Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chipbedrijf Besi koploper in licht hogere AEX-index

Chipbedrijf Besi koploper in licht hogere AEX-index

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag met een kleine winst gesloten. De Europese beurshandel moest het doen zonder richting vanuit Wall Street omdat de Amerikaanse beurzen dicht zijn voor de viering van Thanksgiving. Chipbedrijf Besi was koploper bij de hoofdfondsen op het Damrak.

De AEX eindigde 0,3 procent hoger op 762,32 punten. De MidKap ging ook 0,3 procent vooruit, tot 853,84 punten. De hoofdgraadmeters in Parijs, Frankfurt en Londen lieten plussen tot 0,3 procent optekenen.

Beleggers op Beursplein 5 verwerkten de onverwachte verkiezingswinst van de PVV van Geert Wilders. De PVV is met afstand de grootste partij in de Tweede Kamer geworden. In zijn toespraak op de verkiezingsavond zei Wilders dat hij bereid is compromissen te sluiten om tot een regeerakkoord te komen.

Koersdaling ASML

Besi prijkte bovenaan de AEX met een plus van 2 procent, gevolgd door muziekmaatschappij Universal Music Group (UMG) en Shell die koerswinsten tot 1,8 procent noteerden. ING was de grootste daler met een min van 0,8 procent.

Chipmachinefabrikant ASML zakte 0,6 procent. ASML liet weten dat er zorgen zijn over de verkiezingsuitslag omdat een mogelijke beperking bij het inhuren van kennismigranten ernstige gevolgen kan hebben voor het bedrijf. De PVV en NSC hebben tijdens de verkiezingscampagne steeds herhaald dat het aantal arbeidsmigranten omlaag moet.

Just Eat Takeaway

In de MidKap waren maaltijdbezorger Just Eat Takeaway en roestvrijstaalfabrikant Aperam aanvoerders met winsten tot 2,3 procent. Luchtvaartconcern Air France-KLM sloot de rij bij de middelgrote fondsen met een verlies van 3,6 procent.

In Kopenhagen klom Novo Nordisk 1 procent. De Deense farmaceut gaat 2,1 miljard euro investeren om de productie in Frankrijk uit te breiden. Er is momenteel een enorme vraag naar afslankmiddelen van het concern.

Daling olieprijzen

De olieprijzen gingen verder omlaag doordat oliekartel OPEC+ zijn vergadering van zondag heeft uitgesteld tot volgende week donderdag. Naar verluidt is er onenigheid tussen Saudi-Arabië en andere leden van OPEC+ over een verdere verlaging van de productie. Een vat Amerikaanse olie werd 1,3 procent goedkoper op 76,13 dollar en Brentolie kostte 1 procent minder op 81,11 dollar per vat.

De euro was 1,903 dollar waard, tegen 1,0970 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

Chipbedrijven stuwen Nasdaq naar winst op gemengd Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York eindigden maandag gemengd. De Nasdaq sloot de handelsdag hoger af, nadat de techgraadmeter voor het weekend nog ruim 4 procent was gekelderd door een verkoopgolf in de Amerikaanse chipsector. Dat was de grootste verliesbeurt van de Nasdaq in ruim een jaar tijd.

1 uur geleden
Amerikaanse rechter blokkeert werkvisum dat 100.000 dollar kost

BOSTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een federale rechter in de Amerikaanse stad Boston heeft een tarief van 100.000 dollar voor een bepaald werkvisum maandag ongeldig verklaard. President Donald Trump kwam in september met dat tarief voor bedrijven die hoogopgeleide, gespecialiseerde arbeidsmigranten naar de VS willen trekken, om Amerikaanse werknemers zo meer kans te geven.

2 uur geleden
VEB schikt met SNS Reaal om koersverlies rond nationalisatie

DEN HAAG (ANP) - Leden van de Vereniging van Effectenbezitters (VEB) kunnen een vergoeding tegemoetzien voor koersverlies op aandelen van SNS Reaal toen het bedrijf in 2013 werd genationaliseerd. De VEB heeft daarover een schikking getroffen met de bankverzekeraar en de toenmalige accountant KPMG.

4 uur geleden
ACM verbiedt overname glasvezelnetwerken Delta door KPN

DEN HAAG (ANP) - Het samenwerkingsverband van KPN en pensioenuitvoerder APG mag een deel van de glasvezelnetwerken van Delta Fiber Nederland niet overnemen. Dat heeft de Autoriteit Consument & Markt (ACM) bepaald. De waakhond vreest dat de concurrentie door de overname afneemt en dat internet daardoor duurder kan worden voor consumenten en bedrijven, terwijl de kwaliteit van de dienstverlening mogelijk lager wordt.

5 uur geleden
Supermarkten: boodschappen volgend jaar tot 10 procent duurder

LEIDSCHENDAM (ANP) - Boodschappen worden volgend jaar tot wel 10 procent duurder. Daarvoor waarschuwt supermarktkoepel CBL in een brandbrief aan het kabinet. De prijsstijgingen zijn volgens de branchevereniging deels te wijten aan maatregelen van de overheid.

5 uur geleden
ASN nog niet klaar voor besluit over privatisering, meldt Heinen

DEN HAAG (ANP) - ASN Bank is nog niet klaar voor een besluit over eventuele privatisering. Dat schrijft minister Eelco Heinen (Financiën) aan de Tweede Kamer. Hij baseert zich op een rapport van NLFI, de stichting die de aandelenbelangen van de overheid in financiële instellingen beheert. De VVD-bewindsman wil de bank graag verkopen of naar de beurs brengen, maar daarvoor is het onder meer nodig dat eerst de kosten verder omlaaggaan.

6 uur geleden
AEX sluit hoger na afgenomen spanningen in Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag hoger geëindigd. Beleggers leken opgelucht dat de spanningen in het Midden-Oosten in de loop van de dag afnamen. De grootste stijgers bij de hoofdfondsen waren de chipbedrijven.

6 uur geleden