Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chipbedrijf Besi in kopgroep licht hogere AEX na koopadvies

Chipbedrijf Besi in kopgroep licht hogere AEX na koopadvies

AMSTERDAM (ANP) - Besi behoorde maandag tot de grootste stijgers in de AEX-index op het Damrak. De kenners van investeringsbank Stifel verhoogden het beleggingsadvies voor de chiptoeleverancier naar kopen. Het aandeel steeg dik 1 procent. Branchegenoten ASMI en ASML wonnen 0,2 procent en 0,1 procent.

Beleggers deden het verder rustig aan. Vorige week deed de groeiende angst voor een recessie in de Verenigde Staten de wereldwijde aandelenmarkten nog beven, wat leidde tot een wereldwijde verkoopgolf en de onrustigste aandelenhandel sinds de uitbraak van de coronapandemie. Ook is de grootste drukte van het cijferseizoen inmiddels achter de rug. Op de financiële markten wordt verder vooral uitgekeken naar het Amerikaanse inflatiecijfer, dat woensdag op het programma staat.

De AEX noteerde in de ochtendhandel 0,3 procent hoger op 885,80 punten. De MidKap klom 0,5 procent tot 871,58 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs stegen tot 0,6 procent.

Inflatie

Beleggers hopen dat de inflatie in de VS inmiddels voldoende is afgekoeld en de Amerikaanse centrale bank volgende maand begint met het verlagen van de rente om de economie te ondersteunen. Afgelopen week laaide de kritiek op het rentebeleid van de Federal Reserve nog op. Zo zou de Fed te lang hebben gewacht met het verlagen van de leenkosten, om een forse neergang van de economie te voorkomen. Beleggers hopen nu dat de centrale bank in september met een grotere renteverlaging komt om een inhaalslag te maken.

Prosus en Adyen

Naast Besi was techinvesteerder Prosus de sterkste stijger in de AEX, met een winst van 1 procent. Betaalbedrijf Adyen, dat later deze week nog met cijfers komt, klom 0,8 procent. Supermarktconcern Ahold Delhaize en levensmiddelenconcern Unilever sloten de rij met minnen van 0,5 procent.

In de MidKap verloor JDE Peet's 0,9 procent. Het moederbedrijf van Douwe Egberts, Senseo en Pickwick kondigde aan dat interim-topman Luc Vandevelde per direct zijn functie neerlegt. Als reden voor zijn vertrek noemt het moederbedrijf van Douwe Egberts "onvoorziene omstandigheden die zijn onmiddellijke aandacht vereisen". Financieel directeur Scott Gray neemt tijdelijk zijn taken als interim-topman waar. Het bedrijf zoekt nog naar een nieuwe vaste topman. Laadpalenmaker Alfen ging aan kop met een winst van 2 procent.

Euro en olie

De euro was 1,0918 dollar waard, vergeleken met 1,0923 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,5 procent meer op 77,20 dollar. Brentolie werd 0,3 procent duurder op 79,88 dollar per vat.

Meer uit Financieel

JDE Peet's verhoogt opnieuw prijzen Douwe Egberts-koffie

AMSTERDAM (ANP) - JDE Peet's, het bedrijf achter merken als Douwe Egberts en Pickwick, verhoogt opnieuw zijn prijzen. Dit bevestigt topman Michiel Muller van onlinesupermarkt Picnic na berichtgeving van Het Financieele Dagblad. De krant wist de hand te leggen op een document dat supermarkten intern gebruiken bij prijsonderhandelingen. Daaruit bleek dat koffie in de winkel 15 tot 25 procent duurder zou kunnen worden.

8 minuten geleden
Trump Mobile schrapt beweringen over 'Made in USA'-smartphone

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Trump Mobile, de nieuwe mobiele dienst die vorige week door de Trump Organization werd geïntroduceerd, heeft teksten verwijderd die oorspronkelijk beloofden dat hun eerste mobiele telefoon, de T1 Phone, in de VS wordt geproduceerd.

8 minuten geleden
Forbes: Elon Musk ontslaat Tesla-bestuurder na daling verkopen

AUSTIN (ANP) - Elon Musk heeft Tesla's hoofd van operaties in Noord-Amerika en Europa ontslagen, te midden van dalende verkoopcijfers in beide regio's en de afnemende populariteit van het elektrische automerk. Dat meldt zakentijdschrift Forbes op basis van ingewijden.

2 uur geleden
Air France-KLM wint flink op beurs na verbod staking door rechter

AMSTERDAM (ANP) - Air France-KLM was donderdag een grote winnaar op de Amsterdamse beurs. Beleggers leken opgelucht over het besluit van de kortgedingrechter om de aangekondigde staking van grondpersoneel bij KLM op zaterdag te verbieden.

3 uur geleden
Amerikaanse handelstekort loopt op ondanks handelsbeleid Trump

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse handelstekort is in mei onverwacht toegenomen door de grootste daling in export sinds het begin van de coronapandemie. Dat is een tegenvaller voor president Donald Trump die het handelstekort van de Verenigde Staten als een groot nadeel ziet en met zijn importheffingen probeert bedrijven te dwingen om meer productie in de VS zelf te doen.

4 uur geleden
Dollar zakt in waarde na gerucht over mogelijke opvolging Powell

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn donderdag met kleine winsten aan de handel begonnen na nieuwe cijfers over de Amerikaanse economie. Maar de waarde van de dollar liep duidelijk terug na een gerucht dat president Donald Trump overweegt om de opvolger van Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell ruim voor het einde van diens termijn te benoemen.

4 uur geleden
Goksite Unibet krijgt waarschuwing om bus wielerploeg

DEN HAAG (ANP) - Gokbedrijf Optdeck, in Nederland bekend van goksite Unibet, heeft een dubbele waarschuwing gekregen van de Kansspelautoriteit (Ksa). De onderneming is de fout ingegaan met een bus van wielerploeg Unibet Tietema Rockets. Ook ontving de toezichthouder een signaal over een niet geoorloofde bonusfunctie in een gokspel van Unibet.

5 uur geleden