Chipbedrijf Besi koploper in hogere Amsterdamse AEX-index
AMSTERDAM (ANP) - Chipbedrijf Besi was dinsdag de sterkste stijger in een hogere Amsterdamse AEX-index. Koopjesjagers sloegen hun slag na de recente forse koersverliezen in de techsector. Just Eat Takeaway, het bedrijf achter Thuisbezorgd, was juist opnieuw de grootste verliezer bij de hoofdfondsen op het Damrak.
De AEX eindigde met een plus van 0,5 procent op 669,74 punten. Maandag verloor de hoofdgraadmeter nog 2,4 procent. De MidKap klom 0,1 procent tot 971,19 punten. Op de aandelenbeurzen in Parijs en Londen waren winsten tot 0,6 procent te zien. De DAX in Frankfurt ging 1,2 procent omhoog.
Besi steeg ruim 4 procent, gevolgd door winkelvastgoedfonds Unibail-Rodamco-Westfield (plus 2,2 procent). Just Eat Takeaway bungelde onderaan met een min van 4 procent. Maandag ging het aandeel 8 procent onderuit. Het bedrijf liet weten de activiteiten in Roemenië per 1 juni te stoppen, om zich meer te richten op andere landen. De impact van de beslissing op de orders en de omzet is volgens het concern niet heel groot.
Rabobank
In de MidKap behoorde PostNL tot de koplopers met een winst van 4,2 procent. Het post- en pakketjesbedrijf kelderde maandag nog zo'n 13 procent na een winstalarm. Grootste daler bij de middelgrote fondsen was fietsenfabrikant Accell met een daling van 3 procent.
Op de lokale markt dikte Ease2pay bijna 9 procent aan. Het bedrijf heeft samen met Rabobank een app gelanceerd om makkelijker te kunnen parkeren. Met de Rabo App hebben klanten geen muntgeld, betaalpas of aparte parkeerapp meer nodig.
Bayer
In Stockholm maakte Swedish Match een koerssprong van 25 procent. De Zweedse producent van onder meer rookvrije tabak, sigaren, lucifers en aanstekers verklaarde gesprekken te voeren met Philip Morris International over een mogelijke overname door de Amerikaanse sigarettenfabrikant.
In Frankfurt klom Bayer meer dan 5 procent. Het Duitse chemie- en farmacieconcern zag de omzet en winst sterker dan verwacht stijgen in het afgelopen kwartaal. Het bedrijf handhaafde daarbij de verwachtingen voor het hele jaar.
De euro was 1,0541 dollar waard, tegen 1,0559 dollar een dag eerder. De olieprijzen gingen verder omlaag na de prijsval van ruim 6 procent op maandag. Een vat Amerikaanse olie kostte 2,1 procent minder op 100,87 dollar. Brentolie werd 2,2 procent goedkoper op 103,64 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag wisselend gesloten na de koersverliezen een dag eerder. De aandacht van beleggers op Wall Street ging onder meer uit naar zwakke cijfers over het Amerikaanse consumentenvertrouwen.
50 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump is niet bezorgd over de vorming van bubbels door de enorme investeringen in kunstmatige intelligentie. Op de financiële markten zijn er juist wel zorgen dat de waarderingen van techbedrijven te sterk zijn gestegen en bestaan twijfels of de grote AI-investeringen uiteindelijk rendabel zullen zijn.
55 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Honderden vluchten zijn vrijdag geannuleerd in de Verenigde Staten als gevolg van de shutdown van de Amerikaanse overheid en het krimpplan voor het vliegverkeer door luchtvaartautoriteit FAA. Vrijdag kwam 4 procent van de binnenlandse vluchten in de VS te vervallen. Dat raakte ongeveer zevenhonderd vluchten van de vier grootste maatschappijen American Airlines, Delta Air Lines, Southwest Airlines en United Airlines.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag opnieuw lager gesloten na de min een dag eerder. Staalconcern ArcelorMittal wist zich wel te onttrekken aan het overwegend negatieve sentiment en stond opnieuw bij de sterkste stijgers in de hoofdindex.
5 uur geledenANN ARBOR (ANP/BLOOMBERG) - Het vertrouwen van Amerikaanse consumenten in de economie is deze maand gezakt naar het laagste niveau sinds juni 2022. Dat meldt de Universiteit van Michigan op basis van een voorlopige raming. Amerikaanse consumenten zijn vooral bezorgd over de aanhoudende shutdown van de overheid en de afzwakkende arbeidsmarkt in de Verenigde Staten.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Airbnb en Expedia behoorden vrijdag tot de stijgers op de beurzen in New York na kwartaalcijfers van de twee bedrijven die actief zijn in de reissector. Verhuurplatform Airbnb presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht door de aantrekkende vraag naar accommodaties en gaf een positieve verwachting af voor het huidige kwartaal. Het aandeel klom meer dan 1 procent.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het Russische olieconcern Lukoil is in "vergevorderde gesprekken met andere partijen" over de overname van de internationale activiteiten na het afhaken van het Zwitserse Gunvor. Het doel is "zo snel mogelijk tot een nieuwe verkoopovereenkomst te komen", laat de Nederlandse tak van Lukoil weten in een verklaring. Donderdag ging de verkoop aan grondstoffenhandelaar Gunvor niet door na weerstand vanuit de Verenigde Staten.
7 uur geleden