Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chipbedrijf Besi koploper in hogere Amsterdamse AEX-index

Chipbedrijf Besi koploper in hogere Amsterdamse AEX-index

AMSTERDAM (ANP) - Chipbedrijf Besi was dinsdag de sterkste stijger in een hogere Amsterdamse AEX-index. Koopjesjagers sloegen hun slag na de recente forse koersverliezen in de techsector. Just Eat Takeaway, het bedrijf achter Thuisbezorgd, was juist opnieuw de grootste verliezer bij de hoofdfondsen op het Damrak.

De AEX eindigde met een plus van 0,5 procent op 669,74 punten. Maandag verloor de hoofdgraadmeter nog 2,4 procent. De MidKap klom 0,1 procent tot 971,19 punten. Op de aandelenbeurzen in Parijs en Londen waren winsten tot 0,6 procent te zien. De DAX in Frankfurt ging 1,2 procent omhoog.

Besi steeg ruim 4 procent, gevolgd door winkelvastgoedfonds Unibail-Rodamco-Westfield (plus 2,2 procent). Just Eat Takeaway bungelde onderaan met een min van 4 procent. Maandag ging het aandeel 8 procent onderuit. Het bedrijf liet weten de activiteiten in Roemenië per 1 juni te stoppen, om zich meer te richten op andere landen. De impact van de beslissing op de orders en de omzet is volgens het concern niet heel groot.

Rabobank

In de MidKap behoorde PostNL tot de koplopers met een winst van 4,2 procent. Het post- en pakketjesbedrijf kelderde maandag nog zo'n 13 procent na een winstalarm. Grootste daler bij de middelgrote fondsen was fietsenfabrikant Accell met een daling van 3 procent.

Op de lokale markt dikte Ease2pay bijna 9 procent aan. Het bedrijf heeft samen met Rabobank een app gelanceerd om makkelijker te kunnen parkeren. Met de Rabo App hebben klanten geen muntgeld, betaalpas of aparte parkeerapp meer nodig.

Bayer

In Stockholm maakte Swedish Match een koerssprong van 25 procent. De Zweedse producent van onder meer rookvrije tabak, sigaren, lucifers en aanstekers verklaarde gesprekken te voeren met Philip Morris International over een mogelijke overname door de Amerikaanse sigarettenfabrikant.

In Frankfurt klom Bayer meer dan 5 procent. Het Duitse chemie- en farmacieconcern zag de omzet en winst sterker dan verwacht stijgen in het afgelopen kwartaal. Het bedrijf handhaafde daarbij de verwachtingen voor het hele jaar.

De euro was 1,0541 dollar waard, tegen 1,0559 dollar een dag eerder. De olieprijzen gingen verder omlaag na de prijsval van ruim 6 procent op maandag. Een vat Amerikaanse olie kostte 2,1 procent minder op 100,87 dollar. Brentolie werd 2,2 procent goedkoper op 103,64 dollar per vat.

Meer uit Financieel

PostNL staakt tijdelijk pakketverzending naar VS om nieuwe regels

DEN HAAG (ANP) - PostNL stopt vanaf zaterdag tijdelijk met het versturen van pakketten naar de Verenigde Staten in verband met nieuwe Amerikaanse regels. Dat bevestigt een woordvoerder van het postbedrijf na berichtgeving van BNR. Het blijft nog wel mogelijk om brieven te sturen naar het land.

11 minuten geleden
Bierbrouwers: heffingen VS jammer voor Amerikaanse bierdrinker

DEN HAAG (ANP/BELGA/AFP) - Bierbrouwers betreuren de Amerikaanse importheffingen van 15 procent. "We vinden het jammer, zeker ook voor de Amerikaanse bierdrinker, dat het niet gelukt is nu al afspraken te maken om bier onder een nultarief te brengen", heeft directeur Meint Waterlander van brancheorganisatie Nederlandse Brouwers laten weten.

18 minuten geleden
Canada schaft tegenheffingen op bepaalde Amerikaanse goederen af

OTTAWA (ANP/AFP/RTR) - Canada schrapt per 1 september alle importheffingen op Amerikaanse goederen die vallen onder het huidige Noord-Amerikaanse vrijhandelsverdrag. Dat heeft de Canadese premier Mark Carney vrijdag aangekondigd, nadat verschillende media hierover al hadden bericht.

53 minuten geleden
Europese beurzen sluiten in het groen na speech Fed-baas Powell

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen zijn vrijdag overwegend positief de handel uitgegaan. Beleggers reageerden enthousiast op uitspraken van Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell en kauwden nog na op de formele bekrachtiging van de handelsdeal tussen de Verenigde Staten en de Europese Unie op donderdag.

1 uur geleden
Nieuwe eigenaar schoenenmerk Van Lier mikt op 'lichtere' opzet

AMSTERDAM (ANP) - Een van de nieuwe eigenaren van schoenenmerk Van Lier, ondernemer Nick de Ronde Bresser, is van plan het bedrijf voort te zetten met een "lichtere" opzet. Dat betekent dat er waarschijnlijk geen eigen fysieke winkels komen en de distributie wordt uitbesteed aan een externe partij. De Ronde Bresser richtte dertien jaar geleden het schoenenmerk MIPACHA op en krijgt ook de dagelijkse leiding over Van Lier.

2 uur geleden
Eigenaar OnlyFans ontvangt honderden miljoenen aan dividend

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - OnlyFans heeft zijn eigenaar Leonid Radvinsky 701 miljoen dollar aan dividend uitgekeerd. Daarmee verdient de Oekraïens-Amerikaanse ondernemer opnieuw flink aan het steeds populairder wordende socialemediaplatform met content voor volwassenen.

2 uur geleden
Bloomberg: Canada schrapt tegenheffingen op Amerikaanse producten

OTTAWA (ANP/BLOOMBERG) - Canada gaat veel tegenheffingen afschaffen op Amerikaanse producten die vallen onder het huidige Noord-Amerikaanse vrijhandelsverdrag. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van anonieme bronnen. Met deze zet hoopt Canada de spanningen met het Witte Huis te verminderen.

2 uur geleden