Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chipbedrijf Besi koploper in licht hogere AEX-index

Chipbedrijf Besi koploper in licht hogere AEX-index

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag met een kleine winst gesloten. De Europese beurshandel moest het doen zonder richting vanuit Wall Street omdat de Amerikaanse beurzen dicht zijn voor de viering van Thanksgiving. Chipbedrijf Besi was koploper bij de hoofdfondsen op het Damrak.

De AEX eindigde 0,3 procent hoger op 762,32 punten. De MidKap ging ook 0,3 procent vooruit, tot 853,84 punten. De hoofdgraadmeters in Parijs, Frankfurt en Londen lieten plussen tot 0,3 procent optekenen.

Beleggers op Beursplein 5 verwerkten de onverwachte verkiezingswinst van de PVV van Geert Wilders. De PVV is met afstand de grootste partij in de Tweede Kamer geworden. In zijn toespraak op de verkiezingsavond zei Wilders dat hij bereid is compromissen te sluiten om tot een regeerakkoord te komen.

Koersdaling ASML

Besi prijkte bovenaan de AEX met een plus van 2 procent, gevolgd door muziekmaatschappij Universal Music Group (UMG) en Shell die koerswinsten tot 1,8 procent noteerden. ING was de grootste daler met een min van 0,8 procent.

Chipmachinefabrikant ASML zakte 0,6 procent. ASML liet weten dat er zorgen zijn over de verkiezingsuitslag omdat een mogelijke beperking bij het inhuren van kennismigranten ernstige gevolgen kan hebben voor het bedrijf. De PVV en NSC hebben tijdens de verkiezingscampagne steeds herhaald dat het aantal arbeidsmigranten omlaag moet.

Just Eat Takeaway

In de MidKap waren maaltijdbezorger Just Eat Takeaway en roestvrijstaalfabrikant Aperam aanvoerders met winsten tot 2,3 procent. Luchtvaartconcern Air France-KLM sloot de rij bij de middelgrote fondsen met een verlies van 3,6 procent.

In Kopenhagen klom Novo Nordisk 1 procent. De Deense farmaceut gaat 2,1 miljard euro investeren om de productie in Frankrijk uit te breiden. Er is momenteel een enorme vraag naar afslankmiddelen van het concern.

Daling olieprijzen

De olieprijzen gingen verder omlaag doordat oliekartel OPEC+ zijn vergadering van zondag heeft uitgesteld tot volgende week donderdag. Naar verluidt is er onenigheid tussen Saudi-Arabië en andere leden van OPEC+ over een verdere verlaging van de productie. Een vat Amerikaanse olie werd 1,3 procent goedkoper op 76,13 dollar en Brentolie kostte 1 procent minder op 81,11 dollar per vat.

De euro was 1,903 dollar waard, tegen 1,0970 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

Brussel roept lidstaten op om te besparen op olieconsumptie

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Europese Commissie heeft de lidstaten aanbevolen om maatregelen te nemen om de olieconsumptie te verminderen. "Hoe meer we kunnen doen om olie te besparen, met name diesel en vliegtuigbrandstof, hoe beter we af zijn", zei Eurocommissaris voor Energie Dan Jørgensen dinsdag na overleg met de Europese energieministers.

1 uur geleden
Autoconcern Stellantis roept wereldwijd 700.000 auto's terug

HOOFDDORP (ANP/DPA) - Stellantis, het moederbedrijf van merken als Opel, Peugeot, Jeep en Fiat, roept wereldwijd ongeveer 700.000 auto's terug vanwege een mogelijk brandgevaar, maakte de Duitse transportautoriteit KBA bekend. In Nederland gaat het om ruim 19.000 auto's van acht merken, laat een woordvoerder van Stellantis weten.

2 uur geleden
Unilever onderuit op lager Damrak na fusiedeal voedingstak

AMSTERDAM (ANP) - Unilever ging dinsdag scherp omlaag op het Damrak nadat bekend was geworden dat de Amerikaanse branchegenoot McCormick een groot deel van zijn voedingsmiddelendivisie overneemt. Het gaat om een deal in aandelen en contanten met een waarde van 44,8 miljard dollar (39 miljard euro).

3 uur geleden
Unilever zegt nog niets over banen na verkoop voedingsmiddelentak

ROTTERDAM (ANP) - Unilever kan nog niet aangeven of in Nederland banen zullen verdwijnen na de overname van de voedingsdivisie door de Amerikaanse branchegenoot McCormick. "Het is op dit moment nog te vroeg om concreet te zijn over eventuele veranderingen", zegt een woordvoerster van Unilever.

4 uur geleden
Havenmedewerkers staken vanwege kabinetsplannen, meldt FNV Havens

ROTTERDAM (ANP) - Medewerkers van Nederlandse havens gaan minstens vijf dagen het werk neerleggen omdat ze ontevreden zijn over de kabinetsplannen rond sociale zekerheid. Dat hebben zo'n zevenhonderd werknemers dinsdag besloten na een vergadering in de haven van Rotterdam, meldt FNV Havens-bestuurder Asmae Hajjari.

5 uur geleden
Wall Street stijgt door hoop op einde oorlog, olie wel duurder

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag positief begonnen door de hoop op een mogelijke de-escalatie van de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens zakenkrant The Wall Street Journal heeft president Donald Trump tegen zijn naaste medewerkers gezegd dat hij bereid is de oorlog tegen Iran te beëindigen, zelfs als de Straat van Hormuz grotendeels dicht blijft. Iran heeft die zeestraat vrijwel afgesloten, waardoor een groot deel van het olietransport uit de regio stilligt.

6 uur geleden
Minister blij dat activiteiten Unilever in Nederland blijven

DEN HAAG (ANP) - Het is goed nieuws dat het hoofdkantoor van de voedingsmiddelendivisie van Unilever in Nederland blijft na de overname van de tak door de Amerikaanse branchegenoot McCormick. Dat laat minister van Economische Zaken en Klimaat Heleen Herbert weten in een reactie.

7 uur geleden