steeg 10 procent, na goed ontvangen resultaten van het bouwbedrijf.

Meer uit Financieel

Verliezen op Wall Street na tegenvallende winkelverkopen VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine minnen de handel uitgegaan. Beleggers hadden aandacht voor nieuwe macro-economische cijfers over Amerikaanse consumenten. Daaruit kwam onder meer naar voren dat de winkelverkopen in juli onverwachts waren gedaald vergeleken met de maand ervoor.

4 uur geleden
Noodlijdende bussenbouwer Ebusco twijfelt over voortbestaan

DEURNE (ANP) - De elektrische bussenfabrikant Ebusco kampt nog altijd met financiële problemen. Het bedrijf meldt bij zijn halfjaarresultaten dat inspanningen om de situatie te verbeteren "betekenisvolle vooruitgang" laten zien, maar dat de financiële positie van Ebusco "sterk beperkt" blijft. Dit maakt het volgens Ebusco onzeker of het zijn bedrijfsactiviteiten nog wel kan blijven voortzetten.

4 uur geleden
Spyker-baas Victor Muller toont nieuwe auto in Californië

CARMEL-BY-THE-SEA (ANP) - Het Nederlandse sportwagenmerk Spyker heeft vrijdag in Californië zijn nieuwe sportwagen C8 Preliator XXV gepresenteerd. Daarmee wil ondernemer Victor Muller het merk dat enkele jaren weg is geweest opnieuw op de kaart zetten.

6 uur geleden
Ook webshop About You getroffen door datalek bij CEVA

HAMBURG (ANP) - De Duitse webshop About You is ook geraakt door het datalek bij CEVA Logistics. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving door vakmedium Logistiek.nl. Eerder werd al bekend dat onder meer de Bijenkorf en bol.com last hebben van het incident.

6 uur geleden
Hoogste rechter Zuid-Afrika blokkeert Wild Coast-plannen Shell

JOHANNESBURG (ANP/RTR) - Shell mag niet meer zoeken naar olie en gas voor de Wild Coast, de oostkust van Zuid-Afrika. Dat heeft het Constitutioneel Hof van Zuid-Afrika vrijdag bepaald, waarbij een uitspraak uit 2024 van een lagere rechter werd vernietigd. Dit is een tegenslag voor de oliemaatschappij na een jarenlange juridische strijd met lokale gemeenschappen en milieuactivisten.

8 uur geleden
Snellaadbedrijf Fastned wint op Damrak na sterke resultaten

AMSTERDAM (ANP) - Fastned was vrijdag een van de winnaars op de aandelenbeurs in Amsterdam. De exploitant van snellaadstations voor elektrische auto's maakte deze week bekend dat het in de eerste helft van dit jaar een recordaantal nieuwe stations heeft geopend en werd positiever over de winstontwikkeling dit jaar.

9 uur geleden
Tata Steel berispt om duurzaamheidsreclames rond groen staal

AMSTERDAM (ANP) - Tata Steel is door de Reclame Code Commissie (RCC) op de vingers getikt vanwege zijn duurzaamheidsreclames. Het staalbedrijf in IJmuiden zei daarin dat het zijn CO2-uitstoot in 2030 met 40 procent verlaagt, in 2045 CO2-neutraal is en dat het bedrijf groen staal gaat produceren met groene waterstof. Maar Tata Steel heeft volgens de RCC onvoldoende aangetoond dat het bedrijf zijn ambities voor de productie van groen staal kan halen.

9 uur geleden