Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chipbedrijf Besi op kop in groene AEX

Chipbedrijf Besi op kop in groene AEX

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index toonde maandag een breed herstel onder aanvoering van chipbedrijf Besi. Beleggers kijken deze week vooral uit naar de jaarlijkse Jackson Hole-bijeenkomst van centrale bankiers, die donderdag begint en vanwege corona opnieuw virtueel zal worden gehouden. Voorzitter Jerome Powell van de Federal Reserve (Fed) houdt vrijdag een toespraak. De markten zijn met name benieuwd wat de centralebankpresident zal zeggen over de inflatie, de impact van de Delta-variant van het coronavirus op het economisch herstel en over de mogelijke afbouw van de coronasteun.

De hoofdindex op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,6 procent in de plus op 776,29 punten. De MidKap klom 0,5 procent tot 1087,64 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs stegen tot 0,8 procent.

Besi steeg 2,5 procent in de AEX. Prosus won 1,6 procent dankzij een stevig herstel van de aandelenkoers van het Chinese internetbedrijf Tencent, waarin de techinvesteerder een groot belang heeft. Ook fintechbedrijf Adyen (plus 1,8 procent) zette de opmars voort na de sterke resultaten van afgelopen week. KPN klom 0,7 procent. Het telecomconcern is gestart met het eerder aangekondigde aandeleninkoopprogramma van 200 miljoen euro.

Intertrust

In de MidKap zakte Intertrust ruim 1 procent. Volgens Het Financieele Dagblad overweegt het kabinet een volledig verbod op trustkantoren. Uit onderzoek bleek namelijk dat bijna de helft van de trustbestuurders illegaal opereert, buiten de toezichthouder om. AMG klom 1,3 procent. De metalenspecialist brengt een batterij op de markt die dieselaggregaten in de industrie kan vervangen. AMG neemt ook een Duits softwarebedrijf over dat op basis van kunstmatige intelligentie (AI) software maakt om de energielevering te optimaliseren.

Bij de kleinere bedrijven zakte B&S dik 3 procent. De bevoorrader van cruiseschepen en distributeur van alle grote drank- en parfummerken kampte in de eerste jaarhelft nog met tegenwind als gevolg van de coronacrisis. Voor de tweede jaarhelft voorziet het bedrijf een verder herstel.

Sainsbury's

In Londen won Sainsbury's 8 procent. Investeringsmaatschappijen hebben volgens The Sunday Times meer dan 7 miljard pond, omgerekend bijna 8,2 miljard euro, over voor de Britse supermarktketen. Het Amerikaanse Apollo Global Management is volgens de krant de belangrijkste potentiƫle koper. Afgelopen week stemde branchegenoot Morissons al in met een overnamebod van de Amerikaanse private investeerder Clayton, Dubilier & Rice. Ook Apollo had interesse in Morissons.

De euro was 1,1710 dollar waard, tegen 1,1680 dollar op vrijdag. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 1,9 procent tot 63,34 dollar. Brentolie kostte 2 procent meer op 66,49 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Alibaba verliezer op Wall Street na beschuldigingen Witte Huis

NEW YORK (ANP) - Het Chinese webwinkelconcern Alibaba was vrijdag een stevige verliezer op de aandelenbeurs in New York. De onderneming achter onder meer AliExpress werd bijna 4 procent lager gezet na een bericht van de Financial Times over vermeende hulp aan Chinese militaire "operaties" tegen doelen in de Verenigde Staten.

2 uur geleden
Franse toezichthouder vindt bij meer webshops verboden sekspoppen

PARIJS (ANP/RTR) - Niet alleen de Chinese webwinkel Shein, maar ook andere onlineplatforms hebben illegale producten verkocht. Dat heeft de Franse consumententoezichthouder geconstateerd, nadat er pas al ophef was over op kinderen lijkende sekspoppen bij Shein. Die laatste ontliep ternauwernood een blokkade in Frankrijk omdat het bedrijf snel alle foute artikelen uit zijn assortiment verwijderde.

2 uur geleden
Amerikaanse investeerder ziet af van overname Britse Telegraph

LONDEN (ANP/AFP) - De Amerikaanse investeerder RedBird heeft vrijdag aangekondigd dat het na veel kritiek afziet van de overname van The Telegraph. Dat zorgt voor hernieuwde onzekerheid over de toekomst van de 170 jaar oude Britse krant.

3 uur geleden
FT: Washington beschuldigt Alibaba van hulp aan Chinese leger

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse overheid beschuldigt het Chinese webwinkelconcern Alibaba ervan technologische ondersteuning te bieden aan Chinese militaire "operaties" tegen doelen in de Verenigde Staten. Dat schrijft de Financial Times op basis van een veiligheidsmemo van het Witte Huis in handen van de Britse zakenkrant.

4 uur geleden
Ajax sluit na aandeelhoudersvergadering nipt lager op Damrak

AMSTERDAM (ANP/RTR) - Het aandeel Ajax is vrijdag met een miniem verlies het weekend ingegaan op de beurs in Amsterdam. Beleggers schrokken niet van opmerkingen over de beursnotering van de club op de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering. Op de Europese beurzen gingen de graadmeters over de gehele linie duidelijk omlaag, in navolging van stevige koersverliezen op Wall Street van donderdag. De beursgenoteerde voetbalclub zakte slechts met 0,4 procent.

6 uur geleden
China opnieuw kritisch op Nederlandse opstelling rond Nexperia

BEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China heeft opnieuw kritiek geuit op de Nederlandse opstelling bij het conflict rond chipbedrijf Nexperia. Demissionair minister Vincent Karremans (Economische Zaken) zei deze week tegen The Guardian over het ingrijpen bij Nexperia dat hij "het achteraf opnieuw zo zou hebben gedaan". Dit noemt Beijing een "verdraaiing van de feiten" en "het door elkaar halen van goed en kwaad", staat in een vrijdag uitgegeven verklaring.

8 uur geleden
Wall Street verder omlaag na zwaarste verliezen in maand tijd

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag verder omlaaggegaan. Beleggers bleven voorzichtig na de uitverkoop bij Amerikaanse chip- en techbedrijven een dag eerder. De beursgraadmeters op Wall Street leden daardoor de zwaarste koersverliezen in een maand tijd. Veel grote techbedrijven zijn dit jaar flink in waarde gestegen door het optimisme rond kunstmatige intelligentie (AI), maar beleggers twijfelen of de waarderingen niet te hard zijn opgelopen.

8 uur geleden